Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a felháborító anyakönyveztethető nevekről? fórum

Mi a véleményetek a felháborító anyakönyveztethető nevekről? (beszélgetős fórum)


2007. jan. 10. 09:25
Jó a magyar-roma kisfiú neve Szájmon, gondolom Simonnak írják.
126. rika
2007. jan. 10. 08:31

A véleményem röviden: nagyon sok a hülye felelőtlen ember aki nem gondol bele abba, hogy a gyerekét mennyire tönkre teszi vagy megkülönbözteti egy idióta névvel. Ha nekik annyira tetszenek ezek az elfuserált "nevek" akkor miért nem veszik fel ők???


Ez egy kicsit durvára sikerült, de akkor is ez a véleményem.

125. win
2007. jan. 10. 08:21

hali!


Tünde733: sztem a Napsugár nagyon szép!


Az én nevemen (Noémi) annak idején a nagy- és a dédnagyanyám volt fennakadva, olyannyira hogy fel kellett nekik írni, mert egyszerűen képtelenek voltak megjegyezni! Eleinte utáltam, aztán rájöttem, hogy milyen jó, mert nincs belőle annyi, mint más nevekből.

Aztán tavaly, mikor nevet kellett választani a fiúnknak, akkor -számomra meglepő módon- nem a szüleink akadtak fenn a néven, hanem a barátaink közül nem egy! Sőt mi több, volt, aki nem akarta elhinni, hogy ilyen név: Zétény, létezik, azt gondolta csak hülyéskedünk vele!


Egyébként az eredeti témánál maradva, szerintem még mindig nem olyan vészes a dolog, mint pl. Amerikában, ahol bármit lehet adni a gyereknek, és sokszor ffit ugyanúgy hívnak, mint nőt!

Nem tudom valójában mennyire szigorú a MTA amikor engedélyeztetési eljárást folytat, de olvastam már egy két elvadult ötletet. PL. volt, aki TAlán névre szerette volna keresztelni a gyerkőcöt, és azzal indokolta hogy ő maga világnézeti válságban van...?! No comment!

Azt kellene végiggondolni, hogy egy embernek azzal a névvel kell leélni az életét! (Bár 14éves korig egyszer lehet nevet változtatni, de nem hinném, hogy egy 14éves ebben döntőképes, pláne, hogy jogilag még cselekvőképtelen is!)

2007. jan. 9. 22:30
Mit szoltok ahoz a névhez,hogy Napsugár?Vagy ahoz,hogy Ajándék?Nekem a napsugár tetszik!
123. kicsinuszi (válaszként erre: 118. - Erdeivad)
2007. jan. 9. 22:09

Amúgy gondolom szüleidet is jól megnézték, leszólták, hogy ezt a nevet adták neked.

Ismersz még valakit ilyen névvel?

122. e71af41436 (válaszként erre: 118. - Erdeivad)
2007. jan. 9. 21:47
ez nagyon bájos név. mondhatni a legbájosabb amit eddig hallottam :)
121. kicsinuszi (válaszként erre: 118. - Erdeivad)
2007. jan. 9. 21:42

Minden esetere biztos nem volt az osztálytársaid között még 5, akit ugyancsak így hívnak :)


Ezt amúgy azért írtam, mert a középiskolai osztályomban 7 Erika volt. Azért az is rossz a gyereknek, ha megszokott neve van, nem?

120. anduca
2007. jan. 8. 13:01
És valójában tíz éves vagy? :)
2007. jan. 8. 12:58
ezt kicsit elírtam, nem 50, cak 40, de mindegy is, mert 30-nak érzem magyam...
2007. jan. 8. 12:57

sziasztok!

Engem Őzikének hívnak, de Őzinek becéznek és már mingyá 50 vagyok. Gyerekeknek Őzike néni. Ők persze sosem akadnak fenn a nevemen, de a felnőttek kivétewl nélkül. Ráadásul szőke vagyok és kék szemű, de miondenki szerint illik rám e név. ( voltam mellette Andrea is, de azt annyira útáltam, hogy töröltettem is a nevemből. Szerintem az jó, hogy az ember lányának olyan neve van, ami "csak" az övő. Vagy legalábbis keveseké. A kislányom hajazott az Őszikére, de végül Boróka lett. Az mondjuk már gyakoribb, de apa meg elég konzervatív.

2007. jan. 8. 11:33

Sziasztok!


Ez a névkeresés engem is mindig nagyon érdekelt. Már kislány koromban is. És soha nem gondoltam volna, hogy egyszer KRISTÓF lesz a gyerekem neve. Aztán mégis az lett, mert ez volt a "kompromisszumos megoldás". Nekem a Zalán tetszett nagyon, apának meg a BEndegúz. A vezetéknevünk : DAÁM. Ma már egyáltalán nem bánom, hogy így alajult. És nagyon illik a gyerkőcre. :)

Ha lesz még egy gyerekünk és lány lesz, én azt szeretném, hogy FLÓRA legyen. De nagyon tetszik a GERDA is. Fiúnevekkel gondban vagyok.

116. szika (válaszként erre: 98. - Cc319350e7)
2007. jan. 7. 12:39

Azért van, mert pl az angol ragozásban nem igazán lehet ugye megkülönböztetni, hogy akkor az most tegezés vagy magázás..akkor meg uyge mindegy a többi is. De pl én azt nem tudnám elképzelni, hogy nálunk meghonosodjon, hogy a ygerek uramnak vagy asszonyomnak hívjon egy felnőttet....mert ugye az is elég furcsa lenne.

Ez nálunk évszázadok óta így van...ezzel egyfajta tiszteletet fejezel ki. Persze nyilván nem ezen múlik. De nekem is sok olyan ismerősöm van, aki 60 feletti, de ovis korom óta együtt vadászunk, vagy ismerem...és mondjuk Jóska bácsi..de tegezem..soha nem lennék képes ezt bácsi nélkül megtenni.

Ha ugye meg el akarok valakit küldeni a francba,a kkor teljesen mindegy, hogy bácsi - néni, szia, vagy jó napot....így is - úgy is megy. :)))

115. szika (válaszként erre: 101. - 7130b15964)
2007. jan. 7. 12:35

Nekem is nagyon tetszett régen...de miután láttam, hogy kell írni...hát uyge akkor már nem annyira. :))))


Egyébként is állandóan gondban vagyok ezekkela nevekkel. Mert mi lesz, ha a gyerekem majd elmondja, hogy mekkora egy sügér szülei vannak, akik képesek ilyen sz.r nevet adni a gyereküknek..és akkor most ugye mindegy, hogy ősi magyart avgy külföldit, vagy mesehőst választ az ember....ez még nem fogja megmenteni.

Szerintem ez az egész egy körkörös szivatás....ami nagyanyáméknak tetszett azt anya egész életében utálta...ami neki tetszett, azt nekem tartott sokáig elfogadni...ezért majd én oylat választok az enyémeknek,a mi nekem tetszik...és a gyerkőc vajon mit fog ehhez szólni?? Megtorolja az unokámon?? :DDDDDD

114. 0148b688d6 (válaszként erre: 105. - 7130b15964)
2007. jan. 7. 12:12

Nemrég azt hallottam,hogy egy magyar keresztnevet is kell anyakönyveztetni, akkor is

ha az apuka teljesen külföldi. Ki érti ezt?

113. Kinga82
2007. jan. 7. 12:11
Vagy méginkább : Éjmbör.
112. Kinga82 (válaszként erre: 111. - Tünde733)
2007. jan. 7. 12:10

Pedig nekem ő a példaképem :)) Annyira szeretnék annyira ártatlan lenni, mint ő :D Kedves, aranyos, szerény... Egyébként, bár nem ez a téma, de mitől lett ő olyan nagy sztár? Szerepelt valamiben?

Ja, és hogy témába is vágjak: a Kírát csak így, í-vel anyakönyvezik. Zoya is ezért Zója.

Képzeljétek, ha mondjuk valaki az Amber-t akarná Mo-n anyakönyvezni: Émbör. :))

111. tünde733 (válaszként erre: 110. - Kinga82)
2007. jan. 7. 12:05
:DDD Inkább nem szeretnék olyan kis aranyos lenni!!:)))))
110. Kinga82 (válaszként erre: 109. - Tünde733)
2007. jan. 7. 11:49
Hm. Értem. Nekem valszeg azért kedves a Tünci, mert amikor ő a barátosném volt, akkor még Kiszel Tünde nem volt ekkora "sztár" :), és nekem erről a névről elsőként nem ő ugrik be. Különben is Kiszel Tünde az TünciKE, hiszen ő olyan kis aranyos, nem?! BÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
109. tünde733 (válaszként erre: 92. - Kinga82)
2007. jan. 7. 11:18
Az a baj,hogy a Tünciről,mindig az az idióta Kiszel Tünde jut az eszembe!!:))Lehet ezért is nem szeretem....
108. tünde733 (válaszként erre: 100. - 7130b15964)
2007. jan. 7. 11:16
Mi is szoktuk neki igy mondani:))Meg azt is,hogfy MINI:))
107. Icus (válaszként erre: 89. - Bubbaboo)
2007. jan. 7. 07:50
Nem akarlak elkeseríteni, de a Kyra, Mo-on csak akkor anyakönyveztethető y-nal, ha tudsz vinni valami papírt görög ősökről vagy megkened az anyakönyvvezetőt. Mo.-on csak i-vel anyakönyvezik, hivatalosan.
106. 7130b15964 (válaszként erre: 102. - 93a74b44ea)
2007. jan. 6. 22:16
Na, megnéztem Zója van. Az úgy nem tetszik.
105. 7130b15964 (válaszként erre: 104. - 0148b688d6)
2007. jan. 6. 22:15
Persze, hogy nem volt gond, hiszen az apukájuk perzsa. De próbáltál volna Tóth Nadert anyakönyveztetni;)
2007. jan. 6. 22:10
Az első kisfiam Hamid, a második Nader lett. A papa perzsa (iráni). Nem volt semmi akadálya a névadásnak,így anyakönyvezték őket. mindkettő imádja a nevét.:) Hamidból több is van az iwiwen, Nader szerintem csak egy van :).
2007. jan. 6. 21:47
Egy ismerősöm gyereke ZSolna. A Zolnáról még hallottam.
102. 93a74b44ea (válaszként erre: 101. - 7130b15964)
2007. jan. 6. 20:50
Nekem pedig a Zóra is...
101. 7130b15964 (válaszként erre: 96. - Szika)
2007. jan. 6. 20:36
Nekem pl. tetszik a Zoya, csak nem hiszem, hogy így lehetne anyakönyveztetni. Vagy mégis? Mert akkor mégjobban tetszik!:)
100. 7130b15964 (válaszként erre: 91. - Tünde733)
2007. jan. 6. 20:28
Nekem jögtön a Jazz ugrik be, mint becenév. Bár, lehet, hogy neked nem jön be. A Jázmin az olyan lányosabb, virágosabb, szebb, a Jazz viszont tizenévesnek vagány (már, ha szereti).
99. 93a74b44ea (válaszként erre: 97. - Egnisz)
2007. jan. 6. 20:12

Mindenki ezt kérdezi...Ő még ovis, a gyerekek még így ezen nem gondolkodnak, később nem tudom, mi lesz.

Mi meg az első perctől kezdve tudtuk, és megszoktuk, nekem abszolút nem furcsa.


Tök vicces, mert amikor Hunor, a nagyobbik gyerek már megvolt, mondta nekik egy barátnőm, hogy na majd a második Magyar lesz...És tényleg...


De én tényleg nem értem, miért furcsa ez mindenkinek(mert az!), hisz mindenki ismeri, hogy "Hunor s Magyar két dalia, két egytestvér...".

2007. jan. 6. 20:04
Szerintem olyan hulyeseg ez a nenizes, bacsizas, ami Mo-on van. Miert nem lehet az embert csak a keresztneven szolitani? En kulfoldon elek, es itt a gyerekek ha megszolitanak a keresztnevemen hivnak, es szerintem ettol nem fognak kevesbe tisztelni. En sem mondom egy kisgyereknek pl. Kata kislany, v. Peter fiu.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook