Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő alatt gyógyul be a fül, lyukasztás után? fórum

Mennyi idő alatt gyógyul be a fül, lyukasztás után? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 26. 14:26
Egy hét alatt begyógyul.
2009. febr. 10. 11:58
Nekem csecsemőkorom óta ki volt jukasztva a fülem, de sohasem volt benne karika fülbevaló, ez szerintem butaság. Ha egy kicsinek kilyukasztját is a fülét abba nem való karika, azt tudják a legkönnyebben elkapni, és meghúzni, nekem ezért is nem, volt sohasem. Majd ha nagyobb lesz lehet cserélni, nekem pl pici gyöngyös fülbevalóim voltak. Az én fülembe tettek tágítót is, így vagy 8 évig nem volt benne fülbevaló, de mégsem forrt össze. Később kilyukasztattam még 1x a fülem, de nem kellett semmi arany vagy ilyesmi, hanem orvosi fém. Na azt jól meg kell nézni, hol csináltatja az ember. Nekem a gimis lyukasztásnál az egyik lyukkal ellőtte félig a porcot, irtózatosan fájt, és sohasem gyógyult be, nem kívánok senkinek ilyen szenvedést, hogy minden nap vérezzen és gennyedzzen a füle.
2008. szept. 27. 19:59
ha lövetve van a lyuk, akkor hamarabb egy picivel...Én nem kamilláztam, nem csináltam vele semmit, napjában többször megforgattam benne a fülcsit, hogy ne forrjon be, ennyi. Elég hamar begyógyult és nem is fájt egy pillanatig se. Egy picit égett rögtön a lyukasztás után, de pár óra alatt az is elmúlt.
14. bocsy
2007. júl. 1. 15:00
1-2 hét alatt, de érdemes kamillázni.
13. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Anita72)
2007. máj. 28. 21:58
Én felsős voltam, amikor úgy döntöttem, hogy fülbevaló kell. Akkor belőtték azt, amit én választottam. Azt hiszem, ha lányom lesz, akkor hasonlóképpen meghagyom neki a választást. Attól még lehet csajszis az oviban, ha nincs fülbevalója.
2007. máj. 28. 21:54
nagyon hamar
11. csehe
2007. jan. 21. 22:49
Az én lányom fülét 3 hónapja lőtték ki, azóta egyszer sem volt gond vele, még csak be sem pirosodott.
2006. dec. 23. 01:57
Egy apróság. A fülbevalót egy napig tisztaszeszben áztatni, fertőtleníteni kell. a frissen fúrt fülbe csak arany fülbe valót lehet tenni. Így kb egy hét alatt begyógyul a seb. Saját tapasztalat a lányomnak is így lett berakva a fülbevaló.
2006. dec. 15. 12:40

Sajnos majdnem így jártunk, már szinte teljesen helyre jött a füle, mikor játék közben beleakadta valamibe, és meghúzta, a másikra meg ráesett, így mindekettőből ömlött a vér. Ezt már nem bírtam, tovább nem kínzom, kivettem a fülbevalókat, majd ha nagyobb lesz és megtanulja, hogy nem szabad bántani, vigyázni kell rá, majd kilövetem újra.

Nem kockáztatom meg, hogy tényleg szétszakadjon a kis füle.

De ezt is gyereke válogatja, mert az unokatesó már egy éve hordja a karika fülbevalót és nem zavarja, a bölcsiben sem bántották neki.

És nekem is csecsemő korom óta van fülbevalóm és soha nem volt gondom vele.

8. anita72 (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2006. dec. 14. 17:03
Na nekem pont ezért nincs lyukam. Mikor pici voltam sajnáltam az anyuék, utána meg valahogy mindig elmaradt. Néha jó lenne, de már így szoktam meg, hogy nincsen luk a fülemen. Szerintem elég ritka vagy nem?
7. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Leleszi)
2006. dec. 14. 16:42

Pont erre gondoltam, amikor láttam, hogy babák füléről beszélgettek. Nekem valahogy nem akaródzna kilyukasztani egy baba fülét. Majd, ha nagy lesz és szeretné, akkor egy pillanat alatt megcsináltathatja, de csak akkor, amikor már tud rá vigyázni, olyan 10-12 éves korában.

Persze, mindenki máshogy közelíti meg.

Nekem semmi kedvem nem lenne kockáztatni, hogy kiveszi lenyeli a fülbevalóját egy bébi, vagy harcos ovistársak kezében marad a fülbevaló a lányka füle meg szétszakad stb.

2006. dec. 14. 16:34

Az én kislányomnak aznap furták ki a fülét amikor a kórházból hazahoztuk/6 nap/.

Mondta a csecsemős most otthol 1 hónapig ugyis kamillás vizbe kell fürdetnem ez elég ha éri minden nap,ha begyullad ,piros ,csomós..nyugodtan kenjem be véknyan a bepanthennel .Én igy csináltam és hamar helyrejött.

A fülbevaló kiválasztása nagyon fontos,egyik ismerősöm kis karikát tetetett a lányának, ebbe belefért a kis ujja és kiszakitotta magának,hogy végig repedt a füle!

2006. nov. 22. 10:00

A gyerekeknél hamar beforr kb 3 hét!

Felnőtt korbam már más a helyzet!:)

2006. okt. 11. 14:11
Köszi a tippet. Most én is alkohollal fertőtlenítem a fülecskéjét (azt hiszem erre gondoltál, legalábbis mi azt használtuk a köldökére), és úgy néz ki, hogy segít.
2006. okt. 9. 15:24

Szia!


A lányomnak 5 naposan szúrták át a fülét, és kb:1hónap alatt gyógyult be.De ő is belekapott néhányszor, és sokáig gyulladt volt...azt

ajánlották, h amivel a köldökét fertőtlenítettük azzal ecseteljem.Hála istennek helyre is hozta:)

Ne aggódjál hamarosan begyógyul neki, de ha úgy érzed,kérjél valamit az orvostól.

Üdv:


Móni

2006. okt. 9. 14:22

Sziasztok!

A kislányom 10 hónapos, fülét egy hónapja lyukasztották ki (nem lőtték, hanem szúrták), és még mindíg piros illetve csomós a lyuk.

Az egyik sokkal szebben gyógyul mint a másik, az már csak csomós, szinte nem is piros. Viszont a másik még elég piros, és minha valami varr szerűség képződne a lyukon, ami mindíg leesik de aztán újra képződik. Azt nem vettem észre, hogy gennyes lenne, és nem is fáj neki, engedi megfogni, megforgatni benne a fülbevalót. Egyébként talán azért gyógyulhat lassabban, mert még lyukasztás után egy héttel meghúzta, és akkor vérzett is neki.

Az a problémám, hogy nem tudom, hogy mennyi ideig normális az, hogy ilyen.

Ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem.

Ha esetleg tudnátok valamilyen krémet illetve gyógyszert is ajánlani ami esetleg segít, hogy gyorsabban helyre jöjjön (a lyukasztáskor a Sudocrem -et ajánlották, de addig úgy néz ki, nem volt az igazi).

2006. okt. 9. 14:15
Mennyi idő alatt gyógyul be a fül, lyukasztás után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook