Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi legyen a gyerekek tízóraija a suliban? fórum

Mi legyen a gyerekek tízóraija a suliban? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 24. 10:29
Az én fiam azt kedveli, ha sütök neki kelt tésztákat, pogácsát aprósütit... a kuglófért rajong kakaóval..ezeket megeszi. A szendvicset rendszerint hazahozza. Mindig visz magával tejet, kakaót, teát. Eleinte nagyon tetszett neki az iskolai büfé, manapság egyáltalán nem díjazza.
2012. szept. 4. 10:42

Mi most kezdjük a bölcsit 18-án, jól fognak jönni ezek a tippek, mert a 10 órait nekünk kell vinni.

Majd szétnézek a többi gyerkőc között a próbanapon, ki mit hoz, aztán megosztom veletek, ha látok valami újat. :)

2012. szept. 4. 10:20
kifli, vaj, parízer
39. ppet46 (válaszként erre: 16. - Csilla80)
2012. szept. 4. 10:15

Ismerek olyan gyerekeket, akiket tiltanak otthon a csokitól és az édességtől, de amikor a szülők nem tudják, teleeszik magukat vele, pl. gyerekzsúron,vendégségben.

Én minden nap rakok be a gyerekeimnek szendvicset, vagy házi pogit, gyümölcsöt és csokit(!),vagy müzliszeletet. Nem unják, mindent megesznek, az ebédet is. Alsósok és rendszeresen sportolnak. Szerintem nem az édességtől kell eltiltani a gyerekeket, hanem rá kell őket szoktatni a mozgásra. Chipset, kólát mi sem fogyasztunk, de a csokit azt én is szeretem:)

2010. szept. 6. 09:54

Igen nehéz annak, ha nem tudják a kedves szülők mit is csomagoljanak a gyermeknek az iskolába olyat adjanak, amit szeret és szívesen megeszi. Igaz a MC DONALDS gyorsétterem igen csak vonza őket és jobban betérnek oda, de azért szerintem sokan nem engedhetik meg maguknak ezt a luxust, mert elég drága. Így marad az otthonról vitt elemózsia.

Üdv.Ágnes

2010. aug. 30. 16:17
Nekem hiába volt alsóban tízórai sokszor nem ették,mert nem ízlett így azóta mindig rakok otthoni tízórait. Sajnos alsóban nálunk nem lehet lemondani a tízórait így sokszor feleslegesen fizettem.
2010. aug. 30. 15:17
Nem tudom, hogy vagytok vele, de amikor már sok éve (értsd felső osztály - alsóban napközi volt- meg gimi) szendvicseket hordtam, akkor baromira untam már...
2010. aug. 30. 14:57
Müzli szeletek,jó reggelt kekszek, banán, szőlő kis dobozkába téve az is jó lehet!
34. Sirga
2010. aug. 30. 14:53
A gyerkőceim kapnak a suliban, de később margarinos zsemlét csomagolok majd nekik felvágottal, paprikáal/paradicsommal/kígyóubival.
33. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 31. - NataliaWeiss)
2010. aug. 30. 14:45
Anyukám tőlem is ezt hallja a mai napig, ha ő főz... fogalmam sincs sokszor, mit ennék meg. Próbáld meg felturbózni a szendvicseket, hátha bejön nála :)
2010. aug. 30. 14:45
Nekem legtöbbször szendvicset bele sajnos csak a sonkát,paprikás szalámit és még a májkrémet fogadják el bele még pari,ubi,és parikaóát visznek meleg teával nyáron vízzel. Valami gyümi a és egyszer-egyszer joghurt kanalas vagy ivós túrórúdi vagy müzli. Ha néha néha mégis vágynak péksütire akkor vettem fagyasztott fornetit és reggelente az sütöm meg hamar így melegen viheti,de most találtam fagyasztott csigát is. Amúgy úgy gondolom,hogy néha jobb ha rakunk neki kekszet vagy ropit,mert ha a többiek visznek akkor úgy is eszik,és az meg rossz egy gyereknek hogy őt meg kínálják ő meg soha nem tudja ezt viszonozni. Amúgy nekem a nagy már 17 nem tudom meggátolni,hogy ne menjenek gyors étterembe de ott is mindig narancs dzsúszt iszik szendvics mellé meg salit.
31. NataliaWeiss (válaszként erre: 30. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 30. 14:38
Hát nem nagyon. Mindig azt mondja, hogy nem tudom. Bár mondjuk elég rossz evő.
30. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 29. - NataliaWeiss)
2010. aug. 30. 14:34
És neki nincs valami elképzelése, hogy mit enne meg? Valami kedvenc esetleg, ami elfér tízórainak?
2010. aug. 30. 14:31
Almát kapnak minden nap egyet a suliban. Az alma-osztás keretében. (az alsósok kapnak napi egy almát) Mondjuk nem tudom idén kapják-e még vagy csak tavaly volt ez. Nálunk egy időben menő volt a kifli+ kockasajt, de olyan hamar ráún mindenre:(
28. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 26. - Kirani)
2010. aug. 30. 14:28
Ezzel én is egyet értek, bár még elég messze állok attól, hogy gyermekem legyen :) de a teljes tiltás nem tesz jót, mert egy idő után neki lesz kellemetlen, hogy látja, amikor a társai finom édességeket esznek, és nem érti, hogy ő miért nem. Én legalább is így gondolom. Szerintem néha-néha be lehet iktatni egy-egy csokis műzlit, vagy csipszet, de csak akkor, ha az oszt.társak nem kéregetik el. Én anno mindig úgy jártam, nem is vittem gyakran rágcsákat a suliba. Egyéb iránt kitartok az első hozzászólásom mellett (lentebb), én szendvics párti vagyok :)
2010. aug. 30. 14:28
Szendvicsbe valami zöldség mindenképp. Pl.: Paprika, retek. Napi 1 alma.
26. Kirani
2010. aug. 30. 14:20

Nekem nincs még gyerekem, lehet, hogy kapok hideg-meleget, ha hozzászólok a Túró Rudi vitájához.

Egyetértek, hogy a gyerekeket egészséges ételekre kell nevelni, de nem hiszem, hogy az a jó megoldás, ha mindentől el van tiltva.

Teljesen chips-, kóla- és gyorskajaellenes (stb.) vagyok, de nem hiszem, hogy egy kisikolás korú gyereknek mindig teljes kiőrlésű pékárut és zöldséget-gyümölcsöt kellene adni. Szép dolog az egészségre nevelés, teljesen egyetértek, de nem kell túlesni a ló túloldalára. Kell a "bolti" édesség is, és ha olyasmit eszik (pl. Túró Rudi, túrókrém) akkor annak leginkább a tízóraiban vagy az uzsonnában a helye. Hangsúlyozom: szerintem.

25. labi
2010. aug. 30. 14:13
gyümölcs
24. Szeszipuszi (válaszként erre: 22. - NataliaWeiss)
2010. aug. 30. 14:11

Ragasztott szendvics pizzás ízesítéssel?

Toast kenyér, vaj, pizzakrém, a kedvenc pizzafeltét, sajt. Annyi csak a macera vele, hogy érdemes hagyni langyosra hűlni, mielőtt elcsomagolod.


Az enyémek a vacsira házilag sütött pizzaszeletet is imádták másnap uzsira vinni. Két cikket összefordítottam és befóliáztam.

23. Kirani
2010. aug. 30. 14:09
Olyan gyümölcs, amit lehet kultúráltan enni (pl. alma, banán, körte), müzli szelet, Túró Rudi, Sport szelet. A körülményektől (osztályterem, társak stb.) függően lehet valamilyen joghurt is vagy vegyes zöldsaláta, ha szereti ezeket.
2010. aug. 30. 14:01
Miket lehetne tízóraira, uzsonnára rakni egy kisiskolásnak, ami tápláló is és egyszerű. A szenya, keksz, kakaós csiga, sajtos rúd, pogi, ilyenek már unalmasak, nem eszi meg.
2010. aug. 30. 14:00
Milyen tízórai és uzsonna tippjeitek vannak egy kisiskolásnak?
2010. aug. 26. 05:10

Ja, hát az ízlés az korlátok közé tudja szorítani.

Ezt én a szalámiban tapasztalom meg náluk.

Paprikásból is csak egyfajta és a csemegéből is csak egyfajta működik nálunk.

19. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 18. - Laszlozsu)
2010. aug. 26. 00:25
:) Én nagyon gyümölcsleves voltam régebben, imádtam a narancs és a baracklevet. Anyukám gyümölcsnek általában almát pakolt nekem, de volt hogy banánt is, mert csak ezt a kettőt ettem meg :)
18. laszlozsu (válaszként erre: 17. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 26. 00:21
A fiaim kedvencét soroltad fel. Ők is mindig így kérik a gyümölcslé kivételével, inkább teáznak vagy ásványvizet isznak. Az alma sem mindennapos, váltogatom a gyümölcsöket.
2010. aug. 25. 23:27
Szendvics kenyérből: vaj, kedvenc szalámi, sajt és paradicsom vagy paprika vagy salátalevél. Ehhez egy alma és gyümölcslé, aminek magas a gyümi tartalma. :) én ezt imádtam anno.
16. csilla80 (válaszként erre: 14. - Szabónéhajni)
2010. aug. 25. 22:32

Nem,az en gyerekem nem eszik Turorudit,es,ha rajtam mulna,nem is enne soha!!!

Arra meg meg kell tanitani a gyereket,es ezerszer elmagyarazni neki,hogy mit miert nem jo,ha eszik.

Az iskolai koszt elszomorito,de Turorudit akkor sem pakolnek suliba,csak normalis egeszseges etelt,itthon majd ker es kap... rengeteg egeszseges edesseg recept van.

Nem leirtalak csak megdobbentem,hogy az edesseg az tizorai... :-(((

2010. aug. 24. 22:05

Nekem napközis lesz, így kap tízórait, uzsonnát, ebédet, de e mellé is alkalmanként rakok be neki enni, na meg innivalót azt minden nap.

Mindenképp legyen zöldség gyümölcs, és ne chips, ropi, édesség. Persze az is lehet a szendvics mellé, de ne csak az.

Ja és inni, meg ne adjuk a kólát ezerrel:(

Egy pedagógus

14. Szabónéhajni (válaszként erre: 7. - Csilla80)
2010. aug. 24. 21:20

Miért talán a te gyermeked nem eszik túrórudit??????

Nem gondoltam, hogy mindennap, csupán 1-2 ötlet volt! Azért még nem kell a másikat leírni, mert egyesek azt hiszik, hogy húúú de egészségesen etetik a gyereküket, aztán meg a másik szájából kinézi a suliban a kaját!!!! Sztem rakjunk neki azt amit szeret, mert sajnos az iskolai koszt elszomorító:(((((

2010. aug. 24. 08:03
Gyümölcs, joghurt, szendvics barna kenyérből zöldséggel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook