Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mentsük meg a Feneketlen tavat! Budapest 11. kerület fórum

Mentsük meg a Feneketlen tavat! Budapest 11. kerület (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 23. 17:14
(De egy jótékonysági koncert nem lenne rossz...)
16. vekvik (válaszként erre: 13. - 898dd96de6)
2009. nov. 23. 17:11

Köszönöm szépen!

Remélem sikerül összehozni valamit, mert ez siralmas ami ott van. Kiváncsi vagyok mit reagálnak

Ha semmit, akkor szervezhetünk legalább a tó körül szemétgyűjtést!

2009. nov. 23. 17:10

És mit tehetnénk, hogy megmentsük?

A csöviket senki nem fogja elüldözni onnan, a vizet és a halakat nem tudjuk pótolni, gazolni, szemetet szedni sem fog senki, amíg nincs, aki megvédi a "javított" állapotot!

14. vekvik (válaszként erre: 7. - Dedc93f75e)
2009. nov. 23. 17:07

A válasz:



Köszönjük, hogy bizalommal fordult hozzánk és észrevételét megosztotta

velünk. Levelét továbbítottuk is az Önkormányzat illetékesei felé, akik

- ígéretük szerint 2-3 héten belül - reagálnak a felvetett kérdésre.


További szép napot kívánok Önnek!


Üdvözlettel:


Kelemen Angelika

Újbuda WEB

13. 898dd96de6 (válaszként erre: 11. - Vekvik)
2009. nov. 23. 17:06

szólj, ha kellenék! én is szívesen segítek!

és hozok magammal embereket! :))

12. vekvik
2009. nov. 23. 17:05

A levél:


Tisztelt Önkormányzat!


Igazából nem tudom, hogy eljut-e a megfelelő helyre a levelem, de azt gondolom, egy próbát megér, hogy megkérdezzem miért hagyják ennyire lepusztulni a Budai Parkszínpadot és területét (beleértve a Feneketlen tavat is)?

Én is kerületi lakos vagyok, és ezidáig örömmel töltött el mennyi fejlesztés van a kerületben mind a köztereken, mind épületeken. Az utakat is sorra hozzák rendbe például.

Körülbelül 10 éve sokat vittek oda gyerekként a szüleim a parkba és a játszótérre. A tó jó állapotban volt, tele halakkal... Pár éve azonban csak döglött halakat láttam benne, mostmár azt sem, mivel a víz feltünően kezd eltűnni a medréből és be se lehet látni a sok szeméttől és a nádtól ami teljesen benőtte.

A Parkszinpad pedig annak ellenére, hogy állítólag életveszélyesnek lett nyilvánítva (bár nem tudom ez igaz e) hemzseg a hajléktalanoktól - az összes lakat fel van törve) árad ki a bűz...

Pont mellette van egy hatalmas szálloda, képzelem milyen kilátásban lehet részük az ott lakó turistáknak. Ha nincs is pénz a felujításra vagy lebontásra, legalább a szemetet össze lehetne szedni - akár a kerületi lakosok segítségét kérve én is szívesen segítenék - és úgy lezárni azt, hogy ne lehessen behordani a sok szemetet és ne a hajléktalanok lakjanak benne. Ez nem akkora költségvetés szerintem.

Elnézést, ha zavarom Önöket levelemmel, de komolyan kezd tarthatatlan lenni ott a helyzet. Valamit tenni kellene, hiszen lehetne ez a két hely akár jelkép is a kerületben, hiszen igencsak a kerület szívében vannak.


Feneketlen tó jelenleg:

[link]


Budai Parkszínpad jelenleg:


[link]



Kérem amennyiben van rá mód, tegyenek lépéseket ennek a szomorú helyzetnek a megoldására!


Köszönettel:

11. vekvik
2009. nov. 23. 17:05

Mikor gyerek voltam, még olyan szépen karbantartották

a levelemben felajánlottam, hogy én is szívesen segítek, csak valamit tenni kell

10. vekvik
2009. nov. 23. 17:03

állítólag a metróépítés is okozza a vizszint csökkenést, mert nagyon sok talajvizet szivattyúztak ki a földből és állítólag érinti

A parkszinpad, pedig tiszta szemét és dugig van csövesekkel, feltörték a lakatokat, ki be járnak szőrnyű

Arról nem beszélve, hogy állítólag életveszélyes

9. 898dd96de6 (válaszként erre: 8. - Vekvik)
2009. nov. 23. 17:01

igen-igen!

azt én is észre vettem! :SS

8. vekvik (válaszként erre: 7. - Dedc93f75e)
2009. nov. 23. 17:00

Köszönöm, pontosan erről van szó

Nagyon rossz állapotban van a tó

Tele szeméttel, teljesen benőtte a nád és majd 1 métert csökkent a vízszint vagy többet.

2009. nov. 23. 16:53

Tovább romlik az újbudai Feneketlen tó állapota, mert a Fővárosi Önkormányzat mulasztása miatt a tó jogilag nem létezik, így megmenteni is nehéz - mondta Rétvári Bence, a KDNP országgyűlési és fővárosi képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján. Emlékeztetett arra is, hogy tavaly tavasszal egyméternyi víz tűnt el a tóból, szinte kipusztult a halállomány és ősszel pedig hab jelent meg a felszínén. Az ellenzéki képviselő elmondta azt is, hogy nyolc évnyi tétlenség után a Fővárosi Önkormányzat, minden korábbi várakozást alulmúlva csak 2009. szeptember 30-i határidővel vállalta a Feneketlen tó biológiai egyensúlyát vizsgáló berendezések telepítését.


Lassan egy éve, hogy az újbudai Feneketlen tó környezeti állapota látványosan és jelentős mértékben romlott. Kora tavasszal egy méternyi víz tűnt el a tóból, kipusztult a halállomány, ősszel pedig hab jelent meg a tó felszínén – közölte a képviselő. A Fővárosi és kerületi önkormányzat is ígéreteket tett ekkor a helyzet megoldása érdekében, de nem történt semmi.


A politikus kifejtette: egy 2000-es kormányrendelet szerint a bányászati tevékenység során keletkezett és fennmaradt bányatavakkal érintett ingatlanok tulajdonosainak egy éven belül meg kell kérni a bányatóra vonatkozó vízjogi üzemeltetési engedélyt az illetékes vízügyi felügyelettől. Az illetékes hatóság, a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség (zöldhatóság) tájékoztatása szerint a Fővárosi Önkormányzat, a Feneketlen tó tulajdonosa, az elmúlt nyolc évben erre nem volt képes, így a tó jogilag nem létezik, csak egy térképészeti fogalom – fogalmazott. Hozzátette: a tó üzemeltetésével az elmúlt nyolc évben a legkisebb mértékben se foglalkoztak, a négyes metró hidrogeológiai jelentéséből is kifelejtették

2009. nov. 23. 16:51
De mi van vele?
2009. nov. 23. 16:50

Sziasztok!

Engem is érdekel!

Én 19keres vagyok, de a nővéremék a 11-ben laknak! :))

2009. nov. 23. 16:46
Engem is nagyon érdekel. Én a 18-ban lakom, de sokat járunk oda...
2009. nov. 23. 16:45
Vázolnád pár szóban/mondatban mitől kell megmenteni?
2. a8bb58bccc (válaszként erre: 1. - Vekvik)
2009. nov. 23. 16:44
erről lemaradtam...mit terveznek vele????
2009. nov. 23. 16:24

Ez a fórum elsősorban azoknak szól nyilván, akik a kerületben laknak és ismerik a tavat, a Parkszinpadot és a környéket, de várom olyan kedves fórumtársak ötleteit is, akik nem ott laknak ugyan, de tudnának segíteni. A neten vannak képek, tudok linket küldeni.

Írtam az önkormányzatnak egy levelet, remélem nem hagyják figyelmen kívül. Azt írták vissza, hogy 2-3 héten belül reagálnak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook