Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire károsítja a szemet a bevásárlóközpontokban vásárolt olvasószemüveg? fórum

Mennyire károsítja a szemet a bevásárlóközpontokban vásárolt olvasószemüveg? (tudásbázis kérdés)


1 2
2023. aug. 1. 00:57
Az biztos, hogy nem vennék olvasószemüveget boltban, kipróbálás alapon. Ez azért annál fontosabb dolog. Elég prosztó dolognak érzem.
2023. júl. 31. 23:19

Nekem 20 évvel ezelőtt kezdett romlani a szemem, de szintén csak olvasó szemüveg kell. Kezdetben gyorsan kellett váltogatnom egyre erősebbre (stresszes időszak volt nagyon, talán az okozta!), de kb 15 éve 2,5-est használok.

Kicsi különbség van a két szemem állapota között, így megfelelnek a bolti szemüvegek. Egy jó párat már elhasználtam! 😅

2023. júl. 31. 22:57
3 es fel ev telt el megint es ugy latom senkinek sincs ilyen jellegu hozzaszolasa, megis leirom hatha valakit erdekel. Voltam szemdokinal, de az en szemem sajnos nem lehet lezerrel megjavitani, ugyhogy marad a szemuveg. Kontaktlencset sem hasznalhatok, mert tavolra jol latok csak kozelre nem. Szoval muszaj a szemuveggel baratsagot kotnom. Ha esetleg valaki benez ide es van valamilyen otlete, irjon, ha van kedve. Puszi 😁
2020. jan. 27. 23:20
Hihetetlen, hogy eltelt 12 ev es lehet, hogy nem is fogja olvasni senki, megis leirom a tapasztalatomat. 12 eve kiirt- es bevasarlokozpontban vasarolt szemuveget is viselek. Elobbit kizarolag a munkamhoz, utobbit mindenhez, amit el kell olvasni. Gyakorlatilag szemuveg nelkul mar nem tudok eloolvasni semmit, kiveve, ha kint vagyok a szabadban es sut a nap. Akkor sokszor latom az apro betuket is. Tehat nem sokszor kellett cserelni a szemuvegeimet, mivel nem romlott tul gyorsan a szemem, de a munkamhoz allandoan viselnem kell azt a szemuveget, amit 3 eve irattam es meg mindig tokeletes. Viszont sohasem lettunk jobaratok egyik szemuvegemmel sem, igy mostanra ugy dontottem, hogy meglezereztetem. Jovo honapra van idopontom szemdokihoz vizsgalatra. Remelem sikerul eldobnom az osszes szemuvegemet. Koszi, ha valaki benez ide es hozzaszol esetleg. :))
28. 33a18261e8 (válaszként erre: 26. - Kayassine)
2015. szept. 6. 12:52
Általában bevásárló központban veszem az olvasó szemüvegemet,mivel a lencse ugyanaz,mint az optikában,a keret meg nem nagyon számít,így max. 3 ezerből megúszom.
27. dobi53
2015. szept. 6. 07:54
Na, kiváncsi vagyok, az én szememre a bevásárlóközpontokban lehet-e kapni: 3-1,25-öst.Ekkora a különbség.
2015. szept. 6. 00:44

Az alábbi cikk már korántsem ilyen negatív, mint az előttem szólók.

[link]

2010. nov. 24. 13:40
Nem lustul el a szemed,ha hsználod a megfelelő dioptriájú szemüveget!Viszont ha nem viseled,akkor biztosan romlik,és estére megfájdul a fejed,kipirosodik a szemed!
24. J.K. Itza (válaszként erre: 23. - Alfoldi13)
2010. nov. 13. 18:09
Sajnos én is ezt tapasztaltam. Igaz én a felírt szemüveget használom, de már nélküle sem olvasni, sem dolgozni nem tudok. Lehet nagyon ellustult a szemem? A fene se tudja mi lenne a jó.
23. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - J.K. Itza)
2010. nov. 12. 06:47
tapasztalat után írom a szemem azóta talán jobban romlik pedig gondoltam sporolunk egy kicsit nem tudom ha másmilyen lett volna is ennyire romlott volna a látásom...ma kiirtal olvasok
22. J.K. Itza (válaszként erre: 20. - E28ddc7c9b)
2009. dec. 6. 19:23

Látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Neked mivel sikerült megoldanod? Vettél másikat? Az akkor elég "borsos" lehetett.

21. J.K. Itza (válaszként erre: 19. - Macsusz77)
2009. dec. 6. 19:21
Köszi, megpróbálom, de egyhamar nemigen lesz másik, mert ez még egy éves sincs. Azért köszi.
20. e28ddc7c9b (válaszként erre: 18. - J.K. Itza)
2009. dec. 5. 16:48

Sajnos az itteni optikus sem szólt, hogy nem mindegy milyen a két lencse közti távolság.

Nekem számítógéphez (munkámhoz) kell a szemüveg, aminek lencsénként 15-20.000,- Ft a plussz költsége.

A legolcsóbb szemüveget is 80-100.000,- Ft-ból úszom meg.

Volt olyan, hogy a DRÁGA pénzen meg vett szemüvegemet nem tudtam használni, mert sebesre törte az orrom.

2009. dec. 5. 14:16

Nem hiszem,hogy azért volt olcsóbb.

Azt jelenti,hogy ebből a keretből ,neked egy mérettel szélesebb orrnyergű kellene,de sajnos kevés optikában van egy szemüvegkeretből több méret.

Legközelebb ha veszel keretet ezt is figyeld.

18. J.K. Itza (válaszként erre: 17. - Macsusz77)
2009. dec. 4. 21:18
Ezt nem értem. Mi az, hogy külön méretezik? Egyébként ez a fajta keret 50 %-al levolt értékelve, de így se volt a legolcsóbb. 15ezer volt akciósan. Lehet, hogy ezért volt akciós?
2009. dec. 3. 21:42
Sajnálom,hogy nem tudtam segíteni.Akkor viszont arról van szó,hogy nem megfelelő a keret mérete.Ugyanis külön méretezik a szára hosszát,és az orrnyereg széllességét,de ezt az optikusnak látnia kellett volna még az elején.
16. J.K. Itza (válaszként erre: 15. - Macsusz77)
2009. dec. 3. 20:32
Aranyos vagy, hogy segíteni akarsz. Már lecseréltettem szilikonosra, de volt már légbuborékos is. Mindegyiktől piros. Lassan megszokom, ez van, de tényleg köszi.
2009. dec. 3. 08:27
Az talán még segít,ha a műanyag papucsot kicsrélteted szilikonosra.Az sokkal puhább,és nem is csuszik le olyan könnyen.
2009. dec. 2. 19:55
Már állíttattam rajta, de nem segített. Ha nagyon elhajlítják, akkor is van egy piros csík az orromon. Biztos nehezebb az átlagnál. Rátudom erre, de azért köszi a választ.
2009. dec. 2. 09:53

A papucson lehet állítani,de javaslom ott állíttasd be ahol csináltattad.Ezt díjmentesen meg kell csinálniuk,ugyanúgy mint a fülednél a szárát.

A cilinderes lencs azt jelenti,hogy van egy rejtett kancsalságod,amit csak személyre készített szemüveggel lehet korigálni,ezért neked végképp nem jó a kész olvasó!

Azt gondolom,hogy azért áll vissza a szemed hamar a kész szemüveg után,mert nem jó a szemednek!


Egyébként most vettem észre,hogy egy éve írtatok utoljára..de jobb késő mint soha..:)

12. J.K. Itza (válaszként erre: 10. - Macsusz77)
2009. dec. 1. 19:18

Még egy kérdés, ha már ide tévedtél és aktuális a kérdésem.

Már egy másik fórumon kérdeztem, de nem nagyon akar senki oda írni :)

Az orromat nagyon elnyomja a szemüvegtartó papucs, vagy minek nevezik. Erre volna ötleted, hogy mit csinálhatnék vele?

11. J.K. Itza (válaszként erre: 10. - Macsusz77)
2009. dec. 1. 19:13

Szia!

Milyen érdekes, egy nap híján egy év múlva írt ide még valaki.

Köszi az infót. Aranyos vagy. Már február óta van csináltatott szemüvegem. Sajnos úgy megszoktam, hogy nélküle már nem tudok dolgozni. Ezt kifejezetten a munkámhoz csinálták. Az egyik lencsében cilinder is van. Én még nem hallottam, hogy az olvasószemüvegbe cilindert tettek. Kicsit szokatlan volt, mikor először feltettem, de hamar ráállt a szemem. Amit a tescoban felpróbáltam, azzal egyből jól láttam olvasni, a csináltatott pedig elég szokatlan volt. Az észrevételem az, hogy a nagybevásárlóban vásárolt szemüvegtől hamar visszaállt a szemem, ha már nem olvastam. A csináltatott-tól pedig nem nagyon akar visszaállni. Mitől van ez?

Kicsit hosszú lett, bocsi.

2009. nov. 26. 22:15

Szia!Én optikában dolgozom szemorvos mellet.Semiféleképp ne!!!!

Az optikában készített szemüvegeknél pontosan be van mérve a két szem közötti távolság,hogy a lencse fokuszán keresztül nézz ki,mert csak ott éles a látás.

Arról nem beszélve,hogy ha nem egyforma a két szemed...

Szóval megéri megcsináltatni,mert csak ronthat egy rossz szemüveg a látásodon.

2008. nov. 27. 21:10
Köszönöm szépen a válaszotokat!
2008. nov. 27. 20:35
Én biztos hogy nem vennék ilyen szemüveget, 14 éves korom óta állandóan hordok szemüveget, így van tapasztalatom a szemorvosi vizsgálatokba, és azok alapján amit szemdoki szokott mondogatni, meg amiket ráírni a receptre, még azt is megméri hogy milyen távolságra van a két szemgolyóm ?vagy mit mér, melyik hogy áll, stb, nagyon sok féle szemvizsgálatot csinál, mire eldönti milyen dioptriás szemüveg kell, és ezt 2 évente csinálja nekem. Szóval ezek után csak úgy vaktába, hogy most látok-e vagy se, lehet hogy 5 év múlva annyira se fog látni ha ilyen bevásálóközpontba vett szemüveget vesz, mintha nem vett volna. Én nem vennék.
7. ELEN
2008. nov. 27. 20:34

Anyukám sajnos évek óta ott veszi a szemüvegeit.Hiába mondom,menjen el,irasson egy normálisat.

Szerintem is rontja,ezek csak körülbelülre jók,ami hosszútávon inkább árt mint használ.

6. J.K. Itza (válaszként erre: 3. - Haaeen)
2008. nov. 27. 20:33
voltam igen és a bal szemem 1,5, a jobb 2,5. Ezért is kérdeztem, hogy ez mennyire káros. Köszi a választ
2008. nov. 27. 20:31
Nekem is olyan szemüvegem van,mert képtelen lennék kifizetni ,még a tb támogatott szemüveget is.Nekem megfelel, természetesen szinte az összest kipróbálom, mire eldöntöm melyik a legjobb.Ha őszinte akarok lenni, azt mondom egyik sem.Az embereknek a szeme fókuszban áll,ami szinte minden embernél más.Ráadásul a legtöbb embernek a két szem gyengesége közt különbség van.A bevásáló központban található szemüvegek egy átlag fókuszra vannak beállítva,ami talán 100.000 emberből egynek pont jó.Ezért ha megteheted, inkább ne vásárolj ott.Én is csak azért veszem,mert nálam fogyóeszköz a szemüveg.Epilepsziás vagyok,és ha rohamom van gyakran eltörik.ha nem azért, akkor meg a kisunokám kapja le,és töri el.tehát a kérdésedre válaszolva egy kis kitérő után csak azt tudom mondani,hogy NAGYON KÁROS!!!!
2008. nov. 27. 20:29
Személyes tapasztalatom nincs, de a következőket gondolom: egy optometrista pontosan be tudja mérni azt, hogy melyik szemnek milyen korrekcióra van szüksége, ui. ritkán azonos a két szem esetében a látásromlás mértéke (magyarul lehet egyik szem +0.5, a másik meg + 2). A nagybevásárló áruházi szemüvegekben egyforma a lencse, nem személyre szabott a korrigáció. Egyik szemet leronthatod vele a másikhoz...
2008. nov. 27. 20:26
én egyszer olvastam valahol, hogy senkinek sem ajánlják az ilyen szemüvegek viselését. meg szerintem a legtöbb embernek nem is egyforma dioptriára van szüksége a két szemére. voltál dokinál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook