Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a szcientiológia? fórum

Mi a szcientiológia? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. 8d784868d0 (válaszként erre: 37. - Csibe78)
2007. szept. 29. 17:10

"Egy hülye kérdésem van:

Tudod egyáltalnán, hogy mi a különbség az MLM és a piramisjáték között?????????"


dehogy tudom... honnan tudnám?:)))

38. jemma
2007. szept. 28. 18:39

a szcientológia nagyon súlyos!

öcsém járt önvédelmi sportra és tök jól érezte magát, mígnem az elméleti vizsga keretein belül ki kellett tölteniük egy tesztet. elmesélte nekem és nem nagyon tetszett, ami a kérdések közt szerepel.

a teszt eredménye az volt, hogy meg kell erősödnie lelkileg, a családjára nem számíthat...

tesóm megemlítette a dianetika szót, ez már megerősített abban, hogy a szcientológiáról van szó, mert tudtam, hogy a dianetika az alapja. (bocs, ha nem vagyok teljesen szakszerű, de hál' istennek nem érint a téma...).

nem sokkal később abbahagyta az edzéseket egy sérülés miatt és nem ment többet.

az ügy pikantériája, hogy azóta is minden évben legalább 3 felhívást kap, melyben agitálják, hogy járjon újra és telefonon is keresik, hiába mondta, hogy kösz, de inkább nem!!!

egyébként 6 éve fejezte be és azóta nem adják fel...

37. Csibe78 (válaszként erre: 36. - 8d784868d0)
2007. szept. 28. 18:38

Egy hülye kérdésem van:

Tudod egyáltalnán, hogy mi a különbség az MLM és a piramisjáték között????????? El tudod mondani????? És még azt is kérdezném, hogy tudod-e, hogy a piramis játékban miből van a pénz, és az MLM rendszerben miből van a pénz? Butaságokat ne írj, míg nem nézel utána!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Én ugyanis mind a kettőben részt vettem már. A piramisjátékban jó nagyot buktam, az MLM-ben meg sok pozitív dolgot tanultam már!!!!!!!!! Például segített már a családom egészségét jobbá tenni (igaz,nem kimondottan az mlm rendszer, hanem a mögötte található termékek). Azt hiszem ezzel nem vitatkoznék!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ki kérte, hogy piszkáld azokat a "hülyéket"?????

36. 8d784868d0 (válaszként erre: 27. - Csibe78)
2007. szept. 26. 07:45

ne legyél már naív!

az mlm piramisjáték pont úgy mint az ill ferró, vagy a a régen volt osztrák Grave biztosító! stb.

amiért még nem bukott meg, és valszeg sosem fog az az hogy valamennyi értéket kapsz a pénzedért.

nem sokat de pont annyit hogy a rendszer éppenhogy működjön.

mivel többé kevésbé kereskedelmi szolgáltatásról van szó, így szinte korlátlan a gyanutlan balekok sora!

de aki belép??? nos azt még a botommal sem bökném arrébb annyira hülye!

35. 8d784868d0 (válaszként erre: 31. - Castellina)
2007. szept. 26. 07:41

Gratulálok!

ezt szépen leírtad, nem lehet hozzátenni!

34. NOA
2007. szept. 24. 09:15
Agymosottak gyülekezete.
2007. szept. 24. 06:17
Egy - valamiféle - vallással álcázott átverés.
2007. szept. 24. 05:48
Az egy ravaszul megszervezett pénzszivattyú.
2007. szept. 23. 18:55
Úgy működik a dolog, hogy elvégeztetik veled a képességtesztet. Amiből általában kiderül, hogy valamiben gyenge vagy. Erre ők találnak megoldást, egy tanfolyamot. Ami eleinte csak 3000 Ft-ba kerül, ha elvégzed, javulnak képességeid. Aztán kiderül, hogy ez nem elég, még egy tanfolyamot el kell végezned. Aztán fizess be a következőre. Sőt, akár teljesen tiszta, clear lehetsz, aki mentes minden abberációtól, de az már milliókba kerül. Persze költsél könyvekre, előadásokra, stb. Ők is tartanak konferenciákat, ahol borsos belépőkért kell fizetni, egymást ünneplik, okleveleket osztogatnak, és L.R. Hubbbard felé fordulva vastapsban törnek ki. Kicsit ismerős ugye? Ezeket a módszereket máshol is tapasztalta már az ember, akár a mai világunkat nézzük, akár a történelmet. A módszer ugyanaz, csak a tárgyát nevezzük másnak. Embereket agitálni egy eszme alá, ami valakinek hasznot hoz, de nem azoknak a tömegeknek, akiket alátoboroznak, ők csak eszközök, manipuláció tárgyai. Minden manipuláció alapja, hogy az embereket motiválják egy olyan dolog elérésére, amire nagyon vágynak, és ehhez nyújtanak nekik megoldást. Legyen az egy álomnyaralás, egy állás, gondtalan élet, egészség, sok pénz, vagy gonoszságtól mentes bolygó. Valamit persze nyújtanak, mert ha nem tennék, akkor nem lenne hihető, egyből kiderülne, hogy az egész csak marketing. Nemcsak pénzről van szó, hanem valami másról is, amiért a történelemben már sokszor ragadtak fegyvert, vívtak háborút. Manapság más fegyverekkel vívják e csatákat. És ez nem más, mint a hatalom.
30. gerna
2007. szept. 23. 17:38
Szcientológia: a fő tudnivaló az, hogy nincs szükséged sem orvosra, sem gyógyszerre, sem pszichiáterre, sem pszichológusra, csak a szcientológia ad megoldást a problémákra ;-)
29. erikpipi (válaszként erre: 3. - Mese)
2007. szept. 23. 16:24
Akkor jelentsd fel őket. Az ingyen van. Vagy változtass telefonszámot.
2007. szept. 23. 16:22

A szcientológia nem vallás, és nem MLM-hisz nem veszel semmit. Szerintem Hubbard forogna a sírjában,ha tudná Istent csináltal belőle. Ő tuti nem ezt akarta.A szcientológia beférkőzik a gazdaságba, a politikába is, úhy irányít manipulál,hogy észrevétlenül teszi. Bárki csinálhat irodát, a központnak 10%-ot kell (régebben), leadni,de ők nem támogatnak, egyedül kell mindent megoldanod.

Ha kitöltöd a tesztet amit adnak, az alapján eldöntik, alkalmas vagy-e a manipulációra vagy sem. Ha nem, az felér egy lottó 5-el, ha igen, akkor sajnállak.

Képesek papi reverendát is felvenni, hogy megtartsák a látszatot, pedig valóban nem vallás, bár ha másképpen nézzük, ezt is mondhatjuk, ha Hubbard a teremtő.. De valóban az adózás miatt. Nem hiába jobb helyeken, pl. Németországban, üldözik őket. Sok európai országból ki vannak tiltva. Nálunk sajnos egyre jobban teret hódítanak. Oktatási formában pl. a Waldorfban tanítanak, scientologi alapján.

27. Csibe78 (válaszként erre: 26. - Stefisch)
2007. aug. 20. 17:46

Tudom, hogy ez a fórum nem az MLM-ről szól, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni! Elnézést mindenkitől! :D


Bocsi, hogy kötekszem, de miért káromlod az MLM-et? Az ilyenek miatt van az a híre, mint ami van. És azzal is vitatkoznom kell, hogy soha nem éred el a vezetők fizetését. Ez hazugság! Legalábbis abban, amit én ismerek.

Piramisjáték??? Ugyan kérlek! Az MLM rendszer nem piramisjáték, hanem egy okos ember nagyon okos ötlete. Ugyanis a piramis játék illegális, ez viszont nem az!

A piramisjátékban csak a pénzedet szedik el, viszont semmit nem kapsz cserébe érte!

Ha épp ésszel belegondol az ember, akkor a munkahelyed is egy piramisjáték (igazgató, igazgató helyettes, üzemvezető, részlegvezető, csoportvezető, sorvezető, és a legalján a hétköznapi melós), mert soha a büdös életbe nem fogod azt a fizetést kapni, amit a vezérigazgató. Szerintem az emberek igen kevés %-val történt meg, hogy egy szép napon az igazgató odament hozzá, és azt mondta, hogy cseréljenek helyet, ő följebb megy, és az illető kerülhet a helyére. Nos az MLM rendszerben ez igen is lehetséges! Nem egy embert ismerek, aki már megcsinálta, és még nagyon sokan meg fogják (persze, csak az akinek van egy kis sütnivalója, és meglátja a lehetőséget).


Lehet, hogy egy kicsit nyers voltam, de nem szeretem, ha az olyan emberek, akik nem látják át a dolgot, vagy nem értik, rögtön hülyeségnek kiáltják ki!

2007. aug. 20. 16:58
A scientológia nem vallás, de ahogy egy korábbi hozzászóló mondta vallásá nyilvánították mert nem kell akkor adózni. De képzeljetek el egy Multi Level Marketing rendszert. Olyan mint a piramis játék. MInél több embert szervezel be magad alá, annál jövedelmezőbb. Ennek a szervezetnek az istene a PÉNZ! De te, ha belépsz, 20 év múlva sem éred el azt a szintet,amit a milliárdos vezetőik. Szabadulni tőlük nem lehet, olyanok mint a piócák... bármit ajánlanak, minden pénzbe kerül, a TE pénzedbe és csak fizetsz, fizetsz és átmossák az agyadat. Mostanában itt Magyarországon nagyon kezd elterjedni, mert az emberek szegények és mindenki jól akar élni. Több külföldi országból ki vannak tiltva. Ne dőljetek be nekik! Óvatosan, vigyázzatok!
2007. aug. 20. 15:32
"A szcientológia vallás. A Szcientológia Egyházat L. Ron Hubbard alapította 1954-ben..." Azaz az egyszerüség nyelvén egyeseknek kurva jó megélhetést jelent, a többi oktondi meg fizet. Persze önként.
24. algea (válaszként erre: 3. - Mese)
2007. aug. 20. 15:20

Szerintem teljesen mindegy, hogy pontosan kik ők és mit akarnak, ha nem akarsz kapcsolatot tartani velük, annak egyetlen módja, hogy minden egyes alkalommal nemet mondasz. Ha újra felhívnak, akkor újra. Esetleg meg lehet kérni, hogy többé ne keressenek. És ha kullancsként tapadnak ezután is, akkor nem marad más, mint százezderszer is nemet mondani. Én ezt tenném, és szoktam tenni hasonló esetekben.

A problémáidat pedig nem ők, akárkik legyenek is, hanem kizárólag Te tudod megoldani. Lehet, hogy segítségre lesz szükséged, de biztosan nem olyanokéra, akikről senki sem tudja biztosan, kicsodák valójában.

2007. aug. 20. 15:06
22. anna53
2007. aug. 20. 12:15
próbálkoznak uton utfélen.mikor már untam akkor megkérdeztem van e sötét szoba ahola szeánsz után egy kis tipi-tapi lehetne.többet nem jott
2007. aug. 17. 13:26

Végigolvastam a hozzászólásaitokat! Hát örülök, hogy én még nem kerültem kapcsolatba velük. Nekem már "Jehova tanúit" is nagy erőfeszítésembe telt lekoptatni, akkor ezekkel még jobban meggyűlne a bajom.


Mese!

Ne vedd fel a telefont, ha látod, hogy ők hívnak, ha meg rejtett szám és felismered, hogy ki hív azonnal tedd le, ne szólj bele.

Ha nem hatásos egy idő után fenyegesd meg őket, hogy feljelented zaklatásért, és azt valószínű nem szeretnék.

Ha ez sem jön be, cseréld le a számod. A nyugalom megér pár sms-t, míg körbeküldöd az új számodat az ismerősöknek. Szerintem :)

20. teltzsu (válaszként erre: 3. - Mese)
2007. ápr. 11. 12:55

"Nem értem, ezek az emberek, akik ezzel foglakoznak, miért eröltetik ezt rám, és másokra..."


Erőltetni csak arra az emberre lehet bármit is, aki hagyja magát.


Nem tagadom, én is beléjük akadtam kb. 10 éve.

Dianetika Központ néven futottak (vagy lehet, hogy még futnak ma is), beszerveztek valami tanfolyamra, nagyon csalafinta módon, mert ingyenes IQ- és egyéb tesztírást hirdettek, én meg arra mentem el. Persze kiderült, hogy a problémáim megoldásában segíteni tudnak, el is mentem 1 tanfolyamra...Aztán menet közben kiderült, hogy szcientológiáról van/volt szó.


Már nem emlékszem pontosan, hogy sikerült tőlük megszabadulnom,de azt hiszem, közre játszott az is a "megmenekülésemben", hogy másik városba költöztem.

A régi lakcímemre küldögzettek még leveleket, aztán a szüleim visszaküldték a levelet "címzett ismeretlen helyre költözött" vagy valami hasonló szöveggel. Még 2-3 levél jött,aztán leálltak.


"de aztóta is hívosgatnak, és azzal akarnak magukhoz édesgetni,hogy az összes problémámra csak ők tudnak megoldást nyújtani, pedig igazából nem is ismernek"

Hát, ha Te elhiszed, hogy a saját problémádra más jelent megoldást önmagadon kívül, akkor meg is érdemled...már bocsi.


Szerintem mondd meg nekik határozottan, hogy nem érdekel, amit kínálnak. Ha meg számkijelzéssel hívnak, akkor egyszerűen ne vedd fel, majd megunják.

Vagy van még 1 drasztikusabb módszer is: ha nem hagynak békén, mondd azt, hogy feljelented őket zaklatásért... Mert ugyebár megteheted... :)


Csak keményen!

És ne add meg az elérhetőséged ilyen szervezeteknek, ez a legegyszerűbb módja annak, hogy megkíméld magad az ilyen kellemetlenségektől.

19. dobos
2007. ápr. 10. 19:58
Nem tudom.
2007. ápr. 1. 00:09
L. Ron Hubbard alapitotta. Az alapja a Dianetika. A Dianetika jelentése: a lelken, az elmén keresztül. A dianetika inkább alkalmazás, ezen belül lehet tanfolyamokat végezni, amelyek az ember képességeit növelik. A tanfolyamokat szcientológusok végzik, akik ezeket a tanfolyamokat elvégezték. Ez nem köznapi értelemben vett vallás. Igazából Istennel nem is nagyon foglalkozik. Van egy olyan érzésem, hogy csak azért lett vallás, mert amerikában állitólag nem adóztatják meg. Tehát csak üzleti szempontok miatt nevezik vallásnak. Egyébként natur üzlet, a tanfolyamok pénzbe kerülnek, mint mindenhol máshol. Az igaz, hogy elég erőszakos a marketingjük, de ha elég határozottan kijelented, hogy nem értesz egyet velük és nem szándékozol pénzt költeni, hogy növeld a képességeidet, akkor lekopnak.
2007. febr. 17. 12:57

Szcientiológia,egyfajta vallási felekezet.

Van aki hisz benne,van aki nem.

2007. febr. 17. 10:56
Nem tudom mi az pontosan, meg kellene kérdezni a jelenleg legismertebb követőjüket, TOM CRUISE-t.
2006. dec. 23. 03:00
Hál istennek itt a környéken nincsennek szcientológusok. Sajnos a szomszédasszonyom "Jehova tanúja". Húsz éve nem tudom meggyőzni, hogy hagyjon békén a hitével, én is békén hagyom az enyémmel. Bár már elértünk addig, hogy minden baromsággal nem jön át. Nem hozza a szóró lapjait, a könyveit.
2006. nov. 15. 12:21

Sziasztok!


Elolvastam az előzőeket. Ezek szerint jól tettem, hogy kiléptem egy olyan cégtől, ahol egyre több a szcientológus? Úgy tűnik próbálják átvenni az irányítást, állítólag több céget tönkretettek ezzel a módszerrel.

2006. nov. 12. 23:47

Az összes hozzászólónak nagy-nagy valószínűséggel igaza van!!!!!!!

Közeli ismerősöket láttam ezek köreiben tönkremenni--jobb tőlük távol!

2006. nov. 11. 17:34
Kitartás! Majd lekopnak.
11. mese
2006. nov. 11. 10:14
Köszönöm a jó tanácsokat, mindenkinek!:)Jól esett ezeket olvasnom, mert én is erősen e vélemények felé hajlok.
10. figarina (válaszként erre: 3. - Mese)
2006. nov. 10. 23:40

Mese!

Vigyázz nagyon!A legjobb,ha átnézel rajtuk,még egy"nem"erejéig se állj szóba velük,mert valószínűleg épp arra hajtanak,h belefáradsz a zaklatásukba és rábólintasz!!(végső esetben mondd azt,h sátánimádó vagy,nálam kétszer már bevált,a folyton becsöngető hittérítők ellen,azóta nem jönnek:))

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook