Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a húsundor oka? A nagymamám 72 éves, nála alakult ki. Sok rosszat hallottam. Van valakinek tapasztalata? fórum

Mi lehet a húsundor oka? A nagymamám 72 éves, nála alakult ki. Sok rosszat hallottam. Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


26. Jakus
2008. dec. 19. 13:10

A rosszindulatú bélrendszeri daganatoknál figyeltek meg ilyen üneteket.De nem érdemes találgatni!Tudom,hogy az idős embereket nehéz orvoshoz elcipelni,de el kell őt vinni gastro-enterológus ( ő végez gyomor-és béltükrőzést ).

Máshogyan nem deríthető ki,van-e baj.

25. MelisUK (válaszként erre: 17. - Kriszti0430)
2008. dec. 13. 10:48
Nekünk is volt bacon-nel, hogy bizony kan szagú volt, méghozzá többször is. Ez a kan szag nem feltétlenül jelent azért rákot, jó tudni. (Sajnálom a munkatársad, hogy nála mégis rákról van szó.) A jelenlegi uniós törvények alapján a kan disznókat nem kell ivartalanítani és ha épp ivaros állapotában vágják le, akkor sajnos az egész húsnak gusztustalan kaksi szaga van, ez a kan szag. Ilyenkor vissza vittük a húst a boltba, szerencsére az aznapi vásárlásunk ingyen volt. Többet nem veszünk olyan márkájú bacont abban a boltban, akkor is helyette zöldségeket és gyümölcsöket vettünk inkább, mint húst.
2008. dec. 13. 10:42
Lehet betegség tünete is, de lehet pusztán undor vagy unalom is. Én pl képtelen vagyok megenni a marhahúst néhány éve. Már a szagától is hányingerem van, sőt, ha marhahúsos ételt készítek a páromnak és utána mosogatok, akkor is elkap a hányinger (de még sose hánytam tőle, csak hányinger és szédülés, rosszullét). De nem csak hústól tud ilyen "undor" kijönni, bármi mást meg lehet utálni vagy lehet undorodni tőle. Nem feltétlenül kell a legrosszabbra gondolni. Különben sincs egy idős hölgynek a gusztustalan és egészségtelen disznóhúsra szüksége. Itt Nagy-Britanniában pl volt újság címlapján is, hogy a disznóból készült bacon rákot okoz...
23. Ndia
2008. dec. 13. 10:27
Sajnos a daganatos betegségek tünete IS LEHET .
22. zena01
2008. dec. 2. 18:55
Nálam ez az állapot a műtétek után lépett fel, de pár hónap múlva elmúlt.
2008. dec. 2. 18:37
a mi dédink 84 éves és ő sem eszik húst,csak ritkán egy keveset,nem keressük az okát,mert ha ő neki igy jó,sok zöldséget,gyümölcsöt eszik helyette inkább...én szerintem azért,mert azt talán könnyebb megemészteni,a hús már nehéz étel a gyomruknak....
2008. dec. 2. 18:29

Rák, az anyósomnál is így kezdődött

Járt gasztroenterológusnál és azt mondták munkahelyi ártalom(éttermi konyhán dolgozott),de sajna tüdőrák volt az ok

19. a7baea197d (válaszként erre: 15. - Katácskák)
2008. okt. 19. 10:19
És a B-vitamintól jobb lett a közésrzete? Úgy értem inkább az erőnléte?
18. a7baea197d (válaszként erre: 17. - Kriszti0430)
2008. okt. 19. 10:17
Na, én is ettől félek nagyon.
2008. okt. 19. 09:42
Az én munkatársam elkezdet panaszkodni hogy mennyire nem birja a húst.Pedig sokszor előfordult mivel szakács vagyok egy gyermek otthonban.Minden húst "kan" szagúnak érzett.Utánna már a kedvenc halát sem tudta megenni.Sajnos rákot állapitottak meg nálla. :(
16. katácskák (válaszként erre: 15. - Katácskák)
2008. okt. 19. 06:43
igaz 86 éves
15. katácskák (válaszként erre: 8. - A7baea197d)
2008. okt. 19. 06:43
Anyukám elment, Ő Bvitamin-komplex injekciót kap. Azért, hogy pótolja a húsban lévő vitamint. Mert ő se, vagy alig eszik húsfélét.
14. a7baea197d (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2008. okt. 8. 09:38
Igen, lehet, de az erőnlétéhez szüksége lenne rá, mert így a szervezete, félek hogy elgyengül. Nem volt hozzászokva csak növényi táplálékhoz.
13. emagdi
2008. okt. 8. 09:32
szerintem már telítődött a szervezete a sok méreggel, és tiltakozik a további húsadagok ellen.
12. a7baea197d (válaszként erre: 11. - Jozsef.csoke)
2008. okt. 8. 09:29
Köszönöm a hozzászólásod. Az a baj, hogy semmiképp nem akar orvoshoz menni, akárhogy igyekszem őt rábeszélni, ne fogadja el a segítséget. Tényleg elképzelhető, hogy pszichés, abban az időben épp a húgánál tartózkodott, hosszabb időt, és ez neki nagy lelki megterhelés volt. Lehetséges, hogy ez kiválthatta?
11. jozsef.csoke (válaszként erre: 4. - A7baea197d)
2008. okt. 8. 04:28

Sok oka lehet. Ha hirtelen alakul ki,nem ártana orvos,mert lehet valami olyan probléma,ami most még korrigálható. Van-e kisérő tünet. Ugyanis a húsundor egyes gyomorbetegségek kisérdőjelensége lehet. De ne ijjedj meg,mert kialakulhat egy rossz élmény hatására pszichésen is. Ezt azonban neked kell tudni,és annak tükrében döntened.

Üdv

2008. okt. 5. 17:56
Lehet, ogy ez időskori dolog. Az én anyósom se nagyon kívánja a húst. Szívesebben eszik tésztát, főzeléket.Szerintem nincs ezzel baj.
9. 236fe2f68e (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2008. okt. 5. 11:02

Nekem ugy tudom akkor alakulhatott ki (de lehet nem) mikor volt az a mocskoskodás a madárinfluenzával :( lehet h attol van :( ma is fincsi vasárnapi ebédet eszünk..(amit régebb imádtam) de mikor reggel megláttam egy nagy csirkét a tálba a gyomrom felfordlt :((

De lehet az is az oka hogy mikor csirkét eszek mindig az jut eszembe h Ciluka mikor olyan beteg volt egyedül tölem fogadta el az ételt , pont csirkét ettem :(( s valahol lehet tudatalatt ez is felkavar :((

8. a7baea197d (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2008. okt. 5. 10:58
Nem hajlandó dokihoz menni. Akármit mondok, akármit teszek. Féltem őt. Én is ettől félek, hogy a gyomorrák okozhat ilyen tüneteket.
2008. okt. 5. 10:57
Párom unokahugánál óvodás korában alakult ki,egyáltalán nem eszik húst,nem szereti.Amúgy nincs semmi baja,teljesen egészséges,soványnak sem sovány.
6. a7baea197d (válaszként erre: 3. - Eb19d2815e)
2008. okt. 5. 10:57
Lehetséges, hogy nála is ez van, de nehezen tudom elképzeni hogy valaki aki sok évtizeden át csak húson élt egyszer csak megcsömörlik tőle. Orvoshoz nem hajlandó menni, akárhogy erőlködöm. Mit tegyek?
2008. okt. 5. 10:57
Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de amikor belgyógyászatot tanultunk, akkor ott volt tünet a húsundor a gyomorfekély vagy a gyomorrák betegségnél. Komoly dolog, szerintem menjetek el dokihoz.
4. a7baea197d (válaszként erre: 2. - 236fe2f68e)
2008. okt. 5. 10:55
A mamikám eleve csak seréshúst evett. De most már semmit. Azt mondja, hányingere van, ha le kell nyelnie. Nem hiszti, tudom hogy komoly gond. Sokat olvastam a gyomorrákról nem akarok erre goondolni.
2008. okt. 5. 10:54
Nincs tapasztalatom, de idős korban már inkább a leépítő folyamatok felé tolódik el az egyensúly, egyre kevesebb fehérjére van a szervezetnek szüksége, lehet ez természetes reakció, de nem tudom pontosan, csak erre gondolok...
2008. okt. 5. 10:52
Nálam is kialakuloban van..nem tudom mitöl lehet..csak azt h a szárnyashust meg se tudom mindjárt enni, ugy undorodok töle :(
2008. okt. 5. 10:50
Mi lehet a húsundor oka? A nagymamám 72 éves, nála alakult ki. Sok rosszat hallottam. Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook