Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? fórum

Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
39. eb85e22a13 (válaszként erre: 37. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 14:51

En is " A" +vercsop.vok. Borzalom. Alig lehet valamit enni. En is mozzarellat eszem, Szarvasit, mert nincs benne adalek, es gluten mentes. Ezen kivul meg a Mizo mozzarella ilyen. Ehetnek meg par sajtot ami gluten free, de a vercsop.dieta nem engedi. Mizo, Farmer natur koghurt, es kefir meg eheto kis mennyisegben nekem. Mo-n kecskesajtot en meg nem talaltam normalisat, ami gluten f.lett volna. Kukoricat kis mennyisegben ehetek, de nem nagyon szoktam, de nem tiltott. Rizsbol uncl.b., az g mentes/mas orszagban is kaphato/. Tojas nekem mind az 5 dietam szerint jotekony. Csak házit eszek, nem kenyszer tenyesztett csirketol szarmazot, es nem tápostol. A zoldsegek nagyresze is Apukamtol szarmazik.

Nem rossz az orvosotok szerintem, legalabbis az itteniekhez kepest. Neked is akkor nagyon kell figyelmed a kajalasra a gyerekeidnel kulon. Szerintem a legtobb ember azt hinne, hogy nem vagyunk normalisak. Mondjuk tudom is,h.ezt gondoljak, de lesz.rom.En is nagyon komolyan veszem ezt az egeszet.

Nekem a paradicsom nagyon tiltott,de a paprika is.

Nagyon orulok, hogy hallok ilyen egeszsegtudatos emberrol, mint amilyen te is vagy/rajtam kivul/, mert ritka, es ez nagyon fontos lenne. Sajnalom,hogy en nem igy nottem fel, talan most egeszseges lennek

./vagyis nem bizt.,mert orokletes a betegsegem,de legalabbis kesobb jott volna ki/. Mert ugyan en is eleg jol ettem az atlaghoz kepest egesz eletemben, de nem teljesen jol.

2014. júl. 3. 13:26

Mi számít egészségesnek?


Minden és annak az ellenkezője is :-)))


Manapság...

37. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 11:23

Milyen vercsoportba tartozol? En 0 pozitiv vagyok es a ferjem szinten, a gyerekeink szinten, ezert nalunk konnyen egybeesik, hogy pont az ujabb dietak is ugye hatasosak lennenek, hiszen a 0 az nagyon husevo, no tejtermek, no gluten, szoval veletlen egybeeses, hogy nekem mindegyik ilyen jo lesz. De a sogornom pl A-s, na neki mondhatnam, hogy egyen igy, szegenyke mar semmit nem ehet, mert mindentol korhazban kot ki.


Mi tejtermekek kozul leginkabb a mozzarellat esszuk. Szeretem a tobbit is es a gyerekek is, de mar a parmezannal is vigyazni kell naluk, tejet, oh, azt mar nagyon regota egyik sem, vizet isznak. De erdekes, hogy a picur ugye egesz kicsin mindentol kiuteses lett, es hasmeneses, es a doki, akihez jartunk, nem "hisz" semmilyen dietaban, csak abban, ami nem okoz problemat a gyereknel, vagyis o eloszor mindent megtiltott par hetig, ami gyanus volt (zoldseges rizs es gyumik kozul csak az alma, korte maradhatott, meg a halat is eltiltotta, szoval mindent, a glutent is), hogy kitisztuljon. Azutan szuroprobaszeruen, naplo segitsegevel kellett egyenkent kiprobalni mindent. Ha 48 oran belul nem jelentkeztek pottyok vagy a hasmenes, azt is fel kellett irni. Es a picur nem erzekeny a glutenre, szoval a durumliszt es a kamut megmaradhatott (a kamut a durum őse) es a rizs is. A kukorica nem, mert hiaba nincs benne gluten, neki nem ajanlott. A mozzarella maradt (akarcsak a vercsoport szerintiben), mert ez sem zavarta. Viszont a tojast o egyaltalan nem eheti, sot, 3-bol csak 1 ehet tojast. Nekem meg az egyik fo taplalekom, szoval latni, hogy meg csaladon belul sem vagyunk egyformak:)))


Es nincs olyan sem, hogy valakire ra lehetne huzni egy semat, ami jo volt masik szazezer embernek, en tiszteletben tartom ezt, kulon fozok mindegyiknek ugy, hogy egyforma az alap, de az egyiknek teszek bele amit ehet, a masiknak ugyanezt nem.


Pl. Bolognais ragu helyett a picurnak paradicsom nelkuli ragu van, parmezan nelkul. A legnagyobbnak es a kozepsonek paradicsomos a ragu, de a legnagyobbnak parmezan nincs. Magamnak bolognai ragu bazi adag zoldsegen (hetvegen teszta is). A ferjem all inclusive (paradicsomos ragu es parmezan is):DDD

2014. júl. 3. 10:25
Az az egészséges tálálkozás,amitől nem leszel beteg,se most,se később.Ez a biztos,más nem.
35. eb85e22a13 (válaszként erre: 34. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 10:08
Jav.: termeszetesen gluten mentes tejtermekeket, es mindent gm-en eszek. Ezt a dietat tartom a legszigorubban .
34. eb85e22a13 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 10:05

En sem tudnek reggel tojast enni. Mondjuk azert sem, mert felfuj. En delelott eszem meg az ossz ch-m 80%- at kb.,es mindig reggel vagyok a legehesebb. En is barnarizst eszem,mostanaban feheret is. Zoldseget delutantol, es este sokat, salatakent. Tejtermeket sovany tejfolt/nem fogyas miatt sovanyat,hanem vercsop.dieta miatt,sajtot, de tejet pl.egyalt.nem iszom. Gyumolcsot delelott, de csak kiwit, almat,epret,malnat, meggyet, es meg párat. De pl.banant nem/vercsop,miatt/. Este meggyet is ehetek,vagy 1 kiwit, mas gyum.nem a cukor miatt.

Szeretem meg nyersen a cukkinit, foleg mostanaban.

Rizslisztbol szoktam sutni pogacsat, de mar vagy fel eve nem sutottem. Egyebkent mindent rizsliszttel csinalok, mert gluten mentesen eszek. Termeszetesen a tejtermekek, es minden az. Keresztesviraguakat, szojat nem eszem a pmirigy alulmuk.miatt.

33. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Nbandus)
2014. júl. 3. 09:22

Szerinted egeszsegtelenul taplalkozol, de amiket leirtal, az alapjan meg neked ez passzol.


En gyumolcsot napi 1-et szoktam, max 2-ot. Zoldseget fel kg es innen felfele, tulnyomoan feherjeket eszem es keves barna rizst (hetvegen durumtesztat vagy pizzat is) de tudom, ettol sokan hanynanak, ha igy kellene enniuk, mert jobban esne a tobb ch es kevesebb feherje. A feherjetol be lehet sokallni. Add hozza, hogy meleg eghajlat van, ahol elek, ezert mindig csodalkozva hallgatjak, hogy reggelire hogy birok megenni 2 tojast?:D Nekik ez nonszensz, hiszen nincs jobb, mint reggelire egy croissant (lekvaros), egy friss narancslevel leoblitve. Vagy langyos tejecskebe martott keksz. De nem itt nottem fel, ezert nem tudhatom, nekik lehet, hogy tenyleg ez a legjobb valasztas, marmint az o szervezetuknek.

32. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 09:14

Ez igaz, be lehet hatarolni, de meg "europai ember"-en belul nagyon sok dolog szamit, en egy vegyes csaladbol jovok, apukam svab, anyam kun.


Apam csaladjara jellemzo volt mindig, hogy sok fozeleket, huvelyeseket es gabonakasakat ettek es viszonylag keves hust. Es nagyon sokaig elt a dedim, vagy az o rokonai viszont az apai nagyim mar cukorbeteg lett ettol az egesztol. Ennek ellenere apum reszerol senki nem volt rakos, nincs ra pelda.


Anyukam csaladja egy tehetos kun vonal es gyerekkoromban egyfolytaban lagzin vagy disznovagason voltunk, komolyan, ez a ket dolog, amibol annyit lattam, hogy egy eletre eleg volt:D. Ok nagy hus zabalo csalad, hentes is volt koztuk, es ugy altalaban husi volt dogivel, kolbasz sonkaval, szalonnaval. Na, ebben a csaladban, csak amig en gyerek voltam, volt vagy 10 rakos, es akkoriban ez hamar el is vitte oket. Viszont az, aki nem lett rakos, tovabbra is igy eszik es el es virul, szoval nemhogy rossz lenne neki, hanem pont ez kell, es valoszinu, hogy ugyanannyi ideig eleldegel, mint a masik reszrol a vega dedikem elt.


Ezert nem szeretek altalanositani. A puding probaja az eves es nem lehet magunkra eroltetni olyat, amitol szemmel lathatoan rosszabbul vagyunk, rosszabbul nezunk ki, de eroltetjuk, csak mert ooolyan egeszseges a modern elvek szerint.


Fiatalon a vegasagot tobbszor kiprobaltam, egyszer huzamosabb ideig, nekem nem megy, enervalt es gebe voltam tole, most mar tudom, hogy azert, mert reszben anyamtol orokoltem, hogy allati eredetu feherjekkel jobban porog a szervezetem. Mivel testalkatra apumra hasonlitok, konnyu csontozat, vekony alkat, azt gondoltam, hogy azt a vonalat kellene kovetnem a taplalkozasban, de hamar rajottem, hogy nem megyek vele sokra. Ettol fuggetlenul apukamra sose tudnam raeroltetni azokat az elveket, ahogy en eszem, mert egyszeruen sz.rul lenne tole, o tokeletesen jol van babfozelekkel, borsofozelekkel is:)))

31. nbandus (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 09:13
Érdekes, amit írsz. Én terhesség alatt keveset híztam, szülés után 2 hét alatt a régi voltam úgy, hogy a terhességem alatt alacsony volt a vércukorszintem, ezért állandóan az édeset kívántam és ettem. Amúgy is rengeteg szénhidrátot eszem, szinte csak azzal lakok jól, húst 1-2 hetente kíván a szervezetem, zöldséget és gyümölcsöt csak kényszerből eszem... Ennek ellenére tökéletes a vérképem és nem vagyok beteges. Szerintem nagyon egészségtelenül táplálkozom, mégis makk egészséges vagyok...
30. gribedli*** (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2014. júl. 3. 08:58

Napi 10 liter el is hiszem, hogy kicsinalta. De tobb millio ember napi 4 litert iszik es jot tesz neki.


A szomjusagerzettel pont ez a baj, hogy megbizhatatlan (ahogy a peldad bizonyitja, a cukorbetegnel ez egy tunet) ezert nem erre kell hagyatkozni. Egeszseges embernel a szomjusagerzet csak akkor jelentkezik (kicsit keson), amikor a viz hianya mar fellepett, ezert nem jo ugy inni, hogy majd iszom, amikor szomjas vagyok. A szomjusagot meg kell elozni, es a pisilessel kapcsolatban, ez is felrevezetheto, mert egy csomo betegseg jele a tul keves vizelet is, es az is, ha valaki sokszor megy, de keveset pisil.


10 pisiles is teljesen a norma, felteve, hogy ez mennyisegre is sok. Pl fel liter-600 milli az egy sok folyadekot fogyasztonal normalis, a hugyholyag igazi kapacitasa eleg sok, persze, ezt nem mindenki birja tartogatni, mert ido elott bepisilne. Ez a hugyholyag zaroizmatol is fugg (nem a gatizomrol beszelek, csak a hugycso zaroizmarol, de ott tapad), ami akkor marad rugalmas, ha minel gyakrabban megy el az ember pisilni es olyankor egy normalis adag vizelet urul, nem 2 deci.


Ezzel szemben nagyon sokan orakig tartogatjak a meloban is, mert a szunet az szunet es nem vagyunk mar oviban, meglepo (sajnos), de vannak emberek, akik naponta csak 3-4x pisilnek, ez nagyon nem jo.

29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 3. 08:48

Ez nagyon sok mindentol fugg, nagyon egyeni, hogy ki mitol marad a legegeszsegesebb sajat magahoz kepest. A legjobb teszt az, amikor jo a kozerzeted mindig, jok a leleteid, ritkan vagy soha nem vagy beteg, a tukorben latott keppel te is elegedett vagy es a kornyezeted velemenye is alatamasztja ezt. Valamint a kritikus idoszakokat jol veszeled at, pl terhessegek alatt keveset hizol (mert ilyenkor a tulzott hizas lehet jele annak, hogy nincs minden rendben), a szulesek utan hamar formaba jossz, stb. A mindennapi feladataid kozben nem vagy hulla faradt.


Ha megprobalod kozelebbrol megnezni, hogy ezt az erzest melyik taplalkozas tipussal erted el, akkor az a te utad. Van, akinek hanyingere van a sok hustol, van, aki pedig erotlen, ha vega modon kajal. Van, aki ehet vegyesen es neki az is jo:)

28. bibity
2014. júl. 3. 07:31
Felmerült itt a vegetáriánus étkezés- lehet okosan csinálni, de azért B12 és vas, meg még nemtom mi szinteket nézetei kell akkor, mert elég komoly hiányok alakulhatnak ki.
27. bibity (válaszként erre: 16. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 07:24
Örülök, hogy ezt valaki kimondja! Kell bizony a szénhidrát! Félve említem, de mostanában történt egy tragédia egy anyukával, aki insomniában szenvedett... Írták, hogy bio diétázott, 47 kiló volt már csak. Szerintem ő többmindent megvonhatott magától! Ezért nagyon jó ez a kérdésfeltevés! Vigyázzon mindenki a divatdiétákkal, mert a kialakuló hiányok nagy bajt okozhatnak. Legjobb a kiegyensúlyozott, változatos étkezés, leginkább azokból az alapanyagokból, ami a piacon, vagy akinek van kertből (ólból, stb.) beszerezhető. Plusz nekem egy mániám van: teljes kiőrlésű kenyér, igazi kovásszal.
2014. júl. 2. 23:26
Na meg persze az a kis mennyiség amit én eszek mindenből...50 kg vagyok.
25. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 24. - *Csajszi*)
2014. júl. 2. 23:23
És este nem is eszem őket. És kenyeret,krumplit,rizst,péksütit nem. Ezeket meg edzőm engedi,hogy egyem.
24. *Csajszi* (válaszként erre: 14. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 2. 22:26

Nem kotozkodes, de alma, repa, meg ugy altlaban a legtobb gyumolcs szenhidrat.


Ha keszitesz magadnak smoothie-kat gyumolcsokbol meg zold levelekbol, azokkal eszre sem veszed es sokat iszol :)

23. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2014. júl. 2. 21:21
Na igen. A tartósitószeres,izfokozós,szinezékes agyon sózott müanyag kajákat számüzni kellene örökre minden üzletből és minden konyhából. Meg a félkész és gyorséttermi mükajákat is. Ez rengeteget segitene az embereken.
2014. júl. 2. 21:13
Szerintem a hús+zöldség+gyümölcs. Azon belül nem a tápozott, agyonpermetezett fajták. Semmi génmanipulált, idegméreg, tartósított vacak.
21. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 20. - Eb85e22a13)
2014. júl. 2. 21:10
Egyébként iszok fehérjét turmixban,de most egy kis szünetet engedélyeztem magamnak mert kb hánynom kell tőle. Ugyhogy még van 1 hetem kb a szünetemből.
20. eb85e22a13 (válaszként erre: 18. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 2. 21:08
Jol teszed..Kell a husban talalhato feherje. Megha egy vega is mondja ezt.:)
19. eb85e22a13 (válaszként erre: 17. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 2. 21:07

Az alvas probl.persze hogy nem csak ettol van, de ettol durvan lehet.. Akinek meg eleve van, es meg rafejel.. Lenyeg, hogy a nagyon keves ch.szetszedi az idegrendszert..,es egyeni,hogy ez kinel mivel jar elsokent.

Tudod,h.en sem vok." mai gyerek" az insomniaban.:)

2014. júl. 2. 21:05
Ja hoppácska elfelejtettem,hogy egyre több halat eszek. Ugyanis direkt rá akarom magam "szoktatni". A rákot szeretem azzal nincs gondom(bár nem mindet),de a hal az kicsit más.
17. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 16. - Eb85e22a13)
2014. júl. 2. 21:03
Beleugathatsz igen :) alvásproblémáim nekem had ne mondjam milyen rég van és akkor még nem igy ettem amikor kezdődött. :)) De hiszek neked egyébként.
16. eb85e22a13 (válaszként erre: 14. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 2. 20:58

Beleugathatok ferré?:D

Nagyon keves ch, vagy szinte semennyi,mint irod, szetvagja az idegrendszert, alvasi problemakat okoz,es meg sok sz.rt.

Hihetsz az öreg axony-nak...: D

Remelem jol vagy! Puszi!:)

2014. júl. 2. 20:56
Ja és csirkét,pulykát is eszek bár nem vagyok oda a szárnyas húsokért. Marhát is szoktam.
2014. júl. 2. 20:55
Nincs szügség plusz cukrot bevinni a szervezetbe,bővel elég az a mennyiség ami kb mindenben megtalálható. Nem eszem(csak nagyon ritkán és keveset)szénhidrátot. Egyáltalán nem eszem sertéshúst. Aéapból nem eszek sokat,de amit eszek is megválogatom. Eszek viszont almát,répát,paprikát,mandulát,török mogyit és a legtöbb gyümölcsöt. Banánt szintén csak nagyon ritkán. Pedig finom,de hizlal is. Tejtermékeket sem viszem túlzásba. Natur joghurt néha és túró néha. Az ivással vannak gondjaim,sosem vagyok szinte szomjas és keveset iszok. Viszont inkább csak zöld teát. No persze ilyenkor nyáron lecsúszik a rozé néha :))
13. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 2. 20:46

Egyenre szabottan kell meghatarozni mi az egeszseges taplalkozas az adott szemelynek,nem lehet altalanositani. Ami nekem jo, az lehet,hogy masnak nem. Fugg attol is milyen nemzetisegu az illeto, es hol él, milyen fizikumu, hany eves, milyen munkat vegez, van-e betegsege,mit sportol,ha sportol, milyen nemu, milyen vercsoportu, milyen betegsegre van hajlama, es meg sok minden befolyasolo..

Persze nagy altalanossagban kb.be lehet hatarolni nagyjabol, hogy mi az egeszseges egy europai embernek, de csak nagyjabol..

Raadasul egyen fuggo az is, hogy ki mit tart annak, milyen elmeletet fogad el, hisz benne..

En masok szerint tul szigoru dietakat csinalok pl.

Persze aki teljesen egeszseges annak szigoru..

Amit en nagy altalanossagban egeszsegesnek tartok:

Keves feher hus/bar en nem eszek hust/,hal,v.csirke, sok zoldseg, sok gyumolcs, buza liszt, cukor kizarv

a,sok tisztitott viz, vagy asvanyviz, fermentalt hozzaadott cukor nelkuli tejtermekek, extra szuz olivaolaj, vagy egyeb ,nem napraforgo olaj, vagy serteszsir/bar en ezt sem eszem/, adalekanyagok kerulese minel jobban. Azaz a hazi, nem finomitott, nem adalekanyaggal, izfokozoval, terfogatnovelokkel, stb-vel dusitott etelek, vagy bolti keves adalekanyaggal keszult etelek. Gyors ettermi, es felkesz etelek kizarva.

En nem partolom a zsir mentes, vagy drasztikusan csokkentett zsirfogyasztast. Zsirra szukseg van. A szen-hidrat csokkentett etkezest tartom jonak, de nem brutal modon, mint pl.az Atkins-ben. Es nagyon nem mindegy,hogy a ch.milyen ch. De az is egyen fuggo,hogy kinek mennyi ch-ra van szuksege.

Ezekrol hetekig lehetne beszelni...

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 20a5495f4f)
2014. júl. 2. 20:33

A vízben is a mértékletesség az irányadó.

A rengeteg víz nem egészséges!

A napokban olvastam, hogy nem azt kell nézni, hogy mennyit igyunk, hanem azt, hogy mennyit pisilünk. Naponta 1,5 litert kell pisilni, pisilésenként kb. 2 dl a vizelet, tehát 7-8 alkalommal kell menni pisilni, és annyi folyadékot kell fogyasztani, ami biztosítja ezt a vizelet mennyiséget. Ez a folyadék mennyiség nem feltétlenül víz, ez lehet üdítő, kávé, leves, stb.


És, amit ma tudtam meg: a bátyám hétfőn került kórházba, mert cukorbeteg lett. Az egyik tünete az állandó szomjúságérzet volt, és persze ivott is, amennyit kívánt a szervezete. A tünetek múlt héten jelentkeztek kb. szerdán, és hétfőn került kórházba. Ebben a pár napban napi minimum 10 liter vizet megivott. Most a kórházba próbálják rendbetenni a károkat, amit a sok vízivás okozott. Vitaminokat szed, magnéziumot, kálciumot, stb. A sok víz annyira kimosta a szervezetéből az ásványi anyagokat és a vitaminokat, hogy mindene fájt, alig bírt megmozdulni, görcsöltek az izmai, stb.


Tehát, vigyázat a víz mennyiségével!

11. eb85e22a13 (válaszként erre: 6. - 297e02583e)
2014. júl. 2. 20:10
Az irek 90% egeszsegtelenul kajal.
10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 2. 18:58

Egyiket sem, azaz azokat az igazi szakembereket, akiknek tanult szakmája a dietetika.

Nincsnek csoda módszerek. Az egészséges táplálkozás változatos, és mértéktartó.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook