Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 12. 23:01

Sziasztok! - bevallom, nekem van olyan alkalom, amikor a műtött lábam is fáj, azaz ez a fájdalom csak inkább ólmos érzés, olyan nehéznek érzem. A Lábnyújtásra az én gyógytornászom azt javasolta, hogy üljek fel az íróasztalra úgy, hogy a lábam a széléhez érjen, azaz a térdhajlatom. Aztán odacsücsült elém és szép lassan kellet kinyújtanom és felemelnem a lábam, majd vissza behajlítani. Ez sokat segített a nyújtásban, később a párom segített ebben a mutatványban. 1 órás tornát nagy marhaságnak tartom, jól megkínzott :( a 20 perc bőven elég. A biciklinél én is nagyon óvatosan kezdtem, aztán szép lassan átgördült. Igen, az ember bepánikol a műtéttől és ha a szíveddel gond van, akkor felerősödhetnek ezek a félelmek egészen biztosan. Már nekem is meg kellett volna műteni a jobb térdemet, csak a kert, a karácsony, fontosabbnak tartottam, aztán ráadásul ez lesz az első karácsony, ami csonka lesz, mert mi szenteste mindig együtt szoktunk lenni, de sajnos idén a lányom nem tud hazajönni :(

Én a fájdalomcsillapítót még a műtetlen lábam miatt szoktam szedni, én anélkül nem is indulok útnak, hogy ne legyen nálam. van olyan, hogy egyszerűen egy lépést sem tudok tenni, kimegy alólam a lábam és olyan fájdalom kap el, hogy lépni sem tudok:( ma is így jártam.

Nekem azért kellett mankó, mert csípőprotézisaim már voltak és az ottani gyógytornász ezt javasolta, különben itt botoztatják a betegeket.

És ha úgy érzitek, hogy fáj és nehéz a járás, kapjátok csak elő a segédeszközt, ne erőltessétek meg a műtött lábatokat.

Köszönöm a gratulációkat, olyan jó a kezemben tartani azt a csöppséget, akkor nem is fáj semmim.

Még a kertemben van ültetnivaló, aztán kötök, horgolok, amiket ajándéknak szánok.

165. murva
2014. nov. 10. 18:43
Aranynagyi most nekem is a térdhajlatomban fáj az izom,fél óránál többet nem tudok sétálni miatta,de volt már amikor itt fájt és elmúlt.Azért írtam így,hogy műteni kellene,mert bizonytalan vagyok.Az állapota nem sokkal jobb mint amit most műtöttek,tehát az nem kérdés,hogy kell csak az a kérdés rászánom e magam,engem ami a bizonytalanságban tart az a műtét utáni állapotom és halálfélelmem,műtét után 200 volt a pulzusom nagyon fájt a szivem és féltem,hogy infarktust fogok kapni/de ez a kutyát nem érdekelte/,mert nekem februárban volt szívkatéterezésem és 90 %-os koszorúér szűkületem volt,beraktak egy gyógyszerkibocsájtó stentet.A helyzet az,hogy nem tudom ettől e vagy mitől voltam olyan állapotban.Azt is tudom hogyha nem műtetem me a többi gyógymód ideig-óráig való,gondolom ezt te is tudod.Egyenlőre várom,hogy leteljen a hat hónap tökéletesen regenerálódjon a térdem,decemberben megyek a kardiológusomhoz,meglátom mit mond.Nekem a térdemmel műtét óta nem voltak és nincsennek nagy fájdalmaim,nem szedtem fájdalom csillapítót,3 hétig kétmankóztam ,utána 3 hétig egymankóztam,tehát ezek egyáltalán nem tartanak vissza a műtéttől.Leírásod alapján neked nagyobb vagy több fájdalmad van,de hidd el el fog múlni.
2014. nov. 10. 13:48
De jó, hogy írtál murva? Ma még nem tornáztam a CD-re, csak nyújtogatom a lábam, de annyira görcsöl térdhajlatban. Azt sem tudom, ez normális-e? Szóval legyek türelemmel -mert mi mást tehetnék!? - kb. 6 hétig, s akkorra csökkenni fog ez a fájdalom. Újabb kérdés? Annyira fáj a másik térded, hogy ilyen rövid idő múlva is azt mondod, hogy rászánod magad a másik műtésére is? Én egyenlőre minden idegszálammal tiltakozom ellene, s azon gondolkodom, vajon mit lehetne tenni, hogy arra ne kerüljön sor? Persze, lehet, hogy ha úgy fog fájni, mert ez fájt, akkor én is igent mondok, annak tudatában, hogy kb. két hónap újabb nyomorúság vár rám. Ma éjjel a fájdalomcsillapító sem használt, most azon gondolkodom, a háziorvostól altatót kellene szereznem. Óránként maszíroztam a térdhajlatot, mentem wc-re, csak éppen aludni nem tudtam. Én, aki annak idején ülve, kemény padon is el tudtam aludni.
163. murva
2014. nov. 9. 20:42
Aranynagyi,magamat tudom csak ismételni,hogy mindenkinél más,én most vagyok nyolc hetes,olyan két hete vagy 3 ,hogy elmúltak a nehéz éjszakák,én fájdalom csillapítót nem szedtem műtét óta,mert sok gyógyszert szedek és csak akkor veszek be ha nagyon muszáj,de az éjszakák nekem is borzasztóak voltak amikor nem találtam jó helyet a lábamnak csak pakolgattam ide-oda,de hidd el elmúlik.A lefekvést én is kivántam,de nem a lábam ,hanem a vérszegénység miatt voltam gyenge.A szobabicigli nekem se ment először csak oda-vissza,áttekerni nem tudtam,de éreztem,hogy jól nyújtom vele az izmokat és ezt csináltam sokszor amíg egyszer csak sikerült áttekerni,de a lábújheggyel még most se tudok áttekerni,max talp.A könnyed tornázás is eljön,én már nem sokat tornázom,de ebbe lustaság is van,bicó és séta amire nem vagyok lusta.Az egy órás gyógytorna szerintem is hülyeség volt,hogy megkínozott.Igen úgy lesz ahogy hiszed,minden jó lesz,a nyugodtabb éjszakák nagy lökést tudnak adni majd meglátod és minden siker.Nekem sajnos a másik térdem is fáj,mert azt is műteni kellene.
2014. nov. 9. 19:42
Sziasztok, terminátornak én is gratulálok, de a kismamának főként, ekkora babát!!!! Óriási!! Na mikor legutóbb írtam, jól fel voltam dobva, aztán pénteken jött a magángyógytornász! Egy óra hosszat volt itt, rettenetesen megkínzott, utána nem tudtam lábra állni rendesen, annyira fájt a lábam. Ez baromság volt, még szerencse, hogy nem jön többet. Nekem a 30 perces CD tökéletesen megfelel, az sem könnyű, bizony a térd alatt, amikor nyújtani kell, és sokszor kell, ott nagyon fáj. De azért megcsinálom naponta kétszer. Éjszakára már egy jóval erősebb fájdalom csillapítót veszek be, sőt, ahogy terminátor írta, a múlt éjjel én is kispárnát tettem a két térd közé, ésúgy már három órákat is aludtam egyfolytában. Nehezek az éjszakák. Jövök-megyek a lakásban mankó nélkül, az udvaron csak mankóval, de kb. másfél-két órai fent lét után (ebben a netezés is benne van) kívánom, hogy lefeküdjek ismét legalább egy órára. Vajon meddig fáj ez nekünk? 4.5.6.hét? meddig? Mikor lesz olyan, nahát, már könnyedén tornázom. Én is felültem a szobabiciklire, de a műtött lábammal nem tudtam hajtani. Pedig a gyógytornában is van biciklizés, és ott tudom. Talán a valódi az mégis más. Nagy a hitem, hogy ennek jónak kell lenni! Rettenetes volt már az örökös fájós lábam.
2014. nov. 8. 19:02
Gratulalok a kicsihez😁
2014. nov. 7. 11:43
Gratulálok a kis unokádhoz és minden jót kívánok!
159. murva (válaszként erre: 158. - Terminátor3)
2014. nov. 7. 11:03
Terminátos nagy-nagy gratula és sok örömed teljék a kis unokában.Magadra is figyelj azért a nagy örömök közepette,ne hanyagold amitől gyógyulsz!
2014. nov. 6. 21:49

Már megint csupa jó hír:)- akkor én is szolgálhatok eggyel, ma 13.34kor megszületett a csodás legújabb kisunokám Szofi, 4130 gr. és 54 centi <3!

Milyen érdekes, hogy nekem is akkor fáj jobban, mikor lepihenek este. Nekem van egy kispárnám, ami elég dagi és amikor oldalra fordulok, kicsit előbbre teszem a felső lábam és akor a térdem alá a párnát, így elég kényelmes nekem.

Sajnos a tornát én már igyekszem elhanyagolni:( pedig jó lenne, néha ha meglátom a szobabicót, akkor felülök rá és tekerek, pedig minden nap kellene :(

Ez a lista jó, én is felírom a kérdéseimet, aztán majd ha megyek dec. 22-én a dokimhoz megbeszélhetem vele. Jó lenne, ha a párom is velem tudna jönni Balfra, neki is nehéz a menés, a csípőjével és a derekábal van kisebb probléma, és akkor nem lennék 3 hétre egy idegennel összezárva, no ezt is meg fogom kérdezni!!!

Szép estét, mosz egy ideig nem leszek, zsúfolt lesz a programom, a lányom is jön haza szombaton Gibraltárról, szóval családi program sok lesz. Gyógyuljatok.

2014. nov. 5. 19:23
Szervusztok, megjöttem! Nagyon fel vagyok dobva, a doktor kivette a varratokat, s azt mondta, hogy elég egy mankót használnom, olyan biztonságosan lépek a műtött lábamra is. Két héttel a műtét után! Azt is mondta, hogy lakáson belül teljesen el is hagyhatom a mankókat, de az udvarra, vagy utcára ne menjek nélkülük, nehogy elessek, vagy valaki nekem jöjjön. Ez óriási! Egyúttal beutalt a rendelőbe gyógytornára, mondván, hogy két hét múlva nyugodtan el fogok tudni menni oda. (800 méterre van a rendelő) Vezetésre azt mondta, hogy rám bízza, csak ne legyek sem magamra, se másra veszélyes. Gyógyfürdőbe csak januárban enged, de úszni a 6. hét után majd mehetek. Szorgalmasan tornázom minden nap 2x CD-re, de éjszakára beveszek egy flectort, mert ahogy lenyugszanak a lábak, elkezd fájni. Azt mondta, vegyem be nyugodtan. Mindezzel együtt azért vigyázok magamra, túlzásokba nem esem. pl a szép idő ellenére keveset voltam kint a z udvaron. A kis unokáimat nem tudom még fogadni, (2 éves az egyik, 6 hónapos a másik) mert nem értené meg a nagyobbik sem, hogy nagymama miért nem tud úgy játszani vele, ahogy eddig. A lányom azt mondta, hétvégén áthozzák két órára őket látogatóba. Ezelőtt általában minden héten egy teljes napot együtt töltöttünk. Ez hiányzik. Na meg a sport, de most már nagyobb lendülettel látok hozzá, lehetséges, hogy tényleg meggyógyulunk, és fogunk tudni fájdalom nélkül menni. A listát jó hogy vittem, így nem tudott lerázni. Amilyen izgága vagyok a rehabot nagyon nehezen viseltem volna el, hiszen az is csak kórház, de megértem, ha mások azt választják, a lényeg, hogy gyógyultan jöjjenek elő.
156. dd476f9bd0 (válaszként erre: 155. - Terminátor3)
2014. nov. 5. 11:51

Szia !

Látod a bajban ilyen egyszerű dolog senki eszébe nem jutna, pedig a férjem is egy ezermester és Őneki is csak a kampó jutott eszébe.

Hogy mennyit kínlódtam Én is állandóan eldőltek nem tudtam sokszor rendesen kitámasztani őket.

De most már remélem végleg eltehetem őket pihenni!

Nagyon jól érzi magát a pociba a kis POCAKLAKÓ, Ti pedig agyonra izguljátok magatokat.

Minden rendben lesz ne izgulj, mostanában nagyon elfoglalt leszel és észre sem veszed csak azt, hogy lassan pakolnod kell az utolsó nagy műtétedhez.

Vigyázz magadra és minden jót kívánok!

2014. nov. 5. 09:04

Mindenki szuper!!!!!- azt elfelejtettem megírni nektek, hogy a férjem a mankóra szigetelőszalaggal felerősített két nagyon erős mágnest, Így, ha mentem a konyhába, nem volt nehéz dolgom, mert csak közelítettem a radiátorhoz vele és be is cuppantotta:) Mikor meg az ágyam mellé tettem,a kettőt egyben könnyebb volt letámasztani. Nálunk nincs zuhanyozó, de elég ügyesen be tudtam szállni a kádba zuhanyozni. Imádok kádban levendulaolajos fürdőben csücsülni, azt a mennyei boldogságot, mikor először sikerült, el sem tudom mondani Nektek!

A Flector port én már hosszú éve szedem, kisebb nagyobb kihagyásokkal, mert ha csak nagyon-nagyon fáj, akkor veszem be, alig várom már, hogy többet ne kelljen szednem. A buszra nehezen szállok fel és már egyre kevesebb távot tudok menni, mindig a párommal együtt megyünk és amikor elvégeztem amit akartam, meg ős is akkor valahol felvesz :) Most nagy izgalom van nálunk, mert be kellett mennie a kismenyemnek a kórházba, mert már a 41ik hetet is túllépte. Gyógyuljatok :)

154. murva
2014. nov. 5. 08:17
Köszönöm,higgyétek el minden megy ha akarjuk!
153. dd476f9bd0 (válaszként erre: 150. - Murva)
2014. nov. 5. 06:37
Gratula csak így tovább!
152. vízpart (válaszként erre: 150. - Murva)
2014. nov. 4. 19:55

Szia!@Gratulalok!Ugyes vagy!Komolyan fel tudtal szállni buszra?bátor vagy!Igaz nekem kellene vonatozni,villamos, busz.Jovo heten leszek hat hetes, de mèg nem merem a tomegkozlekedest.

Mèg ma is ket bottal setaltam, majd hetfotol egybotozas.Örülök az örömödnrek😊

151. dd476f9bd0 (válaszként erre: 149. - Aranynagyi)
2014. nov. 4. 17:53

Aranynagyi nagyon aranyos vagy a listán még mindig mosolygok olyan lehetsz mint Én vagyok. Mielőtt hazajöttem a kórházból előtte való este írtan egy kis listát és másnap reggel jött az orvosom és kérdezte van-e kérdésem és olyan könnyű volt a lista

biztonságot adott fogtam a kezembe és olvastam Ő pedig először hangosan felnevetett és szépen mindenre hosszan válaszolt,akkor mondta a 6 hetes szigorú két mankózást és ez parancs kihangsúlyozta

vegyen nagyon komolyan a betartását.

És igaza van mert nem dagad és egyáltalán nem fáj a lábam vagy a lábszáram.Bicajt is rendesen tudom tekerni napi 3xszor 15-20 percet.

Én is csak zuhanyoztam,oda nem kell mankó. Letettem a mankót,pár lépést nekem is kellett tennem és beléptem a zuhanyfülkébe. Arra nagyon vigyázz el ne csússzál. Férjem befúrt a csempébe egy kis kapaszkodót és ha úgy éreztem akkor belekapaszkodtam, de ez csak az elején kell.

Könyökmankóra tett a férjem egy kis akasztót és egy kis tasakkal könnyű dolgokat tudtam szállítani.Mindenhol / kanapé, ágy , szék fotel mellett/ volt ásványvíz.Éjjel éget egy kis jelző fény mert eltolt szintes a házunk és hét lépcsőn kell a hálóba felmenni,lejönni és a mosdó lent van így könnyebben tudtam és tudok a 2 mankóval közlekedni nem zavarok senkit és a jelzőfény elég.

Ha kiszedték a varratot, de biztosan neked is mondja majd az orvosod, hogy sétálj sokat. Először kis távot,Én mindig számoltam a lépéseket és minden nap kicsit többet-többet lépegettem,lépcsőztem.Hamarabb fogsz gyógyulni, erősödni fogsz,csak mindig azt csináld amit az orvosod mond. Most Én azt írtam le amit Én csináltam az elején amit az Én orvoson javasolt és

amit kitapasztaltam

De tudod mindenki más és másképpen gyógyúl. Én nem voltam rehabon, Te sem mentél mi másképpen sok-sok nehézséggel-nehézségekkel megküzdve gyógyulunk és minden napra van sikerélményünk de ez a mi érdemünk, nem ugy mint azok akik a kórházból egyenesen rehabra mennek. Azoknak sokkal de sokkal könnyebb a gyógyulásuk mert 3 hétig orvosi felügyelet, 3 hétig ott a gyógytornász és 5 hetes gyógyultként térnek haza. Ők már gyógyultak.

Mi meg még csak 5 hetes korunkba csak gyógyulgatunk.

Jó hosszúra sikerült ez a válasz.

Vigyázz magadra és TORNA-TORNA napi 3-szor!

És vidd a listát és BÁTRAN KÉRDEZ!

150. murva
2014. nov. 4. 15:50
Sziasztok,meg történt a hathetes controlom,azt mondta a dokim,hogy csodálatos,minden rendben van és amikor akarom akkor hagyom el az egymankót.Járkáltatott,azt mondta harmonikus a járásom ,nyomkodta a térdemet ide-oda,hogy nem e fáj ,de nem.3 hónap múlva kell megint mennem.Simán ment a buszozás,villamosozás is,ragyogó idő volt.
2014. nov. 4. 14:27
Szervusztok, Anna, murva, vízpart, izgalommal olvasom levélváltásaitokat. Én holnap leszek két hete műtve, s holnap veszi ki az orvos a varrataimat. Mint írtam, gyógytornászt nem kaptam, CD-re tornázom, naponta kétszer 30 perc. Vannak gyakorlatok, amelyeknél eléggé fáj a térdem alatti izomzat. Az a legrosszabb, nyújtsd ki, feszítsd meg stb. Én bizony többször is egy mankóval közlekedem a lakásban, amikor valamit szeretnék megcsinálni, lerakom az egyiket. Olyan is előfordul, hogy mind a két mankó pihen a sarokbanm és két lépés a wc, két lépés a mosdókagyló. Remélem zuhanyozás közben nem kell két mankót használni. Tehát főként a lakásban mozgok, az udvarra eddig kb. 5-10 percre mentem ki két mankóval. A magángyógytornász ma hívott, hogy náthás lett, napoljuk el a találkozót. Holnap az orvoshoz egy listával megyek, amiket meg akarok kérdezni tőle. Ő sem túl bőbeszédű, de a kórházi gyógytornászok sem. Mi meg félünk, hogy mit rontunk el egy ilyen nagy műtét után. Majd beszámolok,mit tudtam meg.
148. murva (válaszként erre: 145. - Vízpart)
2014. nov. 3. 08:43
Az egymankózáa ketdete nálam azzal kezdődött,hogy idegesített,hogy nem volt szabad kezem,Visegrádon voltam és mondtam a gyógytornásznak és ő mondta,hogy lehet csak hosszú távot ne menjek így.110 fokot hajlott a térdem amikor onnan haza jöttem.Az aggódás szerintem mindannyiunkban benne van,hogy nem e rontottunk el valamit és az orvostól várjuk a megnyugtatást,amit és mindent az enyémből harapófogóval kell kihúzni sajnos.
147. dd476f9bd0 (válaszként erre: 146. - Vízpart)
2014. nov. 3. 08:15

Köszönöm, hogy vigasztaltsz, hogy nem tettem és nem teszek semmi rosszat ha néha elhagyom a mankót, de mégis nagyon sokszor be pánikolok, sokszor bennem van a félelem, hogy az a bizonyos idegen anyag jó van a helyén nem történt bent valami rossz a türelmetlenségem miatt.Még most is előfordul, hogy nagyon béna tudok lenni a mankókkal és nagyon sok mindent megszeretnék csinálni és akárhogy akarnám vagy szeretném nagyon

tehetetlennek érzem magam.Ez elkeserít és olyankor eltörik a mécses. Biztosan nagyon féltem a térdem és ettől a féltéstől kellene megszabadítani magam, hiszen ez már az életem a testem része lett.

Ezért is várom a 6 hetest, hogy megnyugtatást kapjak, hogy minden rendbe van és ne féltsem annyira.

Az orvosom határozottan ragaszkodott a kontroll vizsgálatig, vagyis amig Ő nem mondja addig 2 mankó kell használni. Ezt be kellene tartanom és nagy

nagy türelemre lenne szükségem.

Ezen a héten jelentkezem be és majd megkapom az időpontot és addig még lesz idő szerintem bőven

izgulgatnom!

Szép gyógyulós, fájdalommentes napot!

146. vízpart (válaszként erre: 144. - Dd476f9bd0)
2014. nov. 2. 22:07

Szia!szerintem nem tettel rosszat, probalgatja az ember.a gyogytornasz ket napja labujjra allitott es ment.nagyon jo gyogytornaszt kaptam ill. kiharcoltam.azt mondjak mindenki erzi mit bír, de bennem van fèlelem,azert megis egy idegen anyagot idomitunk a szoveteinkhez,emiatt jo, h a gytornasz segit.a hajlitgatassal hogy allsz?nekem most 110fok,de még tobbnek kell lennie.

Gyakoroljuk,gyakoroljunk!

Èn is türelmetlen vgyok, ahogy Te is, sztem ez normalis,annal, aki mozgekony😃

145. vízpart (válaszként erre: 143. - Murva)
2014. nov. 2. 21:57

Szia!várom mit mondanak kedden neked!?!Te koran egymankoztal,ezt magadtol vagy gyogytornasz mondta?,en mèg fèlek ettol,foleg utcan.mondjuk csak parszor voltam kint.mennyire hajlik a terded?

Azt latom foleg turelem kell,legalabbis nekem.

2014. nov. 2. 19:17

Szia Vízpart!

6 hetes leszek a jövőhéten.Tegnap próbáltam ki először az egy mankóval járást. ezt Ne úgy gondold, hogy egész nap egy mankóval rohangáltam,csak ki próbáltam sikerül-e.

Sikerült. Én még a mai napig sem próbáltam azt amit Te, hogy mankó nélkül megyek a lakásba.Az utcára,udvarba továbbra is a két mankót használtam ma is.

Nekem is zoknim van, egyre kevesebbet veszem, vettem föl most az utóbbi 2 hétbe.Én is nagyon untam.

Én is elfáradok az utcán pedig bő másfél héttel idősebb műtött vagyok.

Én is tartok a hat hetes kontr.-tól , tegnapig végig 2 mankóztam és a türelmetlenségem miatt próbáltam ki az 1 mankózást.

Lehet, hogy rosszat csináltam.

Türelmesebbnek kellene lennem,ha már idáig ki bírtam a 2 mankózást.

helyesen

143. murva
2014. nov. 2. 19:11
Vízpart én hat hetes vagyok,szept 12-én műtöttek.Olyan 3 hete egymankózom.A fásli csak addig kell amíg megy a hasba szuri.Kedden megyek hathetes controllra,majd elmondom mi volt,én sem tudom miről szól,hallottam,hogy van akinek csinálnak röntgent.
2014. nov. 2. 17:40

Kedves Anna ès Murva!

Hany hetesek vagytok,hogy csak egy manko kell?

En bő negy hetes vagyok,mèg ketmankozom,de a lakasban már elmegyek nyolc,tíz mètert is mankok nèlk7l,igaz nem egyvegtèben.

Vettem a korhazban fasli helyett terdig èrő trombózist megelöző zoknikat ket parat. Jok,ket par, mosom őket, de már unom.

Meddig kellenek ezek?

Amugy gratulalok, szepen haladtok😄

A mankokkal utcan, mèg eleggè elfaradok.Valoszinű türelmetlen vagyok.

A terdem meg mivel meg csak 110fokban hajlik, elfarad,velem egxutt😣

Ugyanakkor tartok a hat hetes controlltol, ez lényegêben miről szól,a műtet utani allptrol, vagy a jarasrol?

2014. nov. 2. 11:11

Igazad van nagyon nagy dolgok ezek, napról napra amit megélünk.

Nem fáslizom már a lábam nem vettem észre,hogy bedagadna vagy feszülne a lábszáram.

Tegnaptól kezdtem el az egy mankózást és előtte a két mankó használata tehermentesítette a lában,most

figyelni fogom nem-e nekem is bedagad.

140. murva
2014. nov. 2. 09:39
Anna örülök a sikerednek,a másikat is el-el fogod felejteni,semmit nem kell erőltetni minden jön magától.Nagy dolgok ezek nekünk!Be szoktad még fáslizni a lábad?Nekem jobb ha reggel betekerem,mert ha nem pinengetek nap közben fásli nélkül bedagad a lábszáram és feszít
2014. nov. 2. 04:43

Sziasztok!

Tegnaptól egymankós lettem,nem hiányzott a másik mankó, egyenesen stabil volt a közlekedésem még a lépcsőzés is ment ez nekem nagyon nagy siker élmény és gondoltam megosztom veletek.

Most majd megpróbálom szép lassan a lakásban a máik mankót is pár lépés erejéig elfelejteni.

Remélem menni fog, majd ügyeskedem.

2014. nov. 1. 18:17
Sziasztok, köszönöm a hozzámszólásokat. Szerencsére van az internet és már a műtét előtt próbáltam információkat szerezni, így találtam rá dr.Dósa Gábor orthopédus által ajánlott CD-n kapható térdműtét utáni tornára. Meg is érkezett a CD, fiam átmásolta MP3 lejátszóra, s ma ki is próbáltam. Nagyon jó! kb. fél óra, megcsinálható gyakorlatokkal, bár több gyakorlat végzése közben a térdem mögötti izmok meglehetősen fájnak. Meg persze a varratok miatt még bizonyos hajlítások sem egyszerűek. A kórházban kaptam egy írásos egy oldalas útmutatót (nyújtsd ki, feszítsd meg a combod, lazíts, tegyél a térded alá labdát, tegyél a sarkad alá labdát, s ehhez hasonlók, kb. 10 gyakorlat) Na CD-n kicsit alaposabb a torna. Minden esetre egyszer kipróbálom ezt az igen "drága" gyógytornászt, de nem valószínű, hogy rá fogok szokni. Igyekszem meggyőzni magam, hogy a saját érdekem, hogy tornázzam, akkor is, ha fáj. A gyomrod eddig bírta a flector port,hatásos, remélem még egy ideig bírja. Mennyi az az idő, amikor már nem fáj - por nélkül - és járni is tudok? Éjjel, ha ki kell mennem, olyan ricsajt csinálok, hogy mindenki felébred. Hol a mankóm dől el, hol egy faszobor, aminek a mankót támasztottam. Komoly türelemre van szükségem, de elég nehéz. Aztán ez a saját magunk szurkálása! Minden szúrásom után másnapra megszínesedik a bűröm, egyre színesebb hasú leszek. Szerencsére van egy adag hájacskám, s abba szúrkálhatok.
2014. nov. 1. 13:13

Köszönm a gyors válaszodat murva :) Még a legeldugodtabb helyre is elmegy a gyógytornász, legyél rámenősebb, mert a torna és a mozgatás nagyon fontos, az ember gyereke gyarló és könnyen elfelejti a tornát, ha nincs , aki megmozgassa. Ezután a műtétem után én is bajban leszek, mert a gyógytornászomat megműtötték gerincsérvvel és nem tudom fog-e még vállalni, én benne 1000%osan megbíztam, annyira sokat segített, sőt, amikor a lánykámnak baja lett a vállával a lapockájával, ő segített az ultrahang mellett kitornáztatni, jégválla volt. Habár még emlékszem a gyakorlatokra, ha nem is tudna jönni, akkor is menne.Mást meg nem szeretnék, ismerem a másikat aki itt a körzetünkben tevékenykedik, annyira nem szimpi, hogy inkább akkor egyedül csinálom majd én is.

Aranynagyi! ha kell, szívesen lemásolom neked a gyakorlatokat, aztán, ha priviben megírod a címedet el is küldöm postán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook