Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős volt a gyermeked/eid amikortól átaludta az éjszakákat? fórum

Mennyi idős volt a gyermeked/eid amikortól átaludta az éjszakákat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 29. 12:57
A Fiam 16 hó és még nem sikerült egy éjjelt se végigaludnunk :)
2008. júl. 29. 12:50

Sziasztok!


Kislányom 1 hónapos korától végig aludta az éjszakát. Most 2 éves múlt és mióta érzi hogy jön a tesó nem minden éjszakánk nyugodt. Az altatás is elég nehéz, mert ha egy puszi után otthagyom üvölt. Általában mesét olvasok neki, de így is 30-45 percig ,mellette ülök, mire elalszik. Ha ezek után sem alszik még, akkor kiszoktam jönni a szobájából, de ilyenkor megint addig bőg míg el nem alszik.

2008. júl. 28. 19:53
Olyan háromév körüli lehetett a nagyobbik lányom amikor végig aludta már az éjszakát!
2008. júl. 28. 19:22
3 éves!!!!!
2008. júl. 28. 17:30
Az első kb 3 hónapos korától, a második 3 hetes korától. Addig is én keltettem egyszer, mert amíg ilyen pici, csak nem árt egy kis tejcsi éjjel is. Azaz nem nagyon kellett kelteni, de nem is sírt..
2008. ápr. 16. 21:45
KISLÁNYOM 14HÓNAPOSAN
2008. ápr. 16. 14:18

Sziasztok!

Az enyém 4 lesz ( fiú) és még most sem aludja végig az éjszakákat, sőt egyedül sem hajlandó aludni.. :(

Hát nem könnyű vele ilyen téren.. Az ovi pedig csak rontott ezen a helyzeten, úgyhogy mindenkit nagyon irigylek,akik apa mellett tudnak aludni éjjel... :(

Van valakinek valami jó tanácsa nekünk?????

2008. ápr. 16. 13:42
NAGYON NYUGODTAK VOLTAK A GYEREKEIM, 1 HÓNAPOS KORUKTÓL, ESTE 10-REGGEL 6-IG ALUDTAK.
2008. ápr. 16. 13:02
Kb. 20 hó után.
2008. ápr. 16. 11:49
tíz hetes
2008. ápr. 16. 08:44
Mi nagyon szerencsések voltunk, a fiunk 4-5 hetes korától végigaludta az éjszakákat. Ám nem minden babóca egyforma.
2008. ápr. 16. 08:09
1 hónaposan
38. vviki2 (válaszként erre: 21. - Eracica)
2008. ápr. 16. 08:00

Ne aggódj, nem vagy egyedül...! Minden gyerek más. A lányom nem volt 2 hónapos és végigaludta az éjszakát :-)) pedig szopizott!

A kisfiam viszont másfél éves koráig "éjszakázott" amíg kapott cicit, és velem aludt. (Volt éjjel amikor szinte félóránként rácuppant....) Aztán teherbe estem a harmadikkal és már nem bírtam az éjszakákat. Újra összeraktuk a kiságyát (pedig még egy éves sem volt amikor elraktuk...) és attól fogva abban aludt, cici nélkül. Az első éjjel elég nehéz volt, de a harmadikra már aludt egész éjjel! Persze ehhez kellett egy nagy adag elhatározás a részünkről! (És kitartás...) Azóta alszik rendesen, csak akkor ébred ha valami gondja van...:-))

2008. ápr. 15. 22:31
Először 5-6 hetes korától, aztán 8 hónaposan megint rászokott a felkelésre. (Na jó, nem kellett volna megetetni.) 11 hónapos korára sikerült leszoktatni.
2008. ápr. 15. 21:57

A nagy 2 éves elmúlt,addig rendszeresen felkelt inni

, a kisebbik másfél éves kora óta nem kel fel,mióta leszokott a ciciről.

2008. febr. 4. 04:00
Mindkét gyermekem kb. 6 hetes korától kezdte átaludni az éjszakát. De a nagyobbik 5 hánapos kora körül elkezdett újra felébredni, és még most is minimum egyszer felébred. Jövö hónapban lesz 3 éves. Kislányom most múlt 6 hónapos. Néha ö is felébred mostanában, de még nem minden éjszaka. Remélem nem is lesz minden napos a dolog.
2008. febr. 3. 23:06
Kisfiam pár napos volt, kislányom 2 hetes kora óta.
33. ipi
2008. febr. 3. 22:48
A mi fiunk 5 hónapos korától alussza át, de valószínűleg az "segített" rajta, hogy kevés tejem volt, és éjszaka nemigen adtam neki tápszert(illetve csak az elején), így beérte a kevéssel is éjszaka, aztán szépen nem ébredt már fel arra, hogy éhes. Persze 28 hónaposan is kinyílik a kis csipája reggel és az az első szava, h tejcsi... :)
2008. febr. 3. 14:04
A nagyobbik fiam az első naptól át aludta,a kisebb pedig kb.6hónapos korától.(este 9-től,reggel 7-8-ig Tök jó!)elötte csak két órákat aludt.nappal is,és éjjel is.
31. Edis
2008. febr. 2. 22:25
Az én kislányom 5 hetes kora óta átalussza. Eddig 2-szer ébredt éjszaka (egyszer oltás után), de evés után vissza is aludt. Kb. este 8-tól reggel 7-ig alszik. Anyatejes.
2008. febr. 2. 22:22

Eracica!

Ksilányom 2 éves lesz 2 hét múlva és egyetlen éjszakát nem aludt még át. Szopik még, sajnos azon alszik el, talán ezért van ez az egész.Külön szobában alszunk,az első ébredéséig,utána nincs már erőm egyik szobából a másikba vándorolni.A nagylányom 7 évesen sem alussza mindig végig az éjszakát... Néha zavar a dolog, néha viselem..

2008. febr. 2. 16:13
Az én kisfiam 2 hós korától alussza át az éjszakát /este 9-től, reggeel fél 7-ig/, pedig csak szopizott. Most 10 hós már nem szopik, alszik este 7-től reggel fél 7-ig. Lehet, hogy szerencsém van, bár a lányom is átaludta 4 hós korától, pedig ő is csak szopizott akkor.
2008. febr. 1. 20:58
A fiam egy éves, és két hetes korátók külön szobában alszik. Az egy év alatt háromszor aludta át az éjszakát, ami azt jelenti, hogy 11-6-ig aludt. Általában háromszor kel egy éjjel, de a hat sem ritka. Még szopizik így könnyű megnyugtatni és hamar visszalszik. Mivel már hozzászoktam nekem nem okoz problémát, mások "jó tanácsaira" nem adok. Semmiféle módszerrel nem akarom leszoktatni erről a szokásáról, főleg nem a sokak által ajánlott suttógó módszerrel.
2008. febr. 1. 16:18

Azt mondta egy ismim,hogy ha külön szobában van a gyerkőc könnyebben rászokik az átalvásra mert akkor nem ébred fel az anyuka minde megfordulásra stb

Hát nem tudom nekem a kicsikém még a mi szobánkban van 2 és fél éves és 1-szer minimum felkel teát inni.Igaz 1-2 korty után vissza alszik de én úgy is felébredek.

26. ALLICS
2008. febr. 1. 13:20
Az én kisfiam 2,5 hónapos korától átalussza.Kezdetben úgy hogy este 10 kor evett utoljára és reggel 7-8 között kelt.Most este 8-9 között alszik el és reggel fél 8-8 között kel.
25. eracica (válaszként erre: 24. - Nezike)
2008. febr. 1. 10:51
Igen jó, ha az ilyen tanácsok beválnak, de vannak ritka, nehezen "kezelhető", kiismerhető gyerekek is -az enyém, remélem nem csak én bonyolítom túl a dolgokat.
24. nezike
2008. jan. 30. 11:15
4 hónapos volt a kislányom, mikor se nappal, se éjjel nem aludt, csak ha mellette voltam.. A "tapasztaltabbak" tanácsára letettem aludni, és nem bújtam mellé. Két este sírt egy kicsit, azóta minden éjjelt végigalszik. Már 7 éves
2008. jan. 30. 11:02
Az én nagyobbik fiam 3 éves volt, aznap amikor először mentünk az oviba, akkor aludta át először az éjszakát. A kisebbik egyelőre még egyetlen éjszakát sem aludt végig, pedig már 1,5 éves. Tehát,eracica nem mindenki szerencsés!
2008. jan. 29. 10:35

A lányom nagyon nehezen aludt el, volt amikor egész éjszaka szenvedtünk, már javában óvodás volt, mire végre minden rendben ment az alvás körül.

A fiam az első pillanattól kezdve átaludta az éjszakát, sőt olyan kis hétalvó volt, hogy a hajnali első szopi érdeklődés hiányában mindig elmaradt. 9 fél 10 körül ébredt, eleinte furcsa volt, hogy ilyen is van, de könnyű volt hozzászokni.

2008. jan. 29. 10:25
Ezt nem hiszem el! Mindenki ilyen szerencsés? Úgy látszik az én fiam tényleg elég különleges, vagy ennyire elrontottam...2 éves és még mindig nem alussza át az éjszakát! Talán életében 1x fordult ez elő. Fél éves koráig 2x-3x ébredt fel, majd óránként!!! szopni. Aztán 14 hónaposan hirtelen elválasztottam ez lecsökkent "csak" 2-3 alkalomra, ilyenkor cumisüvegből teát iszik és most döbbentek meg, köztünk alszik az ágyban....Tehát nagyon elrontottam, de sajnos ehhez sok tényező hozzájárult. A következőnél megfogadtam, hogy kiságyba teszem és jobb, ha még kicsinek hagyom -persze míg a szívem engedi- sírni. Persze nem gondolom, hogy tragikus a helyzet, másoknál is sikerült külön ágyba szoktatni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook