Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi tesz jót pikkelysömörre? fórum

Mi tesz jót pikkelysömörre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. nov. 10. 17:43

Nekem édesanyám szenved ettől a betegségtől, leginkább a fejbőrén van.Én már mindent megvettem neki a legolcsóbbtól a legdrágábbig.....Már kent mézet, zsírt a fejére, csak épp kutyasz..-t nem.Már elnézést......Állítólag az epekövesség is okozhatja, mert nem úgy szívódnak fel a dolgok, ahogy a bőrnek az kell.....Neki van epeköve.

Ő hetente egyszer kétszer olajozza, a fejbőrét, akkor pár napig jobb, ez a legolcsóbb megoldás.Szerintem neki teljes étrendet kellene váltani, de erre nem hajlandó.A Diprosalic-nak most van egy változata, ami kifejezetten fejbőrre való, na ez segít, de tényleg erős, nem szabad sokáig használni.....

2008. nov. 10. 16:23
Nálunk nagymamám pikkelysömörös. Nyáron a naptól szinte teljesen visszahúzódik neki, télen meg kvarcol, de nem nagyon hatásos. A szoli jobb télen.
32. ~Éva~ (válaszként erre: 31. - Kisvirág03)
2008. nov. 10. 15:26

Szia!

Priviben elküldöd az étrendkiegészítő nevét és hogy mennyibe kerül?

Köszi!

2008. nov. 10. 14:20

Sziasztok!


Az Én családomban Édesanyám pikkelysömörös kb. 1 éve.

Nagyon elterjedt az egész testén, és a fejbőrén is.

A fejbőrén, mintha bukósisak lett volna, folyamatosan feszült, és viszketett neki és állandóan sebesre vakarta. Mindent létező kenőcsöt, sampont, holt-tengeri iszapot és sót kipróbált, de hiába. A haja teljesen letöredezett, és teljesen fakó és élettelen volt.

De Szeptemberben apósom beállított hozzánk egy Magyar étrendkiegészítővel, és elkezdte enni anyukám. Kb.1 hónap eltelt és szinte teljesen tünetmentes lett. A kezén van még 1-2 apró pöttyöcske, és a fejbőrén talán 3 db. fél cm.-es foltocska. A haja töve újra fényes és egészséges.

A legutóbbi hajmosás után majdnem elsírta magát a boldogságtól, hogy nem állt össze a haja, és balzsam nélkül kitudta fésülni.

30. czifi
2008. okt. 2. 11:19
Köszönöm a segitségeket.Egyébként én is olvastam 1 gyógynövényes könyvet,abban le van irva ,melyik ételeket,zöldségeket,gyümölcsöket,nem szabad enni,mert a máj nem zudja feldolgozni.Hát nem tudom,talán meg kéne próbálni.
2008. okt. 1. 12:10
talán a Bioptron lámpázás is jó lehet.
2008. okt. 1. 12:09
májkímélő étkezés, mezei zsurló teával mosogatni a sebeket többször naponta. szépen elmúlik tőle.
2008. okt. 1. 11:19
A Holt-tenger...de erre sajnos keveseknek van lehetősége.Azt hallottam, hogy az ottani krémek is jók!
2008. okt. 1. 11:04

Sziasztok!


Nekem is ez a gondom több, mint 10 éve.


Ami nem vált be: kénes sampon, Niozoral, körömvirág krém, stb.


Ideig-óráig eltűnteti Diprosalic, Elocom (szteroidos vényköteles izék), T-gel korpásodás elleni sampon enyhíti, jelenleg teafaolaj-sampont használok, ami szintén enyhíti a fejbőrön a tüneteket 600 Ft egy flakon belőle (Auchan) nem 5000 Ft mint a T-gelből.


Sokat segít egy házi arcszolárium a megfelelő részre irányítva heti 2 alkalommal. Volt ahonnan eltűntette úgy, hogy visza sem jött, de a könyökömről semmi nem szedi le, pedig tehénkakin kívül mindent kentem már rá...

25. rózi70 (válaszként erre: 24. - Czifi)
2008. okt. 1. 10:40

Szia!

Én a gyógyszertárban kapható kénes sampont( sulfur detergens)hazsnálom vagy szintén patikában kapható nizorál sampont. Nekem bevált, a fülem mögött van főleg....

24. czifi
2008. okt. 1. 08:30
Sziasztok.Én is ettől szenvedek.Nekem is inkább a fejemen van,de ott rendesen.Borzalmasan viszket,és ráadásul olyan mintha korpás lenne a felyem.Zavar mikor beszélgetek olyannal aki nem tud róla,és látom ,h mindig oda-oda pillant a fejemre.Ha valaki tud fejbörre valamit légyszi szoljon.Kszönöm.
2008. szept. 28. 21:13
A Holt-tengeri iszap-pakolás és só-fürdö.
22. ~Éva~ (válaszként erre: 21. - A7a90ace89)
2008. aug. 12. 13:50
Az arcomra én is csak niveát használhatok minden mástól előjönnek es rettenetesen fájnak, égetnek a pöttyök! Kellemetlen a fejbőrön mert viszked és még vlki azt hiszi ha vakarom h tetves vagyok! :)
2008. aug. 12. 07:11

Nekem is ez a gondom.:((

Érdekes javaslatokat olvasok. Nekem eddig nem igazán vált be kencefice. Enyhíteni tusolások után a Nivea testápolóval tudok, de ha 1 hét kimarad valami okból, akkor már viszket.:((

2008. aug. 8. 16:58

Sziasztok!


dr.Nona iszapot és tesápolót, valamint fürdősót ajánlanék mindenkinek.

Nekem bevált.

2008. aug. 3. 09:45
A dm-be kaphato BAIN-nevü 4-az1-ben habfürdö-tusfürdö-börvédö-testápoló nagyon jó,érdemes megpróbálni.
2008. aug. 3. 00:34
Diprosalicot elfelejteni, szteroidos, többet árt, mint használ!!!
17. 197919742002 (válaszként erre: 16. - ~Éva~)
2008. júl. 26. 12:49
véleményem szerint még minidg jobb a soli mint a sebes test nem?
16. ~Éva~
2008. júl. 26. 12:18

Ez igy van! Ahogy beköszönt a tavasz és kisüt a nap láthatóan elkezdenek halványulni a pöttyök! Télen viszont marad a kenőcsös megoldás, mert nem szivesen járok soliba.

Tavaly nyáron egy hét alatt teljesen elmúlt a testem minden részéről és a fejemről is! Tengerparton voltunk nyaralni ugylátszik a klima, a sós viz és a rengeteg napsütés jótékonyan hat rá. Sajnos az idén nem áll módomben tengerre menni.Ezért próbálok valami tartósabb kezelés után járni.

2008. júl. 26. 12:08
a solárium is leéget a testen lévőket és egy jó ideig eltünnek
14. 197919742002 (válaszként erre: 8. - ~Éva~)
2008. júl. 26. 12:06
nekünk a doki kénes sampont ajánlott ami nem vállt be de semmiképp nem szabad a normál samponokat használni mert az csak árt
13. 197919742002 (válaszként erre: 7. - Natina)
2008. júl. 26. 12:05
ez a betegség még minidg nem gyógyitható pedig nem ártana vele foglalkozni mert sok ember életét keseriti meg
2008. júl. 26. 12:03
sziasztok! a diprosalic-oldatot próbáltátok már? fejre nekünk bevált bár örökre mint tujduk nem tünteti el a sömört csak ideig-óráig tüntmentesit de azért ez sem semmi
11. ~Éva~
2008. márc. 8. 16:01
Kösz a tippeket, de a testemen nincs, hál' Istennek elmúlt az álltalam használt kenőcstől... csak a fejbőrömön van ami nem múlik el mert elég nehéz kenegetni naponta többször is, ha meg bekenem úgy néz kimintha piszkos zsiros lenne a hajam ezért kellene vlmi sampon.
2008. márc. 8. 13:56
Ha viszket ,ami valószinű ...sima babahintőport tedd a fagyasztóba és azzal hitsed be ... elmúlik tőle !
9. 53cc09e608 (válaszként erre: 8. - ~Éva~)
2008. márc. 8. 13:54
Csak Wu2 használj fűrdésre is. Mert az tartalmaz olyan anyagot ami jól tisztitja az elhalt hámréteget és durva törölködzöt ,mertamit fellezít az víz ,azt jól ledörzsöli . Lehet kapni egyébként sampont is ,ami direkt az ilyen betegeknek van kifejlesztve .De amit ajánlani tudok az aloe vegyél egy nővényt és a leveléből a géllel kenegessed , nagyon jó hatása van rá és az ekcémára is . Egy vendégem ekcémája 4 nap után látványosan javult ,amit elött egy évig kezeltek eredménytelenül .
2008. márc. 8. 13:36
Én is ettől a betegségtől szenvedek 15 éves koromban bújtak elő az első pöttyök! Kipróbáltam már mindent és rátaláltam egy kenőcsre amit vipsogal-nak hivnak , patikában kapható, de sajnos megrendelésre készitik és egy vagyonba kerül de hat! Egyedül a fejbőrömet nem tudom mivel kenni mert ez a krém eléggé zsiros és a hajam is elég hosszú mellig érő, ezért nagyon macerás és nem esztétikus a zsiros haj látszata...Ezért ha tud valaki ojan sampont ami pikkelysömörre jó akkor várom a tippeket!
7. natina (válaszként erre: 4. - Tiduj30)
2008. febr. 26. 09:57

sajnos ez egy olyan betegség amit a szülei örökitettek át a gyerekre, tehát csak enyhiteni lehet, örökre talán most már talán gyógyitani is tudják, de végleges hosszú gyógyulásról még nem

tud senki

6. banyuska81 (válaszként erre: 5. - Tiduj30)
2008. febr. 26. 09:38
Nekem bejött 1 próbát megér
2008. febr. 25. 19:09
Mármint a tejfölre gondoltam!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook