Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a napi menütök az 1 éves babátoknál? fórum

Mi a napi menütök az 1 éves babátoknál? (beszélgetős fórum)


febr. 27. 14:21

Én első gyerekemnél, 14 hónapos korig nem tudtam kialakítani igazán napi menüt, 14 hónapos korában családi napközibe kezdett járni, és amit ott ettek, az úgy megalapozta, hogy a többieknél hova akartam eljutni 12 hónapos korra:


Reggeli: péksüti, vagy valamilyen kenyér megkenve, eleinte katonázva, joghurt stb.


Tízórai: gyümölcs


Ebéd: Amit mi eszünk.


Uzsonna: kb. mint reggeli.


Vacsora: ebéd maradék, vagy amit mi eszünk.


Emellet 16-24 hós korukig szopiztak, amikor elválasztottam őket, akkor reggel-este kaptak egy bögre kakaót.


Az elsőnél még mindennel nagyon óvatos voltam, védőnő táblázat szerint csináltam, a másodiknak már 8 hónaposan szalonnával együtt turmixoltam le a paprikás krumplit. Amúgy mind utálták a papizást, erre az elsőnél nem is nagyon jöttem rá. Sokkal jobban szerették, ha a kezükbe adunk valamit.

4. fokhagyma (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
febr. 26. 23:18
Nekem is úgy rémlik, hogy már komolyabb ételeket adtam, és gyakoroltuk az önálló evést is.
febr. 26. 20:06
Nincs egy èves gyerekem,de ilyenkor már azt ette amit mi. Tejpèpet adtam neki ha jól emlékszem uzsonnára. Az volt az egyetlen tápszer szerűsèg amit kapott ennyi idősen.
2. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 19:30

Nekem már régen volt 1 évesem, bizonyára lesznek akik jobban tudják nálam. Kapásból csak annyi jut eszembe, hogy el lehetne kezdeni a töményebb ételeket is, természetesen nagyon fokozatosan. Lassacskán lehetne közelíteni a felnőttesebb ételekhez, természetesen nagyon figyelve arra, hogy ne legyenek nagyon fűszeresek. Az anyatej még bőven mehetne, de annak hiányában a tápszer is. Attól is függ, mikor jönnek a baba fogai, mikor tud majd lassan rágni is.

Összességében a tanácsom az, hogy lassan, fokozatosan lehetne közelíteni a felnőttek ételeihez, de természetesen nagyon megválogatva. Én főzelékeket már biztosan adnék ebben a korban.

Remélem, fiatalabb, gyakorló anyukák tudnak majd tanácsokat adni, esetleg jobbakat is, mint én.

febr. 26. 18:27

Szerintetek jó, hogy alakul nálatok?


Nálunk:

Reggel: Tápszer


Tízórai: Nagy lyuku reszelővel gyümi (általában alma, körte, mangó) joghurtal, zabpehellyel


Ebéd: Zöldségkeverék villával összetörve hússal (tésztával, rizzsel, tojással, attol függ, hogy mi)


Uzsi: Tejpép


Vacsi: táps

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook