Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Menyire érdekel a szépségápolás? Szoktál beauty blogokat olvasni? fórum

Menyire érdekel a szépségápolás? Szoktál beauty blogokat olvasni? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 6. 09:16

Gondolom, mindenki ismeri a hazilag keszitett testapolo elonyeit, es receptje mindenkinek van, en eddig is nagyjabol igy csinaltam: seavaj, mandulaolaj (vagy mas olajok higitasra, jojoba, kokusz stb), par csepp illoolaj. Osszemelegitem es tegelybe teszem, hagyom megdermedni, kesz:)


A videon, amit linkelek, a csaj habositja is dermedes utan, igy tenyleg extra konnyu allaga lesz es tesz hozza etelfesteket (amitol nem lesz szines a borunk mert csak par csepp es teljesen artalmatlan a bornek), es ugy egy szivarvanyszinu testvajat alkot, nagyon tetszik!!! Arra gondoltam, hogy ajandeknak sem rossz, de szivarvanyszin helyett lehet olyan szinure csinalni mint a furdoszoba:D


[link]


Ugyanezzel a modszerrel testradirt is keszithetunk (tengeri so, olivaolaj, par csepp illoolaj, vagy reszelt citromhej, plusz par csepp etelfestek), az osszetevoket csak ossze kell keverni es tegelybe tenni, es termeszetes anyagokbol, tartositoszermentes, koolajmentes testradirt kapunk

29. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. jan. 5. 11:29
Tyra-t én is imádom, és kicsit megnyugtat a gondolat hogy nem tökéletes, és jó tudni hogy nem kell sok ahhoz hogy az ember kiviruljon, látszik, ő sem tesz túl sokat azért hogy varázsoljon, a szem a lényeges rész, én is arra koncentrálok, és egész más ember leszek úgy érzem :)
28. 25800e2d09 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2014. jan. 5. 11:24

ceruza híján barna matt szemhéjpúdert rakok a szemöldökömre. a kép mondjuk elég szerencsétlen, valójában nem ilyen "semmilyen" de itt tényleg lemaradt, :D


a terra helyett (kísérleteim alapján) inkább a rózsás, és hidegebb színek jók, a bőröm színe miatt, a barnító pl egyenesen természetellenes. olyan mint azok a lányok akik belefekszenek mindkét oldalról a téglaporba :D bár én nagyon halványan szoktam. jobb híján van egy sötétpiros rúzsom. abból ráütök két pöttyöt az arcomra és elkenem. olyan kis friss, "megcsípte a hideg az arcom" hatása van de nem rendellenes :)


szájfénnyel ugyanígy vagyok én is ezért csak ajakápolót használok többnyire :) alkalmakra rúzs és/vagy szájfény

2014. jan. 5. 10:47

5 perces reggeli smink Lisa Eldridge-tol (profi sminkes egy Brit musorbol)


m.youtube.com/watch?v=qAg6AzB2JVs


Tyra Banks 5 perces sminkje (ot azert birom, mert smink nelkul olyan csunyanak tunik, karikas szemek meg minden, es megis, amikor sajat maga sminkel, tenyleg kipihent arca van, profi sminkes nelkul is):

m.youtube.com/watch?v=hUjsk-oZxI0


Es Tyra tenyleg ilyen hulye, kozvetlen, imadom, kepes odamenni smink nelkul, hulyeskedni, egyszeruen magaval ragad a stilusa :DDDD

26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - 25800e2d09)
2014. jan. 5. 10:24

Kicsit formaznam a szemoldokod, es kozvetlenul a szemoldok alatt puha feher cerkaval odasatirozgatnek egy icipicit, vagy egy vilagos korrektorral. A tobbihez nem nyulnek hozza, ha teszel pirositot (en ehelyett terrat szoktam), mert ez egy jo kis termeszetes, munkabajaros smink. Igazabol a szemoldok is olyan tema, hogy nem mindenki szereti kihangsulyozni, szoval hagyhatod is igy, csak szemely szerint en hozzanyulnek, de ez csak az en maniam:)))))


Ja, es az is egyeni, hogy szajra mit teszel, en mindig szajfenyt es nem ruzst. De a ruzs biztos tartosabb, mert a szajfenyt negyedoran belul lenyalom

25. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - Msblair17)
2014. jan. 4. 20:20
Pirosítót használok csak épp itt maradt le. Sokkal karakteresebb sminket is szoktam feltenni hangulatfüggő, ősszel, télen bátrabb vagyok, nyáron ennyi is elég. Amúgy tényleg más ha van pirosító. Ja és most rakatok majd tincses szempillát. Nem olyan mű hatással csak hogy kiemeljen kicsit :-)
24. msblair17 (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2014. jan. 4. 20:15
Szerintem ha kontúroznád egy ici picit az arcod, akkor teljesen más ember nézne vissza a tükörből. :) Esetleg kicsit több pirosítót is használhatsz.
23. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2014. jan. 4. 19:13
ááá kb egy fél borsónyi hidratáló (a mattító alá kell a tonik után mert "behúzza" magát a bőrre. és azt is szivaccsal a kényesebb helyeken csak ráütögetve vékonyan viszem fel. van benne rutinom, azt sok réteget én is feleslegesnek tartom, úgy vagyok vele hogy minek tisztítja meg ha egy fél vödör habarcsot felhúz utána :D
22. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2014. jan. 4. 19:09

Mindjart megnezem:)


Igen, lenyeg, hogy tudjuk, hogy nem a smink rongalja a bort, hanem pontosan: napfeny, cigi, nem megfelelo apolas. Menopauza utan pedig az osztrogen hianya miatt ereszkedik meg meg jobban a bor, tehat itt sem a smink a ludas.


Plusz a genetika annyi, hogy bizonyos arcformak kevesbe oregszenek mert jobb tamaszt kap a bor a csontok miatt es igy a szogletes arcforma a legszerencsesebb (mar valahol mondtam) es a sziv alaku a legnagyobb hatrannyal indul. A tobbi meg kozepmezony, lehet belole barmi:)))


Hogy milyen alapozo kell, azt kitapasztalod, de vegulis a kompakt alapozok es kompakt puderek legtobbszor ecsettel tehetok fel, igy automatikusan kevesebbet huzigaljuk vagy dorzsoljuk a bort. Es nem kell egymasra tobb termek ha a felszinen zsiros a borod, a mely retegekben pedig vizhianyos. Szoval arclemoso, tonik utan vagy hidratalokrem es csak puder, vagy pedig csak krem alapozo (esetleg bb krem) de ez ala semmi hidratalokrem, rogton a tonik utan az alapozo. Es ha matt, akkor ugye puderrel sem kell lezarni mert eleve matt.


Nemelyik videon tesznek tobb reteg dolgot es sokfelet: hidratalo, alapozo elotti szinkiegyenlito, alapozo, szem alapozo, puder. Szerintem felesleges ennyit egymas fole tenni, speciel en ahova korrektort teszek, oda nem teszek ala alapozot sem, hogy minel atlatszobb sminket kapjak, minel hamarabb vegezzek, nalam nincs egymas fole pakolgatas

21. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - 8c40921157)
2014. jan. 4. 19:06
én megmondtam :)
20. 8c40921157 (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2014. jan. 4. 19:04
Tényleg mondhatni, hogy fiús arcod van, de ez a leheletnyi smink tökéletesen elég, hogy nőies legyél!!!
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2014. jan. 4. 18:54

na, amit most tettem ki profilképnek, az a "teljes vért hétköznapra" :)


mattító folyékony alapozóm van, a kompaktot lerúgja kb 1 órán belül a bőröm, folyamatos tisztítás, tonizálás kell mivel ha nem csinálnám tiszta ragya lennék. volt ilyen bioszappanom de szétszárította az arcom, marad az eddig bevált kőolajszármazék :D de az legalább működik, ÉS nem napozok, de nyáron faktoros hidratálót használok. nincs is szét aszalva a bőröm, bár jóval fehérebb az átlagnál, ám legalább egészséges amennyire lehet :)

18. 8c40921157 (válaszként erre: 12. - Msblair17)
2014. jan. 4. 18:53

Pontosan. Jól gondolod és jól csinálod.

Én az alapozók ellen is vagyok nagyon, eltömítik a pórusokat, bűn!!!

Samponok is vannak természetesek, hajpakolások.


Én is sminkelem magam, nekem pl. a számat muszáj kontúrozni, mert csúnya balesetem volt gyerekkoromban, és azzal kitudom úgy húzni, hogy minimálisan látszik, hogy össze volt törve az arcom. A szememen is csak csík van. Ennyi.

Hogy egy nő szép legyen, a smink kevés. Kell a kisugárzás, a jó kedv, finom erotika. Én legalábbis így élek:)

17. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 25800e2d09)
2014. jan. 4. 18:46

A smink, ha jo mozdulatokkal teszed fel es szamodra megfelelo termeket hasznalsz, megved, anyosom 50 eve sminkel es az arcan csodalatos bore van, az osszes tobbi testresze az arcahoz kepest sokkal oregebb.


Pl egy lehelletnyi puder, vagy terra (nyaron), megul a porusok tetejen es megakadalyozza, hogy a varosi szmog apro kosz szemcsei a porusaidba jussanak, ehelyett a puderen maradnak. Este lemosod a dzsuvat a puderrel egyutt es kesz!


Ha viszont puder nelkul mesz ki es egy icipicit is hajlamos vagy arra, hogy tagak legyenek a porusaid, a sok kosz mind belekerul a porusaidba es onnan kirobbantani qrva nehez. Ezert bizonyos esetekben igenis kell egy vedoreteg az utca pora es az arcod koze, telen ez lehet egy kompakt alapozo, vagy akinek szaraz a bore, annak egy krem alapozo. Zsiros borueknek kompakt puder.


Szoval jol teszed, hogy nem mesz ki anelkul az utcara, a sminkelesnel arra kell csak vigyazni, hogy nem nyuzzuk, masszirozzuk bele az alapozokat, szemfesteket, hanem finom ecsetekkel, finom mozdulatokkal tesszuk fel. Tilos pl a szemcerka "elmaszatolasa", ez tulnyujtja a szemhej amugy is finom boret

16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Msblair17)
2014. jan. 4. 18:36

En nezek, es bele szoktam merulni:)


Most megunhatatlan szamomra a hajpantos hajcsavaras hajsuto nelkul, amit mar minden valamire valo kedvenc bloggerem mar bemutatott:)))Aztan ott van az ombre hajfestes hazilag, ehhez leginkabb brazil blogokat nezek mert az ottani tetszik a legjobban. Es erdekelnek meg az idosporolos sminkek, tippek.


Ja, es most ugykodom gellakkal es nagyon tetszik a water marble technika, nem az osszes kormon, hanem mondjuk csak gyurus ujjon, de mar tobbszor probaltam, valahogy nem sikerul. De sebaj, egyszer sikerul majd ez is:)


De ezenkivul rengeteg blogot kovetek meg, amik nem mind smink, hanem oltozkodesi tanacsok, kulonbozo alakra kulonbozo stilus, ezek leginkabb olasz blogok mert az olasz divat az, ami a legkozelebb all hozzam, de mindenevo vagyok, megnezem a tobbit is, csak a vegen megint az olaszokon lyukadok ki:)))

15. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Msblair17)
2014. jan. 4. 18:14
Nos, amikor magam vagyok akkor értelemszerűen soha nem festem magam. de az utcára teljesen natúr valómban utoljára szerintem 15 éve léptem ki... ha netán nincs kifestve a szemem (max szempillaspirál) beteges kinézetem van.. ezt meg is jegyzik, kinek hiányzik ez?
14. msblair17 (válaszként erre: 10. - 25800e2d09)
2014. jan. 4. 18:06
Biztos vagyok benne, hogy van egy bizonyos arany középút valahol kell lennie.:) Az se szép ha valaki nem használja meg az sem, ha túlzottan- olykor már maszk szerűen néz ki a túlzott sminkelés és persze az alkalmat sem árt figyelembe venni.
2014. jan. 4. 18:04
ja...csak annyit, hogy pár hete voltam először életemben egy arcmasszírozáson...de ezzel be is fejeztem:) Csak kipróbáltam:))
12. msblair17 (válaszként erre: 9. - 8c40921157)
2014. jan. 4. 18:01
Én is kedvelem a természetes kozemtikumokat. Shea vaj, kakaó vaj is van itthon, amit rendszeresen használok. Nekem például a Mannszappan termékei beváltak. Természetesek és szerintem ennyit megéri ezekre költeni, aki nem próbálta annak ajánlom őket. :)
11. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 8. - 8c40921157)
2014. jan. 4. 18:01

Köszönöm:)


Azt hiszen nagyrész valóban annak köszönhetem, hogy nem kenegettem magam soha semmivel, nem nyomkodták, húzták-vonták a bőrömet a kozmetikusok:)))

2014. jan. 4. 17:57
Én sajnos függök a szépségipartól, ami a sminket illeti, de még szerencsére nem látszik rajtam. anyámon se, pedig évtizedek óta sminkel, szerintem ez genetika kérdése is. De mivel 0-ával konvergál az önbizalmam smink nélkül és nekem fontos a magabiztosság a munkámban így muszáj feláldozzam magam a szépség oltárán. Rémesen fiús vagyok vakolat nélkül :)
9. 8c40921157 (válaszként erre: 7. - Krisz42)
2014. jan. 4. 17:54

Bizony, és azokat is csak nagyon nagyon ritkán! Én kókuszolajat használok már évek óta napozásnál, de csak egy borsónyi kell hatalmas területre, izzadást se szabad gátolni, hanem a baktériumok elszaporodását kell kordában tartani, és nem lesz az ember izzadságszagú. Erre szódabikarbónát használok. Ez ilyen egyszerű!!!

Nem szabad lustának lenni, utána kell járni a dolgoknak, natúr dolgokat használni, vagy saját magadnak előkészíteni.

8. 8c40921157 (válaszként erre: 6. - 16b5d6ae34)
2014. jan. 4. 17:51

Zsu! Te ma is gyönyörű vagy, és talán most derült ki, hogy miért!!!

Én is olyan leszek, most is csodás a bőröm, majdnem negyven évesen nem vagyok ráncos, finom a tapintása, soha nem használtam krémeket, pirosítókat, naptejet!, napolajat! Soha!

Mind méreg a bőrnek, beszívódva a szervezetbe, méreg az egész embernek!

De a "szépségipar" csak virágzik és virágzik, a sok pár pillanatig szép nő miatt! Hajrá! Nem tőlem gyarapodik a zsebük, az biztos!:)

7. Krisz42 (válaszként erre: 3. - 8c40921157)
2014. jan. 4. 17:49
Amit meg lehet enni,az se biztos,h jó,ugyanis a bőrön keresztül több méreganyag jut be a szervezetbe.Kevesebbet ártana egy-egy kozmetikum,ha inkább lenyelnénk,de értem,h mire gondolsz.,pl.kakaóvaj,sheavaj,olíva,jojobaolaj,stb.:)
6. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 3. - 8c40921157)
2014. jan. 4. 17:47

Egyetértek!

Akik a kencékkel élik le az életüket, idő előtt megráncosodnak...holott pont az ellenkezőjét akarják elérni:)

5. msblair17 (válaszként erre: 4. - Béengé)
2014. jan. 4. 17:46

Nekem is sok kedvencem van, és valóban egy termékről előbb derül ki, hogy érdemes-e meg venni vagy sem.

Nagyon jó ezeket a blogokat olvasni, illetve youtube-on nézni sok szuper tipp van köztük. :)

2014. jan. 4. 17:39
Én nagyon szeretem a beauty blogokat,rengeteg kedvencem van,mostanában a youtube-osokra is rákattantam. Szerintem nagyon hasznos,bemutatják ami jó így nem fogok olyan dolgot megvenni,amiről később kiderül,hogy rossz...
2014. jan. 4. 17:38

Én csak természetes szereket használok, de azért megnézem, hogy egyes nők mire képesek, hogy minél hamarabb ráncosak legyenek és smink nélkül csúnyák.


Mert egy biztos, a bőr a legnagyobb szervünk. Soha ne kenj rá olyat, amit nem lehet megenni!!!

Erről ennyit!


A szépségápolás sok mindenkinél nagyon eltorzult tevékenység.

2014. jan. 4. 17:35
Lehet, hogy túlzásba viszed ezt az érdeklődést?:)
2014. jan. 4. 17:32
Eléggé csajos természetem van, tehát néha már túlzottan is képes vagyok belemerülni a szépségápolásba. Sok mindent kipróbálok, legyen az smink, körömlakk, sampon bármi. Engem az érdekelne, hogy manapság mennyire olvastok szépségápolássla kapcsolatos blogokat? Néztek-e smink/frizura videókat? És hogy van-e kedvencetek, akit nem tudtok megunni ? :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook