Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Tánczos Gábor ügyről? fórum

Mi a véleményetek a Tánczos Gábor ügyről? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
285. kristo_f (válaszként erre: 284. - 298b15dfdd)
2012. nov. 19. 18:15

Mit lehet tudni a szülőkröl, mi a társadalmi helyzetük?

Valami nagyon főelvtársaknak kell lenni, ha ilyen hatalmuk lenne


Korábban figyeltem , de csak félszemmel, az ügyet, nem mélyedtem bele

284. 298b15dfdd (válaszként erre: 283. - Kristo_f)
2012. nov. 19. 18:10
Csak a nyugdíjas rendőr ne szenvedjen véletlen balesetet,mint azok az elődök,akik nagyon akarták az igazságot és végül inkább lemondtak annak kereséséről!:(
2012. nov. 19. 18:02

a nyugdíjas rendőr nem titkolta, hogy van hipotézise arra, ki volt a gyilkos. A nevet meg is osztotta lapunk munkatársával, nyilvánosságra azonban nem hozhatja feltételezését, mert azzal rágalmazna. DNS-vizsgálattal be lehetne bizonyítani a gyilkos kilétét (találtak is ehhez megfelelő nyomokat az áldozaton), mondta Kodba, csakhogy egy ilyen vizsgálatnak nincs jogalapja, így nem is kezdeményezhető, mivel az illető meggyanúsítására jelenleg nincs semmilyen bizonyíték."


Ezt nem értem

Ha nincs bizonyiték, és alapos a gyanúja a nyomozónak, tessék megnevezni és DNS-t venni tőle

Azt sem értem hogy még a korábbi tárgyalásokkor ez és ezek az időpont csúszások nem merültek fel

illetve hogy nem lehetett a biródágot "kényszeriteni" hogy vegye figyelembe , vizsgálja meg

282. 80ASIQ
2012. nov. 19. 15:02

Az exnyomozó újravizsgáltatná a Tánczos-ügyet


Körmend – A 2008-ban szabadult férfi még mindig azt akarja bizonyítani, hogy ártatlanul ítélték el


Perújításra ösztönzi a körmendi gyermekgyilkosság miatt kilenc és fél évet börtönben töltő Tánczos Gábort egy nyugdíjas nyomozó, mivel a bírósági dokumentumokat elemezve úgy látja: a férfit ártatlanul ítélték el.



[link]

281. talofa (válaszként erre: 280. - 6ee0ffb012)
2012. okt. 8. 16:19
Ennyi nem....
2012. okt. 8. 16:16

1. Milyen napon hunyt el Körmenden Heffenträger Zsófia egész pontosan? Milyen sérülések okozták a halálát?

2. Mennyi vért találtak a kislány testében , ill. a helyszínen?

3. Milyen napon történt a tiszaeszlári gyilkosság 116 évvel korábban, 1882-ben?


4. Milyen napon történt a Ludwig van Bruck gyilkosság 1429-ben? 5. Milyen napon ölték meg Andreas Oxner-t 1462-ben?

6. Milyen napon ölték meg Michael Pisenharter-t 1540-ben?

7. Milyen napon ölték meg Hruza Ágnest 1899-ben?

8. Léteznek véletlenek?

279. Luna_tic (válaszként erre: 278. - 80ASIQ)
2012. szept. 21. 23:44
Igen, én is sokat olvastam erről, most épp Balaton Balázs könyvét az ügyről. Attól tartok, hogy az ügy szereplői nincsenek biztonságban, és az sem, aki kutat és nem hagyja annyiban, hogy "a gyilkos leülte büntetését...". Sajnos úgy érzem, hogy a kislány szülei körül annyi a kérdés és a homály, hogy az már több, mint gyanús. És nemcsak az apja körül.
278. 80ASIQ (válaszként erre: 277. - Luna_tic)
2012. szept. 21. 22:39

Neked is üdv!

Ha tehetném, megkeresném a Magyar Jelennek azt a számát amiben lepedőnyi cikk jelent meg erről az esetről és elolvasnám mégegyszer. Azért mert sajnos nem emlékszem ezekre a dolgokra. (Rosszul mondom, megkereshetném, de több évnyi sajtót nincs kedvem átbogarászni.) Ezek a felvetések szörnyű dolgot sugallnak, persze nem tudom, mi az igazság.

2012. szept. 21. 17:18

Üdv!


Remélem, ezt a fórumot nem fogják a cenzorok törölni, ahogy ették ezt az in.dexen. Érdekes, miután felvetettem néhány dolgot, azonnal törölték a fórumot,ami 2000 óta élt, meg azon kívül még 1-2hasonló témájút.

Nos akkor majd ide írokle néhány kérdést, amin ellehet gondolkodni. Egyik a sok közül, hogy a kislány anyja vajon a rendőrségnek is elmondta, hogy a gyilkosság napján hazatelefonált külföldről, és egy idegen férfi vette fel a kagylót? Ez a gyilkosság előtt történt. Illetve az apa véletlenül éppen aznap nem ért haza időben, és adott a kislánynak lakáskulcsot, pedig előtte sose tette.... Túl sok a megválaszolatlan kérdés, és valakiknek érdeke, hogy ezekre ne is kapjon a nyilvánosság választ. Az anya négy éve azon kesergett, hogy a média címlapon hozza le, hogy a lánya gyilkosa szabadult, és gyalázat, hogy egy ilyen rém csak ennyit ült... Valóban Tánczos Gábor a gyilkos? Sajnos ez is azt sugallja, hogy talán a szülők körül sem tiszta minden...

2012. szept. 15. 07:16
275. talofa (válaszként erre: 274. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 14. 09:59
sajnos:(
2012. szept. 14. 09:56
Mert birka nép vagyunk!Mindent hagyunk,és csendes beletörődéssel veszünk tudomásul.
273. talofa (válaszként erre: 272. - 80ASIQ)
2012. szept. 14. 09:52
Mehet sajnos!.....pénz hatalom korrupció!.....vérlázító!...az igazságszolgáltatásról nem is beszélve:(
272. 80ASIQ (válaszként erre: 271. - Talofa)
2012. szept. 14. 09:48
Igen és azon agyalok, hogy meddig mehet ez így. Nem csak a Tánczos ügyre gondolok, hanem más egyebekre is.
271. talofa (válaszként erre: 269. - 80ASIQ)
2012. szept. 14. 09:42
Hát akkor ez marha jó!..Hihetetlen mi van ebben az országban!:(((((
270. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 264. - Xfaktor)
2012. szept. 14. 09:30
Nem találták meg!Itt ingott meg először a vád,mert úgy került a kislány ruhájához,hogy EGYÜTT SZÁLLÍTOTTÁK TÁCZOSÉVAL!!!
269. 80ASIQ (válaszként erre: 267. - Talofa)
2012. szept. 14. 09:28
Én is úgy tudom.
268. 80ASIQ (válaszként erre: 264. - Xfaktor)
2012. szept. 14. 09:26

Vannak emberek akiket még ennyi év után is izgat, hogy esetleg egy ember ártatlanul volt börtönben illetve illetve ugyanezt az időt a valódi gyilkos szabadlábon töltötte.


Reménytelen vagy majdnem reménytelen előkeresnem azt a valamikori újságcikket ami részletesen leírta, hogyan találta meg Gábor a kislány holttestét. Maradhatott akár dns nyom is (hajszál?) amit nem biztos, hogy el lehet bizonyítékként fogadni. Ehhez ténylg ismerni kellene sok mindent részletesen.


Más: majdnem 100 éves embereket vettek elő mostanában háborús bűnökkel vádolva több mint 65 év után. A bíróság egyik esetben sem talált bizonyítékot... Hogy aztán mi igaz és mi nem igaz... honnan is tudhatnám!

267. talofa (válaszként erre: 266. - 80ASIQ)
2012. szept. 14. 09:23
Féltik!....Én úgy tudom,gyilkossági ügyet nem lehet titkosítani!
266. 80ASIQ
2012. szept. 14. 09:17

Örülök, hogy találtam két embert akik hajlandóak tovább gondolkozni és nem állnak meg ott, hogy a bírósági ítéletet kritika nélkül el kell fogadni. Annyi hülyeség történik mostanság, hogy én már símán ott tartok, hogy nem bízom az igazságszolgáltatásban. Vannak emberek akikre a törvények másképpen vagy sehogyan sem vonatkoznak.


Érdekes, hogy az ügyben érintett személyek azt mondják, nekik hallgatniuk kell még akkor is, ha tudják az igazságot, holott törvény szerint nem volna szabad. Márpedig ha így van akkor nagyon nyomós indokaiknak kell lenniük, ha nem beszélnek. Féltik az életüket.

265. talofa (válaszként erre: 263. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 14. 09:12
Hát,ha ez valóban igaz,én is nagyon sajnálom és megdöbbent és felháborít ez az egész !
264. xfaktor
2012. szept. 14. 09:09
Miért,kilenc év letöltött börtön év,négy év szabadlábon élés után kezdik újra ezt a témát?Nálunk mindíg utólag okosak az illetékesek.Én úgy emlékszem,a tett helyen megtalálták a fiú DNS-ét.
2012. szept. 14. 09:06
Nem csak ott több helyen olvasni róla,hogy elmondják ügyben érintett személyek,hogy nem Tánczos volt,de hallgatniuk kell.Nem véletlen az 50 évre való titkosítás.Azért sajnálom szegény srácot,10 évet elvettek tőle és ezt a terhet már cipelheti egész életében :(
262. talofa
2012. szept. 14. 08:56

Én végig azt gondoltam,hogy a fiú a gyilkos......sajnos ránézésre:(...,de simán kinéztem belőle.Tegnap elolvastam sok dolgot.

......hát meg kell mondjam,nagyon elgondolkoztam,és a véleményem is megváltozott.A cikket nem engedi a Hoxa bemásolni,tiltott azt írja:(....De a kurucz infón,vérgyilkosság néven fönt van....2 részes és nagyon érdekes.Hosszú a cikk,de érdemes elolvasni.

261. 80ASIQ
2012. szept. 14. 08:49
260. 80ASIQ
2012. szept. 14. 08:45

Grafológiai szaktekintély: Nem Tánczos Gábor a gyilkos, megvan az elkövető, de 50 évre titkosították


Figyelemre méltó kijelentést tett dr. Lépold Józsefné, aki írásszakértőként vett részt az 1998-as körmendi gyermekgyilkosság vizsgálatában. A szaktekintély is azt vallja, amit már régóta tudunk: nem az igazi tettest ítélték el.

1998. április elsején brutálisan megölték a 11 éves H. Zsófiát. A körmendi kislányt gyilkosa fejbe verte és átmetszette a nyakát. A rendőrség a szemtanúként jelentkező Tánczos Gábort gyanúsította meg a gyilkossággal. A férfit jogerősen elítélték, kilenc és fél évet ült, állítása szerint ártatlanul. A közvéleményt megosztotta az ügy, sokan kételkedtek a férfi bűnösségében (hogy miért, az kiderül lenti kapcsolódó anyagainkból).



Köztük dr. Lépold Józsefné is, aki grafológiai szaktekintély, s írásszakértőként készített elemzést Tánczos Gáborról (1999-ben, a nyomozás ideje alatt meg is verték, amiért azt a szakvéleményt adta, hogy Tánczos ártatlan). Lépoldné az Újbuda TV műsorában ezt mondta: "A mai napig állítom, hogy aki H. Zsófikát gyilkolta volna meg az ítélet szerint, nem ő az elkövető. Ma már tudjuk, hogy nem ő az elkövető, mert megvan az igazi. Csak mi történik nálunk? Ötven évre titkosították (...) És hogy miért nem lehet erről beszélni? Az esküm alapján."

A Borsnak Lépoldné hozzátette: magánnyomozók is dolgoztak a Tánczos- ügyön, akik azonban váratlanul leálltak a nyomozással.

Tánczos négy éve szabadult, azóta bezárkózva él.

– A fiam legfeljebb bevásárolni jár, én még munkába sem engedem, nehogy baja essék – magyarázta Tánczos édesanyja, Gyöngyi. – Gábornak semmi köze a gyilkossághoz, de felsőbb érdekek nem engedik, hogy kiderüljön az igazság.

Az ügyben egykoron nyomozó Kovács Lajos – akit tegnap nem ért el a lap – korábban többször is kifejtette: "elege van abból, hogy Tánczos ártatlanságát emlegetik".

Az adásrészlet:

(Bors nyomán)


[link]


* = r

259. 80ASIQ (válaszként erre: 258. - 03e8385f6c)
2012. jan. 16. 22:19
Örülök ennek a hozzászólásnak. Megkönnyebbültem, hogy nem vagy az öreg ellen. Örülök, hogy pár szóban ismertettél egy ügyet és hogy végül is jól végződött. Persze nem irigylem a hercehurcát. És örülök a befejező mondatnak is. Végre egy ember akinek van életismerete, jóllehet, ehhez tapasztalni kellett. Nem szeretem amikor azt írja valaki, hogy "jogerősen elítélte a bíróság, nincs tovább mit beszélni." Hát igen, ha biztos lehetne az ember abban, hogy egy eljárás korrekten zajlott, maximális körültekintéssel. Nem saját tapasztalatból, de én is tudom amit írtál számomra szavahihetőnek tartott embertől.
258. 03e8385f6c (válaszként erre: 257. - 80ASIQ)
2012. jan. 16. 17:47

A végeredménynek én is örülök, nem vitás.

Csak tudod vagy 4 évig voltam vádlott rágalmazásért Miskolcon( légvonalban 200 km) évi 3 tárgyalás és a végén felmentettek - kiderült, amit nyilvánosságra hoztam szóról-szóra igaz.

A feljelentő cégét felszámolták, büntetőeljárás folyik ellene, mert temérdek pénzt nyúlt le és 3 végrehajtó firtatja a vagyoni körülményeit némi bevételre lesve.

Ja...hogy engem megrángattak és önköltségen autózgattam, meg házkutatás, meg miegymás az felejtős.

És ez a lightosabb ügyem volt - amiben szintén vétlen voltam ugyanúgy golgota volt, csak nem megfeszítéssel végződött, de majdnem ráment mindenem.


Ebben az országban a jog és az igazság köszönőviszonyban sincs egymással - a jó ügyvéd ismeri a törvényt, a sztárügyvéd ismeri a bírót.

257. 80ASIQ (válaszként erre: 256. - 03e8385f6c)
2012. jan. 15. 10:19
Igazad van, ha a törvényt ridegen nézzük, ugyanakkor én meg ragaszkodom ahhoz, hogy aki bemászik egy idegen portára az hagyjon fel minden reménnyel. Akárhogy meg akármint, örülök, hogy felmentették az öreget.
256. 03e8385f6c (válaszként erre: 255. - 80ASIQ)
2012. jan. 15. 07:50
Igaz, de ne felejtsük el, hogy egy répatolvaj sem halálbüntetést érdemel és a Mr.Brown által elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés törvényi tényállása nem rögzít területi határokat - úgyhogy mindegy, hogy a kesznyéteni Terminátor hova húzta ki az 50 amperes drótot...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook