Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miben lehet E412 (guar gumi)? fórum

Miben lehet E412 (guar gumi)? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. Merida (válaszként erre: 22. - Kenzol)
2007. aug. 8. 14:48

Az egyik Danone Activia (juliusi lejarati idejü) joghurt tartalmazza a guar gumit, de egy azonos termek ismertetöje, ami 08.19-en jar le, csak xantan-gumit ir.

Lehetseges szerintetek, hogy azota nem tesznek bele ill. massal helyettesitik?

23. emagdi
2007. aug. 7. 09:07

Dioxin nélkül sem árt kerülni…



[link]



E-412


Guargumi/-enyv/-gyanta


Szerep: Hordozóanyagok, Stabilizálószerek, Térfogatnövelők, Tömegnövelők


Hatás: allergén


A mérgező guar (gyomnövény) magvaiból nyerik, melyek különböző káros anyagokat tartalmaznak. Mivel tökéletes tiszításuk gazdaságtalan, a kereskedelmi forgalomban lévő guar-gumi körülbelül tíz százalékban engedélyezetten tartalmazhatja a gyomnövény Egyéb kísérőanyagait is. Allergiát okozó anyag.

22. kenzol (válaszként erre: 20. - 3a0842d373)
2007. aug. 6. 17:53
A danonne joghurtok tartalmazzák, sajnos :(
2007. aug. 6. 17:41

Egy kis kivonat a wikipédia-ból:


Felhasználása:


Élelmiszeripar

Guargumival az átlagember az élelmiszerekben találkozik leggyakrabban. A guargumit az élelmiszeriparban gélképzőnek, viszkozitásnövelőnek, szuszpenziók stabilitásának növelésére, emulzifikánsnak, vízmegtartónak és kötőanyagnak használják. Az élelmiszereken az E412 élelmiszeradalék-kóddal jelölik.


A következő ételféleségekhez adalékolják:


öntetek (majonéz, ketchup, szószok): növeli a víz-olaj emulzió stabilitását

tejtermékek (kakaóitalok és ízesített tejitalok, lágy sajtok és sajtkrémek): javítja az állagot, fenntartja az egységes viszkozitást és színt

üdítőitalok (alkoholmentes italok és szörpök): kialakítja az ideális viszkozitást

húskészítmények (sonka és felvágottak): síkosító és kötőanyag

gyümölcsgélek (lekvárok, dzsemek, gyümölcszselék, puding, gumicukor): gélképző, viszkozitásnövelő, bevontaképző, fényesítő és vízmegtartó

sütőipari termékek (kenyér, péksütemények, kekszek): elősegíti a tészta nedvességtartalmának megőrzését

mirelittermékek (jégkrémek): gátolja a jégkristályképződést, ellenállóbbá teszi az élelmiszert a fagyasztásnak és a felolvasztásnak, stabilitásnövelő, megnyújtja az eltarthatóságot

állateledelek (konzervek): gélképző, szuszpenziók stabilitását növeli, nedvességmegtartó


[szerkesztés] Gyógyszeripar

A gyógyszer-, gyógytermék- és kozmetikai iparban széleskörben használt segédanyag. Alkalmazása és hatásai hasonlóak a többi emészthetetlen poliszacharidéhoz. A VII. Magyar Gyógyszerkönyvben nem hivatalos. A következő készítményeknek lehet a hatóanyaga:


Antacid készítmények

Ozmotikus hashajtók (mint emészthetetlen élelmi rost)

Étvágycsökkentők (teltségérzetet kelt)

A következő készítménytípusokban segédanyagban fordul elő:


Szuszpenziós és emulziós gyógyszerformák (krémek, kenőcsök, paszták, rázókeverékek, linimentumok) stabilizálása, nedvességkötése

Hidrogélek létrehozása

Tabletták szétesésének elősegítése, kontrollált hatóanyagleadás biztosítása

Mikrokapszulák előállítása

2007. aug. 6. 17:39

sűrítőanyagként használják és sajna az eddig jónak ítélt vega pástétomok is tartalmazzák, amit az egészséges életmód jegyében gyártanak. Kíváncsi vaagyok, hogy pl a gyümölcsjoghurtok, amiben a gyümölcsnek fel kell(ene) higítania joghurtot, tartalmaznak-e 412-t.

Ezek szerint szánjunk több időt a hiperekre és olvassuk ki a T*scot, mielőtt bármit a kosarunkba tennénk.

19. kenzol (válaszként erre: 15. - Tim20)
2007. aug. 6. 17:03

ez egy stabilizátor, amiben van arra rá van írva.

Pl. azokban a pékárúkban is van a melyik töltelékes, mert így nem folyik ki a töltelék hő hatására :(

18. kenzol (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2007. aug. 6. 17:00
a pepsiben biztos nincs, megnéztem
17. emagdi
2007. aug. 6. 16:00
kólában is van állítólag
2007. aug. 6. 14:48
Tej,kakaó,tejtermékek,üdítők,majonéz,kechap,kenyér,pék áruk....,szóval majdnem mindenben.
15. Tim20
2007. aug. 6. 14:30
A nagy média felhajtás hatására megnéztem egy jó pár dolgot az otthoni készletben és meglepve tapasztaltam, hogy nagyon sok termékre csak annyi van írva, hogy adalékanyagot tartalmaz, de nem részletezi, hogy milyet. Honnan lehet akkor tudni, hogy mely termékekben van E412?
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2007. aug. 6. 13:57

igen, értem én a gondodat.

pl én sem tudom, hogy miben van ilyen gumi, és miben nincs. és tuti lusta leszek otthon végignézni az összes cuccot.


amúgy mással is naponta mérgezzük magunkat, max nem ekkora dózisban.

ezt most szajkózza a tv-rádió, ezért tudunk róla egyáltalán.

de az, hogy a boltban vásárolt zöldségek és gyümölcsök mekkora károsanyag tartalommal bírnak (mert rosszul permeteztek, vagy csak mert egyszerűen közút mellett termesztették őket) azt sosem tudod meg, pedig pont annyira mérgező lehet.

(ugyanez igaz mondjuk a halak dioxin tartalmára pl.)

13. kenzol (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2007. aug. 6. 13:43

Az bosszant, hogy vannak akik nem is igazán tudnak erről és megvásárolják aztán megeszik, mi van akkor ha az épp mérgezett?? Akkor bocsánat, ez van és kész?

Amikor madárinfluenza volt a környéken minden szárnyast leöltek függetlenül attól, hogy beteg volt vagy nem!

Most is inkább a megelőzésre kellene gondolni!

12. emagdi (válaszként erre: 11. - Kenzol)
2007. aug. 6. 13:39

azért nem kell bevenni a polcokról ezeket a termékeket, mert még nem végeztek a vizsgálatokkal, tehát nem tudták megállapítani és bebizonyítani, hogy pontosan mely termékekbe kerülhetett szennyező anyag.

addig megelőzésképpen annyit tehetünk, hogy semmi olyan terméket nem veszünk amiben ezt a típusú anyagot felhasználták (függetlenül attól, hogy ez a mérgezett guar gumi volt-e vagy nem mérgezett guar gumi).

szar ügy, de igazából minden mesterséges anyagnál fennáll a veszély, hogy mérgező. (csak sokszor nem is tudunk róla)

11. kenzol
2007. aug. 6. 13:35
Én azt nem értem, miért nem kell bevenni a polcokról ezeket a termékeket? Vannak olyan idősek akik nem is igen tudnak ezekről a dolgokról, elmegy a boltba, megveszi a felvágottat és nem szól neki senki, hogy ne egye meg :( Minek kell árulni, ha nem lehet megenni????????????????
10. kenzol (válaszként erre: 8. - Mutya)
2007. aug. 6. 13:30

Én majd megyek a henteshez és veszek Tőle sajátkészítésű kolbászt,igaz nem vagyok oda a kolbászért, majd eszek vajaszsömlét paradicsommal.Már ha a zsömlében nincs :(

A hétvégén vettem a Lidl-be virslit, most egy hétig tárolom mert abban is van , de lehet, hogy kidobom!

9. Loni
2007. aug. 6. 13:26

Sziasztok!

Én éppen most írok egy cikket errőla témáról...

Szerintem egy jó fél óra múlva készen is leszek vele. :) Addig kitartás, és ne egyetek gyanús guargumit! :)

2007. aug. 6. 13:20
De az a röhej, hogy tényleg mindenben van! Akkor mit is lehet enni?? Sült husit krumplival?
2007. aug. 6. 13:17

üdítőben (Cappy), vajkrémek, boci jégkrém, Danone joghurt, a legtöbb felvágottban és szalámiban, péksüteményekben, főleg a töltelékesekben :(


Ezek csak példák.

Az oevi.hu-n letölthető egy szöveges fájl és abban valahanyadik oldalon már ott van, hogy melyik cégeknél már vizsgálodnak itt pár napon belül meg lesz az eredmény. Az egyik üzlethálozat azt mondta nekem telefonon, hogy 1 hétig ne fogyasszuk ezeket a termékeket.

2007. aug. 6. 13:15

Nézd mit találtam!!!


"A guar-gumit öntetekhez, majonézhez, ketchupokhoz, szószokhoz, tejtermékekhez, kakaóitalokhoz, lágy sajtokhoz, üdítőkhöz, alkoholmentes italokhoz, szörpökhöz, húskészítményekhez, sonkákhoz, felvágottakhoz, lekvárokhoz, dzsemekhez, kenyerekhez, péksüteményekhez, kekszekhez vagy jégkrémekhez adagolják."

2007. aug. 6. 13:13
Szinte mindenben,,,,sajnos rengeteg dologhoz használják...pl.jégkrém, ételízesítő stb
2007. aug. 6. 13:13
Szerintem bármiben! :) De tényleg. Úgyhogy okosabb megnézni az összetevőket! :)
2007. aug. 6. 13:13
Danoninóban biztosan van!!!!!
2007. aug. 6. 13:12
Biztosan ti is hallottatok róla, hogy most gond van ezzel az összetevővel. A rádióban javasolják, hogy tartózkodjunk tőle, csak azt nem mondják el, hogy mégis milyen élelmiszerekben szokott előfordulni?
2007. aug. 6. 13:11
Miben lehet E412 (guar gumi)?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook