Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? fórum

Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
69. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 62. - Grizus)
2014. júl. 3. 21:42
Én a szárnyasokért sem vagyok oda. Inkább a marha,de nem vagyok nagy húsevő ,de nem is birnék csak vega lenni.
68. eb85e22a13 (válaszként erre: 65. - Grizus)
2014. júl. 3. 21:35

En nem birom megenni a szezammag kremet, szerintem nagyon rossz.:) de masok szerint finom.:)

Grizus jokat irsz, en is nemreg foglalkoztam a toboz mirigy temaval,brutalis..

Omega 3-at chia magbol nyerem,sokkal tobb benne az omega 3, mint ugyanannyi halas cuccban. Es persze nekem azert is,mert minden hus kizart,hal is.

67. eb85e22a13 (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 21:31
Igy van,nem mindegy,h.mit mikor kell bevenni,es mivel egyutt. Vasat c-vitaminnal,folsavval,de tobbivel nem,majd 3-4 ora mulva johet a tobbi, de pl.d3 -at magneziummal, kalciummal egy idoben. Omega 3 jobb ha kulon megy.
66. eb85e22a13 (válaszként erre: 59. - Grizus)
2014. júl. 3. 21:27
Igen, a zsele nagyon jo.
65. grizus (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 21:21

Igen, sokkal jobb élelmiszerrel enni, mert úgy szerves. Pl. a mákban és a szezámmagban van sok kálcium, utóbbiból készül a tahini, szezámmagkrém, nagyon finom és sok mindenhez használható.

Egyébként külön tablettában nem jó kálciumot bevinni, mert nem épül be a csontokba! Úgy tudom. Rájuk épül és még törékenyebbé válnak. Ez a baj a pasztőrözött tejjel is. Emellett a kálcium rárakódik a tobozmirígyre, ezt most nem részletezném, ajánlom nézzetek utána, nagyon fontos szervről van szó. A legrosszabb neki egyébként a fluor.

Még valami eszembe jutott, omega3-ból olyat jó szedni, ami alaszkai eredetű és nem valami halipari hulladékból van kinyerve. Ennek utána lehet nézni a csomagoláson.

64. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 21:20
Na hát én olyat veszek amit edzőm mond ami szerinte,tapasztalata szerint jó. De meglátom még mert ha a kicsivel több mandula jó akkor nem kell más. Bár lehet mert tényleg megválogatom,hogy mit eszek és keveset eszek és igy annyi vitamint sem kap a szervezetem.
63. gribedli*** (válaszként erre: 53. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 3. 21:17

En egy polase nevu mg es kalium kiegeszitot szedek. Nem szedek kulon kalciumot, de nem volt soha labikragorcsom, talan parszor terhesseg alatt, de akkor kezdtem el szedni azonnal a polase-t es nem jott vissza soha. Van, hogy tartok egy csomo szunetet, de akkor sem.


Naponta eszem egy marek olajos magot, de rengeteg zoldsegben es gyumolcsben van magnezium es kalium. Ha megsem lenne ez eleg, akkor se egy multivitet szednek, hanem csak azt ami hianyzik, amitol a gorcs elojott.


Olyat, amiben minden van, azert sem talalni mert bizonyos vitaminokat nem is lehet egymassal szedni, hiszen egymas antagonistai vagyis egyik sem fog felszivodni csak egymast "semlegesitik", igaz, ettol nem lesz bajod, csak felesleges volt akkor bevenni, ha az egyik kiuti a masikat.


Ilyen pl a folsav es az omega3(tudom nem vitamin, de sok multiban benne van mindketto). A dokim mondta, hogy egyiket este, masikat reggel, vagy forditva, de soha ne szedjem oket egyutt, mert igy felesleges, sem a folsav nem szivodik fel, sem a masik nem tud hatni.

62. grizus (válaszként erre: 60. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 3. 21:16
Velem is volt már olyan, hogy nem bírtam megenni a sertéshúst, a szagától is viszolyogtam. De többnyire azért megeszem. De tény, hogy a csirkét jobban szeretem.
61. grizus (válaszként erre: 55. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 21:15
Én nem hiszek abban, hogy a krumpli káros. Úgy tudom, nyersen kifejezetten egészséges a leve. De a lefőzött krumplilé is finom.
60. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 58. - Grizus)
2014. júl. 3. 21:14
Én nem eszem sok húst. Nem kivánom néha napokig a húst. Fiam viszont csak azzal lakik jól. De sertést persze nem adok neki. Még a szagát sem birom és nem is egészséges.
59. grizus (válaszként erre: 57. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 3. 21:14
Magnéziumpótlásra a tablettáknál sokkal jobb az ősi magnézium. Zselé vagy folyadék formában kapható, masszázshoz is használható és kiváló fájdalomcsillapító. A bőrből sokkal jobban felszívódik a Mg, mint a bogyókból, azokból csak töredék szívódik fel. Nem a reklám helye, de ajánlom, nézzetek utána, tényleg jó.
58. grizus (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2014. júl. 3. 21:12

Kábé egyetértek Veled, bár állítólag a hízás nem feltétlenül jelent rosszat. Bár nem igazán esztétikus és én se örülnék, ha mostantól már mindig ez lenne a formám, A súlyom.

Egyébként azt gondolom, pont azért nincs egy általánosan mindenki számára üdvözítő módszer, mert a sors, az élet azt szeretné, azt várja el tőlünk, hogy mindenki találja meg csak szépen saját magának a tutit. Ez nemcsak a táplálkozásra vonatkozik.

A legegészségesebbnek sokan a kizárólag nyers, növényi táplálkozást tartják, de pl. a krisnások szerint a főzés elengedhetetlen. Mások szerint muszáj húst enni, én pl. pár nap után már nagyon igénylem. Hamvas Béla pedig úgy gondolta, hogy mindent meg kell tudni enni, és azt, ami éppen van. Persze nem hiszem, hogy a sült bogarakat is belevette...

57. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 55. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 21:10
Tesóm is brutál nagy adag magnéziumot szed.
56. grizus
2014. júl. 3. 21:07
Változó. Nem hiszek abban, hogy mindenkinek ugyanaz jó. Ezer dologtól függ, kinek mi való! Ami az egyiknek méreg, a másiknak gyógyszer! Egy biztos, a mértékletesség nem árt.
55. eb85e22a13 (válaszként erre: 53. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 3. 21:04
Meg kb-ra sincs benne. 2 szer 500 mg-t nyugodtan ehetsz magneziumbol, foleg,h.sportolsz,es meg hianyod is van. Ennek toredeke lesz a multiban. Nem sok jo multi letezik,amiben keves az adalekanyag. Tobb evig foglalkoztam ezzel.. Van egy jo multi, de most nincs itt a masik gep, amiben elmentettem.De majd megkeresem,es megirom. Mert ha olyan multit veszel amiben sok az adalek,tobbet art,mint hasznal. Pl.hatasra nem rossz a Supradin, de vmi.iszonyat mennyisegu karos cucc van benne. Ugy emlekszem 10, v.12 fele.En alt. amerikai cuccokat eszek, azokban toredeke. A krumpli egyebkent eleg karos,jo h.nem eszel/mondjuk kalium tartalma is magas,az jo/,de mergezo anyagot tartalmaz.
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Icuska538)
2014. júl. 3. 20:55

Igen, el tudom képzelni, hogy a sok víz kimosta.

Természetesen a tesóm sokat ivott és sokat pisilt, ami miatt pl. szombat reggel mindkét lába úgy begörcsölt, hogy megmozdulni nem tudott.

Szerintem is túlzásba esnek manapság az emberek...

53. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 52. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 20:36
Na ezzel mostanában én is "szenvedek" mivel pl krumplit nem eszem már nagyon rég amiben van magnézium(abban is,nem csak abban tudom)és hát szinte mindent számüztem az étrendemből amit régebben ettem igy valószinü ettől van magnézium hiányom. Mandulát eszek most kicsit többet. De lehet veszek egy komplett multivitamint amiben minden van kb-ra.
52. eb85e22a13 (válaszként erre: 50. - Icuska538)
2014. júl. 3. 18:08
A kabikra gorcs valoban vitamin hianytol lehet. Altalaban mg, es b6 vitamin okozza.
51. eb85e22a13 (válaszként erre: 46. - 297e02583e)
2014. júl. 3. 18:06

A barom allat. Visszavennem a diplomajat. Mondjuk nem lep meg a story, a legtobb ilyen.

Csodalkoznek ha minden vaspanelt neztek volna nalad, ez nagyon ritka,h.neznik mindet, pedig a vas onmagaban nem eleg. B12- bol napi 1000 mcg kell,az alatt mar hiany betegseg alakul ki. Bkomplex ennyit nem tartalmaz.

50. Icuska538 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2014. júl. 3. 17:51
Szerintem tök jól irod , a viz mértékét,mostanában túlzásokba esnek sokkal többet itatnának velünk. Magamon vettem észre , hogy a sok ivástól ,persze akkor többet pisilek is és éjjel lábikra görcsöm van ha nem pótolom a mg,és kalciumot....Ezt jól érzem ?
49. eb85e22a13 (válaszként erre: 48. - Kubiak)
2014. júl. 3. 17:50
Igy van, azert nem alkalmazok divatos kurakat, csak regota bevaltakat. A vercsoport dietat mar tobb,mint 20 eve is csinaltam, csak akkor gyerekkent feladtam.
48. Kubiak
2014. júl. 3. 17:32

Semmi nem számít egészséges táplálkozásnak.

Amiről ma kijelentik hogy mennyire egészséges és hasznos holnap megcáfolják!

47. 297e02583e (válaszként erre: 44. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 17:20
Én ilyen téren kicsit elmaaradott vagyok, a családunkban sosem volt ez jellemző, sajnos nehéz is lenne itthon betartani bármit, mert beleszólnak, ők más elveket vallanak, de igyekszem :D mostmár én is beláttam, hogy szükséges.
2014. júl. 3. 17:19
B vitamin komplexet szedtem, nem éreztem egetrengető javulást. A várvételben kértek vasat elvileg, azzal sosem volt gondom. És hogy én ilyeneket kérjek a dokimtól, áhh pánikos voltam, no mindegy elég ramaty álapotba kerültem, bementem egy terápiás házba, ahol kértek vérvizsgálatot, amit a háziorvos ír ki. Kértem, hogy nézessünk már egy pajzsmirigyet, hogy nem e attól vannaka rosszulléteim. Azt vágta a fejemhez, hogy ez a baj a sok "paraszttal" nem ezzel a szóval élt természetesen, hogy csak kihasználják a tb-t. De persze előtte nem nézetett meg semmi ilyen, kb évente egyszer látogatom meg az orvost, és ez igen rosszul esett. Bezzeg az időseknek (Tisztelet a kivételnek! De a mamámnak első szóra) bármit kiírnak :/ .. ez szomorú!
45. eb85e22a13 (válaszként erre: 43. - 297e02583e)
2014. júl. 3. 17:16
Egyebkent nem lehet eleg koran kezdeni az egeszseges eletmodot, ezert ehhez egyalt. nem vagy mar olyan fiatal. :)En 14 eves korom ota tudatosan taplalkozom, es folyamatosan foglalkozom a temaval.
44. eb85e22a13 (válaszként erre: 43. - 297e02583e)
2014. júl. 3. 17:14

A magyar labordiagnosztikai ertekhatarok elavultak. Egyes orszagokban 5- öd annyi a hatar,mint nalunk,magyarul itt rad legyintenek,hogy minden ok,kozben meg mar beteg vagy. Mire elismerik nagyon beteg vagy,es nyomhatod a rengeteg gyogyszert.

Lehet,hogy koros vashianyod van, vagy b12. Napi 18 mg.vasat egyel legalabb, de kellene egy vas vervetel, mert lehet,hogy szukseged van egy vas toltesre, azaz par honapig emelt vasra. Csakis kelat kotesu vas javasolt. De rossz esetben hiaba eszel vasat,nem tud felszivodni. Ezert nezess egyeb vas paneleket. Tehat: szerum vas, vas telitettseg,transzferrin, vaskoto kapacitas. Menj el a hazi orvoshoz, mond neki,h.vmi.nem ok,mindig faradt vagy, nezessen vasat,de ne csak szerum vasat.

B12_t pedig tuti nem nezettek, mert szinte sosem szoktak. Ez is letszuksegletu vitamin, hianya rengeteg tunetet okoz, faradsagot. Legjobb a b12_ot cseppentos kiszerelesben venni, jobban szivodik.

Termeszetesen szukseg van egy multi vitaminra,es 2 szor 500 mg.c-vitaminra, de min. 2 -2.5 liter folyadek fogyasztas mellett.

2014. júl. 3. 17:04
Hát én ezek után sem tudom :D .. mármint elég fiatal vagyok, csak 21 éves leszek. A vérképemmel nem volt gond, tökéletes mindig, vagyis mot télen volt valami gebasz a májammal, meg a triglicidem minuszban volt. Hogy mitől volt mindez máig sem tudom. Azonban mentális dolgokkal mindig küzdöttem. Annó, még 16 éves korom körül fogyóztam, ledobtam ~15 kg-t, ami utólag nagyon megviselt, hihetetlenül fáradékony lettem, azóta sem múlt el ez. Bár ez nem tuti, hogy teljes egészében a diéta miatt, meg voltak lelki gondok is, de az biztos, hogy közre jtszott, mert túl gyorsan adtam le, aminek akkor még nem láttam át a következményeit (az első 1 hónap alatt 10 kg, utána 2 hónap alatt a további 5, és volt idő amikor még 3 kg minusz volt, de az már lrezhetően rossz volt akkor is.) Szóval úgy átlagban mindegy mennyit alszom, fáradtan kelek, hamar kimerülök, vérnyomásesésem van ... nem tudom hogy mit kéne változtatnom, mert ugye a leleteim szerintem jól megvagyok.
42. Derya (válaszként erre: 41. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 15:21
ertem. akkor jo.
41. eb85e22a13 (válaszként erre: 40. - Derya)
2014. júl. 3. 15:19

Koszi, ismerem a cikket. Nem foglalkozom vele.

Annyit tudok, hogy miota igy eszem nem faj a hasam. Es azt is latom nap,mint nap,hogy a paromnak milyen problemai vannak a vercsoportjanak nem megfelelo etelekkel..,de sajnos nem erdekli ez a dieta.

40. Derya (válaszként erre: 39. - Eb85e22a13)
2014. júl. 3. 14:59
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook