Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a felháborító anyakönyveztethető nevekről? fórum

Mi a véleményetek a felháborító anyakönyveztethető nevekről? (beszélgetős fórum)


97. Egnisz
2007. jan. 6. 19:51

Letty,

azért a Magyar, mint keresztnév elég furcsa, nem?

Nem csúfolják a kisfiút?

96. szika
2007. jan. 6. 19:02

Elég borzasztó nevek vannak manapság...épp a héten nézegettünk a kedvessel egy utónévkönyvet... ha majd egyszer alapon. Hááát...

A kosárbana következők maradtak: ha lány, akkor Hanga, Léna, Emma....a Sára, Száva, Míra általa leszavazásra került. Az ő egyéb ötleteiről nem is beszélve. Ha fiú lesz, akkor gondban leszünk...nincs egyezés.. :))))))


A húgom Felícia. Mindig irigyeltem...ő meg utálta, és a mai napig is inkább a Licit használja. :)


Anya nőér, és amikor ügyeletes, mindig felírja nekem a furi neveket.... 10 többsgében kisebbségi falu tartozik hozzájuk....sejthetitek.... Oláh Rikárdó, Lakatos Dzsesszika, Pikács Amarílisz...és inkább nem folytatom.. :DDD

95. 93a74b44ea (válaszként erre: 94. - Kinga82)
2007. jan. 6. 17:49
Pláne mivel a mostani picikéim 6-7 évesek, és én nekik borzasztó örg vagyok!:)
2007. jan. 6. 17:14
Na, igen, a tanárok az más dolog. Ott valszeg én sem kérném meg a diákokat, hogy inkább tegezzenek :)
2007. jan. 6. 14:20

Én mikor kisebb voltam, mindig szörnyülködtem, h Letti néni leszek...

Aztán, amióta tanítok, tényleg az lettem.:))))Kollégáim, akik engem is tanítottak már, nagyon viccesnek találták először, de én egyből megszoktam, nem is volt furcsa.

2007. jan. 6. 14:17

Megmondom őszintén, én mindenképpen utálnám, ha néniznének. Akár Kunigundának, akár Pamelának, akár Máriának hívnának. :)

Az egyik húgom Marcella Gabriella, ő Marcsinak hívatja magát.

Tünde, volt egy Tünde nevű barátnőm, nagyon szerettem, őt Tüncinek hívtuk, és annyira tetszett nekem ez így :)

91. tünde733 (válaszként erre: 84. - 7130b15964)
2007. jan. 6. 14:11
Mondjuk,elég viccesen hangzik a Jázmin néni!:))))Erre nem is gondoltam....szegény.De pont ráillik ez a név!Olyan ,mint a disney mesében a Jázmin:))))
90. 93a74b44ea (válaszként erre: 89. - Bubbaboo)
2007. jan. 6. 11:30

A Kyrát én is imádom, ha lesz lányom, és nem lesz "apuka" részéről akadálya, szerintem az enyém is az lesz!:)

Az én ismerősöm mondjuk így írja: Kíra.

2007. jan. 6. 11:18

Az én kicsi lányom februárban fog megszületni, és hosszú gondolkodás, könyvben és neten való keresés után született meg a döntés, hogy: Faludi Maja Kyra lesz a neve.

A Faludihoz elég nehéz választani- mivel tipikus magyar név, de nem akartam valami uncsi tucat, v. régimódi nevet adni neki. Viszont a magyarított külföldiektől én is rosszul vagyok, és rühellem még: Szabina, Mónika, Tímea, blááá....


A Maja szerintem nagyon kedves név, és egyáltalán nem zavar, mikor vigyorognak: a méhecske??? Igen, az. Na és? Kedvenc mesém volt, édesanyám olvasta fel nekem!

Különben görög eredetű, jelentése: Anyácska, és a termékenység istennője volt.

A Kyra-t a férjem erőltette, de mára én is megbarátkoztam vele, az is görög: Úr, uralkodó..Komoly név, és most divat is azt hiszem, de talán nem annyira rémes mint a Pamela :-)))))))))


Amúgy én Eszter vagyok, a húgom Anna Júlia. De a Bibliában nem találtam több szépet :-(((

88. 4423e63349 (válaszként erre: 73. - Tünde733)
2007. jan. 6. 09:43
SORRY!!!!!!
87. vicmag
2007. jan. 6. 08:44

A lányom LAURA, jöttek is 6 éve a megjegyzések, hogy nem tudtunk szebb nevet adni szegény gyereknek.

Nem tudom, itt konkrétan mire gondoltak, mert szerintem ez kedves, dallamos.

A pici fiam meg BOTOND - amire a rokonság még jobban felhördült:

-"Honnan az úristenből szedtétek ezt a nevet ???"

Pedig ez is egy ősi magyar név, csak nem túl gyakori.


Ja, a barátnőm lánya ALLEGRA, és ezután járni kellett a mamájának elég sokat, hogy engedélyezzék.

Én inkább otthon maradtam volna...

2007. jan. 6. 08:30

Hat lanyok vegignevetten a hozzaszolasokat,szerencsere hogy Elviranak hivnak,azt is Takacsnak,lanyom Tina ferjem Robert

fia Norbert ,es az egesz csaladnak tisztesseges neve van.:)))))

85. Icus (válaszként erre: 81. - Koka-di)
2007. jan. 6. 06:06

Nem az elítélésről van szó. Szerintem csak egyre több embernek nem tetszik, ez a sok idegen név.


Lassab 20 éve diszidált unoka testvérem No.-ba. Amilyen gyorsan csak lehetett, elintézték a nevük németesítését, mert így jobban tudtak boldogulni.

Mo.-n más a helyzet, idegen névvel, lehet jobban boldogulni. ( na itt nem valami szláv eredetűre gondolok)

84. 7130b15964 (válaszként erre: 83. - Tünde733)
2007. jan. 5. 22:33
Áh, 6 évesen én is másik nevet szerettem volna. Az indoklásra is emlékszem, azért, mert hülyén hagzott a becenevem néni végződéssel. Mondanom sem kell, hogy nem lett új nevem, igaz nem is néniznek, legalábbis eddig megúsztam:))
2007. jan. 5. 22:29
A nagyfiam istván,ő azt mondja neki tetszik!:))A lányom,Jázmin(6 éves),azt mondja ,ő új nevet szeretne!:))A kisebbik fiam Ádám(3 éves),azt mondta:nekem jó ez a név anya!:))Most kérdeztem őket!:)))
2007. jan. 5. 22:23
Mi mindenképpen olyan nevet szerettünk volna a gyerkőcöknek, ami aránylag ritka, de mégis teljesen hétköznapi. Így lettek Panna és Benedek. Bár a Beni az utóbbi években eléggé felkapott lett. De eszembe sem jutott volna valami kacifántos nevet adni, csak divatból! Ha Benő kislány lett volna, akkor Veronikának hívnák... Szerintem gyönyörű és nem "Ámerikás"!
2007. jan. 5. 21:52

Én is magyar és rövid keresztnév párti vagyok.

Nagylányom Kata Panna, a kicsi Réka Anna. Nekem ezek tetszenek, de ettől még nem itélem el a másképpen gondolkodókat. Ha nekik a kimondhatatlan, megjegyezhetetlen tetszik... Szegény gyerek lesz vagy 20 mire megjegyzi. :)

80. Icus
2007. jan. 5. 19:33
Van egy középiskolai osztálytársam, az első fiát Vajda Brendon-nak hívják. Utána született két iker fia, az egyik Roberto, a másik Krisztofer. Én is meg kérdeztem tőle, drága szívem a feleséged melyik sorozatot nézte éppen! Jó hogy nem lányod született, mert akkoor Izaura, meg Pamella lett volna!!!! Szerintem is iszonyatos!!!!
79. Ekka
2007. jan. 5. 18:59

Én azt mondom Mo-on vagyunk, adjunk magyar nevet!!!

Pl. kiráz a hideg attól, hogy valakinek régi magyar vezetékneve van és hozzá told egy külföldit. Pl. Fazekas Kevin.. gyönyörűűűű..

Egyik ismerősöm meg belebetegedett, hogy Mo-n nem lehet Nikitára keresztelni a gyereket.

Nem tudom mennyivel szebb a Kiara, Zoé, Athéné, Rea, Málna az Andreánál, Henriettnél, Nikolettnél..

78. Icus (válaszként erre: 75. - 93a74b44ea)
2007. jan. 5. 18:52

Nagy fiam Gergely, ez is ritka, mert a becézet alakja a Gergő felkapottabb.


A kicsi fiam Döme. Nagyon sokan nem ismerik ezt a nevet, pedig ősi magyar név!

77. Icus (válaszként erre: 71. - 4423e63349)
2007. jan. 5. 18:46

Nekem is Ilona a nevem, de csak úgy szeretem, hogy Ilona vagy Ilike, Icus. Az Ica_t kifejezetten gyűlölöm, ennél jobban csak az Ilonkát, és az Ilont ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚtálom!!

De, a magyarak nagy baja, hogy mindjárt minden nevet becéznek!! Amikor németekkel nyaraltam, azoknak eszükbe sem jutott becézett formát használni!!

76. 93a74b44ea (válaszként erre: 74. - Spatifillum)
2007. jan. 5. 16:06
A Laura is nagyon tetszik!!!
75. 93a74b44ea (válaszként erre: 65. - Kicsikata)
2007. jan. 5. 16:04
Az én keresztfiam meg két testvérkéje: Hunor, Magyar és Zámbor...
2007. jan. 5. 15:36

Köszönöm Pitypang, Kinga82, Letty26 a "megerősítést":)Megmutattam a lányomnak a témát, erre megint elkezdett tiltakozni,hogy ő akkor is megváltoztatja a nevét....Laurára:))) Szép név, de erre nem is gondoltam annak idején. Látom Tünde, te sem értesz egyet a neveddel , pedig szerintem a tiéd is szép, ráadásul úgy tudom eredeti magyar:)

Gondolj csak Vörösmarty:Csongor és Tündéjére


Letty26, a Hókirálynőt olvastam nekik, sőt ők is többször, de véletlen választás volt a Gerda.

73. tünde733 (válaszként erre: 71. - 4423e63349)
2007. jan. 5. 14:31
ÉN NEM ANYA!!!UTÁLOM A TÜNDÉT!!!PLÁNE HA AZT MONDJÁK,TÜNCIKE!!!!
2007. jan. 5. 14:13

kedves Mausi! Szerintem szép neved van, nekem tetszik az Ilona! Mondjuk rám jellemző,hogy tetszenek a régebbi nevek: Mária, János, László, András stb. Ma olvastam az igeliturgiát, és abban megtetszett az a név, hogy Natanael.

Nekem van egy olyan ismerősöm, akit Eperjesi Málnának hívnak..

71. 4423e63349 (válaszként erre: 44. - Magdala)
2007. jan. 5. 14:00
Mire ezek a gyerekek felnönek,bacsik nenik lesznek,addigra jönnek meg furcsabb nevek es ezek a maiak lesznek elavultak.Nem is fog feltünni hogy Dzsenifer neni vagy Kevin bacsi:-) Nekem a Kevinnel nincs bajom,kifejezetten tetszik,talan mert a kedvenc szineszeim egyike is ezt a nevet viseli:-))),na meg az unokam masodik neve is ez,de nem ezt hasznaljak.A harmadik lanyom születesenel eldöntöttem ha lany lesz,"büntetesböl"(mert nem fiu lett)megkapja az en nevemet(Ilona).Ne higgyetek hogy kitoltam vele!Boldogan viseli ezt a nevet:)))A ket elötte születö lanyom orrolt ram hogy miert nem ök kaptak ezt a nevet.En is beleestem a csapdaba,az akkor divatba jött nevekböl a Tündet es az Andreat valasztottam nekik.Szerencsere megbekeltek vele:)
2007. jan. 5. 12:52

sajnos az idétlen neveket adó szülők nem gondolják át azt, hogy a gyereküknek milyen élményeik lesznek majd, a jólkitalált nevükkel kapcsolatban. Meg talán azt is belekalkulálhatnák, hogy egyszer az a gyerek felnő. Elképzelem pl. hogy jó napot kívánok Szabó Dömperke vagyok - mondja egy 30éves pasi.

Vagy 60 évesen: -Hófehérke néni vihetem a szatyrát?....

69. mese
2007. jan. 5. 12:25
Szerintem egy néhány név lyan borzalmas, itt most ezekre az átvett külföldi nevekre gondolok.Olyan majmolás!!!Nem értem, miért nem lehet normális nevet adni a gyerekeknek?Én utálom a Jenniffer, jessica meg még sorolhatnám milyen gusztustalan nevek, és sok ilyen fiú név is van.Ezek nem ronda nevek a saját hazájukban, de itt borzalmasak!!Ha lesz gyerekem, törekszem arra, hogy magyar nevet kapjon, de ha nem is magyar az a név, akkor is legyen egyszerű és kimondható.Mi a túrónak kell itt flancolni a nevekkel?Szerintem annál rondább.
2007. jan. 5. 11:10
Amúgy nekünk is jobban tetszenek az egyszerű, ha nem is alapjában magyar, de legalább a magyar nyelvben már megszokott nevek. Kislányom Kata, ha pedig fiam született volna, akkor Kristóf.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook