Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért fáj a piercing helye? fórum

Miért fáj a piercing helye? (tudásbázis kérdés)


febr. 1. 11:56
Igazából tudom, hogy amikor először akartam kiszúratni, akkor akkor meggondolatlanul és hirtelen felindulásból egy kozmetikus nénihez mentem szúratni🫠 mivel rossz helyen szúrta ki, és folyamatosan kiesett belőle az első ékszer, így rájöttem arra, hogy egy piercingeshez kéne elmennem, aki talán jobban csinálja🙃 szóval nem egyszer volt már “megerőszakolva” az orrom, megvártam, amíg beforr, majd akkor utána elmentem ehhez a csávóhoz, aki kicsit máshol, miliméterekkel arrébb szúrta ki. Mivel ha magamnak raknám be a karikákat, fájna, így lemondtam erről az egészről, nem ér annyit. Ez tegnapelőtt történt, így megvárom, hogy benőjön. Biztos be fog, mert már most nem tudom visszarakni az ékszert🙃
febr. 1. 03:12
Ha amiatt van egyeb fajdalmad, szedd ki!
11. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 1. 03:10

Ha mindened faj, rossz helyen van.


Nekem ketto lyuk van egy oldalon (amiket magamnak szurtam) az nem fog csak ugy beforradni, eltunni, mint a mende-mondakban. Regen a nyelvemben is volt. Fel meg egy evvel es kesobb is be lehet tenni. De helyi fajdalomnal meg duzzanatnal tobbnel nem kellene, hogy legyen.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Anyagi)
jan. 31. 20:49

Azóta ma alig fájt az az oldalam, ahova beszúrták a piercinget. Jó, egy kicsit talán zsibbadt a kezem meg a lábam, de lehet, hogy azt már beképzelem magamnak🙃 de azóta ezek a tünetek enyhültek hálistennek🙂


Lefertőtlenítettem előtte mindegyik piercinget is, és az orromat is, és nem, nem valakiét raktam be, hanem újat és a sajátomat. De mint mondtam, lefertőtlenítettem😃


Egyébként ha esetleg nem múlna, mit javasolnátok, mit csináljak? Vagy milyen orvoshoz menjek? Nem fognak “kiröhögni”, hogy emiatt jöttem orvoshoz?😅

9. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 20:07

Ha már a füled meg az arcod is, akkor valami gyulladásod lett!


Ez viszonylag könnyen összeszedhető, ha az erőltetéstől hámsérülésed keletkezett és a piercing nem volt steril. Arról nem beszélve, hogy fertőtlenítés nélkül raktad be valakiét Szilveszterkor! (az orrban jó sok baktérium és vírus van!)


Az Octenisept spray csak fertőtlenítő! A gyulladásra nem megfelelő!

Ha nem múlik a fájdalom, esetleg terjed, mindenképpen jó lenne orvoshoz menni!

8. Tai (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 16:12

Több mint 30 éve van orr,és köldök piercingem,anno ezeket még szúrták nem lőtték gagyi ékszerekkel. Volt hogy havonta váltogattam,2 hete a fülembe is lőttem a Sheinről rendelt komplett lövővel! Soha nem volt velük gondom,a köldökömben sűrűn cserélgetem.

Octenisept sprayt javaslom,csodákra képes,megszüntet minden gyulladást és fájdalmat!

Patikában kapható :)

jan. 31. 14:36
Egyébként én is nagyon szeretem az orrékszerem, nekem 18 éves korom óta van, régen mindig azt mondtam, hogy ha majd 30 leszek, kiveszem. Aztán most azt mondom hogy majd 50 évesen ráér. 😂 A karika azért jobb, mert az nem akad bele semmibe, egyszer berakod, és akkor jó úgy. Meg nem igényel akkora koncentrációt a berakása :D Mondjuk én a csavarosat sem hajtogatom, hanem úgy ahogy van, belefordítom a lyukba, legfeljebb mielőtt beteszem, a derékszögű részt picit kihajtom tompább szögre, utána meg max. picit az ujjammal óvatosan összenyomom.
jan. 31. 13:59

Igen, nekem is karika van/volt, viszont a piercingesem megmondta, még mielőtt berakta, hogy ezt a csavarósat vegyem, mert azt a legkönnyebb berakni…amúgy igen, viszont visszahajlítani és összenyomni, amikor már az orromba van…hát nem egy kellemes élmény🙂


20 éves vagyok, de nem tudom, 18 éves korom óta szerettem volna, és olyan “büszke” voltam magamra, hogy megcsináltattam, ha lehet ilyet mondani🙂 meg most rendeltem új ékszereket, amik nagyon tetszenek és nagyon szívesen kipróbáltam volna, de amondó vagyok, hogy most egy időre elengedem ezt a piercing kérdést:)

jan. 31. 13:35

Hát alapvetően ki kellene hogy lehessen cserélni különösebb fájdalom nélkül, de ezeket a hajlított ékszereket tök nehéz berakni, így akaratlanul is irritálod ahogy áttolod rajta meg beleforgatod... Nekem az a tapasztalatom hogy minél többet basztatom, annál érzékenyebb lesz. Sokáig karikát hordtam benne, azt viszonylag könnyű cserélgetni.


Azt meg nem tudom hogy jobban fog-e fájni, én biztosan hagynám a fenébe begyógyulni, nem ér annyit az egész. Persze tiniként én is szenvedtem a gyulladt piercingekkel is, mert Nagyon Akartam őket, de mostmár biztos nem szenvednék vele... Főleg hogy ezek a porcos részek nagyon lassan és nehezen gyógyulnak.

jan. 31. 13:12
Aha, értem. Szóval nem célszerű cserélgetni, illetve visszarakni. Nos, amióta legutóbb kicseréltem, azóta fáj a helye. Érdekes, hogy azelőtt, amikor kiszúrattam és az elsőt raktam bele, azt is otthon csináltam, semmi probléma nem volt. Gondolkoztam, hogy ha újra szeretnék az orromba piercinget, akkor visszamegyek oda, ahol kiszúrattam. Szerintetek ezek után is célszerű visszamenni? Nem fog még jobban fájni az orrom?
3. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 10:55
Természetes, hogy fáj, ha rendszeresen cserélgeted.
jan. 31. 10:48

Kb 15 éve van lyuk az orromban, ha fél napra kiveszem, akkor utána alig tudom visszatenni. Vastagabb szárúval meg próbálkoznom sem érdemes, egyszerűen nem megy bele. Ha valamiért erőltetem (pl legutóbb állásinterjú miatt kivettem, utána elfelejtettem visszarakni órákig) akkor utána napokig fáj, nem nagyon, de ha valami hozzáér, azt érzem, így nem is szoktam gyakran cserélgetni.


Az mondjuk durva ha kisugárzik belőle a fájdalom, lehet tényleg hogy eltaláltál valami ideget, azért nem jó otthon újraszúrogatni meg ilyesmik. 😰

jan. 31. 10:01
Lassan egy éve lyukasztottam újra az orrpiercingem helyét. Majdnem egy évig ugyanaz a piercing volt benne, majd szilveszterkor barátommal kicseréltük. Viszont már maga a kicserélés is fájt, illetve utána, de elvoltam vele. Vettem új piercingeket, gondoltam megint kicserélem. De próbáltam berakni az újat, és sajnos nem ment bele. Lehet, hogy azért, mert azoknak kicsit vastagabb a szára, illetve az egyik nem ilyen csavarós, hanem kapcsos. Kis idő után megpróbáltam a régi piercinget belerakni, hátha az bemegy. De legnagyobb meglepetésemre, már az de ment bele. Illetve a sok próbálgatás óta, ha csak hozzáérek az orromhoz, fáj, illetve kicsit az arcom is, fülem is, gondolom valamelyik ideg. Feladtam a piercing behelyezését, így úgy döntöttem, most nem fogok piercinget használni, megvárom, míg beforr. Azt szeretném kérdezni, hogy miért fájhat a helye? Szerintetek ez normális, illetve hogy átvándorol a fájdalom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook