Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mentőtiszti magánellátás fórum

Mentőtiszti magánellátás (beszélgetős fórum)


22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Hmkati)
2023. júl. 30. 16:01
Nincs már több éve semmi megkötés. Furcsa, de ez van. Amíg adott élni.is gognak vele.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Hmkati)
2023. júl. 30. 15:59
Miért akarsz rosszindulatú lenni?
20. Hmkati (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 30. 15:59
Köszönöm a tájékoztatást. Nem tudtam, hogy adomentesen bármennyit lwhet a rokkant ellatas mellett keresni.
19. Channa* (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2023. júl. 30. 15:58

Az a baj, hogy mindenre ezt mondja. semmit nem hajlandó csinálni, csak ha fizetek érte.


Egyébként nem kértem volna fogkő leszedést és töméscserét, ha nem lenne indokolt. De nekik nem érdekük TB alapon dolgozni...

18. Hmkati (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2023. júl. 30. 15:26
Egy ismeros járt nála.
17. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Hmkati)
2023. júl. 30. 14:51

Honnan vagy ennyire képben?

Rokkant ellátás mellett lehet dolgozni.

16. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. júl. 30. 14:50

A fogorvos dönti el, hogy indokolt-e a kezelés, amit te szeretnél.

Ha ő úgy ítéli meg, hogy nem, akkor max. magánban tudod elvégeztetni.

15. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Hmkati)
2023. júl. 30. 14:49

Más egy orvosi ellátás, és más egy ilyen "ápolási".

Mások a jogosultságok.

Ha orvosi a probléma, akkor a háziorvostól kell időpontot kérni, és akkor fogadja.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Hmkati)
2023. júl. 30. 13:08
Az ellátását nem érinti, annyit és annyiért dolgozhat Mellette, amennyit akar.
13. Hmkati
2023. júl. 30. 13:06
A mentő tiszti konzultáció akár 2 ora is lehet. Elmagyarazza a leleteket, gyogyszereket. Lelkigondozast is végez, közben. Szakorvost ajánl, illetve egyeztet vele idopontot ígéri. Nem tudom, vwn olywn, hogy mentő kamara?
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Birebora)
2023. júl. 30. 12:22

Ne is mond!


Felháborító, amit megengednek maguknak!


A mi háziorvosunk is napi 2 órát rendel maximum. Meg van sértődve, ha személyesen akarunk vele beszélni.


A fogorvosról ne is beszéljünk! Azt mondta, hogy menjek oda fogkő leszedésre, aki a fogpótlásomat csinálta, illetve csak olyan kezeléseket javasol, amiért fizetnünk kellene. Szerinte, nem indokolt a fogtömés csere, de 20 ezerért szívesen megcsinálj...


Fórumhoz: Igen, valóban nem tehet ilyet, de megteszik.

Béremelés ilyeneknek? Nálunk sokan nem kapnak, pedig dolgoznak is;)

11. globus (válaszként erre: 9. - Hmkati)
2023. júl. 30. 12:07

Receptet írni biztosan nem tud. Orvosi pecsétje nincs.


[link]

10. birebora (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. júl. 30. 12:05

De nem akarnak dolgozni. Tisztelet a kivételnek. Marhára hozzászoktak a covid alatt a telemedicinához. Kényelmes, nem kell beteget látni. Én ismerek olyat aki napi 3 órát sem! rendel. És még ők akarnak infláció követő béremelést.

Fogorvos: rendelési idő 8-13 ig. 9:30-kor még nem volt ott, délben már nem volt ott. És mennyi ilyen van. Ezért kapnak hónapokra időpontot a betegek.


De, hogy a cimre is reagáljak, olyan nincs. Ilyet nem csinálhat senki.

9. Hmkati (válaszként erre: 5. - Papája)
2023. júl. 30. 12:00
Feltételek, engedély? Saját lakásban rendel. Személyes vizit 11000, házhoz menő vizit 15000Ft/alkalom. Időközben kiderült, hogy a sikeres vállalkozás bizony nincs bejelentve! Aki járt ott nem kapott számlát, kérésre sem. ezért kerestem rá. Nyilván nem felel meg a feltételeknek, ezért sem jelenti be. Másrészt ugorhatna a rokkantellátása. Szóval vannak a céggel problémák. Így lebeszélem a srácot.
8. globus (válaszként erre: 6. - Hmkati)
2023. júl. 30. 11:58
Jelentse fel. Másfél éve rendeletben utasították, hogy biztosítania kell a személyes betegellátást.
7. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Hmkati)
2023. júl. 30. 11:56
Akkor talán háziorvost kellene váltani.
6. Hmkati (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. júl. 30. 11:52
Köszönöm nem én akarom igénybe venni, hanem a barátom, szeretné az édesanyját elvinni, mert a házorvosa, még mindig csak telefonon rendel.
5. papája (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2023. júl. 30. 11:32

Úgy gondolom, hogy a mentőtiszt, vagy is a mentőápoló elsősorban ápolási feladatokat láthat el magánpraxisban, illetve ügyintézést végezhet az ápolási feladatokkal kapcsolatosan.


Vért vehet és juttathat laboratóriumba, vérnyomást, vércukrot mérhet, inzulint adhat be és véralvadásgátlót. Életmódbeli tanácsokat adhat. Otthoni betegápolást végezhet.


Tevékenységének végzéséhet komoly feltételeknek és előírásoknak kell megfelelnie és szakhatósági engedéllyel rendelkeznie.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2023. júl. 30. 11:29

Egy biztos, ha valaki "csak" mentőtiszt, az nem orvos. Nem véletlen a meghatározás, amit kiírhat magáról "telemedicinális tanácsadás".

Ami biztos, hogy rengeteg esetet látnak,és szereznek tapasztalatot, bár nem tudom, mennyit dolgozott egyáltalán mentőtisztként.

Szerintem az a nagy kérdés, hogy mire kell ez az egész neked, ha azért hogy a napi injekciót beadja neked, ha te nem vagy képes, akkor arra jó, viszont egy átlag embernek szerintem nem az ő tudására van szüksége, így én biztost nem fizetnék érte.

3. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2023. júl. 30. 11:18
Szerintem jódolog,,
2023. júl. 30. 11:14
2023. júl. 30. 10:37

Szép napot minadannyiótoknak!

Milyen ellátást takar a mentőtiszti magánrendelés? Milyen ellátást adhat, bocs, de erről a magánellátásról még nem hallottam. Járt valaki közületek ilyenen?

Az egészségkárosodott mentőtiszt, mivel már nem dolgozhat a mentőknél, magánprakszist nyitott. telemedicinális tanácsadás, mellett személyesen fogad beteget, de idős, mozgáskorlátozott esetén házhoz megy. Vállalkozása sikeresen működik.

Tapasztalatokra lenne szükségem: milyen az ellátás minősége? Megéri, azaz szolgáltatás ára arányban van-e a szinvonallal?

De ha van köztetek MENTŐTISZT, kíváncsi lennék az ő vényényre is. Mire terjedhet ki ez az ellátási forma?

hol van erről valami rendelet az is erdekelne, eddig ezt az ellátási módot sehol sem találtam, mint szolgáltató.

Köszönöm


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook