Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mérges vagyok! Másfél éve hitegetnek az ácsok, hogy... fórum

Mérges vagyok! Másfél éve hitegetnek az ácsok, hogy... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. szept. 25. 14:48
Csak azt nem értem, hogy ezeknek a szakiknak nincs semmi "lelkiismerete"? Családokat vernek át, anyagi következménye van, ha nem jön. Kisgyerekekkel, hitellel nem könnyű szerintem senkinek és akkor "ezek" csak úgy átverik őket. Komolyan mondom kár, hogy nincs a neten olyan felület - ún. szégyenfal-, ahová fel lehetne őket tenni, névvel, telefonszámmal. Megérdemelnék.
13. simple (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 25. 11:54
Jelenleg ez a helyzet az építőiparban. Mi is újítjuk fel a házunkat, el nem tudom mondani, hogy hányszor vertek át. Volt, hogy két évig dugig volt pakolva építőanyaggal az egész ház, megvettünk mindent, mert mindenki ígérte magát, aztán persze senki nem jött.
2022. szept. 24. 18:01
Nem adtunk előleget. Egyébként a lányomék háza, és már tavaly megállapodtak valkivel, aki augusztusra ígérte magát. Elvileg ő mondta volna meg az anyag mennyiséget is. Aztán júliustól nem volt elérhető, soha többé nem vette fel a telefont és nem hívott vissza. Akkor ismét kerestünk egy másik vállalkozót, aki nyár elején tudott volna jönni, mert addigra már fix munkái voltak. Szintén ő biztosította volna az anyagot. Május végén még minden ok volt. Aztán június végén a vejem hiába hívta, hogy most már időszerű lenne az anyagot megrendelni. Nem vette fel. Július közepén jelentkezett, azzal az indokkal, hogy külföldön volt és jön augusztus második felében. A lányomék így hitelt vettek fel és a megadott mennyiség szerinti tetőlemezt megrendelték. A további anygokat már nem tudták, ezért a vállalkozót próbálták hívni, aki innen soha többé nem vette fel a telefont és nem hívta vissza őket. Augusztus második felében újabb vállalokzót sikerült találni, aki a következő hétre ígérte magát, majd megadta a vásárolandó anyagmennyiséget. Esőt jósoltak a tervezett napra, ezért a vállalkozó lemondta. Ezt még 2x eljátszotta. Legutóbb múlt héten szerdán délután jelentkezett azzal, hogy várja a teherautót, ami az állványokat hozza. Majd másnap reggel 9-kor hívta a vejemet, hogy most indulnak. Délután 5-kor a vejem felhívta, hogy már ne jöjjenek. Hát ennyi, de nagyon bosszant, mert ha elvállalta, legalább annyi legyen a pucájában, hogy felveszi a telefont és lemondja.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Semleges)
2022. szept. 24. 07:49

Ez az átverés nem mai találmány a mesterek részéről. Azért tanultam úgy, hogy az anyagvásárlást együtt intézni a mesterrel: ő kiválasztja, miből mennyi kell, és a megrendelő fizet. De anyagra előleget adni egy fillért sem!

És munkabér-előleget sem, max. az elvégzett munka értékének arányában. Még akkor is ott a veszély, hogy félkészen hagyják a melót, és eltűnnek. Nagyon vigyázni kell.

10. semleges (válaszként erre: 8. - Ramcsika)
2022. szept. 24. 07:44
Jajj, ez durva:(
9. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 24. 07:30
Teljes tetőcserét így őszre már nem hiszem hogy felvállalnak. Persze, attól függ, mekkora az épület. Az ilyen munkát tavasszal, nyáron szokták csinálni, eső-mentes időben.
2022. szept. 24. 07:27
Előleg? Remélem nem adtál! Egy ismerősöm úgy járt, hogy az ország másik végéből /hirdetés/ bízott meg egy vállalkozót. Egy éve lebontott a tetőt, lefóliázta, egy pár lécet rászögelt, és viszlát.... Eltűnt. Természetesen kért 3 millió előleget. A tulaj azt mondta, hogy itt a környékbeli nagyon drágák. Akkor ki a drága. Rengeteg az ilyen csaló. Vigyázni kell nagyon.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 24. 02:28
És még meddig vársz? Míg 3x annyiba fog kerülni, mint számítottad? Miért nem keresel másik vállalkozót?
2022. szept. 24. 01:06
1,5 évet vártál a semmire? Akkor nem olyan sürgős az, szerintem belefér még másfél év. Közben az árak elszaladtak és fognak is.
2022. szept. 23. 22:49
Fizettél előre? Vmi előleget. Mondd azt, hogy nem.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 22:16
Okos vagy.
3. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 22:06
Azt lehet tudni, még meddig fogsz várni erre a brigádra? 🙂
2022. szept. 23. 21:24
Húúú az ilyenektől durran el az agyam. Csak egy ideig vagyok képes magam türtőztetni, utána elküldöm őket a bús ..... ba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook