Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Michael és Debby Pearl: Gyermeket nevelni Isten félelmében fórum

Michael és Debby Pearl: Gyermeket nevelni Isten félelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. a562121d55 (válaszként erre: 16. - 44d5abb30c)
2012. jan. 20. 20:52

Kedves fanatikus hívő!

Nem olvasom végig, mert csak! És ha nem teszik verdd a feneked a földhöz!

Ez rettenetes! Hidd el, nem lennék a rokonod! És sajnálom ha te így vélekedsz..... Tudod, az nem szeretet ha egy nőt maga alá gyűr egy férfi, ha a gyerekét fenyíti és ráfogja hogy az csak nevelés! Undorító....

Te eléggé fordítva ülsz azon a lovacskán! Menj templomba imádkozni, hátha azt jobban tudsz!

53. Martian (válaszként erre: 52. - Miramira77)
2012. jan. 20. 20:29
borzalmas
2012. jan. 20. 07:59

Három gyerek meghalt bántalmazástól.

Mindhárom gyerek szüleinek megvolt ez a...a...khmmm...könyv.

51. lilimia (válaszként erre: 49. - Muraja)
2012. jan. 10. 13:41
Az az igazi gond, hogy ezeket gyermekekkel is megteszik, vagy még rosszabbakat :((((
2012. jan. 10. 06:50

Olvasom ezt a könyvet, próbálok nem kiakadni, hogy milyen természetességel adják ezt elő.

Arra jöttem rá, hogy az apa Istent játszik. Sokszor hasonlítja a szülőket istenhez. Például a szemüveges esetnél.

"Tegyünk egy vonzó tárgyat a gyerek szeme elé"

"Isten a jó és a rossz tudásának fáját is a kert közepére helyezte"

49. Muraja (válaszként erre: 45. - Lilimia)
2012. jan. 9. 20:42
Hogy lehet valaki enyire vadalat a kutyakhoz ? undorito es vissza taszito semi mas .Nem erdemli meg hogy embernek nevezzek , bantani egy kutyat nagyob szar es degenarat nem lehet !
2012. jan. 9. 20:19
Ez egy figyelemfelkeltő videó! Nem valós.
47. Martian (válaszként erre: 46. - Miramira77)
2012. jan. 9. 20:10

Az állatja, fel is vette, és még a netre is felrakja!

Idióta, egy életre börtönbe csuknám!

2012. jan. 9. 18:27
45. lilimia (válaszként erre: 40. - Martian)
2012. jan. 9. 14:19

"Már az szörnyű, hogy alacsonyabb rendűnek állítja be a gyereket.

Ha egy gyerek szemben megengedi, hogy erőszakkal megtörje az akaratát, akkor hogy lehet bánni a többi élőlénnyel?"


A bejegyzésedből most idézett rész utolsó mondatára írtam, hogy a többi élőlény úgy tűnik az ő szemükben jobb, a gyerek meg csak egy idegsítő 'dolog'...


Bocsánat, egész éjjel nem aludtam, lehet nem kómásan kellene fórumozni :)


Nem nevezem meg inkább a kutyaiskolát, ahonnan önkéntes ismerősöm azért jött el, mert a képzés alatt álló terápiás, vagy tréningre leadott kutyákat pl lefújta a kiképző paprika sprayvel, vagy gyomorszájon rugdosta, ha hibázott, de a kisebb ösztökét sem vetette meg, és persze a lovaglópálcát... Aztán csodálkozott, hogy a kutyák már az első teszten, az idegen emberek közötti elvegyülésnél elbuktak...


A szeretet az alap gyereknél is, kutyánál is, máshogy nem megy :)

44. Muraja (válaszként erre: 40. - Martian)
2012. jan. 9. 12:44

Gazdit kellet volna " földhöz vagni " undorito !

Sajat kiicsi tutyim 19 eves miert lett ilyen idöske es jo karban ? mert a szeretetet. Az a alfa es a omega többi ami köszte van irelevant .

43. Muraja
2012. jan. 9. 12:43

Egyszer nem emlitti meg ez a elme beteg deszpota azt hogy SZERETET !

KIs gyerek ha sir az csak egyett jelent , közelsegre van szuksege . szeretetre ö csak igy tud komunikalni .De vigyazatt ! egy nap ha csak egyszer tul kevesseben veszik fel lassan elcsendesul lassan magaba vonul es intravert lesz igen sok van ilyen ijesztöen csendes magaba vonult kisbaba .

42. Muraja
2012. jan. 9. 12:38
SAJNALAK !
41. Muraja (válaszként erre: 16. - 44d5abb30c)
2012. jan. 9. 12:37

Te dolgod ha ezt a dogmat elfogadod , de en akkor is elitelem az ilyen barbar neveleshöz hasonloeszközet .Ahogy leirja " aprobban " a jo tanacsait ez a szgeny lelku elme beteg deszpota nincs egy unc demokracija sem se egyen iranyt sem közösseg iranyt .Szemelyesen felneveltem egy kisseb csorda gyereket anelkul hogy kezet emeltem volna valaha is rajuk vagy psychikailag bantalmasztam volna.

Ma a gyerekek sajat maguk szulök , jo szulök kik soha de soha nem bantjak a gyermekuket.

Ez az atok cirkel örökre elvan vagva , tehat nincs semifele az anyam engem igy nevelt es öt pedig az ö anya neeem ez mind a multe . Szerencsere sokan a közelunkben igy nevelik a gyerekeket es ki bantalmazni merne arra pedig hatosagi buntets varna . Ha ez neked OK amit a beteg ember irogat akkor igazan

40. Martian (válaszként erre: 39. - Lilimia)
2012. jan. 9. 11:48

Nem arra gondoltam, én is kutyás vagyok már 27 éve.

Pl. egyik gazdi egyszer megfogta a kölyök angol bulldogot, ami már akkor volt 20 kiló, megfogta a bőrt a nyakán, és földhöz vágta.

Aztán csodálkozott, hogy legközelebb nem ment oda a kutya, ha hívta.

De estig sorolhatnám, hogy mennyi borzalmat láttam nevelés címén.


Annyiból hasonlít a gyerek, és az egyéb élőlény nevelésnél, hogy tudja én szeretem, és mindennek az alapja ez.

Ha leszidom, akkor is tudja, hogy én ettől még szeretem, és azért teszem, mert az ő érdeke is.

39. lilimia (válaszként erre: 33. - Martian)
2012. jan. 9. 11:33

Én úgy vettem ki a szavaiból, hogy a vakvezető kutyákat többre tartják, mint a gyerekeket, mivel az előbbieket csak dicsérte, míg az utóbbiakat valami idegesítő jelenségként írja le...

Kutyákkal foglalkozok, kutyákkal élek, és semmilyen szempontból sem összehasonlítható egy állat egy gyermekkel! Ráadásul nem egy tanulmány bizonyítja azt is, hogy a kutyák képzésénél a pozitív megerősítés hatásosabb nevelési és képzési módszer, mint a büntetésen alapuló.

Még jó, hogy nem a régimódi kutyakiképzési módszerek alapján idomították a gyerekeiket!

Drága nagymamám hallana erről, az biztos, hogy kitérne a hitéből, pedig világ életében vallásos asszony volt...

2012. jan. 9. 11:22
az nem kérdés :)
37. Martian (válaszként erre: 34. - Jozsi.38)
2012. jan. 9. 11:16
de csak is szeretettel
2012. jan. 9. 11:14

Nekem még nincs gyermekem, de már 12-13 éves koromtól vigyáztam a rokonok, ismerősök kisgyermekeire rendszeresen. Szóval ha nincs is teljes képem a gyermeknevelésről, de azért valami fogalmam van róla, ezért merek hozzászólni a témához.

Félig olvastam még el a könyvet csak, mert már masszívan elfogott az émelygés...

Egyszerűen elképesztő, és szégyenletes, hogy Isten nevében, a Bibliából kiragadott 1-2 szóval, valamint az állatok viselkedésével magyarázzák, hogy mit miért tesznek, és még el is hiszik, el is akarják hitetni az olvasóval, hogy az bizony jó, ha csecsemő kortól bántalmaznak egy gyermeket a természetes szükségletei, a fejlődése, a kialakulóban lévő személyisége miatt!!! Hát hol élnek ezek? A sötét középkorból szabadultak, és egy akkori 'pszichiátriai intézet' ex-dolgozói? Oké, hogy bigott, fundamentalista, amerikai keresztények, akik elég szélsőségesek, de ez túl megy minden határon, a vallásszabadság ellenére is!

Én komolyan mondom, hogy fel fogom hívni a felelős kiadót, és megkérdezem, hogy azokért a gyermekekért is vállalják a felelősséget, akik ezeknek az igen csak megkérdőjelezhető nevelési módszereknek esnek áldozatul???

Persze, a jókor, jó időben adott anyai/atyai pofon elfogadható, de ez a rideg, előre kiszámított kegyetlenkedés, amiről írnak, azon csak pislogtam, majd elfutott a méreg, aztán jött a hányinger.

Azt sem értem, hogy hogy adhatták ki? Hogy vannak a szülők szabadlábon? Hogy ért meg ez a könyv már 5 kiadást csak Mo-n?

Ziher, hogy szociopaták a szerzők, és azok is, akik alkalmazzák ezt a 'nevelési módszert'!

2012. jan. 9. 10:53

Nálam a szeretet nem hozható összhangba a félelemmel. A szeretet jó, biztonságot ad, örömmel tölt el, míg a félelem rideg, kiszolgáltatottá tesz, egyértelműen rossz dolog. Én úgy gondolom, érzem, hiszem, hogy Isten a szeretet, így nem tudom értelmezni azt a kifejezést, hogy "Isten félelmében". Ennyit az etikai részről.


Pszichológiai és pedagógiai szemszögből megközelítve teljesen hibás a gyermekek idomítása, feltételes reflexek kialakítása. Szerintem a szeretettel nevelés, példaadás a célravezető. Magyarul hülyeségnek tartom a gyerek nevelő célzatú módszeres testi fenyítését.

2012. jan. 9. 10:42
na azért a gyerek nem teljesen egyenrangú fél :) a szülőnek kell megszabnia a határokat, mert a gyerekek nem tudják
2012. jan. 9. 10:39

Már az szörnyű, hogy alacsonyabb rendűnek állítja be a gyereket.

Ha egy gyerek szemben megengedi, hogy erőszakkal megtörje az akaratát, akkor hogy lehet bánni a többi élőlénnyel?


Kutyásként, csak nézem, hogy egyes gazdik mit tesznek a kutyákkal, és még el is magyarázza, hogy ez így helyes, mert ezt a kutyaiskolában mondták neki.

Az hogy a saját agyát használja, és a szerint nevelje az fel sem merül benne.


Azt hirdeti, hogy mindennek az alapja a szeretet, és ennek tükrében szadizzam, ne hogy már legyen egy önálló gondolata a gyereknek.

32. Martian (válaszként erre: 31. - Hannapanni)
2012. jan. 9. 10:24

Igazad van, de ha vannak emberek akik így nevelik, ill.már így nevelték fel őket, akkor nem csodálom, hogy ennyi elmebeteg mászkál a világban.

Sőt egy ilyen szülő még el is mondaná neked, hogy totál hülye vagy, hogy így gondolkozol.


Még mindig azt nem értem, hogy hogyan jelenhet meg egy ilyen könyv nyomtatásban.

2012. jan. 9. 09:39

Hú ennek már a címe gáz!

Mi Istennel való harmóniára törekszünk, és szerintem szeretni kell, nem pedig félni Istent.

Biztos nem fogok ilyen "szakkönyveket" olvasgatni...

30. kacsa118 (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2012. jan. 9. 08:18
Van különbség katolikus és katolikus közt, hidd el! :)
2012. jan. 9. 08:18

Itt nem arról van szó, hogy valaki katolikus vagy sem. Még csak arról sem, hogy agyonverik a gyereket.

Persze az, hogy megütik őket, engem is kiakaszt erősen.

A legnagyobb gond az, hogy idomítják a gyerekeket! Könyörgöm, egyéniségek vagyunk! Igenis, ha lázadni akar, lázadjon! Én is lázadtam! És ettől lettem az, aki!

A ciciharapásnál valóban a testi fenyítés a gond! Egy csecsemőt??? Atyaég!!!

2012. jan. 9. 08:16
én azt kell mondjam hogy katolikus vagyok, de nem ennyire. vagy nem is vagyok katolikus? :) ciciharapás: nem a rossz technika miatt van. nekem mindhárom bepróbálkozott vele. eredmény: ciciről levettem, határozott nemet mondtam, szopi tovább. néhányszor ezt eljátszottuk minddel, és egyik sem harapott többet.
27. Miramira77 (válaszként erre: 20. - Kacsa118)
2012. jan. 9. 07:56

Őket is így "szerették" valószínűleg.

Az hogy még könyvet is írtak róla, az jelzi számomra, hogy annyira hisznek ebben az erőszakos nézetben, hogy 100%ig követendőnek tartják.

Rengeteg felelőst találhatunk:

Szülők, nagyszülők dédszülők, a társadalom, ami félrenéz, ha gyerekverést lát, a kiadó, aki ahelyett hogy pszihiátriára küldte volna a szülőket, kiadta a könyvet?

A sok elkeseredett, tapasztalatlan szülő, aki beveszi ezt?

26. Bcicus (válaszként erre: 16. - 44d5abb30c)
2012. jan. 9. 07:29
Szóval te egy ilyen pszichopata gyerek verő vagy. Remélem elveszik tőled a gyerekeitek, hogy ne szenvedjenek maradandó sérülést.
25. Miramira77 (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2012. jan. 9. 07:25

Kinek a hibájából harap a csecsemő?

Ha az anyának nem jó a technikája, akkor magát tépje, ne a gyereket. Én is ezen akadtam ki leginkább.

Egy alap funkciókra képes élőlényt büntetni?

Egy baba mit csinál: eszik, alszik, kaki-pisi, jelez a problémákra, egyféleképpen:sírással.

Jó hogy nem a hasára vágott terhesen, mikor a baba rugdalózott és véletlen fájdalmat okozott.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook