Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


8133. Lollita
2011. máj. 25. 12:32

Lányok!


Nagyon hullik a hajam napi 250-300 szál, nem hat a belara sem. A fejem teteje meg fog kopaszodni ha így haladok. :-(.


Találtam egy meggyőző videót a protézisről itt az illesztést is mutatják a hajvonalnál.

Annyira nem akarok pót hajat :-(.

Nem akarom haj nélkül végigszenvedni az életet.


[link]

8132. zsuko84 (válaszként erre: 8124. - Kerkira)
2011. máj. 24. 20:25

Szia Kerkira! Nagyon örülök, hogy továbbra is tart a sikered. Remélem ez már így is marad nálad. :) Ezek szerint nálad tényleg a vas volt a probléma.

Én még mindig eszem a vasat, már több mint egy éve, de azért még nem vagyok teljesen elégedett. Sokat javult a hajam, de még van hova fejlődni. Mondjuk nekem tavaly decemberbe még mindig csak 14,4 volt a vasam, de a héten megyek vérvételre, és kíváncsi vagyok most hol tart!

Neked további hajhullásmentességet kívánok! :)

8131. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 8130. - A2bbd13f84)
2011. máj. 24. 18:20
Nekem a háziorvosom mondta,hogy így müködik. Akkor tévedett?! vagy vannak kivételek..
8130. a2bbd13f84 (válaszként erre: 8129. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 24. 15:23
Aa nem, nekem rendben volt a Tsh-m, de a bőrgyógyászaton, sőt utána még az endokrinológus is megnézette a t3, t4-et. De persze minden rendben volt.
2011. máj. 24. 13:21
Ja, lehagytam, hogy valószínű azért nem néztek Nálad T3-at, T4-et, mert ezt csak akkor vizsgálják, ha nincs rendben a TSH. Erről múltkor homályosítottak fel.) Eddig én sem tudtam.
8128. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 8123. - 5faebefd67)
2011. máj. 24. 13:20

Jól is teszed, hogy foglalkozol a pajzsmiriggyel.

Egy ismerősöm mondta, hogy a PCOS-ok többségénél előbb-utóbb kialakul a pajzsmirigy alulműködés is.


Nekem mondjuk most bizonyított az alulműködés, a TSH-m 9.96 a free T4 9.72 antitpo-t nem néztek, pedig érdemes lenne amiatt, hogy autoimmun-e.

Nekem is van golyvám, elég nagy...

Érdekes, rákérdeztem az endokrinologusnál, hogy honnan lehetne megtudni, hogy mióta van ez.

Ő is azt mondta, hogy tökmindegy, ez csak szépséghiba..

Na azért annyira nem poén, főleg, ha a terhesség alatt sem volt jó a TSH-m.

Mondjuk szerencsére a kislányomon ennek nyoma sincs, valószínű csak a hajlamot örökölte.

8127. 5faebefd67 (válaszként erre: 8125. - Suz81)
2011. máj. 24. 12:32

Szemöldökhullás nálam is van, főleg a belső széle, de úgy az egész. Ez is tipikus pm. tünet, mert a tesztotól nem kellene a szemöldöknek hullani.

De a ricinus olaj kenegetés segít, meghosszabbítja a szálakat, meg nőnek újak.

A szempillám szerintem gyárilag sem volt ennyire hosszú és dús, mint most. Ricinusolajat használok erre is, meg Ilcsi néni Bagzó macska szempilla ápolóját.

8126. ice kuszi (válaszként erre: 8124. - Kerkira)
2011. máj. 24. 12:30
De jó olvasni, hogy ilyen is van! Szerintem rajtam is már csak a csoda segíthet!:-(
8125. Suz81 (válaszként erre: 8119. - 5faebefd67)
2011. máj. 24. 12:19

Sajnos vagy nem sajnos, nekem semmilyen más tűnetem nincs a hajhulláson kívül. Inkább tök ritka mindenhol a szőröm, de a legjobban most a szemöldököm izgat..a széle már szinte nincs is..

Nincs pattanásom, nincs zsíros bőröm, hajam, sőt ki van száradva mindenem.


Ami érdekes, hogy a pajzsmirigyemmel eddig minden oké volt, normál értékekkel. Akkor most lehet mégiscsak az a ludas, a szemöldököm miatt, meg az egyéb tünetek miatt (hideg kéz, láb,stbstb) gondolom.


Vagy csak egyszeráen az IR kavart be.

Végülis variáció van bőven..:(

8124. kerkira
2011. máj. 24. 12:03

Sziasztok!

Néha még olvasom a fórumot, és szomorúan látom, hogy nem nagyon van javulás. Nekem szerencsére továbbra is tart a "sikerszéria", nem hullik és minimálisan dúsúl is. Már semmit nem használok, nem szedek, nem kenek. Fogalmam sincs mitől állt el 10 év után a hajhullás, de nagyon örülök neki. A vasam továbbra is 29-es, lehet, hogy mégis ez segített.

8123. 5faebefd67 (válaszként erre: 8122. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 24. 11:18

Figyi, én elvileg pcos, vagyok, minden tünettel.

A pajzsmirigy mindig tökéletes volt 1-2 között. T3,T4-is, antitesteket viszont még nem nézettem sosem. Voltam pm. ultahangon, több kisebb göb, v. ciszta, v. nem tudom mi volt ott. Kezdődő struma.

De nekem azt mondták, hogy nem kell ezzel foglalkozni, mert minden második embernek ilyen van.


Mégis úgy gondolom, hogy nálam is eltolta a nyavalyám a pajzsmirigyműködést, még ha nem is kimutatható, meg nem kell vele foglalkozni. Én azért foglalkozom vele. Nálam is fáradság, hideg kéz, láb.

8122. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 8121. - 5faebefd67)
2011. máj. 24. 11:07

Igen, én is utánaolvastam, hogy ezeket a tüneteket pajzsmirigy is okozhatja. Sőt egész fiatal korom óta jellemző, hogy nagyon fázékony vagyok, szinte fáj a hideg télen, izzad a talpam, tenyerem - ez már ugye nyáron)), haspuffadás is elég sokszor előfordul,amik leginkább a pajzsmirigy nem megfelelő működésére utalnak. Ja, és anyámnak is volt ilyan betegsége, ami még jobban növeli az esélyeket. Én lennék a legboldogabb, ha tényleg így lenne és nem androgén hajhullásom lenne. Mellesleg bárki bármit mond a vasról, nekem nagyon alacsony volt és én hülye mikor rosszul voltam nem mentem orvoshoz.

Elég hosszú idő alatt sikerült 2,9-ről feltornázni 14-re és a hajhullás is mérséklődött.

A pajzsmirigy problémában viszont azért kételkedem, mert 1,5 éve is nézték és akkor normál tartományban volt a TSH-m.

Mindegy, a remény hal meg utoljára..

2011. máj. 24. 10:07
Pajzsmirigytől is lehetnek ezek a tünetek. Vagy a pm. is befolyásolja a többi hormont.
8120. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 8119. - 5faebefd67)
2011. máj. 24. 09:17
Pár éve voltam két börgyógyásznál is,akik egyböl azt mondták,h androgén.. Most szülés után mentem endokrinologushoz. Kiderült a pajzsmirigy alulmüködés. Ekkor mondta a doki,h addig szerinte nem androgén,mig van olyan tünetem, amit a pajzsmirigy okoz. Hiába mondtam,h jopár éve van ez akkor is azt mondta,h a pajzsmirigy a ludas. De van sok tunetem, nagyon zsiros a hajam,a homlokom, de pattanás,szörösödés nincs.
8119. 5faebefd67 (válaszként erre: 8118. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 24. 09:01

Bocs, de nem értem ezt amit írtál.

Hogy addig nem androgén, amíg más tüneted is van?

Más androgén tüneted is ? szőrödödés, zsíros bőr, haj ,pattanás ?

Nekem minden androgén tünetem megvan + idegbaj, renszertelen mensi, épp ezért van androgén hajhullásom, a relatív magas androgén szinttől. Androgén érzékenység erre a hormonszintre.

Ez egy fokkal jobb, minta csak a hajam hullana, és semmi egyéb tünetem nem lenne, mert az a normál tesztora való érzékenység lenne

8118. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 8112. - Ice kuszi)
2011. máj. 24. 08:11

Igen, az okosok nekem is azt mondták, hogy androgén. Bár most, hogy voltam endokrinologusnál, ő azt mondta, hogy addig nem androgén, míg más tünetem is van.

Sőt mikor rákérdezek mindig azt mondja, hogy szerinte 2% a valószínűsége. Csak az a baj, hogy sok tünetét produkálom ennek a hajhullásnak is.(((((

8117. a2bbd13f84 (válaszként erre: 8116. - Suz81)
2011. máj. 23. 14:47
Sztem a Hairmax sokkal jobb minőségű, valahogy a szórás is jobban megy vele. Persze meg is kell fizetni...
8116. Suz81
2011. máj. 23. 12:44
Jelentem kipróbáltam az illusiont...szerintem nagyon jó ez is. Kicsit másabb a minősége mint a hairmaxnak, de nem tudom igazán meghatározni miben más...azaz ha jobban belegondolok, a hairmax mintha finomabb szemcsékből, darabkákból állna, az illusion nekem durvább kicsit. Viszont szintén hozzáteszem csak nekem, de jobban is dúsít...
8115. ice kuszi (válaszként erre: 8113. - Suz81)
2011. máj. 22. 15:28

Ugyanez jár nekem is a fejemben már egy ideje, hogy eljön az a pillanat, hogy feladom, kopaszra borotválom, aztán nem idegesítem magam tovább.

A tincses dolog is ismerős. Nálam ilyen fokozatok vannak: szálanként hullik, marokszám hullik, csomókban hullik, tincsekben hullik.:-( Most a második és a harmadik között vagyok félúton.:-(

8114. kori54
2011. máj. 22. 14:21

Suz ne búsúlj, mire Te annyi idős leszel, mint a szüleid, lesz rá megoldás!-azon vannak :))

Ez már az a klónozási eljárás lehet, amiről nem rég olvastam, talán tavaly évvégén.


"Az ICX-TRC eljárás


Az ICX-TRC eljárás lényegesen kevesebb kellemetlenséggel/problémával jár, mint a hagyományos hajátültetés. A pácienstől vett donorszövet tekintetében elmondható, hogy csak egy kis mintára, kb. 120 hajtüszőre van szükség, szemben a hajátültetés kb. 2000-5000-es nagyságrendjével szemben. Következésképpen, a beavatkozás közben a pácienst érő trauma drasztikusan lecsökken. Továbbá, mivel a hajszemölcs (dermal papilla) sejtek a hajas fejbőr kis területéről származnak, jóval több páciens esetében lehet alkalmazni az ICX-TRC eljárást, mint a hagyományos hajátültetést. Az injekciózás, amellyel a sejtkultúrákat a fejbőrbe juttatják, sokkal kisebb szövetkárosodást okoz a fejbőrön, mintha sok hajtüszőt ültetnének be sebészeti eljárással. Így, ez a technológia lényegesen egyszerűbb, rövidebb ideig tart és kevésbé fájdalmas."

8113. Suz81
2011. máj. 22. 12:05

Akkor én állok a legrosszabbul...:(

Fogigátló abbahagyása előrehozta az idősebbkori hajritkulásomat.

Apám kopasz szinte, bátyám kopasz szinte, anyunak ritka a haja, de klimax után kezdett neki ritkulni, nagymamának szintén klimax körül ritkult meg, igaz most ő már 83 éves, de alig van haja...:(

Akkor nálam a genetikai hajlam is halmozott..

Az előbb ismét hajat mostam, brutális volt...akkora tincs jött ki a jobb olalamról, hogy csak lestem..:( Én már tényleg nem sokáig bírom..néha legjobb lenne leborotválni kopaszra...nem idegesítene tovább, hogy ide is meg oda is potyog a hajam..:(

8112. ice kuszi (válaszként erre: 8111. - Rosszcsontka81)
2011. máj. 21. 21:47

Hát igen, érdekes... És Nálad biztos, hogy androgén?

Végülis nekem is csak apukám kopaszodott, anyukámnak soha nem volt ilyen gondja. Meg vannak lány unokatesóim, akiknek negyvenes éveikre megritkult kicsit a hajuk, úgyhogy nekem azt hiszem volt kitől örökölni. De ha bejön a fogamzásgátló, akkor nyertem minimum 10 évet, mert ameddig csak lehet szedni fogom. Addig meg gyűjtögetem az infókat, és be fogok vetni MINDENT, hogy késleltessem a folyamatot.

8111. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 8110. - Ice kuszi)
2011. máj. 21. 14:15

Akkor én még Nálad is különösebb eset vagyok, nem szedtem gyógyszert, ill. három hónapig vagy 10 éve.

A családban soha senkinek nem volt ritka haja, csak nekem....(((

Akkor ezt fejtse meg valaki...

8110. ice kuszi (válaszként erre: 8109. - Suz81)
2011. máj. 21. 13:34
Valószínű, bár szerintem itt egyetlenegy dolog számít, és az a genetika. Sajnos ebből a szempontból nem vagyok túl szerencsés.:-(
8109. Suz81 (válaszként erre: 8106. - Ice kuszi)
2011. máj. 20. 17:21
Ráfognák az életvitelre, a hormonális fejlődésre,hogy eltolódott valami a szervezetedben, és nem állt be a hormonális egyensúly, a túlzott szénhidrátbevitelre, vagy valami hiányra..hidd el rá tudnák fogni valamire..:(
8108. kori54 (válaszként erre: 8107. - Silvio)
2011. máj. 20. 15:44
a Sunlife-nak volt ilyen terméke. Én nem kerestem konkrétan utána, de amit biztosan kapsz az a Báno féle zselatin kapszula. 2600.- körüli áron. Ja, és a nem növényi étkezési zselatin is használható ételbe keverve. Ez majdnem minden élelmiszerboltban kapható.
8107. silvio (válaszként erre: 8096. - Kori54)
2011. máj. 20. 14:57
kori, nem tudod, milyen néven lehet ilyen zselatin kapszulát, port találni? utánamennék, megnézném.
8106. ice kuszi (válaszként erre: 8082. - Suz81)
2011. máj. 20. 14:56
Kíváncsi lennék, nekem mit mondanának ezek az orvosok. Én soha nem szedtem fogamzásgátlót, de még más gyógyszert se, mégis elkezdődött 18 éves koromban.:-(
8105. kori54 (válaszként erre: 8103. - 5e48d37001)
2011. máj. 20. 13:21
Hát,nem bánnám, ha kikérdeznéd mi segített neki a dúsulásban!:-)
8104. kori54 (válaszként erre: 8103. - 5e48d37001)
2011. máj. 20. 13:16

Az is lehet, hogy nem a gyógyszer tesz jót, hanem a sav tesz rosszat a hajnak. Már erre is gondoltam.:)

Ebben a stresszes, rohanó világban szinte mindenkinek van valami "gasztrós" problémája.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook