Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért csodás könyv a Biblia? fórum

Miért csodás könyv a Biblia? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
393. Szivárványlepke (válaszként erre: 392. - 25d4b44717)
2012. ápr. 20. 22:39
ez most szíven talált. most még mérgesebb vagyok a halálra. sok dolgunk lesz még.
392. 25d4b44717 (válaszként erre: 390. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 22:37
bizony...A temető sátán virágoskertje.:((
391. 25d4b44717 (válaszként erre: 389. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 22:33

pedig nem muszáj...

Mint láthattad , lehet folytatás.

390. Szivárványlepke (válaszként erre: 389. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 22:16
de ennek nem kellene így lennie. Jézus legyőzte a haált. A haál a bűn miatt jött be az emberek életébe. Mikor Jézus meghalt és feltámadott akkor végérvényesen legyőzte a halált. Mikor Jézus ott függött a kereszten az ördög örül, hogy legyőzte Jézust, de mikor harmad feltámadt akkor már nem volt olyan határtalanul boldog. Én nem fogadom el a halált. Azt a halált ami elváaszt Istentől. a keresztények elasznak és a mennyben ébrednek. És nagyon sok embert akarod a halál markából kiszakítani. Hogy ne félelemben haljanak meg. Én senki halálában nem törödök bele, aki Isten nélkül hal meg. Az egy veszteség. Érted is kár lenne.
389. 130454e42d (válaszként erre: 387. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 22:06
A halál az élethez tartozik. Igen, haltak meg szeretteim, és el tudtam fogadni. Nem volt jó, nem volt könnyű, de nem hazudtam magamnak. Persze, rossz lesz itthagyni azokat, akiket szeretek. De elfogadom.
388. 25d4b44717 (válaszként erre: 386. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 22:02

"de nem szívesen, szeretek élni."

talán Isten szavával jobban szeretnél,mert szebb lenne!

387. Szivárványlepke (válaszként erre: 386. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 21:59
látod mégsem olyan egyszerű kereszténynek lenni... Én soha nem tudnék lemondani Istenről. 15 és fél éves voltam mikor befogadtam Jézust a szívembe. Én egy rocker lány voltam, akit megérintett Isten szeretete. Elfogadott úgy abban a szakadt ruhámban. Mikor befogadtam éreztem , hogy belép az életembe, hogy minden bümőm megbocsátotta és végtelen öröm töltött be és szaladtam az utcán, és nagyon boldog voltam és tudtam üdvösségem van és Isten létezik. Biztos voltam benne, tudtam! azóta 22 év telt el, és minden napöröm vele. Mindig szólhatok hozzá és válaszol. Megáld szeret, velem van, tanít. Egyszer azt éreztem mintha nem lenne velem és azt hitem megbolondulok. Ha nem próbáltad akkor nem is értheted. Az jó, ha szeretsz élni. Milyen jó lenne ha nem csak 70-90 éved lenne, hanem örök életed lenne. Hogy tudsz majd lemondani az életedről? Itt hagyni a szereteid ha nem tudnád látod még őket újra. Le tudnál róluk mondani. Ha szereted őket, akkor nem a legjobbat akarod nekik. Nem jó lenne ha örökké velük lehetnél a mennyben? Halt már meg valakid. El tudtad viselni? Meg tudtad érteni. Én sosem felejtem el, hogy a nagymamám már nincs velem. Remélem látom még.
386. 130454e42d (válaszként erre: 381. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 21:42
Nincs isten, miért hibáztatnám? A láthatatlan rózsaszín egyszarvút se fogom, ígérem :) eszemben sincs meghalni az ellenségemért, ez van. A szeretteimért igen, de nem szívesen, szeretek élni.
385. 25d4b44717 (válaszként erre: 384. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 21:34

remek példa:)

Tetszik..

384. Szivárványlepke (válaszként erre: 382. - 25d4b44717)
2012. ápr. 20. 21:29
mennyi jóból maradnak ki. Nekem az jut eszembe hogy van két testvér és mind kettő előtt ott van egy szép hatlamas csokitorta tejszínhabbal. Az egyik kinyújtja a kezét és jóízűen megeszi, a másik pedig elkezdi kritizálni, hogy biztos nem is finom, stb és ezért nem eszik belőle. engem csak az zavar, hogy utána panaszkodik, hogy neki miért nem jutott csoki torta. Pedig csak el kellett volna venni, de ő nem akarta.
383. 25d4b44717 (válaszként erre: 380. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 21:14
Annak a Bibliához semmi köze! Söt,ha jobban ismernéd,tudnád,hogy homlokegyenest ellenére van úgy,
382. 25d4b44717 (válaszként erre: 372. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 21:10

ne sajnáld.én örvendek!:)

Én is sajnálok minden embertársamat aki még nem ismeri Isten szavát,így szerető gondoskodását sem ismeri fel..

381. Szivárványlepke (válaszként erre: 380. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 21:04
Na ez nem volt a kereszténység. Senkit nem lehet megölni, mert más a hite. Mindenki szíve joga kit választ. Neked is csak annyit kérnék ne Isten hibáztasd majd ha rosszul döntöttél. Isten szabad akarattal áldott meg téged. Vagy akarod őt választani vagy nem. Én a helyedbe őt választanám. Próbáld ki. A legnehezebb hit a világom. Csak igazán harc edzett embereknek való. Szeres ellenségedet, imádkozz érte. ez neked megy? Ha valaki megölné egy család tagod meg tudnál neki szívből bocsátani és imádkozni érte. sokan leszólják a keresztények, de fogalmuk sincs milyen ember próbáló egy ilyen világban kereszténynek lenni. És lesz olyan idő amikor majd még meg is ölnek érte. Te miért tudnál meghalni. a barátodért meg tudnál, és az ellenségedért?
380. 130454e42d (válaszként erre: 379. - 25d4b44717)
2012. ápr. 20. 20:56
Akárcsak a keresztény kultúrákban nagyon sokáig, sokszor ma is.
379. 25d4b44717 (válaszként erre: 371. - C33bd8536b)
2012. ápr. 20. 20:51

ez nem népszavazás!


Az életünk a Teremtőtől kaptuk,Ő dönti el meddig tarthatjuk meg és milyen feltételekkel!

...érted?:)


Ui.Olyan "egészen jól elvannak":) Éheznek,ölik egymást,stb.

2012. ápr. 20. 20:47
Mert a pokol kapui sem vesznek erőt rajta!
377. Szivárványlepke (válaszként erre: 375. - 25d4b44717)
2012. ápr. 20. 20:46
Én is arra gondoltam, csak annyi mindet akarok egyszerre leírni. Az evangélium hirdetettik a földön. Így pontos.
376. 25d4b44717 (válaszként erre: 370. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 20:43
a tudatlanság idejét elnézi az Isten....is
375. 25d4b44717 (válaszként erre: 369. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 20:37
egyet pontositanék,ha megengeded:nem a kereszténységet,hanem"Isten országának a jóhírét /Evangéliumot/ hÍrdetik az egész földön,és akkor jön el a vég."Máté 24:14.
374. 25d4b44717 (válaszként erre: 367. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 20:11
nagyon szép.
2012. ápr. 20. 20:03
Ha egy embert mentek meg, akkor nem életem hiába. az az ember a mennyben nagyon hálás lesz nekem. De akkor nem is ez fog számítani. Csak az hogy szemtől szembe láthajuk Istent. Más vallásról csak annyit én nem szeretnék bogár lenni, senkit sem szeretnék megölni, mert másba hisz. És olyan pédaképet akarok, akire felnézhetek.
2012. ápr. 20. 19:58
Sajnálom ,de Isten mindeható, bárhogy tud szólni az emberekhez, neki semmi sem akadály. A szívünkhöz is szól. Mindenki szívétől megkérdezi, hogy kit választ. Ebben nem kell hinned vagy megértedned ez így van attól függetlenül te lehiszed-e. Mások megtérése nem a te gondod, hanem Istené. Sok forráson kersztül juthat el valakihez a jó hír. Igen mindenki hallani fog a megváltásról. De hogy hogyan az Isten dolga, nem a miénk. Ha nyitott a szíved hozzád is szólhat, ha akarod meghallhatod, vagy befoghatod a füled. Tényleg te döntesz. Ha egy ember megtér a mennyben nagyobb öröm van, mint már 99 igazon. Sajnálom, hogy még nem ismered igazán Istent, mert akkor nem akarnál soha mást. A kereszténység olyan, mint a szerelem. szerelmes pedig senki sem lesz erőszakkal.
371. c33bd8536b (válaszként erre: 369. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 19:48

"Mindenki hallani fog a kereszténységről, addig nem lesz vége az életüknek."


Tényleg? 7 milliárd ember él a Földön. Kb. ennek a negyede keresztény. A többi egészen jól elvan a maga hitvallásával, a maga szent könyveivel, ami nem a Biblia. A többség ....érted?

370. 130454e42d (válaszként erre: 369. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 19:37

Mindenki hallani fog a kereszténységről, addig nem lesz vége az életüknek.: ez egyszerűen nem igaz, ma is milliók halnak meg úgy, hogy nem hallottak róla.

nevettem már szívből elég gyakran. A csodák a világban vannak, és az a fantasztikus, hogy egyre többet értünk meg belőle. Én ezt élvezem :)

369. Szivárványlepke (válaszként erre: 368. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 19:31
Mindenki hallani fog a kereszténységről, addig nem lesz vége az életüknek. Mindenkinek megadatik egyszer, van akinek többször, hogy hallja az evangéliumot. Sok keresztény járja a dzsungeleket és hirdetik az evangéliumot minden teremtménynek. Most azt várdo, hogy azt írjam mennek a pokolba? Nem fogok ilyet írni. Mindenki dönthet, minden emberért meghalt Jézus. Esélye mindenkinek van. Vannak keresztények, akiket törzsek őlnek meg a hitük miatt, de Isten továbbra is küld oda embereket. És a keresztények még az életüket is odaadják a hitükért. Ha egy ember megtért általad, akkor már megérte. Most köztettek vannak emberek akiknek a szívébe behullik Isten Igéje és elkezd növekedni és fává terebélyesedik, és őáltala is megtér valaki. Sajnálom, hogy még nem tudtuk nektek megmutatni, hogy Isten mire is gondolt kereszténység alatt. akkor fogjuk jól csinálni, ha ember 10 000 vel térnek meg. Ha lesznek csodák, ha a keresztények úgy szeretik majd egymást mint ahogy Jézus kérte. Sajnálom, hogy még nem tartunk itt. Most még csak bocsánatot tudnak kérni, hogy igen én hívő vagyok. Nevettél már szívből? Isten országa öröm, igazság. Még nem láttotak csodákat.
368. 130454e42d (válaszként erre: 367. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 20. 19:18
Rengetegen vannak a földön, akik nem is hallottak a kereszténységről, velük mi lesz? És azok, akik ugyanazt más vallásban találják meg, amit te a kereszténységben?
2012. ápr. 20. 19:15

Alig vártam, hogy hazaérjek a munkából és benézzek erre a fórumra, és most nagyon szomorú vagyok. Mindent nem tudtam elovasni, de ti tényleg arról beszélgettek, hogy van-e pokol és ki kerül oda? Jézus nem ezért jött. Ő azt mondta örömhírt jöttem mondani. Ember én kifizetem a bűneid árát és neked már nem kell meghalnod, ha ezt elfogadod, mert a véremmel és a halálommal eltörlöm minden bűnöd. És neked lehetőséged van hogy vagy Jézus fizeti ki a számlád, vagy te! Te döntesz. Te döntöd el merre akarod eltölteni az örök életed. Ha nem kell Jézus akkor neked kell kifzetned a számlát. A bűn zsoldja a ahál. De nem Isten feleős a te sorsodért, ha a megoldást amit segíthet rajad elutasítod. Akkor te felesz a sját sorsodért. Isten mindent megtett, neki már semmilyen dolga nincs veled szembe. Ő az összes bünödre elfogadta Jézus hibátlan, tiszta, bűntelen vérét. Kell vagy nem? Te döntesz egyedül és tiéd a felelőség az éledetért. Nem mindenki fogja Jézus a szívébe befogadni, de mindenki megkapta az esélyt hogy megtehesse, de lesznek meberek, akiknek nem kell a segítség. De arra kérelk, akkor ne Istent hibáztasd majd a sorsodért, mert ez a te döntsed eredménye, bármi is legyen az. Kár, hogy nem akik még nem keresztények el sem tudják képzelni, hogy milyen élmény az amikor Isten jelenléte betölti az embert és földöntúli békessége van. Sajnálom azokat az embereket, akik nem fognak megtérni, mert a világ legjobb dolga mard ki az életükből. De már tudom nem mindenkié a hit, csak akik tudasan választják. Az a baj, hogy mi még nem tudtuk megmutatni az igazi kereszténységet. Isten betegeket gyógyít, rákosokat, vakokat, sántákat, süketeket. Hslottakat támaszt fel, megáld anyagilag. Alig várom, hogy egyszer megkapja ezt a z erőt és kimenjek a z utcára betegeket gyógyítani, és megmutatni Isten országát az embereknek. Engem azért küldött az Úr hogy az embereknek:


1.

Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást;

2.

Hogy hirdessem az Úr jókedvének esztendejét, és Istenünk bosszúállása napját; megvígasztaljak minden gyászolót;

3.

Hogy tegyek Sion gyászolóira, adjak nékik ékességet a hamu helyett, örömnek kenetét a gyász helyett, dicsőségnek palástját a csüggedt lélek helyett, hogy igazság fáinak neveztessenek, az Úr plántáinak, az Ő dicsőségére!


Mi ezért vagyunk itt köztettek. A pokol pedig akit érdekel létezik, de Isten nem az embernek készítette, hanem az ördögnek és az ő csatlósainak és azoknak, akik ki akarják fizetni a számlájukat saját maguk. Te mit szeretnél? Te fizess vagy Jézus fizessen és jutal mazzon meg az örök élettel és a mennyországgal? Csak rajtd áll! Isten te rád megváltásodra vonatkozó terve késezn van. A Biblia pedig csodálatos!

366. 130454e42d (válaszként erre: 365. - 25d4b44717)
2012. ápr. 20. 19:10
Pontosan. Neked az értéktelen amit más látott, nekik az amit te. Egy kívülállónak mindkettő azonos értékű.
365. 25d4b44717 (válaszként erre: 363. - 130454e42d)
2012. ápr. 20. 18:59
neked,de tökmindegy.:)
364. 25d4b44717 (válaszként erre: 360. - A14deb9047)
2012. ápr. 20. 18:58

E nagy jelképrendszer logikus és tökéletes!:)

Hatalmas tudomány,amiből még rengeteg a lepecsételt rész,a Ján.jel.szerint.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook