Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csak a kioktatást kapom? fórum

Miért csak a kioktatást kapom? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. csakegyharit (válaszként erre: 29. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 18. 19:44
:))
30. csakegyharit (válaszként erre: 28. - Kriszta773)
2014. febr. 18. 19:43
Olyanokkal, mint bármilyen más átlagos ember szokott a családjához, ha egy kis lelki segélyre van szüksége. Hozzátok is így viszonyulnak?
29. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 27. - Csakegyharit)
2014. febr. 18. 19:42

Ja, hát akkor bo dok, ne vedd a szívedre!

Csak ránk hallgass, akik jókat írnak.

LEGALÁBB ITT LEGYEN IGAZAD!!!

28. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Csakegyharit)
2014. febr. 18. 19:41
azt nem tudhatjuk, milyen problémákkal fordulsz hozzájuk :) és sokszor nem arról van szó, kinek van igaza, csak mindenki megmondja a véleményét :)
27. csakegyharit (válaszként erre: 25. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 18. 19:38
De, egymással is vitáznak. Csak úgy érzem, hogy egymással valahogy elnézőbbek, mint velem.
26. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 23. - Csakegyharit)
2014. febr. 18. 19:37

olyan drága vagy, ahogy írod: utolsó


vérig küzdök........

25. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 23. - Csakegyharit)
2014. febr. 18. 19:36

B ák meg! Majd sírnak még utánad, ha kirepülsz!

És egymással nem vitáznak? Szóval, hogy nemilyen eleve kötekedő természetűek?

2014. febr. 18. 19:34
Nem azt mondom, hogy állandóan bántanak, meg korbáccsal vernek minden nap, csak sokszor van olyan, hogy vigaszra lenne szükségem és ezt kapom...
23. csakegyharit (válaszként erre: 22. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 18. 19:33
Pontosan:) Mindig visszavágok, utolsó vérig küzdök, de ennyi emberrel nem bírok.
22. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 20. - Csakegyharit)
2014. febr. 18. 19:33
Nem! Valahogy állj a sarkadra! Lehet, eddig nyuszi voltál, most ordíts egyet, mikor kell háha észhez térnek. Mert ilyen nincs! Nagy a család, és te vagy a legkisebb?
21. csakegyharit (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2014. febr. 18. 19:30
Ha egyszerre százan támadnak nekem, akkor elég nehéz határozottnak lenni...
20. csakegyharit (válaszként erre: 18. - Kriszta773)
2014. febr. 18. 19:29
De létezik olyan, hogy nekem sose legyen igazam?:D
19. anya4005 (válaszként erre: 14. - Csakegyharit)
2014. febr. 17. 22:10
Talán,ha határozottabb egyéniség lennél... Csak tipp,nem ismerlek!
18. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 17. 21:31
vannak, akik a hozzájuk legközelebb állókkal sokkal kritikusabbak, keményebbek, mint idegenekkel. de az is benne lehet sokszor, hogy talán nem neked volt igazad egy-egy történetben, de csak arra vágynál, hogy megvigasztalgassanak, megveregessék a válladat, erre inkább megmondják a tutit, nem? :)
17. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 17. 21:10
frusztráltak. nem te tehetsz róla.
16. csakegyharit (válaszként erre: 9. - 3f3949edc4)
2014. febr. 17. 21:05
Hát ez is benne van, mert a mai 40.50 évesek fiatalkorában még teljesen más világ volt...és van, aki megérti azt a problémát, hogy manapság egy fiatal nehezebben tud lakást találni, van, aki pedig nehezebben...ez csak egy példa, nálam nem pont ez a probléma. De szerintem a generációs különbség nem lehet ok arra, hogy valaki lelkileg ne legyen nyitott a saját családtagjai felé.
15. csakegyharit (válaszként erre: 8. - De Luca)
2014. febr. 17. 21:04
Az, ha valaki ki akarja önteni a lelkét, mert el van keseredve, az miért vernyákolás? Néha lelkizésre is szüksége van az embernek. Persze a mindennapos sírás azért, hogy nekem milyen rossz, tényleg nem egészséges, de legalább szökőévben egyszer hagy sírjam már ki magam....
14. csakegyharit (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2014. febr. 17. 21:02
Sajnos sokszor van ilyen, hogy én vagyok a feszültséglevezető. Meg azért ők is egymásnak, ők se maradnak ki, csak engem könnyebben támadnak.
13. csakegyharit (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2014. febr. 17. 21:01
Van olyan is, amikor meg akarnak nyugtatni, de van olyan is, amikor csak nincs kedvük ezzel foglalkozni, nem érdekli őket és ez így nyilvánul meg. Ez az esetek nagy százaléka.
12. csakegyharit (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2014. febr. 17. 21:00
Például ha valaki bántott és odamegyek panaszkodni, akkor egyből annak az igazát keresik, aki bántott, nem pedig az enyémet. Szerintem ezzel tanítani akarnak, de nem igaz, hogy nem fogják fel, hogy nem se.ggberúgásra van szükségem a sokszázadik mellé, hanem simogatásra is. Vagy az már teljesen fölösleges ebben a társadalomban? Vagy csak engem szippantott be egy fekete lyuk?
11. csakegyharit (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2014. febr. 17. 20:58
Na ez az, ami nagyon nehéz. Józannak maradni és nem hallgatni a sok sületlenségre.
2014. febr. 17. 09:52
*...n'est ce pas? - A fene az álintelligens félműveltségembe (meg az évek óta kopó francia nyelvtudásomba) ;)
9. 3f3949edc4 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 17. 09:45

Figyu; szerintem (de csak szerintem) ez generációs probléma. A szüleid felnőttek valamilyen elvek szerint, felneveltek valamilyen uralkodó trend szerint, és élnek valamilyen kialakult értékrend szerint. Pl. az én esetemben ez a szülői értékrend / "tapasztalat-halmaz" már teljesen elavult, hiszen azóta a világ nagyon megváltozott körülöttük - körülöttünk. Egyszerűen ezért -szerintem- képtelenek segíteni rajtad, hiszen az ő skillset-jük nem erre a világra szól. Képtelenek megérteni, azonosulni, vagy simán csak olyanok, hogy "biztosabbnak érzik" tudomást sem venni a poronty problémáiról / kilátátalanságáról.


De tudod mit? Hosszú ideig nagyon zavart, hogy amióta megakadt (megakadt? felrobbant!) a szekerem, azóta smalltalk mélységű eszmecseréken kívül nem történik semmilyen érdemleges kommunikáció közöttünk (sekélyes, nemde?). De lassan kezdem elfogadni, hogy nem értik, mert nem érthetik és nem segítenek, mert féltik a kockázattól azt, ami van (hogy ez most mennyire célravezető 50-50% pro-kontra: nem érdemes belemenni). Pont tegnap sétálgattam és láttam a hajléktalanok cuccai között cikkázó, süldő méretű patkányokat... így megértem, hogy pl. az őseim foggal-körömmel védik magukat ettől. Még ilyen áron is. Az ismerőseimnek mindig is furcsa volt, hogy ennyire nincs mögöttem szülői-háttér (19 évesen eljöttem; azóta nincs)... régen dühitett, ma már ez is átalakult. Nem mentem fel őket, de nem is vádolom (van az Ő életük és van az enyém); de azért van bennem keserűség, ha hallom / látom, hogy máshol mennyire összetartóak a családok.


Gondolom, hogy most nem raknak ki a kirakatba, mint pár évvel ezelőtt :D :D :D .


Valami hasonló felállás van nálatok is, n'est pas? Oda se neki...

2014. febr. 17. 08:06

Szerintem meg épp arra tanítanak, hogy ne ess folyton az önsajnálat csapdájába, és tanuld meg a különbséget az igazán lényeges és lényegtelen problémák között.

Nekem se engedték otthon a nyervákolást, a mai napig hálás vagyok érte.

2014. febr. 16. 23:06
Nekem az jutott elsőre eszembe,hogy talán te vagy a család lábtörlője. Pontosabban,hogy a te gyengeségedet kihasználva lesznek ők erősebbek. Persze,nem tudom,csak ilyan szaga van.
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 16. 22:53

Lehet, hogy ezeket a problémákat csak Te érzed nagy gondnak, és valójában nem is olyan nagy a gond? Lehet, hogy csak meg akarnak nyugtatni a családtagjaid!

De így, hogy nem tudjuk a konkrét ügyet, nem tudunk Neked igazán "okosat" mondani!

2014. febr. 16. 22:31

Mondanál példát a kioktatásra?

Nem lehet, hogy csak te érzed annak, mert amúgy is érzékeny vagy?

4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Csakegyharit)
2014. febr. 16. 22:30
A "megállják a helyüket" az nem egészen ugyanaz, mint amikor valaki boldog, kiegyensúlyozott és mondjuk sikeres. Nem csak a te családtagtagjaid, hanem általában az emberek szeretnek mások élete felett ítélkezni, mert addig sem kell szembenézni a saját életük kudarcaival. Amit tudnod kell: Ez az ő problémájuk, nem pedig a tiéd! Tanuld meg összehangolni a szíved vágyait az eszeddel, és hidd el, egy boldog élet vár rád!
3. csakegyharit (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2014. febr. 16. 22:16
Semennyire:D Nincs könnyű életük. De azért azt se mondanám, hogy túlzottan szerencsétlenek. Megállják a helyüket, csak nehéz.
2014. febr. 16. 22:14
Szia! Lehet, hogy furcsa kérdés lesz...Mennyire érzed úgy, hogy ezek a családtagok sikeresek és boldog életet élnek?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook