Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a felháborító anyakönyveztethető nevekről? fórum

Mi a véleményetek a felháborító anyakönyveztethető nevekről? (beszélgetős fórum)


2007. jan. 5. 11:08
Legjobban tudjétoik mi akaszt ki? Amikor egyesek modern meg régi nevet is akrnak adni egyszerre a gyereknek. Így lett az egyik ismerősöm neve: Jennifer Erzsébet. Hogy is lehet őket egyszerre kimondani?
66. 737f507a35 (válaszként erre: 65. - Kicsikata)
2007. jan. 5. 08:57

Én is csatlakozom Hozzád, Katám, mert tényleg nagyon szomorú dolog, hogy ebben is volt egy időszak, amikor az emberek el kezdték utánozni a "nyugatot". És nem értem, hogy miért, hiszen olyan szép magyar neveket lehet találni...?!

Nálunk hál'istennek ez ELV, hogy mindenkinek magyar eredetű neve legyen!!!

2007. jan. 5. 08:03
Sajnálom, hogy lassan elvesnek az igazi magyar nevek... bár most mintha elkezdődne egy új tendencia... de sajna elég lassan....:(:(:(:
2007. jan. 4. 21:25
Én meg Pupák vezetéknevűről hallottam...
2007. jan. 4. 21:23
Én Bugyi és Dinka vezetéknevekről hallottam...
62. 93a74b44ea (válaszként erre: 50. - Spatifillum)
2007. jan. 4. 21:22
nekem nagyon tetszik, nem a Hókirálynő mesében hívták így a kislányt?
2007. jan. 4. 21:19
Ennyiből akár nevezhetné valaki a gyerekét Vecécsészécskének is. :))
60. Icus (válaszként erre: 59. - Icus)
2007. jan. 4. 19:35
Ja, a szülők érve meg az volt, hogy a Napsugár, Hófehérke, Edda, Béke, .... mitől jobb, mint a Dömperke?!!
59. Icus (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2007. jan. 4. 19:33

A Dömperke eset 2000-ben volt, és a Duna TVmutatta be a szülőket, akik fel voltak háborodva azon, hogy nem engedték nekik anyakönyveztetni a Dömperke nevet. A nyelvészek arra hivatkoztak, hogy a Radiátorkát, meg a többi ilyen elvont nevet is engedélyezni kellene. Ha valaki valamilyen különleges nevet akar akkor azt engedélyeztetni kell. Azért van ez a sok idegen név is magyarul pl:Dzseniffer, hogy legalább a magyar helyesírás megmaradjon, legalábbis erre hivatkoztak.


Szerintem, aki magyar, adjon a gyermekének magyar nevet, rengeteg szép magyar nevünk van.


Egyébként, a Dömperke nekünk kimondottan tetszett. A pocakomban, így hívtuk a kisfiamat, és ha szóba került így neveztük. Azzal tréfálkoztunk, ha lány lesz akkor Dömpilla lesz!

2007. jan. 4. 18:47
Nekem tetszik a Mandula, a Málna és a Gerda is. Meg a Gréta.
57. Egnisz (válaszként erre: 21. - Gpetra)
2007. jan. 4. 18:45

"Miért, a Mandula és a Málna normális?"


Én ismerek egy anyukát, akinek a két kislányát így hívják. :)

De nekem tetszenek ezek a nevek.


Volt egy tanárom, akinek Nagy a vezetékneve. Megfogadta komolyan, ha fia lesz, akkor Nagy Ivónak nevezi, ha lánya, akkor Nagy Zseni lesz.

Nem született gyermekük, pedig nagyon szeretnék.

2007. jan. 4. 18:03
nekem pedi van egy volt oszt.társnőm.az ő kislánya Eperke.Hát kiráz a hideg!!!
2007. jan. 4. 17:57
Egyik ismerősöm neve: Klaudia Ingrid Kloé...Szerintem itt is beállt a bőség zavara effektus...
54. Pitypang (válaszként erre: 50. - Spatifillum)
2007. jan. 4. 15:34
Szerintem a Gerda nagyon is szep nev, en a helyeben nem ereznem magam rosszul vele. :)
53. Kinga82 (válaszként erre: 52. - Veronitas)
2007. jan. 4. 12:31
És ehhez a vezetéknévhez mit szólsz? Budi. Vagy Banga. Ajaj...
2007. jan. 4. 12:26

Van olyan is, hogy Kasza Blanka...

Vagy például van egy vezetéknév, amihez szerintem az égvilágon semmilyen keresztnév nem passzol, mit lehet tenni. Ez pedig a Falábú.

Két embert, testvérek, ismerek ezzel a vezetéknévvel: Falábú Orgona és Falábú Orchidea.

???????!!!!!!!

51. mothertiger (válaszként erre: 49. - 93a74b44ea)
2007. jan. 4. 12:12

Kisfiam második neve a Kevin.

De mi a Kálmánt használjuk. Apja is Kálmán, nagyapja is Kálmán, meg ez a név mindig is tetszett. Így lett Kassai Kálmán Kevin.

2007. jan. 4. 11:52

Kormi, most jutott eszembe a pistikéről, hogy Németországban Fleissiges Lieschen-nek hívják (remélem jól írtam le)ezt a virágot.Aki esetleg nem tudja: szorgalmas Erzsiké-t jelent.


Volt egy tanárom, akit úgy hívtak: László Lászlóné

Szerintem már nyugdíjaskorú.No Comment.


A családban pedig senkinek sem tetszett a Gerda név. Így hívják az egyik lányom. Természetesen reklamált, hogy miért lett ez a neve.Ő azzal érvelt, hogy senkit sem hívnak így.Én utánanéztem annak idején és kb. 500 Gerda volt akkor állítólag Magyarországon.Beszélgettünk róla, aztán valószínű elfogadta, mert már nem téma.

49. 93a74b44ea (válaszként erre: 41. - 984ff08d0b)
2007. jan. 4. 10:51

Ez hihetetlen....Tegnap éjjel jutott eszembe egy kissrác, akit még kb.5 éve a gyakorlósuliban tanítottam...Fogalmam sincs, miért. De a neve az istennek se jutott eszembe.

Kevin volt...

Olyan aranyos kiskölök volt, hogy nekem így a név is tetszik.

2007. jan. 4. 10:50

A gyerekorvosnál meg egy srác azzal hencegett, hogy az ő fia Lakatos Mike Tyson.Illetve, ha ezt tényleg anyakönyvezték, akkor Májk Tájszon.Vagy Májktájszon.Ez már majdnem olyan durva, mint a Jean Paul Belmondo.

Nekem ezek azért furák, mert ugye eredetileg tudod, hogy az Chiara,Jennifer, Jessica, itt meg leírják, hogy Kiara,Dzsennifer,Dzsesszika. Arról nem is beszélve, hogy ritka az olyan vezetéknév, amihez ezek passzolnak

2007. jan. 4. 10:46

sziasztok!

Nah nekem is van egy storym, ha már itt járok.

Képzeljétek: Előzőnap buliban voltam és másnap mentem dolgozzni.

Tudtam, hogy majd jön egy diák akit nekem kell betanitanom, csináltam már ilyet egy párszor, ezért nem is izgatott annyira.

nah képzelhetitek reggel tök fáradt voltam és nyügös, mivel nem is aludtam semmit.

Egyszer csak nyílik az ajtó egy fiu belép, én odapattanok és kezetfogunk Ő mondja, hogy: Szia Én Álmos vagyok, erre én azt mondtam, hogy szia én is :)

Igy visszagondolva nagyon vicces, de akkor nem volt az. Aztán persze észbe kaptam és bemutatkoztam neki én is.

Én sikeresen betanitottam őt, és persze nem haragszik rám, mert mint kiderült már megszokta ezeket a megjegyzéseket!

Azóta is jó haverok vagyunk.

Igaz ez a név nem olyan ritka, de akkor épp én kész voltam :)

2007. jan. 3. 22:23
Szerintem sokkal előnyösebbek a rövid, egyszerű, becézhető nevek pl. Nóra, Dóra, Lili, Márk, Máté, Iván.., mint a szappanoperákból átvett Jessicák,Pamelák, Esmeraldák, José-Armandók..:)Komolytalanok.
45. Pitypang (válaszként erre: 44. - Magdala)
2007. jan. 3. 22:09
Talan Ursula volt a neve eredetileg, mint a Doktor Buboban. A leiras alapjan. :))
2007. jan. 3. 22:05

Azért a névválasztásnál azt is figyelembe kellene venni, hogy az a gyerek egyszer felnőtt néni/bácsi lesz és akkor majd a megszólítása miatt kerülhet majd kellemetlen helyzetbe.


A barinőm nyáron kórházban volt, mentem látogatni, egyfolytában egy Pálma nevú nővért dicsért: milyen ari, kedves ... Képzeletemben egy magas, sudár nő jelent. Aztán nyilt a kórterem ajtaja: begurult egy 150 cm-es, 80 kg-os csajszi.

Ő volt Pálma nővér :-)) .

2007. jan. 3. 22:05
Egy ismerosom tesoja a Dzsenifer nevet adta a kislanyanak ugy 12-13 evvel ezelott. Hat nem tudom... Eleg furcsa, nem?
2007. jan. 3. 21:59
Mielőtt a kislányom megszületett, mi is bújtuk az utónévkönyvet! Hát azon, hogy Orália, teljesen kiakadtam! Megnéztem, de Anália nincs benn. :-)))
2007. jan. 3. 21:54

A párom Kecskés...elhatározta, ha lányunk lenne, Virágnak fogjuk hívni. Kikeltem magamból, még jó hogy nem Káposztának, és hozzátettem, akkor a fiú Farkas lesz...

Kecskés Farkas

Kecskés Virág Napsugár

hülyén hangzik nem, mint egy képrejtvény? -Írni még nem tudok óvónéni, de lerajzolom a nevem...

Egyszer hallottam, valaki a Cipőfűzőt akarta anyakönyveztetni, mert az ő gyereke, és olyan nevet ad neki, amilyet akar. Az ilyennek inkább kutya való.

Mostanában a Kevin is elterjedt, de valahogy frászt kapok tőle...

2007. jan. 3. 21:45
Ismerek egy Benátát. Szegény csaj, mindig félreértik Renátának.
39. Pitypang (válaszként erre: 36. - Kinga82)
2007. jan. 3. 21:41

A Biborka es a Boroka nekem is tetszenek. Mi mondjuk ha kislanyunk lett volna, az Ingrid nevet adtuk volna. Erre is majdnem mindenki elkepedve bamult rank. Most vagy mi vagyunk megbolondulva a parommal egyutt vagy ami szokatlan az mar rogton "rossz".

Ok, a Rezmuves Jean Paul Belmondo tenyleg durva! :)))

38. 93a74b44ea (válaszként erre: 36. - Kinga82)
2007. jan. 3. 21:41
A Bodza meg még jobb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook