Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi van azokkal akik Magyarországon szülnek, de nem magyar állampolgárok? fórum

Mi van azokkal akik Magyarországon szülnek, de nem magyar állampolgárok? (beszélgetős fórum)


7. tankó márta (válaszként erre: 6. - 043ca780cd)
2008. júl. 15. 17:45
Köszi szépen! Napról-napra okosodom.
2008. júl. 15. 13:16
Nézd meg a www. babafalva.hu, vagy a www.születeshete.hu hirportálon. Itt jogi tanácsot is adnak. Jó egészséget, sikeres szülést, egészséges kisbabát kivánok.
5. tankó márta (válaszként erre: 4. - Era06)
2008. júl. 10. 09:19
Valóban, ez igy kéne legyen... hát nem tudom...rossz tapasztalatokról tudok, és információim szerint rengeteg utánnajárásról, állítólag hónapokba telik míg kiállítják a pici anyakönyvét, addig meg lóg a levegőben. És ha valami történik?????
2008. júl. 9. 18:36

arra gondltam, hogy a korházban ha megkérded a nővéreket ők biztosan tudják, mit kell tenni.

Az anyakönyvi hivatalban is tudnak segíteni. Mivel itt dolgozól, itt fizeted a tb. minden jár ami a magyar állampolgárnak. Többet nem tudok :(

3. tankó márta (válaszként erre: 2. - Era06)
2008. júl. 9. 15:37
Igen, persze hogy van, itt dolgozom, de állítólag nagyon bonyolult a procedúra. Arra vagyok kiváncsi, hogy mit kell tennem. Informálodni szeretnék már előtte, hogy ne a kórházban érjen a meglepetés amikor ráadásul mozgásképtelen leszek.
2008. júl. 9. 13:24
A korházban a nővérek biztosan tudják. Amikor bent voltam akkor intézték egy kismamának a papírjait. Igaz ő "véletlenűl" szült itt. Biztosításod van? ez a lényeg.
2008. júl. 9. 13:05

Valaki esetleg tudna segíteni? Itt élünk a férjemmel már 6 éve, hivatalosan le is vagyunk telepedve, de állampolgárságot még nem kértünk. Babánk születik, milyen eljárások vonatkoznak ránk??

Mit kellene tennem??Kihez forduljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook