Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


2007. dec. 13. 22:19

Öngyilkosság? Gyávaság és bátorság. Gyűlölet és szeretet. Bánat és öröm. Végletek. De minek, amikor egyszer úgyis vége lesz magától az egész színháznak. Legördül a függöny és vége. A taps elmarad....

Senki ne tegye meg, hogy segít annak a függönynek! Az én nagypapám megtette, 8 éve. Azóta is sírok, már nem félek a haláltól, de nem siettetem. Mindennek eljön az ideje. Ha jön, hát jön.

De bármi rossz történik az élteben, gondolj arra, semmi sincs véletlenül. Azért van, hogy tanulj belőle, nem azért, hogy feladd!!!

124. 2ab728965c (válaszként erre: 123. - E6e06af85c)
2007. dec. 11. 21:06
Köszönöm szépen. :)
123. e6e06af85c (válaszként erre: 122. - 2ab728965c)
2007. dec. 11. 15:04
Fáncsika drága....az utolsó mondatod....mi is ezt kivánjuk Neked!!!
122. 2ab728965c (válaszként erre: 121. - A66308f214)
2007. dec. 11. 14:29

Hát ez a baj, hogy nem tudom magam elfogadni annak, aki vagyok!!!!!!! NEM és NEM!!

A család meg azért szeret, mert "eszi-nem eszi, nem kap mást".

De ezen kár is vitát nyitni, szeressétek Magatokat és az életet, és kívánom tiszta szívből hogy NE NE NE legyetek öngyilkosok SOHA!!!!!!!!!

2007. dec. 11. 12:37
az öngyűlöletből nagyon nehéz átmenni önszeretetbe, szerintem elég lenne egyelőre, ha csak megtanulná elfogadni magát annak, aki.És elhinni, hogy a család azért szereti, mert az, aki.
120. 9778ca1817 (válaszként erre: 119. - A66308f214)
2007. dec. 11. 12:29
Én is így gondolom. Meg még úgy, hogy az ember tanulja meg szeretni önmagát is.
119. a66308f214 (válaszként erre: 115. - 2ab728965c)
2007. dec. 11. 08:05
Én nem gondolom, mert van anyukájuk, feleségük. És van reményük, hogy majd mosolyogni látnak téged. De ha elmész meghal a remény is és ez az ami nélkül nem érdemes élni!
2007. dec. 11. 07:07
Miért ne??
2007. dec. 10. 22:21
Mert az eleted a legnagyobb ajandekod es anincs az a "kincs" a vilagon amiert megerne eldobni amikor eljon az ideje akarat nelkul is menni kell..addig meg csinald azt amit szeretsz,ami oromet szerez neked es ne gondolj a fajdalomra. Az elet szep :)
2007. dec. 10. 20:07
Mert nincs olyan dolog amire csakis az öngyilkosság lenne a megoldás. És egyébként is, az életet kaptad, nem vetted. Szóval köszönd meg annak aki megajándékozott az élettel, mégpedig úgy, hogy nem teszel magadban kárt!
115. 2ab728965c (válaszként erre: 114. - 831ad879a7)
2007. dec. 10. 20:02

Igen, ez mind igaz,amiket írsz.

De az éremnek ebben az esetben is van ám egy másik oldala: akkor mi van, ha a család , a férj s a gyerekek egy folyamatosan magába roskadt, szerepeit ellátni képtelen ronccsal kell hogy egy fedél alatt éljenek, és nap mint nap szembesüljenek az Ő betegségével/ boldogtalanságával, életundorával.

Hogy lesznek így egészséges lelkületűek, szerinted?????? Szerintem sehogy, és ez lehet hogy még annál is rosszabb és "önzőbb" verzió, mint amit Te leírtál, nem gondolod???????

2007. dec. 10. 16:02

Szerintem az öngyilkosság igen önző dolog. Ezért ne!!!

Most akasztaotta fel magát egy 42 éves hölgy, hitoktató. A 12 éves lánya talált rá. Ezen kívül van még egy 16, és egy 7 éves. Az apjuk rokkant nyugdíjas.

És kész, a nő kiszállt. Mi marad a 3 gyerekre?? Nevelőintézet? Szar az élet, nem mondom hogy nem, és hogy nincsennek olyan pillanatok, percek, hónapok, mikor kibírhatatlan. De valaki mindíg van, aki szeret minket, aki számít ránk, akinek nélkülünk az élet ezerszer elviselhetetlenebb, mint az a pillanatunk, mikor megkötjük a zsinórt..Tehát NE!!!!!!!

113. a66308f214 (válaszként erre: 112. - 2ab728965c)
2007. dec. 10. 14:37

Egyik napról a másikra, és segitség nélkül biztosan nem.

Nekem kb,egy év kellett ahhoz, hogy kiverjem a fejemből és pozitivan álljak a dolgokhoz.

112. 2ab728965c (válaszként erre: 111. - A66308f214)
2007. dec. 10. 14:06
Sajnos akkor értened kell hogy mennyire nem úgy működik, hogy majd "erőt veszek magamon" , megrázom magam és ihaj-csuhaj, már vigyorgok is mint a vadalma.
2007. dec. 10. 14:00

Tudom.

És tudom, milyen gyűlölni önmagad.

Pici gyerekeim mellett sajnos nekem 2 kísérletem volt. De nem ezt érdemlik tőlem.

A fényt pedig egyszer mindenki eléri. Türelem kell kivárni. És rengeteg erő.

110. 2ab728965c (válaszként erre: 109. - A66308f214)
2007. dec. 10. 13:45
Sajnos nem egészen így működik ez a dolog.
109. a66308f214 (válaszként erre: 106. - 2ab728965c)
2007. dec. 10. 13:37
Akkor ne rontsd el. Értük érdemes élni!
108. 2ab728965c (válaszként erre: 107. - 9778ca1817)
2007. dec. 10. 13:36
Na abba a topikba látod nem lenne mondanivalóm.
2007. dec. 10. 13:24

"De mi van akkor ha pont saját magad elől szeretnél menekülni, mert annyira utálod már azt a valakit aki szerencsétlenségedre pont te magad vagy, hogy mindent megtennél hogy ne legyen tovább Ő, vagyis Te...ilyenkor mi van???????"


Hogy ílyenkor mi van? Szerintem nagyon komoly problémák vannak, amihez segítséget kellene kérni :(

Nem célszerű állandóan az öngyilkosságon gondolkodni!

Legjobb lenne, ha a címe is átváltozna. Pl:

MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT SZERETEK ÉLNI???

106. 2ab728965c (válaszként erre: 105. - A66308f214)
2007. dec. 10. 13:22
Ők köszönik jól vannak. :)
2007. dec. 10. 10:45
És a család?
104. 2ab728965c (válaszként erre: 103. - A66308f214)
2007. dec. 9. 08:14
Ez valóban nagyon komoly indoknak tűnik....
2007. dec. 7. 09:09
Már csakazértsem!
2007. dec. 7. 06:52

A halálraítélt cellájába belép a pap.

- Azért jöttemm, hogy a kivégzésed előtt közvetítsem neked az Isten igéjét.

Mire a rab:

- Minek kellesz Te ahhoz? Fél óra múlva úgy is találkozom a főnököddel.



--------------------------------------------------------------------------------



A mi atomerőművünk a világon a legbiztonságosabb.



--------------------------------------------------------------------------------



Meg ne nyomd azt a piros gom...



--------------------------------------------------------------------------------



Anyukám, ne értsd félre, ez csak a kolléganőm...



--------------------------------------------------------------------------------



Á, itt nem lehet feszültség...



--------------------------------------------------------------------------------



Azon a lemezen nem volt semmiféle fontos állomány.



--------------------------------------------------------------------------------



De az csak egy vizipisztoly!



--------------------------------------------------------------------------------



Csak a testemen keresztül!



--------------------------------------------------------------------------------



Dobd már ide azt a baltát!



--------------------------------------------------------------------------------



Elég mély a víz. Nyugodtan ugorhatsz egy fejest.



--------------------------------------------------------------------------------



Feltaláltam a vízhűtéses tápegységet...



--------------------------------------------------------------------------------



Ez a készülék tökelétesen földelt...



--------------------------------------------------------------------------------



És most következzen X.Y. feldolgozásában a Z. című szám.



--------------------------------------------------------------------------------



Erre gyertek fiúk, itt már nincs mocsár!



--------------------------------------------------------------------------------



Ha mégegyszer lefagy a Windows, kinyírom magam.



--------------------------------------------------------------------------------



...vagy ezek a mi koordinátáink?



--------------------------------------------------------------------------------



De csúnya kopasz fejed van!



--------------------------------------------------------------------------------



Ha megnyomod azt a gombot, akkor én meghalok!



--------------------------------------------------------------------------------



Hé, ez a kijelző miért számol visszafelé?



--------------------------------------------------------------------------------



Hercegnő, csak nem haragszol hű lovagodra?



--------------------------------------------------------------------------------



Ide lőjjetek, rohadékok...



--------------------------------------------------

------------------------------


Akkor inkább az orosz rulett...



--------------------------------------------------------------------------------



Most már alacsonyabban is repülhetünk, itt hatástalan a légvédelmük.



--------------------------------------------------------------------------------



Szia cápácska...



--------------------------------------------------------------------------------



Kérem a jutalmamat! Majd én megyek előre.



--------------------------------------------------------------------------------



Ki van rúgva...



--------------------------------------------------------------------------------



Vagy félreértettem?



--------------------------------------------------------------------------------



Ma a modern költészetről fogok beszélni...



--------------------------------------------------------------------------------



Vállalnak CD írást DD-s floppy-ról?



--------------------------------------------------------------------------------



Ilyen közelről sokkal szebb a tüzijáték...



--------------------------------------------------------------------------------



Jó napot kívánok, adóellenőrzés...



--------------------------------------------------------------------------------



És most következzék a második versszak...



--------------------------------------------------------------------------------



Már megint vörös a fénysorompó pedig nem is jön a vonat...



--------------------------------------------------------------------------------



Majd a műtét után folytatom a viccet.



--------------------------------------------------------------------------------



Megmondtam, hogy zárva vagyunk.



--------------------------------------------------------------------------------



Megközelíthetjük őket! Elég békésnek tűnnek...



--------------------------------------------------------------------------------



Szóval értik a viccet... ugye?



--------------------------------------------------------------------------------



Zavarhat! De nem akadályozhat!



--------------------------------------------------------------------------------



Jobbról jó!



--------------------------------------------------------------------------------



Mit féltek tőle?! Hiszen csak egy gyenge nő...



--------------------------------------------------------------------------------



Nyugi! Ennél magasabban még sohasem volt a Tisza.



--------------------------------------------------------------------------------



Milyen gázszag van, és milyen sötét...

101. 2ab728965c (válaszként erre: 100. - Zsuzsa88)
2007. dec. 6. 22:16
De mi van akkor ha pont saját magad elől szeretnél menekülni, mert annyira utálod már azt a valakit aki szerencsétlenségedre pont te magad vagy, hogy mindent megtennél hogy ne legyen tovább Ő, vagyis Te...ilyenkor mi van???????
2007. dec. 6. 22:09
Jó a téma. Szerintem többet kellene foglalkozni ezzel, mert manapság egyre több fiatal vet véget életének (önkezűleg). Én tavaly januárban kerültem mélypontra. A hormonháztartásom felborult, nagyon ingerlékeny voltam, látványos hangulatváltozásaim voltak, mély depresszióba estem. Meg mindemellett még PMS-em is volt, ami hab volt a tortán. A barátommal is szüneteltünk, túl féltékeny volt, miközben ő nyugodtan flörtölgtett más csajokkal, nem tudtam elviselni, hogy mindenkinek ő kell, és hogy mindenki csak szét akar szedni bennünket. Ez nekem már túl sok volt. Úgy éreztem, az életem sz*rt se ér (elnézést a trágár kifejezésért), senki sem szeret, egyedül vagyok. Pedig én voltam az, aki magábazárkózott, menekült a világ elől. A kapunktól mindössze 100 m-re van a pesti-vasút. Ez látszott a legjobb megoldásnak. Egy haverral találkoztam. Hazafelé valahogy nem tudtam elszakadni a gondolattól, hogy épp a megoldás mellett sétálok, és akkor eldöntöttem: többé nem megyek haza. Soha senki nem fogja látni szép arcomat, senki nem fog megcsókolni, drága nővérem és a szüleim sem fognak ölelgetni, puszilgatni. Így megfordultam, és visszafelé sétáltam a vasút mellett. Sétáltam a sötétben, a köveket rugdostam, és zokogtam, mint 1 kisgyerek. Néhányszor átmentem a síneken, majd újra vissza, és aztán megint, és vissza... Nem tudom, mennyi idő telhetett el, de egyszercsak azt vettem észre, hogy remeg a föld alattam. Megláttam az erős fényt. Aztán, mintha megbolondultam volna... Hirtelen csend lett, síri csend. Egy zokogó hang kérdezte tőlem: "Tényleg ezt akarod? Most egyedül vagy, de képzeld el, mennyien lennének a temetéseden. Mindenki miattad sír, a családod miattad szenved. Ezt akarod?" Arra emlékszem, hogy elordítottam magam, hogy Nem!, és leléptem a sínekről. A vonat már közel volt. Hosszan dudált, és elzakatolt mellettem. Képzelem, mit gondolt a masiniszta... Tovább zokogtam, talán még erősebben, még keservesebben, és szinte rohantam haza. Az ajtó előtt megálltam, letöröltem a könnyeimet, és bejöttem. Anyu csak annyit kérdezett, hogy "Már megint sírókálsz?", én ismét elsírtam magam, csak bólogattam. Anyu megölelt, és együtt sírtunk. Az utóbbi időben elég sűrűn törtek rám sírógörcsök minden ok nélkül. Tudta, hogy valami nincs rendben. Megbeszéltük. rájöttem, hogy hatalmas hülyeséget csináltam volna. Mindig van kiút. Csak meg kell találni. Nekem akkor az a beszélgetés nagyon sokat segített. Higgyétek el, SENKI ÉS SEMMI NEM ÉRDEMLI MEG, HOGY ELDOBJÁTOK ÉRTE AZ ÉLETETEKET!! Annyi szép dolog van a világon. Engedjétek meg, hogy megtörténjenek. Ja, hogy happí end legyen, mostmár köszönöm szépen, jól vagyok. A hormonjaim újra rendben vannak, nem huncurkodnak. A barátommal 1 hónap után kibékültünk, és imádok élni!!!
99. 2ab728965c (válaszként erre: 98. - Dee7182d35)
2007. dec. 6. 18:31

Köszönöm nagyon-nagyon szépen, hogy komolyan kérdezed, és hogy nem kívánsz gúnyt űzni ebből a kérdésből---illetőleg belőlem--- tudod volt már erre éppen itt a hoxán példa, csak azért éltem a gyanúval, bocsánat!


IGEN, előtte én is nagyon féltem, rettegtem a haláltól, mert azt hittem hogy az rossz vagy szomorú vagy fáj vagy ilyesmi, de azóta az élmény óta mindig csak visszavágyom abba a test nélküli boldog békés lebegésbe...mert olyan volt, amit éreztem, bár szavakkal nagyon nehéz leírni, mert ez egy nagyon összetett valami. Ha voltál már valamitől szinte ész nélkül boldog, na ezt az érzést szorozzad meg még úgy egymillióval, talán olyasmi lehet.( hülye hasonlat, de tényleg nem tudok jobbat!)

Azt hiszem inkább örülj annak hogy nem tudod, ne is akard megtudni, hátha Te is így jársz mint én, hogy aztán már csak lasszóval, vagy azzal se lehet itt tartani, ebben a dimenzióban.

98. dee7182d35 (válaszként erre: 97. - 2ab728965c)
2007. dec. 6. 18:15

Eszembe nem jutott hogy nagyzolási mániából,vagy nagyképűségből írtad!Én tök komolyan kérdeztem,mert tényleg így tudtam,hogy aki ott volt,az megszünik félni a haláltól,sőt,szinte mindenki visszavágyik,mindenki át szeretné élni még egyszer!Én még ezt nem tapasztaltam,nem tudom örüljek-e,mert néha komolyan kiváncsi vagyok rá,de én még a félős kategóriába tartozom.Neked konkrétan attól az élménytől változott meg a véleményed?Ez tényleg ilyen sorsfordító dolog?Tényleg megváltozik az ember egész addigi élete?

Baromi kiváncsi vagyok,félre ne érts!

97. 2ab728965c (válaszként erre: 94. - Dee7182d35)
2007. dec. 6. 18:07

Kedves Baltazár, rátapintottál a lényegre: IGEN, JÁRTAM OTT!!!!!!

Igaz hogy csak pár röpke másodperc erejéig sikerült "meglógnom" még 92-ben (egy kórházi szülés kapcsán fellépett komplikáció eredményeként,) de amit ott éreztem és láttam, azt nem fogom elfelejteni SOHA.

Igen, pontosan ezért írom amit írok, nem pedig nagyzolási mániából vagy nagyképűségből.

96. dee7182d35 (válaszként erre: 95. - Dundy)
2007. dec. 6. 10:22

Az,hogy ezt írtam,nem jelenti azt,hogy tudok így élni.Nekem is vannak mélypontjaim az életben,de rájöttem ez mind csak önsajnálat részemről.Egészséges vagyok,van családom,egy gyönyörű lányom,van fedél a fejem fölött,néha mégis rámtör a depresszió.

Ez így lesz az életünk végéig,hisz olyan nincs,hogy az ember mindíg a hegy tetején áll.

Meg kell tanulni kezelni ezeket a helyzeteket.Nekem se mindíg megy,beszélni könnyebb róla!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook