Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


47. tengericsillag (válaszként erre: 46. - Gerna)
2007. aug. 13. 11:56

A tesómék 1éves kora óta angolra járatják a lányukat,ügyes és élvezi is.Viszont van ott olyan gyerek aki utál járni,de a szülő viszi...

Én nem járatnám mégha lehetőségem lenne rá sem.Viszont a fiam 2évesen az összes betűt megtanulta,de nem mi erőltettük(komolyan!)mindig jött hogy rajzoljunk betűket.de a számok egész idáig nem érdekelték,csak most hogy előkerült egy számos kirakójáték.

én is jobbnak látom ha a maga ritmusában fejleszti magát,de nem is tilthatom el a betűtanulástól ha az érdekli,viszont nem erőltetem hogy verset,mondókát mondjon ha látom rajt hogy irtózik a produkáltatástól(én is).Pedig tudom az oviban is majd csak az a gyerek lesz az "okos" aki produkál(sajna).

46. gerna
2007. aug. 13. 11:42

Jut eszembe! Én a "túlbuzgó szülők" közé sorolom a csecsemőkori intellektuális fejlesztés híveit is. Kiültetik a csecsemőt (!), képeket mutogatnak, angol szavakat tanítanak nekik stb. Lehet, hogy egy területen használ, de inkább káros. Minden kornak megvan a maga feladata, amit akkor kell gyakorolni.


Ugyanez a helyzet a 3-4 éves gyerekeknél, akik a szülő szerint nem szeretnek játszani, olvasni meg írni akarnak megtanulni :(

45. tengericsillag (válaszként erre: 44. - Gerna)
2007. aug. 12. 19:52
Ezért én nem is aggódom,tudom hogy egyébként kiegyensúlyozott,még soha nem láttam szomorúnak(!).Hisztizni,dühöngeni szokott de soha nem ok nélkül.
44. gerna (válaszként erre: 43. - Tengericsillag)
2007. aug. 12. 19:46
Annyit jelent neki: a dolgok rendben vannak, alhatok nyugodtan :)
2007. aug. 12. 19:41

Hál'istennek,a fiam könnyen leszokott a cumiról,cumisüvegről,a de pelusról csak most.Viszont este nagyon rigolyás,szabályosan kell betekerni a törölközővel,csak vizszintesen mehet a csík a törülközön,csak egyféle módszerrel lehet megfogni és úgy vinni a szobába,ha vmi nem stimmel vissza kell menni,megismételni a jelenetet.Viszont ha a Mamánál van 7végére akkor nincs ilyen gond.

Gondolom,ez a biztonságérzetet adó szertartás,ami másnál az esti kakaó,stb.

42. gerna
2007. aug. 12. 19:31
Megint csak a fogakkal jövök: kb 2 éves korra megvan minden foguk, tehát: ilyenkor már nem kell szopni! nehogy már emiatt lelkifurdalásotok legyen.
2007. aug. 12. 19:30
nekem le kellett szokatni a szopcsiról 3 nap alatt,muszáj volt gyógyit szednem,azért...szopipózban kapott tejcsit cumisüvegből,és szó nélkül abbahagyta a szopit...csak ez volt az ára...
40. rosewood (válaszként erre: 39. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 12. 19:27
nálunk úgy volt, hogy én 2 és fél éves korában visszamnetem dolgozni, akkor eléggé jól letette a cumit, de nem sokkal később, egy betegségkor anyós ezzel vigasztalta meg.. és visszaszokott... hát, így nagyon nehéz..
39. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 37. - Rosewood)
2007. aug. 12. 19:25
Mi is cumisüvegezünk,szintén csak alvásnál és kakaóval...bölcsikében nem kellett délben,itthon igen:-)3és fél éves a fiam,bölcsisnénik,dokinéni rosszalóan fogadja,de nem igazán érdekel...egyébként akkor szokott rá mikor abbahagytuk a szopcsit,majdnem 2 évesen...ha ilyen szemmel nézem,lehet jobb lett volna ha szoptatom még...
38. gerna
2007. aug. 12. 19:06

Ez teljesen OK! mindenkinek megvan a maga titka :-)


Emlékszem, 10 éves voltam, amikor kis unokahúgom született. Mindenáron meg akartam kóstolni az anyatejet... persze nem szopva, csak úgy! de a nagynéném nem adott :(

37. rosewood (válaszként erre: 36. - Gerna)
2007. aug. 12. 19:03

Jaj, emléxem arra a részre :)

Cióumisüvegből kakaót iszik a Kicsikém. Este, reggel. Különben nem kell a kakaó :( Ha vki meglátná, eldugja az üveget, tudja, hogy nem való már :) édes :)

36. gerna (válaszként erre: 35. - Rosewood)
2007. aug. 12. 18:58

Dehogy off! ez ide tartozik.


A cumisüveg a kisebbik rossz! Cumi még látványnak is rémesebb, nagyobb gyereknél.


És ez a Snoopys gyerek, rögtön elájult, amikor elvesztette a pelust! utána mindenki azt kereste :)

2007. aug. 12. 18:54

Függőség felnőtt, komoly emberek éltében is van, akkor persze, hogy a kisgyerekek, kiforratlan személyiséggel ragaszkodnak dolgokhoz :)

A fiam 5 és fél, és nem tette még lea cumisüveget. TUDOM, hogy nem helyes, de nagyon nehéz leszoktatni erről, pedig észérvekkel próbálkozunk, mert nagyon okos kisfiú. A pelenkáról is agymban szokott le: mától nem vagyok csecsemő kijelentéssel, 2 és fél évesen, azonnal, örökre. Aki nem hiszi, járjon utána, de tényleg így volt :)

Ja, ez tök off volt...

Ez még nem baj:) Jó ez a kép a Snoopy-s kiscsávóról:)

34. gerna (válaszként erre: 33. - Tengericsillag)
2007. aug. 12. 18:49

Hát probléma az mindig van ;-)


Mosatlan rongy? nem szabad azokat kimosni, mert akkor megváltozik a szaguk! Találni azért ilyesmit bőven, ha nem is 9 éves korban. Kispárna, alvóka, pelus, ilyesmi. A kedvencem a "Snoopy gyere haza" filmben az a gyerek a pelussal :) Fel is töltök róla egy képet.

2007. aug. 12. 18:39

Egy jelenség amit szerencsére nálunk nem találni:a gyerek hüvelykujja a szájában,a kezében a koszos,bűdős,szürke,mosatlan rongy általában pelenka.S ez kortól független,(az egyik ismerősöm lánya 9éves).Azt is megfigyelhetjük a háttérben válás,rossz viszony a szülők közt,vagy egyéb probléma állhat.

De szeretném hangsúlyozni hogy az csak az én tapasztalatom,véleményem!

32. gerna
2007. aug. 12. 10:32

Ha valakinek van kedve és ideje olvasni:



AZ ELÉG JÓ SZÜLŐ - KÖNYV A GYERMEKNEKVELÉSRŐL


Szerző: BRUNO BETTELHEIM

31. gerna (válaszként erre: 30. - Dee7182d35)
2007. aug. 12. 10:21

Őszinték?


Bár lehet, ez csak abból ered, hogy meg vannak győződve, nekik van igazuk. Sokan csinálnak marhaságot, de titkolják, mert érzik, hogy gáz van.

2007. aug. 12. 09:55

Van valami,(akármi)ami pozitív hatást gyakorolt rátok ezekkel a szülőkkel kapcsolatban?

Mert nekem semmi nem jut eszembe!Egyetlen ici-pici dolog,amit szerintetek helyesen tesznek?

29. gerna
2007. aug. 11. 22:39
Igen, a függőség lényege, hogy a saját személyisége mintha 1 vagy több dolog nélkül nem is létezne. Az a dolog lehet személy is, tárgy is, pia, cigi STB.
28. tengericsillag (válaszként erre: 27. - Gerna)
2007. aug. 11. 22:05
pontossan.függőség,aztán felnőtt korban jönnek a szenvedélybetegségek
27. gerna
2007. aug. 11. 21:35

...melyekből 1-et idézek, mert nagyon tetszik:


"Hűűűűű de jó, hogy ezt én nem láttam, iszonyatosan fel tudom hergelni magam ezeket a "szülőkön"...szenvedélybeteg gyerekeket nevelnek...mert cicin lógni 8 évesen, meg a szülői ágyban aludni, mind-mind függőség...már fiatalon...amiről nem tudnak leszokni...és ez jó?????????????????"

26. gerna
2007. aug. 11. 21:31

Itt is vannak hozzászólások:



[link]

25. gerna
2007. aug. 11. 21:23
A Viasat3-on ment a film az Emberi történetek sorozatban a 38. rész. A magyar címe: Különc szülők
24. gerna
2007. aug. 11. 21:13

INDEX Fórumon szintén vannak hozzászólások:


Fórum » Életmód » Szülői munkaközösség

---> Óvoda? Nem! topikban

23. gerna
2007. aug. 11. 21:02

Szia! :)


Többet a non-stop szülőkről? igyekszem utánanézni.

2007. aug. 11. 20:53
Sziasztok!Végre megtaláltam a fórumot,amit kerestem,Úgy látom nem vagyok egyedül a döbbenetemmel.A műsor második felét láttam csak,de azt hittem elájulok tőle.Kerestem a neten a non-stop szülőkről bármit de nem találtam!Tud valaki valamit ajánlani tájékozódás képp?Bár amit láttam,bőven elég volt,hogy ellenezem ezt a dolgot.
2007. aug. 8. 22:17
áhá! értem! köszi!
20. gerna
2007. aug. 8. 16:29
Csak annyi, hogy ha már a gyereknek teljes fogazata (20 fog) van, igazán rájöhetnének, hogy természet-anyánk nem a szopást támogatja :)
19. tengericsillag (válaszként erre: 18. - Gerna)
2007. aug. 8. 13:43
én is ezt próbáltam kifejezni.De ezt a fogas dolgot nem értem biztos lemaradtam vmiről,elmondod?
18. gerna
2007. aug. 8. 08:03
Nem "önmagában" a sokáig szoptatással van a probléma, hanem amikor ehhez ideológiát gyártanak. A természetesség elvével nem ellenkezik a teljes fogazat (20 fog) megjelenése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook