Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


136. murva
2014. nov. 1. 10:25
Terminátor!Igen az Orthopéd Klinikának Visegráddal van szerződése,ha jól emlékszem még az ORFI-t ajánlották fel,ha nincs beutalód akkor is fogadnak gondolom helyfüggőn és akkor fizetni kell érte,de pl.volt velem egy szobában egy csaj aki Veresegyházára ment és ezer akárhányszáz ft-ot kellett neki fizetni naponta.Szerintem ilyen nincs,hogy gyógytornászt nem tudnak keríteni,ez területileg fel van osztva,annyi van,hogy soká tud jönni ,nekem csütörtökön jelentkezett a gyógytornász pont két hétre ahogy a házi orvos telefonált érte,mondtam neki hogyha két hétig tudtam gyógytornász nélkül tornászni két hét után is tudok,maradjon ott ahol eddig volt.
2014. okt. 31. 23:06
Milyen érdekes, nekem, mielőtt hazajöttem, akkor vették kis a varratokat, tehát a hetedik napon.Aranynagyi, nem is kaptál rajzos útmutatót az otthoni tornához????????- hihetetlen.Szerintem nem szégyen bevenni a fájdalomcsillapítót, azért van. Ha jó a gyomrunk, akkor semmi baj, ha meg érzékenyebb, kérjed a háziorvost, hogy írjon fel gyomorvédőt is mellé. Varrattal biza nem olyan kellemes a torna. Azon a 6500 forintos órabéren teljesen elképedtem, ilyen még sosem halottam !!!!! A Rehabon pedig tudnak segíteni én is ott voltam az idén februárban. A torna feltétlenül szükséges,nekem segítettek a derekamon, meg a nyakamon is, kaptam oda is kezeléseket, de megfogadtam, jövőre elmegyek Balfra a műtét után. Murva, annak a kórháznak ahol műtöttek Visegráddal van szerződésük?- ha meg nem kell-e fizetni érte?
134. murva (válaszként erre: 133. - Aranynagyi)
2014. okt. 31. 19:35
Aranynagyi én Visegrádon voltam,de én a kórházból mentem.Szerintem egy telefon Visegrádra és megmondják hogy esetleg a házi orvosi beutaló+zárójelentés jó-e?Volt akinek ott szedték ki a varratot.Nagyon jó gyógytornászok vannak,ajánlani tudom neked.
2014. okt. 31. 18:04

Sziasztok, nagyon örülök ennek a fórumnak, nagyon sok jó és hasznos tapasztalatot kapok. Mikor bejelentkeztem írtam, hogy néhány nap múlva lesz a térdprotézis műtétem. Megtörtént 10 nappal ezelőtt, már itthon vagyok. A varrataim még bent vannak,emiatt a tornázgatás közben elég komolyan feszül rajta a tapasz. Sajnos nekem még fáj a lábam, de már eléggé unom, ezért veszek be fájdalomcsillapítót.Gyógytornászt a háziorvos nem tudott keríteni, azt mondta, nincs rá kapacitás. Kerestem magánúton, de azt meg nem fogom tudni fizetni, 6500,-Ft/óra. Néhány társam a műtét után átment a rehabilitációs központba, de azt mondták, olyan mint egy elfekvő. Ehhez nem érzek nagy kedvet. Visegrádra a kórház, vagy az orthopéd orvostól kell beutálót kérni?

Csak bíztassuk egymást, ez sokat segít, hiszen mindannyian ugyanazt éljük át.

132. dd476f9bd0 (válaszként erre: 131. - Terminátor3)
2014. okt. 30. 20:06

Szia ! Nagyon megnyugtató olvasni a hozzászólásodat, okos jó dolgokat írsz ami magnyugtató.

Remélem tavasszal én is már ások és ültetek.

Gratulálok az unokáidhoz aranyosak lehetnek.

A vágás engem sem érdekel én sem vagyok már fiatal csak az a fontos,hogy a fájdalom nélkül tudjak élni.

Borzasztó dolog amikor nem engedelmeskedik a térd.

Nagyon sajnállak, tudom min mész keresztül Én is benne voltam.

Kitartás már nem olyan sok idő van hátra a műtétig

és utána csak élvezed az életet, unokáiddal,családoddal együtt.

De nagyon-nagyon bátor vagy ahogy Vízpart írta Te egy HŐS vagy!

Remélem igazad lesz és karácsonykor menni fog bejgli sütés, fájdalom mentesen.

Minden jót, vigyázz magadra és jó egészséget kívánok!

2014. okt. 30. 18:35

Sziasztok!- nem győztelek olvasni benneteket és a sok-sok jó hírt :) ugye mondtam, hogy mindenki maga érzi, mikor felesleges már a mankó :)

Sajnos a térdem még mindig érzéketlen ott kívül, de szerintem az úgy is marad, mert a doki mondta, lehet, hogy elvágott valami idegszálat. Ennyi. Majd most megkérem, hogy ha lehet, ne vágja el :D

A kertemmel már nincs sok dolgom, igaz, ma még jött 3 bokor és tulipánhagymák, de ez már nem sok munka.

Mi is unokát várunk, a negyediket, de nagyon jól érzi magát az anyuka pocakjában, mert nem akar előbújni.

Tegnap cserbenhagyott a lábam, olyan fájdalom volt a műtendő térdemben, hogy megmozdítani nem tudtam, de mindig van nálam Flector por, az 5 perc alatt elveszi a fájdalmat.

A Nidolt úgy irattam fel a háziorvossal, nagyon jó fájdalomcsillapító, nem olyan gyors, mint a Flector, de sokkal tovább tart. Szóval lányok, akkor karácsonykor már menni fog a beigli sütés?????

Jó lenne, ha innen Győrből nem Balfra küldenék az embert, de ezzel van szerződése a kórháznak :(

Az hogy milyen ferde a vágás engem nem érdekel, mindig nadrágban járok, meg ennyi idősen már nem tartom lényegesnek, A bal combom egy hosszú vágás, még 15 évesen elütött egy Trabant. Akkor még szégyelltem a hosszú vágást a combomon, ma már nem érdekel, mindenhol van vágás rajtam, csak az arcomon nincs.

Szóval fel a fejjel, gyönyörűen gyógyultok. Üdv

130. murva
2014. okt. 30. 17:33
Most úgy vagyok az egymankóval mint a két mankóval voltam,már szivesen elhagyogatom,mert csak viszem.Megszűnt az a nagy feszülés tornánál és bicónál,mintha valami megnyúlt volna kellőképpen,remélem nem laszakadt.Eddig menésnél is volt egy kis diszkomfort érzésem ez is elmúlt már semmit nem érzek amikor megyek,ezek olyan jó dolgok,tudnak egy löketet,ti is így vagytok vele?
129. dd476f9bd0 (válaszként erre: 128. - Murva)
2014. okt. 30. 09:26
KÖSZÖNÖM!
128. murva
2014. okt. 29. 16:29
Anna szerintem a szomorkodásra semmi okod,biztos minden rendben van amennyien vagyunk annyi félék vagyunk,biztos vagyok benne ,hogy fogod érezni,hogy nincs szükséged a két mankóra én legalább is így voltam vele,most bent a lakásban folyton elfelejtem itt-ott hagyom az egyet is és amikor elindulok rögtön észre veszem,hogy hoppá!,mert bicegve megyek a testsúlyomat a nem műtött lábamra helyezve csak sajnos nekem az is fáj azt is ugyanúgy műteni kellene,de sajnos ez a műtét lelkileg nagyon megviselt olyan állapotban voltam műtét után.
2014. okt. 29. 14:22

Két mankózom, nem vezettem még autót, 5 hetes műtött vagyok.

Honvédba műtöttek, a vágás nekem is furcsán alakul nekem sem egyenes ahogy most nézegettem.

Nagyon szépen gyógyulsz ha már csak egy mankót használsz.

Sajnos nekem még a kettő kell,nagyon várom már a 6 hetes kontrollt,hogy elhagyhatom-e vagy még mankóznom kell.

Kicsit szomorú vagyok,de remélem minden rendben lesz.


Ügyes vagy meglátod semmi bej nem lesz!

Ja és nagyon BÁTOR!

126. murva (válaszként erre: 125. - Dd476f9bd0)
2014. okt. 29. 13:52
Anna igen én a kórházból mentem 12.napon szedtek varratot és akkor mentem Visegrádra a térdemre a torna volt és mágneses kezelés,ultrahangos kezelést kaptam a nyakcsigolyámra és masszőrhöz jártam,de ott alkalmanként 800-at fizettem.6 hetesre egy hét múlva megyek akkor tudok neked róla írni.Busszal és villamossal fogok menni egy mankóval annak ellenére,hogy az orvosom azt mondta "majd a 6 hetesn meglátjuk elég e az egy mankó?"Ma vezettem először autót simán ment a bevásárlás is és a vezetés is.Volt aki azt mondta,hogy neki úgy kell menni a hathetesre,hogy röntgent csináltat először a kórházban,nekem semmit nem mondtak csak időpontom van 13 órára,de reggel a 8-as busszal fogok menni,mert millióan vannak mindig a rendelésen,én is kiváncsi vagyok mit fog mondani a doki.Most azt vettem észre a térdemen,hogy a vágás már nem egyenes hanem az alsó része ment befelé mintha deformálódott volna térdem,remélem semmi rosszat nem csináltam.Téged mikor műtöttek és hol?
125. dd476f9bd0 (válaszként erre: 124. - Murva)
2014. okt. 29. 08:41

köszönöm a válaszod a kórházból mentél műtét után és a varratokat mikor szedték ki neked, és milyen kezeléseket kaptál?

Gondolom 3 hétig voltál Visegrádon és voltál már 6 hetes kontrollon?

Ha voltál légy szíves egypár sortba leírni, hogy 6 hét után mit lehet csinálni, kell-e még mankózni.

Én még ezek előtt állok és egy kicsit kíváncsi vagyok, hogy kb. mi vár Rám!

124. murva
2014. okt. 29. 08:23
Anna Visegrádról jókat tudok neked mondani az orvosokról,nővérekrőlkezelésekről,ami nem volt jó,hogy műtét után voltam és nem kaphattam vizes kezelést,de a száraz torna minden nap volt és az nagyon jó,nagyon szép helyen van jó volt kint sétálni,az nem jó,hogy nincs a szobákhoz fürdő,wc.Kérdezz ha gondolod nyugodtan.
123. dd476f9bd0 (válaszként erre: 122. - Murva)
2014. okt. 29. 05:11

Milyen volt a visegrádi rehab?

Nagyon érdekelne!

Köszi előre is.

122. murva
2014. okt. 28. 19:50
Sziasztok,örömmel olvasom a sikerélményeiteket és gyógyulástokat,annál is inkább mert én is hasonló cipőben járok.Szeptember 12-én műtöttek az Orthopéd Klinikán,3 hétig voltam rehabon Visegrádon,most magamnak tornázom,mert két hét óta még nem ért ide a gyógytornász hozzám,lehet,hogy már nincs is értelme.hogy jöjjön,naponta 2-szer szobabicózok,az egymankót még Visegrádon elhagytam olyan 3 hetesen ,a gyógytornászom,mondta,hogyha úgy érzem nyugodtan elhagyhatom.Nektek is nagyon húzódik az izom vagy ínszalag amikor hajlítotok tornánál?Nekem pl.a szobabicónál ís úgy megy az áttekerés,hogy előtte nyújtani kell oda-vissza mozgatással.Annak viszont nagyon örülök,hogy a satu érzés elmúlt,de ez a húzódás nagyon kellemetlen még mindig.Nektek is így van?Terminátor nekem is érzéketlen a külső része a térdemnek ahogy te írtad.
121. dd476f9bd0 (válaszként erre: 115. - Viaszvirág)
2014. okt. 28. 13:13

Szia Viaszvirág!

Csak gratulálni tudok a nagyon szép gyógyulásodhoz.

Mankó nélkül lépegetsz, autót vezetsz, csodálatos szinte egy kicsit irigyellek, de ne vedd komolyan inkább csodállak és még egyszer GRATULA!!!

Honvédba műtöttek, 5 hetes múltam én még nem vezetek, két mankózom, de nekem is minden nap könnyebb, vannak sikerélményeim és várom a 6-hetes kontrollt de nagyon!

További fájdalommentes szép napokat KÍVÁNOK!

Anna

120. dd476f9bd0 (válaszként erre: 114. - Terminátor3)
2014. okt. 28. 13:01

Szia Terminátor3!

az időjárást Én is észreveszem sajnos, műtét után vagyok 5 hetes sokat olvastam a hozzászólásod és

sokat is segítettél amit HÁLÁSAN KÖSZÖNÖK!

Nagyon, nagyon bátor vagy!

Sokan vehetnének példát TŐLED!

Köszönöm a jó tanácsaid, észrevételed amit megosztottál őszintén.

Minden jót Kívánok Neked és nagyon jó EGÉSZSÉGET és Veled vagyok!

Anna

119. kleeri
2014. okt. 28. 09:35
az én ismerősömnek mindkét térdébe raktak, a műtét két -három éve volt, de mindig fáj neki,
118. vízpart (válaszként erre: 112. - Terminátor3)
2014. okt. 28. 09:24
Szia!a nidol fajdalmcsillaito?mas mint a cataflan vagy hasonlo?fel kell iratni?koszi
117. vízpart (válaszként erre: 115. - Viaszvirág)
2014. okt. 28. 09:21
Szia viaszvirag!irigyellrek!igaz ket hettel elottrem vagy, de nekem meg faj,lehet az ido is ok,regen se birtam az oszt.ugyes vagy,gratulalok😄
116. vízpart (válaszként erre: 112. - Terminátor3)
2014. okt. 28. 09:16

Szia!ma negy hete műtottek.már mankokkal jol jarok,sőt a lakasban mankok ne

Kul is par metert.gytornasz naponta jön.van egy viszonylag magas sz3ken,azon gyakorlom a hajlitgatst.tegnap mèrtük.100 fokban megy.azert ejjel meg cataflan v .vel alszom.

Kedves terminator!egy hos vagy, h a masik mutetet is CALL d, de biztos krll.sok erot, sikert kivanok😃

115. viaszvirág (válaszként erre: 113. - Dd476f9bd0)
2014. okt. 27. 19:22

Szia, üdv a klubban! :-)))


Szerintem most gyorsan gyógyulok, az orvos is csodálkozott rajta a 6 hetes kontrollon. Azt mondta, hogy látszik, hogy nagyon meg akarok gyógyulni. Mondtam, hogy igen, mert turbó nagyi akarok lenni. Most 2 hónapos az unokám.


Igen, ebben a nyomorult frontos időben bizony nem a legkellemesebb, de ki lehet bírni. A csípőm (már 3 éves) már nem érzékeny a frontokra.


Már 5 hetesen autót vezettem minden gond és fájdalom nélkül!!!! Itthon már mankó nélkül járok. De ha elmegyek itthonról, akkor még kell. Ha sokat gyalogolok, akkor bizony utána pihenni kell.


Hol fognak műteni?

2014. okt. 27. 18:45

Szia anna50 :)

Mostanság ez az időjárás sajna nem tesz jt az izületeknek, de azért ki lehet bírni. Érdekes, hogy a protézises lábam inkább fekvéskor fáj, mint amikor megyek. Nagyon reménykedem, hogy az utolsó műtét után már nem lesz ennyi baj, habár szerintem a kor is számít.

Vízpart!- ha tudsz legalább két sort írj, hogy kukk vagyok, tudom ilyenkor az ülés nem éppen kellemes, csak aggódom, hogy hogyan vagy a műtét után.

A csípőim egyáltalán nem fájnak, igaz, ők már régebbi darabok, a térdemnél a külső élen olyan érzéketlen és mégis fájós, nem tudom miért. Ha orvoshoz megy az ember gyereke, röntgen, aztán felfekteti az ágyra, megfogja a lábad és hajlítgatja, de szerintem én ennek nem sok értelmét látom, a terhelés fontosabb nem?

Anna50 te is műtétre vársz, vagy már túl mindenen?

Mindenjót, gyógyilj mihamarabb és jelentkezz légyszíves :)

2014. okt. 26. 05:07

Szia Vízpart, Terminátor és Viaszvirág szeretném tudni,hogy vagytok.

Én még ismerkedek,a fórummal.

Ha nem esik nehezetekre írjatok egy pár sort, hogy mostanság hogy vagytok.

Terminátor és Viaszvirág remélem Ti már teljesen meg gyógyultatok?

Fájdalommentesek vagytok,vagy éreztek fájdalmat még?

Viaszvirág remélem Te is jól vagy és szeretném ha

írnál a gyógyulásod menetéről egy pár sort.

Terminátor Neked gratulálok és drukkolok az újabb

sikeres műtéthez amely egyre közeledik.

Vízpart erőt és kitartást kívánok a teljes fájdalommentes gyógyuláshoz.

Megköszönném ha Viaszvirág vagy Terminátor egy

pár sort írnátok, hogy most hogy érzitek magatokat?

Nagyon jó egészséget kívánok Nektek és Vízpartnak gyors fájdalommentes gyógyulást!

Anna

112. terminátor3 (válaszként erre: 111. - Vízpart)
2014. okt. 8. 19:34

Szia vízpart!- ne hari, de most kattant be, hogy megnézzem az oldalt :) Hozzám a gyógytornász 1 héten 3x járt. Mikor elbocsátottak a kórházból, ott adtak egy lapot, amire le volt írva, hogy milyen gyakorlatokat kell csinálni. Én 1 hónapig vagy tovább is minden nap becsületesen elvégeztem a gyakorlatokat. Mutatott egy nagyon jót a nyújtásra, mert ugye az is fontos, hogy egyenesre ki tudjad majd nyújtani. Fel kellett ülnöm az íróasztalra úgy hogy a széle a térdhajlatomnál legyen és onnan kellett szép lassan egyenesre emelnem a lábam, eleinte ő segített, ha nem volt itt, akkor a párom. Most sietek a kertemmel, mert aztán mint írtam, januárban jön az utolsó.

Már biztosan túl vagy a műtéten, sajnos nagy fájdalmak vannak utána, nekem a Nidol segített a legjobban, reggel 9-kor és este 9kor vettem be. aztán ha van szobabiciklid, az nagyon jó, mert azzal sokat javíthatsz az állapotodon, de ezt csak akkor tedd meg, ha már teljesen könnyen megy az "légibiciklizés", erőltetni nem szabad.Azt úgy érzi magától az ember, mikor már nincs szükséged a botra, mert akkor csak útban van :)legalábbis én akkor hagytam el. November elsején műtöttek és az adventi vásárra már bementem, de még bottal. Akarjad nagyon, hogy mielőbb talpra állj!!!- én most azt gyakorlom, hogy hogyan fogok majd a fürdőkádból kiszállni, ha a másik lábamat is megműtik. Szóval drukkolok neked, minden jót kívánok :)

111. vízpart (válaszként erre: 110. - Terminátor3)
2014. szept. 25. 21:38

Szia TERminátor!

Köszönöm a bíztatást:-) Az altatóorvos nekem is mondta ezt a lehetőséget, a bódítást és kértem is.Sok tanácsot kaptam, aminek nagyon örülök, mert azt láttam már a rendelőben is, hogy kevés az ideje a személyzetnek...Most még pár nappal a műtét előtt próbálok mindent olyan magasságba helyezni, amit elérek, mert gondolom ágskodni sem lesz könnyű, ha nem állhatok rá a műtöt lábamra!??

TE mikor tudtál úgy igazán ráálni ill. mikor volt szabad?Vagy ez ennyireegyéni?A gyógytornász ment naponta? azt hallottam, hogyvan ahva el se jut, csak hetente kétszer...nem tudom, én ill. a családom majd próbálja intézni.azért jó, hogy már ilyen jól vagy, gratulálok!!!

Köszönöm, ha írsz:-)

110. terminátor3 (válaszként erre: 108. - Vízpart)
2014. szept. 23. 12:27
Szia vízpart! Mindent megírtak, amit tudnod kell. Ne félj a könyökmankótól, úgyis érzed, mikor nem kell már, mert nem tudsz vele normálisan közlekedni. Nekem a gyógytornász odabenn csak azért javasolta, mert már mindkét csípőmben van protézis és óvatosabban kellett haladnom a terhelésekkel. A Torna nagyon fontos!!!!!!!- az se baj, ha egy nap többször elvégzed, főleg, ami nehezen ment. Nekem itt Győr környékén sehol sem lehetett kölcsönözni olyan passzív térdmozgatót, így maradt a levegőben való biciklizés, aztán mikor már se bot, akkor ráültem a szobabicajra, először komótosan tekertem , igaz féltem is, azt mondták erőltetni nem szabad és tényleg így van, mikor éreztem, hogy átgördül , akkor mindig egy két tekeréssel többet csináltam. A térdem jó, ások is vele, nem sokat, csak annyit hogy a virágaimnak helyet csináljak. Én most tudtam meg ennél a műtétemnél, hogy az altatóorvost lehet megkérni arra, hogy egy kis kábítót adjon, semmit nem éreztem, vidám voltam, majd januárban is kérek ilyent, mert akkor kerül sor a jobb lábamra:( Aztán már terminátor leszek teljesen :) A fekvés unalmas, nekem nagyon az volt, mert a szobában nincs tévé, olvasás, hát amikor volt kedvem, akkor ment, de legtöbbször csak bámultam ki az ablakon.Most lesz október 31én 1 éve, hogy megműtöttek és az adventi világításra már csak 1 bottal mentem be a városba:)Szóval fel a fejjel, majd magadtól rájössz mindenre és érzed, hogy mit tehetsz meg:)
2014. szept. 23. 00:28
Írtam privit! :-)))
2014. szept. 22. 22:44

Köszi a gyorsaságot!

Ezek szerint pénz kell és hozhatom haza, privát mentő fog hazahozni, akkor ez jó, nem lesz gond a szállítással.

A bal térdemet fogják műteni.

Az orvos nevét nem akarom leírni,( azt gondolom nem is etikus ) de ki fogod találni, ha ott műtöttek, mert egy híres írónk regényének egyik szereplője.

Bár már voltam mútve- mindkét térdem- atroscópia, ha jól írom és az is gerincérzéstel. de azért félek az egésztől!

A gerincérzéstelenítés hatása- ez azért nagyobb idő, mint az atroskóia- meddig tart, mikor érzi az ember újra a lábát?

Meddig kell feküdni, tényleg már másnap fel kell állni rá?

Az utána való tehetetlenségtől is tartok.Nekem hosszú ez a 6 hét így előre, de bizakodom, hogy ha tornázom, elég lesz 1 mankó is.

Nem vagyok elég ügyes. tehát a mankó nekem külön izgalom.-(

Te mikor léphettél rá mindkát lábadra totál az egész súlyoddal?

Érdekel ez a passzív térdmozgató gép is. Használtad?

Hol kell beszezni, gyógytornász intézi?

Mi a véleményed erről?

Én mútét után hazajövök, tehát nem lesz rehab, emiatt is van sok kérdésem.

Te már teljesen jól vagy?Mennyi idő után mondtad azt, hogy megérte, már nem fáj a lábad?

2014. szept. 22. 20:43

Ezeket a gyógyászati segédeszközöket a doki ott a kórházban felírja és odaadja a gyógytornásznak, ő meg hozza a cuccokat, neked csak fizetni kell. :-))


Tehát nem otthon kell rohangálni és boltokat keresni a cuccokért. Ott a kórházban van egy ilyen bolt, onnan hozzák a kórterembe neked.


Hogy meddig nem léphetsz rá, azt majd a doki mondja meg, mert attól függ, hogy milyen protit kapsz. Bizony ám, hogy kell a 6 hét, majd meglátod. De a vége felé már tudsz 1 mankóval is menni. Ezt úgyis fogod érezni.


Ha a bal lábad, akkor 6 hetesen már vezethetsz is autót. ha a jobb lábad, akkor csak jóval később.


Engem is ott műtöttek. Ki fog műteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook