Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyiből jött ki egy gyermeknek az iskolára való felkészítés?(beiskolázás) fórum

Mennyiből jött ki egy gyermeknek az iskolára való felkészítés?(beiskolázás) (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 21. 10:57
mi már az elsőbe az unokának vettünk meg ami elő volt írva na de nem semmi egy teljes papíroldal telis tele szóval...nagyon sok pénz kell hozzá
24. Arka (válaszként erre: 15. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 7. 12:34
nem spéci, csak katolikus
23. nagyreni (válaszként erre: 12. - Danama)
2009. aug. 7. 11:02

Gondoltam rá én is, de nem akartam egyszerre annyit venni, majd ha már az egyik csomag kifutott, veszek. Mert a drágább, háromoldalú ceruzát vettem meg, mert időnként még elfeledkezik magáról és nagyon bénán fogja a ceruzát, hogy ne kelljen mindig cserélgetnie a ceruzafogót a cerkákon.

De az iskolában is a háromoldalú ceruzákat ajánlották. Csak hát amilyen praktikusak, olyan klassz az áruk is:-(

2009. aug. 7. 10:59

Nekem is fiú a második. Ráadásul az sem biztos, hogy ez a táska tetszene a másiknak, ha lány lenne, mert esetleg más az ízlése, meg addigra már más lesz a "sláger". De a barátnőmmel beszéltük, hogy ha esetleg jó állapotban is maradna a táska 3. osztályra (mert azért arra számítok, hogy legalább 2.-ra ne kelljen újat venni), nem biztos, hogy nem lesz már ciki felvenni ezt.

A sima sportmárkás hátizsák meg szóba se jöhetett sajnos, és nem akartam rögtön azzal elvenni a gyerek kedvét a sulitól, hogy olyan táskával kelljen mászkálnia, amit utál.

21. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 20. - 9cb35398ff)
2009. aug. 7. 10:39
Neked még jó mert a második is lány.Nekem fiú a második, így sajnos nem örökli meg, de majd tovább adom az unokatesónak,olcsón.
20. 9cb35398ff (válaszként erre: 19. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 7. 09:20

Én is úgy gondolom jobban járunk hosszú távon a minőségivel...a táskánk teljesen szuper állapotban van...pedig folyton olyan mocskosan hozta haza a kisasszony hogy hétvégénte sikáltam!

Másodikban még ez lesz...de már megvan a 3.os táskája. Aztán ha jó állapotban lesz elteszem a kishugának!

2009. aug. 7. 09:05

táska 8000

tolltartó,tornazsák,tanszerek 15000

tornaruha,tornacipő 3000

tisztasági csoma(wc papír stb...)1000

a tankönyv 8000

így lesz 35 szűkösen.aztán majd a többi amit utólag kérnek


pl fürdőruha mert úszni is fognak járni,hátizsák egy kissebb a kiránduláshoz

ezeket majd szeptemberben.

ceruza,zsírkréta ,festék stb ezekből inkább minőségi legyen,mert az olcsó pl.tesco gazdaságos és társai nem érenek semmit.

nem vettem belőle sokat, igaz színesceruzából 2-szer 12-est, de grafitból egyenlőre b-hb-ből fajtánként 3-at.aztán majd pótolom.

először én is úgy indultam el hogy mindenből a legolcsóbb, és a táskából is jó lesz a kínai, de aztán rájöttem meg felvilágosítottak hogy hosszútávon jobb a drágább

2009. aug. 7. 09:03
Felénk a könyvek árát februártól már lehet részletekben fizetni, hogy ne legyen olyan megterhelő augusztus-szeptemberben.
2009. aug. 7. 08:49

Nálunk egy 8. osztályos és egy második gimista gyerek van... még bele se mertem gondolni. A tankönyvek a két gyereknél nem állnak meg 40 ezerben. ..és akkor füzetek, tornacucc, írószerek, színházbérlet, sportköri hozzájárulás... blablabla... meg még amit kitalálnak.

Még egy ceruhát se vettem... először hazahozzuk aug. végén a könyveket, aztán meglájuk, hogy mennyi pénz marad az egyéb dolgokra. :o(

2009. aug. 7. 08:44

Elsőben: 8 eft tankönyv, 12 eft táska, tolltartó, tornazsák, tanszerek 16 eft, tornafelszerelés ünneplő ruha 10 eft.

Idén megy másodikba, táska tolltartó megvan még jó állapotban érdemes minőséget venni.

Tankönyvek 8 eft ismét, tanszereket jövőhéten vásárolom meg akció van a tes.o-ban remélem 12 eft ból kijön.

15. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - Arka)
2009. aug. 7. 08:25
Ez valami spéci suli?
2009. aug. 7. 08:19
Hát nekem még csak 10 hónapos a babám,de ahogy itt olvaslak benneteket,már most kötöm a gatyám. :)))))))))
13. Arka
2009. aug. 7. 08:08
mi 3 gyerekesek vagyunk, és a könyveket ingyen kapjuk. De most mondták, hogy az 1. osztályos 9000 ft-os könyvcsomagból, csak 2 tankönyv van, a többi munkafüzet. Tehát 1000 ft ingyen, a többit fizetni kell... Eddig mi is 25000-nél járunk, de nekünk is még hátra van a tornafelszerelés, tisztasági csomag szerintem marad az ovis, meg nálunk még van köpeny, meg sulis póló, meg az ünneplőre címer, nyakkendő... szóval még nincs vége...
12. danama (válaszként erre: 4. - Nagyreni)
2009. aug. 7. 07:57
ceruzából nem elég a dupla sajnos legalább 5 csomaggal vegyél, szétszórják, össze törik stb..
11. danama (válaszként erre: 7. - Anyagi)
2009. aug. 7. 07:54

ebbe "csak" a táska füzetek és egyebek vannak..


az első osztály főnöki órás fejés nincs benne.. :-(

10. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - Nagyreni)
2009. aug. 7. 07:54
Tudsz privit küldeni, hogy miket kell beszerezni? Mi is elsőbe megyünk, de eddig semmit nem mondtak...A tanszerek árát emelik, addig gyorsan beszerezném, amit tudunk.
9. nagyreni (válaszként erre: 7. - Anyagi)
2009. aug. 7. 07:50
Milyen igazad van. Én ezeket többnyire nem külön veszem meg, hanem mindig van itthon annyi, hogy tudjak vinni, megérezni annyira nem fogom, de hát egyszer megvettem ezeket is.
8. nagyreni (válaszként erre: 6. - Szemmelver)
2009. aug. 7. 07:49

Mi is úgy vásároltunk, még májusban kaptunk egy listát. Szerencsére.

De vannak olyan dolgok, amik nem szerepelnek rajta, viszont szerintem kellenek, de nem mertem megvenni, felhívtam egy barátnőmet, akinek most a harmadik gyereke lesz iskolás, azt mondta, majd évközben is mondják, hogy mi kell még. Úgyhogy korántsincs vége... De az persze már nem lesz ilyen durva kiadás.

7. Anyagi (válaszként erre: 2. - Danama)
2009. aug. 7. 07:48
-És a tornacipőt, tornaruhát, tornazsákot, egészségügyi csomagot, osztálypénzt, diákönkormányzati befizetést, beadandó Wcpapirt, szappant, szalvétát, váltócipöt, első ebédefizetést, és az év elején még pótlólag bejelentett beszerezni valókat beleszámoltad?
2009. aug. 7. 07:44
Ajánlom mindenkinek,hogy a tanítónő javaslatára vásároljon, mert megvesz minden hülyeséget és nem lesz jó!
2009. aug. 7. 07:43
Ja és elsőbe megyünk.
2009. aug. 7. 07:42

Mi most 25.000 körül járunk, de a táskát nem mi vettük, hanem a szüleim, a 8500 volt, szóval abból lehet olcsóbbat is. A füzettartónál és a tolltartónál én adtam meg magam, az is elég drága lett (1500 és 3500). És még nincs tornadressz meg zsírkréta, ami együtt további 3-5000 forint lesz. Viszont a fogyóeszközökből (ceruzák, füzetek, stb.) dupla adagot vettem, hogy ne akkor kelljen szaladgálni utána, ha elfogy. A könyvek előreláthatólag 8000valamennyibe kerülnek majd.


Szóval a 40ezret nagyjából akkor éred el, ha veszel a gyerekednek néhány "luxus"cuccot, azok nélkül azért barátságosabb az összeg.

2009. aug. 7. 07:42

Hat osztályos gimibe kezdi a hetediket a gyermek. Még nem pontosítottak, de azt mondták, hogy 25.000 Ft. körül számítsam (csak!!!) a könyveket!

Nyeltem egyet és azért sem kérdeztem meg, hogy vajon aranyból vannak -e!

2009. aug. 7. 07:23

attól függ melyik osztályt kezdi...


az elsősé nagyon sok, táska, stb, tankönyvek olyan 40 e körül


később ha még jó a táska pár évig akkor csak a füzetek, tankönyvek, olyan saccra 15-20 e

2009. aug. 7. 07:02
Mennyiből jött ki egy gyermeknek az iskolára való felkészítés?(beiskolázás)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook