Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
766. Kántor Klára (válaszként erre: 738. - Benguzde)
2015. okt. 25. 16:38

Szia,

családi cirkuszok és bajok miatt, nem értem rá, bocsi és össze is kevertem itt mindent.

NEM KAPTAM MEG A PRIVÁTIT, Tuttukától kaptam, de tőled nem.

Rettentően sajnálom, de neki sem írtam még, mondom volt egy kis bajom....

Ma elolvastam mindent, most próbálom magam összeszedni és írok stb. stb.

Ismételd meg....

Tuttuka, neked is válaszolok....

Még egyszer szörnyen restellem...


Klári

765. Ciklon66 (válaszként erre: 764. - Mara08)
2015. okt. 24. 09:42
Igen csere.A revíziós protézisnek mind a két szára nagyon hosszú.
764. mara08
2015. okt. 23. 07:17
Nem a csere?
763. murva
2015. okt. 22. 18:06
Mi az a revíziós térdprotézis?
762. tuttuka
2015. okt. 22. 14:04

Kedves Lizike!

Nagyon örülök a jó híreknek, sokat gondoltam rátok. Az a fontos, hogy megtalálták a fájdalom forrását és van rá gyógymód. Nem baj, hogy decemberben lesz a műtét, legalább sokat lesztek együtt karácsonykor. A gyógytorna nagyon fontos, semmiképp ne mellőzzétek. Lehet kapni CD-t illetve DVD-t, amin speciális térdtorna van, de a 14 alkalmas házhoz jövő gyógytornászt is kérdezzétek meg. Ha vigyáz magára és betartja az utasításokat, hamar meggyógyul!

Sok erőt és jó egészséget kivánok!

Büszke lehet Rád a párod!

Üdvözlettel: Klári vagyis tuttuka

761. lizike111 (válaszként erre: 759. - Mara08)
2015. okt. 22. 09:48

Nagy szépen köszönjük!

Elvileg jobb a helyzet és a kilátások most a vizsgálatok után. Azt sajnálja most már a párom is, hogy nem ment el hamarabb tovább más dokihoz. Sima röngennel semmit sem ért és mindenki csak ynnit mondott, hogy porcleválása vagy porclágyulása lehet...és ezzen nem tudnak segíteni...pfff! Ha hamarabb elmentünk volna szakorvoshoz lehet nem itt tartanánk. A doki is csak annyit mondott, hogy ha nincs részleges ínszallag szakadás, akkor 1hónap a felépülés és hamar elmúlnak a problémák. Ebben bízom nagyon, hogy nem lesz gond! Köszönöm a válaszaitokat és a segítségeteket!

760. Ciklon66 (válaszként erre: 757. - Terminátor3)
2015. okt. 22. 09:21
Igen protézis csee mert,az előzőt augusztusban ki kellett venni szeptikus fertőzés miatt.
759. mara08 (válaszként erre: 754. - Lizike111)
2015. okt. 22. 07:18

Kedves Lizike!

Nekem is volt baker ciszta. A doki azt mondt ,hogy először kezelni kell az ízületi problémát, a ciszta majd magától felszívódik. Igy is lett, műtét után elmúlt. Az artroszkópiát elvégzik, kitakarítják a térd porcleválásait, darabjait.Kívánom a párodnak, hogy könnyebbségre találjon, és ami fontos lenne, hogy sokáig tartson.

758. terminátor3 (válaszként erre: 753. - Esli)
2015. okt. 21. 21:08
Ugyan miért haragudnék meg a Terminátor 4-ért . Már nem akarok nevet változtatni, jó ez így nekem. Sajnos még mindig duzzadt a térdem, nem tudom, hogy sikerül-e elérnem a dokit, hogy szabadítson meg ettől a vizesedéstől
757. terminátor3 (válaszként erre: 756. - Ciklon66)
2015. okt. 21. 21:04
Most lestem meg a youtubon, hogy milyen ez a revíziós protézis. Akkor Nálad protézis csere lesz?
756. Ciklon66 (válaszként erre: 752. - Esli)
2015. okt. 21. 18:15

Szia!

Én az ORFI-ba járok infúzióra.Elsőre én is Humirát kaptam.Végre sikerült találnom egy rendes dokit a Honvéd korházban aki majd beülteti a következő protézist.Viszont már csak revíziós térdprotézist tehetnek bele azt is 2-3 hónap mulva.

755. Huncut63 (válaszként erre: 754. - Lizike111)
2015. okt. 21. 06:53
Az artroszkópia egy szűk órás beavatkozás, altatásban, 1 napos sebészet keretében szokták csinálni. Aznap fájdalom,legjobb ha bevisztek mankót és azzal jön haza, másnap semmi extra. Nekem 3 hét mankó volt, de a porcleváltaknál ez nincs. Igaz az 1 hónap pihi és gyógytorna. Mit mondjak? Ha már ilyen szerencsétlen szegény az ünnepek alatt lehet kényeztetni:-)))
2015. okt. 20. 20:28

Sziasztok! Már egy jó ideje nem írtam. Térd problémài vannak a párombak.

Most kiderült a turpisság. 13*5milis porclevávása és baker ciszta van a bal térdében. ArtroszkópiásArtroszkópiás (vagy hogy írják) műtétet mondott a pesti doki.

Decemberben kapott időpontot.

A tapasztalt "veteránoktól" kérdezném, hogy efféle műtét után mire számítsunk. Mert hát mindig műtét után jön a csavar :) amit addig nem mondtak el. 1hónap betegállományt és gyógytornát mondott.

Mennyire legyek betojva? Köszönöm előre is válaszotokat

753. Esli (válaszként erre: 751. - Terminátor3)
2015. okt. 19. 19:55

Hát akkor most már Terminátor 4 az aktuális:)/remélem nem haragszol meg érte/Frissen

műtött lábbal elesni, jajj belegondolni is borzalmas.Nagyon vigyázzál az új lábikódra.Fájdalommentes napokat kívánok.

752. Esli (válaszként erre: 749. - Ciklon66)
2015. okt. 19. 19:39

Szia Anikó!

Nálam a biológiai terápia Humira,két hetente én szúrom magam 5 heti adagot odaadják.Kolosy térre járok.Lumbális sérv sem jó, de a nyaki biztos nagyon kellemetlen lehet.Jól sikerült a térdprotézisem de a mai nap nem volt fájdalommentes valami van a levegőben.Jobb napokat

Anikó te is vigyázz magadra.

2015. okt. 19. 16:39

Sziasztok!

Hossazs hallgatás után végre eljutottam a gépig.

Szeptember 28án végre megműtöttek, megkaptam az utolsó protézisemet.

Minden simán zajlott, a mútét éjszakája épp olyan rossz volt, mint amire emlékeztem, de túléltem azt is. Mivel kevés volt az ágy, hétfőn műtöttek és pénteken reggel haza is jöhettem. Jól ment minden,beszéltem a gyógytornásszal is, mondta hogy a varratszedés után jön, aztán kezdhetjük a tornát. Aztán vasárnap este csináltam egy nagy marhaságot, a vége majdnem nagyon nagy baj lett, szóval a mankó mellett cipekedni akartam, nem tudtam rendesen fogni, így megbotlottam benne és hogy az elesést elkerüljem lecsaptam a földre a frissen műtött lábamat, majd kínomban a falban kapaszkodtam meg, addigra a párom is odaért és próbált támogatni.Másnap reggel hívom a dokim, beszélni is tudtam vele, csak éppen indultak Kaposvárra, azt mondta jegeljem,polcoljam fel és kedden találkozunk.A röntgennél minden rendben vlt,nincs kimozdulás, csak ez a vizesedés. Majd megőrülök annyira feszíti a lábam. A pungálástól félek nagyon, mert azt mondta, hogy ők se nagyon szeretnek protézises lábat leszívatni.

Rehabra Hévízre megyek, nem tudom a pontos időpontot, de olyan nov 8 körülire mondták, az jó is lenne, talán ott helyre tesznek. A sok fekvés, ez az esésféle egyáltalán nem tett jót semmimnek, nagyon érzem a csípőimnél is a fájdalmat, a derekamról jobb ha nem is beszélünk.

Szeretek a jobb oldalamon aludni, de persze nem lehet,a műtéttől számított 6 hétig.

Nagy fájdalmaim már nincsenek, a hajlítást gyakorolgatom, meg gorigázom a talpam alatt a kislabdával oszt ennyi, de rám is rámférne már valami comberősítő gyakorlat, mert rettenetesen nézek ki :(

További szép napot és jobbulást kívánok Nektek!!

750. Huncut63 (válaszként erre: 748. - Mara08)
2015. okt. 19. 11:43
Nem gondoltál arra, hogy reumatológushoz menj? Főleg az éjjeli fájdalmak utalnak reumára. 1 bő hónapja kerestem fel a reumatológust a lumbális problémámmal, most 10 napja belépett mindkét térdem fájdalma. Köze nincs a műtétemhez. Ma délután megyek hozzá, nem várok csodát, de kezd ellehetetlenülni minden napom.
749. Ciklon66 (válaszként erre: 742. - Esli)
2015. okt. 19. 11:28

Szia Esli!

Üllői vagyok pest mellet van.Biológiai terápia Remicad infúzió.

A gerincsérv sem jó,nekem van belőle 3,1 a nyaknál 2 pedig a lumbális résznél.

Vigyázz magadra és örülök hogy legalább a protézis berakása jól sikerült.

Üdv.Anikó

748. mara08
2015. okt. 19. 09:09

Szia Tünde és kedves mindenki!

Én is nagyon régen írtam már, de követtelek benneteket. Veletek voltam ha örültetek és akkor is ha sírtatok. Nekem 3 éve volt az egyik, egy éve a másik térdműtétem. A hajlítás csak 90, a dokinál csak vállvonogatás! De elvoltam! örültem, hogy járok és tudom végezni a napi dolgaimat. Egy hónapja nekem is erős csípő, farokcsont, de még váll, felkar fájdalmaim is lettek. Megyek majd dokihoz (nem sietem el, hiszen mit várhatok?!!) egyenlőre voltaren krém stb., Éjszakáim rosszabbak, a fájdalom akkor erősödik.

Kedves Tünde én sem tudom mit csináljak, kitől tudok segítséget kapni. Hiszen dokitól annyi tanácsot nem kapni, hogy milyen erősítőt, vitamint, gyógyteát igyunk,szedjünk. Itt tartok én, azt írhatom hogy bizony elkeseredve. Na, de! Ezt senki ne azonosítsa magára, erősödjetek,gyógyuljatok. Mindenkinek fájdalommentes, szép napokat kívánok!

747. Btünde
2015. okt. 16. 13:52
Sziasztok. Engem július 13-án műtöttek ...gyönyörűen javult is a térdem...szobakerékpározok tornázom....most meg a csípőm kezdett el iszonyú fájdalmat produkálni,egy hete kaptam szteroid injekciót ,pár napig éreztem a hatását.....basszus 55 éves vagyok várnak vissza a munkába,mi a fene lehet?? Amilyen állapotban vagyok állni nehéz..
746. Kántor Klára (válaszként erre: 738. - Benguzde)
2015. okt. 15. 18:22

Tényleg nem írtam...

Fogok....

745. Kántor Klára (válaszként erre: 738. - Benguzde)
2015. okt. 15. 18:11

Sza,


megkaptam, de közben Sopronban voltam pár napot.

Úgy emlékszem válaszoltam, majd megyek oda és utánanézek, mit is csináltam.

De lesz még kérdésem...

Jövök...

Köszi....

744. viaszvirág (válaszként erre: 743. - Esli)
2015. okt. 15. 15:33
Ebben a kórházban műtöttek engem is, de nem ő. Hozzá bekerülni nagyon nehéz. De nagyon jó dokim volt. A másik térdemmel megvárom, míg zsinórban csinálják jól begyakorolva. :-))))))
743. Esli (válaszként erre: 739. - Viaszvirág)
2015. okt. 14. 18:59
Hát igen, én mindig tudtam hogy a H.... doktor az atyák-atya.Jó volt a cikket olvasni.
742. Esli (válaszként erre: 741. - Ciklon66)
2015. okt. 14. 18:53

Szia Anikó!

Üdv itt,hát nem problémamentes a te eseted. A mi a fémet illeti nikkel- króm allergiát van,a protézis titán fém,az ilyenkor mindegy beletartozik?Süllyedés 200 felett az tényleg nagyon sok.Nekem volt már Rf/reuma faktor 8300!/ az két éve volt.Ha jól olvasom akkor immun gyengítőt kapsz/biológiai terápiát? mert én is már lassan 3 éve részt veszek benne, de nem infúzió farmájában hanem 2 hetente injekciót.Én 12-én voltam 7 hónapos de nekem hálaistennek nagyon jól sikerült.Persze nem jó ha sorvad a lábad , de ennyi baj mellet fontos szakszerűen végzett kivizsgálás.Anikó egyébként budapesti vagy?Ja elfelejtettem az MR nálam gerincsérvet mutatta ki, mindig van valami új:))

Szép estét mindenkinek

2015. okt. 14. 16:34

Sziasztok kedves bajtársaim.Szeretném elmondani hogy mi történt velem.A jobb térdemről van szó.2000-ben mozaik plasztika majd 5 éve részleges szalagszakadás de,nem csináltak vele semmit ,merevítőt kaptam.3 éve felfúrás hátha jobb lesz.Belátták hogy semmi jó nem lett.Irány az Ortopéd klinika.Megnézék a röntgent és mondták teljes protézis berakás kell de hosszú a várólista.Gobdoltam nem baj addig kivizsgálnak.Hát fogászati góckutatáson kívül semmi.A dologhoz tartozik hogy,Nikkel,Króm és még egy tucat allergiám van.De ha ez nem elég betegségből is szedtem össze egy párat.Bechterew( gerinc kimerevedését okozza ,erre immun gyengítő infúziót kapok 2 havonta )2tipusú diabétesz egyenlőre tablettás vese problémával,Colitis ulcerosa,valamint 50% halláscsökkenés.Na szóval nem vizsgáltak ki,hogy jó-e a szervezetemnek a protézis.Berakás után egyből lett 1 sipoly de mondták nem vészes majd elmúlik.2 hónapig birtam utána annyira begyulladt hogy a CRP 365 lett a süllyedés 200 felett.azonnali műtét.Kivették mondta ott az egyik doki hogy 6 hét mulva visszateszik ha minden rendben lesz.Most telt le a 6 hét szó sincs róla hogy visszatesznek bármit is.Előbb kivizsgálás.


Sajnos egyre jobban sorvad a lábam és még mindíg csak vakargatja a doki a fejét .Nem tud valaki egy dokit aki eltudja intézni és betudja tenni a protézist.Sajnos nincs rá kimondottan pénzem,tehát nem magán úton kellene.

Mindenkinek szép estét. Anikó

740. Huncut63 (válaszként erre: 739. - Viaszvirág)
2015. okt. 14. 14:08
Ez igen! Tud ez az ember. A nálam alkalmazott mozaikplasztika is a nevéhez fűződik. Ha ez nem lett volna félprotézist kaptam volna. Remélem mire odakerülök már jobban elérhető lesz ez a műtéti technika.
2015. okt. 14. 12:08

Nézzétek mit találtam ma a fészbukon:


[link]

738. benguzde (válaszként erre: 733. - Kántor Klára)
2015. okt. 13. 15:05
Szia Klára!! Megkaptad a privi levelemet?? Vártam, hogy reagálsz.. Vagy további kérdéseket!
737. Kántor Klára (válaszként erre: 736. - Murva)
2015. okt. 10. 10:24

Oké, 20-án és 22-én van módom megkérdezni újból, de szerintem amennyi jólesik annyit csináljunk. Napi 3 kb. jól jön. Nyárom kicsit többet, de remélem a köv. nyár (kivéve engem) sokakat már nem érint.


6.) kieg. a többihez:

A doki megtiltotta a meleget a térdemre, csak langyosat szabad!!! A zuhanynál is szívom a fogam, ha melegebb víz megy rá, igaza van! Úgy emlékszem a 26 fok a maximum, tapasztalatból tudom

kisebb fürdőkben voltam pl. Hegykő, Tapolca, a Balaton 26 foknál isteni... Sohasem értettem, hogy többen mennyire istenítették a meleget pl. 30 fok.

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook