Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire tudnád elfogadni, ha egykori osztálytársad, aki valaha fiú volt, lányként jelenne meg egy osztálytalálkozón? fórum

Mennyire tudnád elfogadni, ha egykori osztálytársad, aki valaha fiú volt, lányként jelenne meg egy osztálytalálkozón? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
116. PöttyösPanka (válaszként erre: 90. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 10:24

Lehet, hogy nem lehetséges 100%-ig átérezni, de azért fel lehet mérni, hogy nagyjából mennyire lehet megterhelő a másiknak az adott helyzet. Nem kell maradéktalanul átélni a másik fájdalmát ahhoz, hogy meg lehessen érteni mennyire nehéz neki.

Ha elolvasok egy cikket, amit egy beteg gyereket nevelő édesanya írt a nehézségeiről, egészen megrendítő tud lenni számomra. És tudom, hogy ha engem csupán egy írás ennyire megérint, akkor neki tényleg mázsás lehet a súly a vállán. Amit folyton cipelnie kell. Ezért nem sajnálok tőle egy kis kikapcsolódást még akkor sem, ha ezzel nekem okoz egy kis pillanatnyi kellemetlenséget, mert mellettem ordít a gyereke. Mert tudom, hogy én utána hazamegyek az egészséges gyerekemhez, viszont ő soha nem teheti ezt meg.

115. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 10:15
Gondolod, hogy ha másokra veszélyes dühkitörései lettek volna szegénynek, akkor is vitték volna emberek közé a szülei? Nem lehet, hogy ők ismerték annyira, hogy tudják, bár ordítozik, de még soha senkivel szemben nem volt agresszív?
114. PöttyösPanka (válaszként erre: 92. - Libikóka)
2022. okt. 25. 10:12
Persze nem muszáj elfogadni. Lehet úgy is élni, mint az az öreg néni a szülővárosomban, aki mindig kint ült a padon, és folyamatosan szörnyülködött az arra elhaladó fiatalok kinézetén. Én megértem, hogy ő elfogadhatatlannak találta a festett hajat, a rövid szoknyát, a tetoválást, a feltűnő ruhákat, az erős sminket, stb. Elhiszem, hogy őt ez tényleg zavarta. De mi lett ennek az eredménye? A fiatalok tudomást sem vettek róla, ellenben ő zsörtölődéssel töltötte az életét. Tényleg nem kell elfogadni, de azért mérlegelni nem árt, hogy kinek csinálunk ebből problémát.
113. 71ddaa07fa (válaszként erre: 112. - PöttyösPanka)
2022. okt. 25. 10:11

Gondolom a kérdés arra irányul, hogy mindenki érezze jól magát, kivéve Etelkát?


Valószínű Etelka sem érezné jól magát. Gondolom ezt felmérte, azért sem ment el az osztálytalálkozóra.

112. PöttyösPanka (válaszként erre: 111. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 25. 10:05
Mindenki, kivéve Etelkát?
111. 71ddaa07fa (válaszként erre: 110. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 24. 18:48

Tudtam hogyan viselkednek, volt olyan esetünk, akihez az orvosnak kellett kijönnie, miután hárman lefogtuk, hogy benyugtatózza, pedig nem volt fiatal, és nagydarab sem.


Az együttérzésről beszélgettünk eddig. Nem igazán akartam, hogy a család megszégyenülten távozzon. Bár volt némi indulat irányomba feléjük, mégis csak nyaralni, kikapcsolódni jöttek ők is. Megúszta mindenki az a lényeg.


Én nem hibáztatom ezt a srácot, mint írtam, gondolom nem egy átmulatott éjszaka utáni szerencsétlen fogadás miatt tette. Mégis nagyon rosszul érezném magam egy ilyen társaságában. Meg szerintem más is. Itt is írták többen, hogy nem igazán tudnák mit tegyenek, ha megjelenne, az egykori Attila, Etelkaként. Márpedig egy osztálytalálkozónak az a lényege, hogy mindenki fesztelenül beszélgessen a másikkal. Azt is írtam, aki tudja kezelni ezt a dolgot, az biztos megtalálja a módját, hogy találkozzon vele és beszélgessenek.

110. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 18:36

Nem kell elmagyaráznod, hogyan viselkednek, nem tudhattad, de mostmár tudni fogod, hetente találkozom ilyen betegekkel.

Az a baj, hogy most elmondtad, de ott és akkor nem mertetek magatokért tenni. Lehet az a gyerek (tudom felnőtt) egyébként otthon nem viselkedett így, az idegen környezet hozta ki belőle. De mindegy is az átoperáltak szempontjából. Olyanokkal is találkozom, volt olyan, hogy egy UH derítette ki, hogy a "bácsinak" csökevényes méhe is volt, most akkor ha netán lánynak érezte magát, az az ő hibája volt, nem a természet űzött rossz tréfát vele?

109. 71ddaa07fa (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 24. 18:22

Nem gyerek volt, hanem felnőtt, 20-25 év körüli, de ezt is leírtam.... Illik tudni, hogy általában akinek van némi mentális problémája és elkezd őrjöngeni, akkor azt egy birkózó is nehezen fogja meg, nem pedig egy átlagember. Igen rendőr voltam, de nem jedi lovag. :)


Nem akartunk cirkuszt. Gyorsan befejeztük az étkezést és felmentünk a szobába.

108. .Charlotte (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 18:12
Hát biztos nagyon fura lenne..
107. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 106. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 18:11

Nem értem, honnét vetted, hogy el akarom fogadtatni veled.

Leírtam, hogy én elfogadó vagyok. Élni és élni hagyni az elvem.

Attól, hogy Flórával megérted magad x éve, számomra nem oszt és nem szoroz. Attól még a véleményem az, ami.

Nagy gond van pl., ha a színész állítja magáról, hogy kitűnő és nem a közönségre hagyja, hogy eldöntse.

Azt olvastam régebben, hogy rendőr voltál, furcsának tartom, hogy ott nem tanítanak meg arra, hogy bizonyos helyzetekben, mit és hogyan kell kezelni, mint pl. a beteg gyerek. Nem mindegy egy rendőr, beteg, vagy egy agresszív állat ellen jár el.

Attól függetlenül, megértem, ha kikapcsolódni megy valaki, akkor ne legyenek ilyen malőrök. De gondolom a szálloda felé lehetett volna jelezni és vagy titeket kártalanítanak, vagy a másik családot utasítják el a szállodából.

106. 71ddaa07fa (válaszként erre: 105. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 24. 18:00
Nem hiszem, hanem tudom. Képben vagyok magammal kapcsolatban is. Van olyan, amiben nagyon erős vagyok, de van olyan, amiben egy nagy 0. De azt is tudom, hogy hülyékkel nem tudok éveken keresztül heti szinten beszélgetni, hanem kerülöm a társaságát. Legyen személyesen, vagy online. Flórával azt hiszem közel 10 éve tartom a kapcsolatot. Bizonyos dolgokban sokkal, de sokkal tájékozottabb, mint én. Nem igazán volt még olyan téma, amit ha felhoztam nem tudott volna hozzászólni. Egyáltalán nincs köze az intelligenciának ahhoz, ki mennyire elfogadó. Mint korábban mondtam kicsit akkor ti is nézzetek magatokba, hiszen ti pedig minket nem tudtok elfogadni, ahogy látom, mert mindenképpen azt akarjátok kihozni az egészből, hogy valami miatt rossz a nézetünk.
105. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 103. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 17:48
Ó, ne hidd! Láttam én már karón varjút. Van akinek akkora egoja van, meg találkoztam én már egyetemet végzett emberrel, aki bebiflázta az anyagot, de a gyakorlatban annyi érzéke volt hozzá, mint egy marék szárított molylepkének.
104. Flóra76 (válaszként erre: 100. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 24. 17:47
Semmi gond. Még csak nem is sejtettem.
103. 71ddaa07fa (válaszként erre: 100. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 24. 17:41
Azért szerintem ezzel magunk is valamennyire tisztában vagyunk.
102. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 101. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 24. 17:38

javítás:


Én így látom ezt a kérdést, pedig se intelligensnek és tanultnak NEM tartom magam, lenne még bőven mit csiszolni rajtam.

101. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 99. - Flóra76)
2022. okt. 24. 17:36

Én még egy Pride-on sem jártam soha, de szerintem mindenkinek joga van a boldogsághoz.


Ha más országban élsz, az elsősorban a gondolkodásodat fejleszti.

Kitágul a világlátásod – ezt szoktuk mondani, de szerintem itt valójában arra gondolunk, hogy kilépsz egy egysíkú, egyoldalú gondolkodásodból, és hagyod, hogy számodra teljesen új gondolatok, vélemények, hitek és meggyőződések hassanak rád.

Én így látom ezt a kérdést, pedig se intelligensnek és tanultnak tartom magam, lenne még bőven mit csiszolni rajtam.

100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Flóra76)
2022. okt. 24. 17:36
Nem áll szándékomban megbántani, de mennyire vagyunk intelligensek, azt nem mi, hanem a környezetünk tudja megállapítani.
99. Flóra76 (válaszként erre: 87. - PöttyösPanka)
2022. okt. 24. 17:20
Én elég intelligensnek és tanultnak tartom magam, mégis nehezebben tolerálom a másságot mint amennyire divatos manapság elfogadni. Enny.
98. Flóra76 (válaszként erre: 93. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 17:01
Pontosan
97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 16:59

Konkrétan, ha nem is átérezi, de a helyzetbe beletudja képzelni magát egy egészséges lelkületű ember.

Milyen lehet egy anyát, apát, gyereket, feleséget, férjet stb. elveszíteni, de ue. egy munkahelyet, lakást is átérzi az ember, ha szorult bele némi együttérző képesség a másik ember iránt.

96. libikóka (válaszként erre: 93. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 15:57
Ez látszik kibontakozni.
2022. okt. 24. 15:56

Mennyire tudnád elfogadni, ha egykori osztálytársad, aki valaha fiú volt, lányként jelenne meg egy osztálytalálkozón?


Humorosnak találnám első ránézésre mert meglepődnék..-)


De persze elfogadnám, mert ugyanaz az ember aki volt, csak most szoknyában van.

na istenem, hisz az élet a legjobb rendező..-))

94. libikóka (válaszként erre: 92. - Libikóka)
2022. okt. 24. 15:55

Folyt.

A fórumindító által felvetett helyzettel semmi bajom nem lenne.

93. 71ddaa07fa (válaszként erre: 92. - Libikóka)
2022. okt. 24. 15:55
Igen, akinek nincs semmiféle defektje az úgy gondolom rá van kényszerítve arra, hogy mindent és mindent fogadjon el.
92. libikóka (válaszként erre: 88. - PöttyösPanka)
2022. okt. 24. 15:52
Néha már úgy érzem,,nem személyes tapasztalat,,,hogy mindenki más csinálhat amit akar,,nekem átlagoskának meg mindent el kell/ene fogadnom.
91. VendrinerPiroska (válaszként erre: 78. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 24. 15:45
Valóban nem egyszerű egy ilyen helyzet, és nem is mindenki tudja tolerálni. Szerintem ez természetes. Én is nehezen viselem őket, szegényeket, sőt mikor néhányszor kisegítettem egy távoli rokont a fogyatékos gyermeke felvigyázásában, állandóan benne volt a zabszem a fenekemben, hogy elég nyugtatót kapott-e (anélkül agresszív volt) vagy nem lesz-e rohama, míg én vagyok vele. Én soha nem is vágytam arra, hogy gyógypedagógus legyek, van, aki meg pont ehhez érez elhivatottságot. Nem vagyunk egyformák.
90. 71ddaa07fa (válaszként erre: 87. - PöttyösPanka)
2022. okt. 24. 15:45

Hazudik aki azt mondja átérzi a másik helyzetét. Átérezni esetleg akkor fogod, ha veled is megtörténik ugyanaz.

Mikor egy anya mondjuk elveszti a fiát, hiába mondják sokan átérzem a fájdalmadat. Ez egy sablon szöveg.

Ahogy azt sem lehet átérezni, milyen, ha valaki másnak születik, vagy netán betegnek.

Sajnálni lehet magát a gyereket vagy a szülőket, de átérezni a fájdalmukat nem.

89. 71ddaa07fa (válaszként erre: 82. - PöttyösPanka)
2022. okt. 24. 15:38

Ha elmegyek valahova kikapcsolódni, nyaralni nevezzük aminek akarjuk, nem azon szeretnék gondolkodni reggeli és ebéd közben, milyen menekülő utat válasszak, ha esetleg nem csak ordítani, hanem őrjöngeni is fog ez a személy.

Persze, ha teszek vele valamit, hogy megfékezzem, ismét én vagyok a hibás, mert szegény beteg.

Sajnálom a szülőket, de közösségbe nem megyek, ha így viselkedik a gyermekem.

88. PöttyösPanka (válaszként erre: 84. - Libikóka)
2022. okt. 24. 15:34
Persze, nem könnyű. De ilyen esetben neked van dolgod magaddal. Neked kell megerősítened magad, mert a világ nem lesz szelídebb hely azért, mert téged kiakaszt egy beteg gyerek vagy egy transznemű ember. Végtelen a lista azokról a dolgokról, amik elszabhatják a reggeledet. Az élet mindig kész kínálni valamit, amivel elveszi a jókedvedet. Ezért vagy hagyod a hangulatod a külső, kellemetlen körülmények által ráncigálni, vagy megtanulod, hogyan kapcsolódj a belső nyugalmadhoz.
87. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 24. 15:00

Pedig az empátia főként EQ kérdése. Az érzelmi intelligencia határozza meg, hogy mennyire tudjuk beleélni magunkat a másik helyzetébe, mennyire érezzük át az adott szituációt, ezáltal mennyire tudjuk elfogadni a döntését.

Az ítélkezés, a más egyedektől vagy csoportoktól való zsigeri elhatárolódás egy adott dologban való divergencia okán pedig szorosan az amigdalához köthető, ami pedig az egy legprimitívebb része, és aminek a reakcióit az agy fejlettebb részei képesek kontrollálni. Minél intelligensebb valaki, annál jobban.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook