Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


77. vica66 (válaszként erre: 74. - Gerna)
2007. aug. 13. 23:16
Ja, tényleg, bocsi, elfelejtettem, hogy nem járatják a gyereket isibe. Lehet, hogy épp az ilyen furcsaságaik miatt?
76. tengericsillag (válaszként erre: 73. - Vica66)
2007. aug. 13. 23:16

Azt állítja ő ketté tudja választani a mell funkcióját,mikor anyai,mikor szexi.

Lehet beossza:jobb a szopis,bal a szexis.

75. gerna (válaszként erre: 73. - Vica66)
2007. aug. 13. 23:12
Nem tudod, mit hagytál ki!!! anyuci? nem volt rajta semmi feltűnő...
74. gerna (válaszként erre: 71. - Vica66)
2007. aug. 13. 23:12
Már miért szaladna haza a gyerek? nem járnak iskolába... otthon tanulják az életet.
73. vica66
2007. aug. 13. 23:11
Apuci is cumizott? Hmmm... Fel lehetne fogni erotikusnak is, de asszem jelen esetben inkább furcsa. Az asszony vajon hogy nézett ki 8 évnyi "teljes ellátás" után?
72. tengericsillag (válaszként erre: 71. - Vica66)
2007. aug. 13. 23:06

Amit a gyerek..:P

remélem érted mire gondolunk mert részletezni nem tudom.

71. vica66 (válaszként erre: 67. - Gerna)
2007. aug. 13. 23:03

Nem, nem láttam a filmet. Azért 8 éves korig szoptatni már nem mondhatni, hogy ésszerű... Uzsonnaszünetben hazaszalad a gyerek? Vagy viszi magával az anyatejet? :)

Apuci mit csinált?

70. tengericsillag (válaszként erre: 69. - Gerna)
2007. aug. 13. 23:01
Anyahúst esznek!
69. gerna (válaszként erre: 68. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 22:59
Vagy a banda, őket... mi lesz, ha elfogy a tej?
2007. aug. 13. 22:56
Semmi magánélet,kikapcsolódás,csak az önfeláldozás,mindent a gyerekekért.Aztán egyszer elszakad a cérna s összeverik a bandát.HIHI
67. gerna (válaszként erre: 66. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 22:52

Tényleg! az apuka is.

Nem tudom, Vica látta-e a filmet... mert így elmesélve nem ugyanaz ;-)

66. tengericsillag (válaszként erre: 65. - Gerna)
2007. aug. 13. 22:49
Az apukát már ne is emlitsük..
65. gerna (válaszként erre: 62. - Vica66)
2007. aug. 13. 22:32

Szia Vica66!


Szopás ésszerű határok közt! a filmben volt valami 8 éves is :(

Amit írsz, teljesen igaz, bizalmatlanok és felelőtlenek, és ami még súlyosbítja: terjesztik is a hülyeségeiket (Bocs)

64. vica66 (válaszként erre: 59. - Mamóca)
2007. aug. 13. 22:28
Kedves mamóca! A fiam idén volt elsős, én is féltettem, azt gondoltam, nem fogja az egész érdekelni, mert nagyon játékos volt még, noha eszes. De megszerette a tanítónénit, az iskolát, és nagyon szép eredményeket produkált, olyan dolgokban is, amik addig látszólag nem érdekelték.
63. gerna (válaszként erre: 61. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 22:27
Pontosan így van! mi az iskolakezdő gyerekeknek sokszor keresünk "hozzáillő" tanítónénit, tanítóbácsit. Ehhez persze ismerni kell a gyereket is. Erre van az a bizonyos +1 év, amit még óvodában tölt.
62. vica66
2007. aug. 13. 22:23
Hello! A non-stop szülők témához: azt nem tartom bajnak, ha egy gyerek sokáig szopik (ésszerű határok között), hiszen az anyatej egészséges. Az iskolába nem járatás csak azt mutatja, hogy ezek a szülők túlbecsülik saját képességeiket és túlzottan bizalmatlanok másokkal szemben. A védőoltások megtagadása azonban már bűncselekmény, amit én is szigorúan büntetnék. Ezeknek a védőoltásoknak köszönhető, hogy olyan betegségeket sikerült felszámolni, melyek a nem távoli múltban még tömegesen követeltek gyermekéleteket. Az ilyen szülők persze arra blazíroznak, hogy a gyerekük nem betegedhet meg, mivel mindenki más beoltatja az övét.
61. tengericsillag (válaszként erre: 59. - Mamóca)
2007. aug. 13. 22:22
Remélem nem baj ha én is belekotyogok!Biztos vagyok bent nem a Te gyereked lesz az egyetlen aki nem szívesen csinálja azt amit épp kötelező,de bizzunk benn hogy a tanitó érti a dolgát s tudja hogy kell egy gyerek figyelmét lekötni.Ha kölcsönösen megkedvelik egymást biztos sikerülni is fog.
60. gerna (válaszként erre: 59. - Mamóca)
2007. aug. 13. 22:17

Szia!


Hát - azt Te is tudod, hogy az iskolában nemcsak ész-követelmények vannak. Fontos, hogy jön ki a tanítónénivel, a gyerekekkel. A balkezesség önmagában nem baj... Ha ennyi mindent tud már, csak a tanítónéni/bácsi oldhatja meg majd, hogy saját tempójában vagy kedve szerint haladjon.

59. mamóca (válaszként erre: 58. - Gerna)
2007. aug. 13. 22:09

Hello Gerna!

Most olvastam végig az irományokat, és kérdeznék valamit: az egyik gyermekem elég durva a játékban, iskolába indul, de nem szívesen old meg feladatokat (színezés, rajz...), hamar feladja. Félek, hogy a suliban nem fog megfelelni a követelményeknek (pedig van esze, ír, olvas, szoroz..., nem erőszakkal tanulta!!!), mégis csak azzal szeret foglalkozni, amivel kedve tartja. Lehet, hogy ez nem fog megváltozni és problémái lesznek a suliban? Egyébként balkezes, már tavaly mehetett volna iskolába, mert már 7éves. Mi a véleményed?

58. gerna (válaszként erre: 57. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 21:52
Én se voltam mindig "hivatásos játszó". Inkább a felnőttek, pl. a "szimpla anyukák" érdekelnek! Szerencsére úgysem a gyereknek adunk tanácsot, hanem, ugye a szülőknek :)
2007. aug. 13. 21:44
Hát! Én "csak" szimpla anyuka vagyok.
56. gerna (válaszként erre: 54. - Rosewood)
2007. aug. 13. 21:40
Neeem! a másik ;-) De néha rám is jut a fejlesztésből, óvodásoknál. Nagy a felhozatal, mindenki kap belőle.
55. gerna (válaszként erre: 53. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 21:32
Hát itt Gödöllőn :) Eddig NevTan, most már Szakszolgálat.
54. rosewood (válaszként erre: 51. - Gerna)
2007. aug. 13. 21:31
aha! mert nem látja a tervezettséget... bírom, mikor valaki okosabb a szakebómbernél, és nem hiszi el, hogy segíteni akar, nem pedig a minkaidejét kitölteni..Korai fejlesztő vagy?
53. tengericsillag (válaszként erre: 51. - Gerna)
2007. aug. 13. 21:29
Azt is elárulod hol játszasz a gyerekekkel?
52. gerna (válaszként erre: 49. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 21:24
Hát ez nem derült ki... az egyik szuperapuka általános iskolai tanító volt, de az nem derült ki, hogy dolgozik-e. Csak az, hogy a gyerekeit nem járatja iskolába!
51. gerna (válaszként erre: 50. - Rosewood)
2007. aug. 13. 21:23

Na pont ez az! játékkal fejlődik.


Volt már dolgom olyan szülővel, aki az IGEN lemaradott kisóvodás gyerekét 3 alkalom után nem hozta el, mondván: itt úgyis "csak" játszanak vele.

50. rosewood (válaszként erre: 46. - Gerna)
2007. aug. 13. 19:08
Szegény gyerek... én gyógypedagógiai területen dolgozom, ahol aza az elv: az egészséges gyerek fejlődik magától is, csak a fogyatékost kell fejleszteni. persze, foglalkozni azért kell vele. És mivel fejlődik minden gyerek? leginkább a spontán játékkal és az utánzással. A gyógypedagógiában irányítottan végezzük uezt, és tudatosan. De az akkor is "erőltettet" a maga módján, még ha szükséges is.
2007. aug. 13. 18:51

Visszatérve az eredeti témához:Ki szponzorálja ezeket a szülőket?

Ha jól emléxem a müsorban erről nem nagyon beszéltek.Tán segélyből...?

48. gerna
2007. aug. 13. 17:11
Más dolog "kiszolgálni" a gyerek kíváncsiságát és más megdobni vele tudatosan, rendszeresen. Ennek úgy 5 éves korban jön el az ideje.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook