Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2015. nov. 9. 15:28

Nem tudom milyen volt a mutet. Aludtam mint a buda.

Mint azt az elozoekben leirtam. Vedogombot rogzitettek ra. Es a szalagokat is rogzitette. Nem tudnak elcsuszni.


A mutet utan viszont sokkal jobban fajt es faj most is.

Holnap megyek haza!


A doki szerint mar nincs ott olyan ami elromolhat.

Koszonom a biztatast, es a kedves egyutterzo sorokat.

Remelem fogok en meg futni!

795. Huncut63 (válaszként erre: 791. - Rolátor)
2015. nov. 9. 07:22
Ez igen:-( de most már biztos, hogy helyrejössz és nemsokára futsz, mint a nyúl:-) mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!
794. viaszvirág (válaszként erre: 784. - Rolátor)
2015. nov. 8. 20:59

És mit csináltak a kalácsoddal? Milyen volt a műtét? És biztos, hogy már nem fog csúszkálni majd?


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

793. tuttuka
2015. nov. 8. 20:46

Rolátor!

Millió puszi Neked és JOBBULÁST!!!!!!!!!

Írtam privit

Klári

2015. nov. 8. 20:32

A szalagokat a hlyukre raktak rogzitettek. Vol amit megroviditettek. A terdkalacsra meg egy ugynevezett patellagombot tettek. Ez egy kicsi muanyag lapocska.

(Terdkalacs protezis azt hiszem jol ertetem a dokit.)

2015. nov. 8. 20:24

Kedves huncutka 63 !

Oktober kozepen egyik napro a masikra ismet iszonyu eles fajdalom kiserte minden mozdulatomat. Tuzhangyak diszkoztak a terdem kulso oldalan. Egett a terdhajlatban. Egyaltalan nem birtam raalni. Megdagadt. Bevizesedett. Belilult. Mintha beekelek volna mefev lett . nem hajlott. Szoval szinte csuzstam masztam. Ez amit talaltak a dokik egyfajta szovodmeny. Kb. 3 he alatt derult ki,hogy mi a baj.

Amit az elozoekben leidtam mar a muteten is tul vagyok. Olyan nagy vagasom van mint aprotezis mutetnel.

790. benguzde (válaszként erre: 789. - Kántor Klára)
2015. nov. 8. 19:46

Klára!! Én nem tudok 700 Ft-os helyről!!n 2500-ről igen.A tó került 700-ba:::(((


2500 csak a szoba... mehetsz ingyenesbe is. Kezelések, kaja ingyenes!

789. Kántor Klára (válaszként erre: 770. - Benguzde)
2015. nov. 8. 17:28

Nagyon köszönöm, a 700 Ft-os helyről nem írtál, ha mégis tudsz valamit, megköszönném.

Természetesen van mobil netem, csak gondoltam, hátha tilos...

Én sem várok csodát, legfeljebb pihenek.

Itt kell a dokinak megtalálnia, hogy mitől rosszabbodik a térdem még mindig.

Várom a kollagén feltöltést... ha érdekel megírom az eredményt.

Igaz, hátha másnak is jól jön a hírközlés.

Köszi Éva mégegyszer, azért lehet, hogy hívlak is.


K.Klári

788. Huncut63 (válaszként erre: 784. - Rolátor)
2015. nov. 8. 17:24
Visszaolvasva nem találom milyen problémák merültek fel nálad, hogy ide jutottál. Augusztus elején írtad, hogy teljes értékű embernek érzed magad. Mi történt?
787. Kántor Klára (válaszként erre: 784. - Rolátor)
2015. nov. 8. 17:20
Na ez a jó orvos, aki keres, és biztos talál is megoldást, remélem, gyógyulást...
786. Kántor Klára (válaszként erre: 782. - Viaszvirág)
2015. nov. 8. 17:18

Azt nekem is kellett erősítenem, gyógytornász segített.

Ha nem volt a praxisában, akkor keressen segítséget, adjon tanácsot stb.... nekem a gyenge szöveteket kollagénnel töltik majd fel...

Én még ilyet nem hallottam....

2015. nov. 8. 14:25

Most mar orarol-orara jobban vagyok. Remelem kedden haza is mehetek.

Ragaszkodjatok hozza hogy jajon a vegere a dokitok, hogy mi a baj.


Mindenkinek kitartast, es jo egeszeget kivanok#

Judit

2015. nov. 8. 14:16

Sziasztok!

Ezt a bejegyzest a baleseti korhazban ifom! 5-en este at egy teljes terszalag rekonstrukcion, es patella (terbkalcs)potlas muteten. Az elozoekben leirt tuneteket mind sikerult begyujtenem.

Szerencses vagyok mert a dokim egy teljes konzultaciot hivott ossze. Tobb szem tobbet lat jelszoval. Mivel o sem tibott rajonni hogy mi a banat lehet a szepen gyogyult terdemmel.

Ket het alatt kefultem olyan allapotba, hogy szinte susztam masztam. A leleteim mind renben voltak. Ahogy a rontgen felvetel sem mutatott rendellenesseget. Aztan a dokim csinalt egy kulonleges pozba beallitott ujabb rontgent. Amibol mar latszott, hogy a patella hegesedett a szalagokk meg minnd elcsuzstak a terdem kulso oldala fele egy csomoba!

783. viaszvirág (válaszként erre: 782. - Viaszvirág)
2015. nov. 7. 18:33
Ja, a háziorvos meg azt mondta, hogy ne csodálkozzak rajta, hiszen 3x pakolták félre a térdkalácsomat és meglazultak az izmok.
782. viaszvirág (válaszként erre: 779. - Kántor Klára)
2015. nov. 7. 18:09

Voltam már nála, azt mondta, hogy az ő praxisában ilyen eset még nem volt. És a quadricepszemet kell erősíteni. Ennyi!


:-)))

781. Kántor Klára (válaszként erre: 778. - Tuttuka)
2015. nov. 7. 13:12

Tuttuka, nekem azt mondta e reumás dokinő, hogy felejtsem el a borogatást, az csak fellazítja a szöveteket és nem használ, 2-3 perces jegelés, de ne nagyon tovább (a műtődoki 10-15 percet mondott), nehogy átfázzon a csont...

Oké az egy év, sőt valakinél másfél is van, de nem szabadna visszaesnünk, inkább stagnálni a jó.

Én rosszabb vagyok, mi t 5-6 hónap után...

780. Kántor Klára (válaszként erre: 776. - Esli)
2015. nov. 7. 13:08

Esli kedves,


nekem 5-6 hónapig jó volt, már hogy valóban a gyógyulási időben voltam és vártam békésen a teljes gyógyulást, de utána éreztem, hogy valami baj van. Kicsit melegebb volt (jött a röntgen, ultrahang és labor), egyre fáradtabb lettem, nem hogy gyógyultam volna - még ha lassan is.

Röntgen: "kütyü" helyzete jó (három szakorvos látta),

ultrahang: szövetmegvastagodás, enyhe zsírszövet gyulladás

labor: CRP: 5,2 (referencia 5,00) vérsüllyedés: 14 (25-ig jó)

Szóval ezekkel nem tudtak mit kezdeni, nem értették,mi bajom.

Közben bármi, ami érinti a térdet, megőrülök tőle. Ég, szúr, hangyamászás, "hernyó-fúrás", stb.

Nagyon gyorsan fáradt, nem lenne szabad. Lépcső lefelé nem megy stb.

Kezelések augusztus óta:

BREXIN fájdalomcsillapító - amíg szedtem egy hétig több volt a teherbírásom.

MEDROL szteroid kúra: alig használt, utána maradt minden.

DALACIN anti-biotikum kúra: abszolút semmi, mintha nem is szedtem volna semmit....

Ez nagyon jó, mivel akkor nincs baci bennem. Tenyészteni is akart a doki, de semmi folyadékot - kétszer is - nem tudott leszívni a térdemből, ami jó, de ide nagyon kellett volna.

Közben a kórház (és nem a rendelőintézet) reumatológusa 15x magnetoterápiás kezelést írt elő és beutalót Hévízre. Ettől olyan beteg lettem, hogy na, a műtődoki szívbajt kapott és azonnal leállította. A Hévízet jövő tél és tavasz között irányozták elő, amitől ismét a szivéhez kapott. Majd, ha meglesz a másik térdem is, azonnal jöhetek, mondta Hévíz...

Most - miután a másik térdem kezd teljesen használhatatlan lenni és nagy a megterhelés a műtöttön - kollagén kúrát írt ki a doki (lásd az interneten...), amit a reumás doki csinál, de közben az beteg lett és kicsit várunk.

A kollagénnel fel akarják tölteni szöveteket, mivel állítólag gyengék. Pedig soha ülős fajta nem voltam, épp az a bajom most, hogy nem tudok menni, csavarogni stb.

Olyan érzésem van, hogy beszorították a térdem egy vaskazettába, satuba vagy akármibe és az szorítja, szorítja és fájdogál és nagyon kellemetlen és inkább erősbödött mint gyengült ez az érzés.

5-6 próbákozás és eddig semmi.

Február 15-re kiírt a doki műtétre, hogy addig lesz-e eredmény?

Remélem nem hagytam ki semmit neked, nem vizesedik, nem dagadt, de még egy picit más színű a bőr mint a másikon. Azt verjem ki a fejemből - mondta a doki - hogy nem tűri a szervezetem a kütyüt.

És ja elfelejtettem, voltam szemölcs problémával egy bőrdokinál, akinek elmeséltem mindent, mivel 4 hónap után a műtődoki (mivel akkor már panaszkodtam) hyperesthesiát (bőr-túlérzékenység)mondott és mit szólt erre a bőrdoki?

KÉPZELJÉTEK AZT MONDTA:

ez nagy mértékben GERINC-PROBLÉMA IS, higgyek neki. Mivel nekem az is pocsék állapotban, még korábban MR vizsgálat is volt rá.

Valakinek - majd megkeresem - ugyanezt mondta a doki, hogy GERINC probléma. Akkor tiltakoztunk itt egymás között...

Kollagén kúra és gerinc rákérdezés után visszatérek, mi lett velem, ennyi, kicsit sokra sikeredett, bocsánat.....

779. Kántor Klára (válaszként erre: 774. - Viaszvirág)
2015. nov. 7. 12:30
Jézusom, Viaszvirág, ne tedd, azonnal menj a műtődokihoz, mi az, hogy két kézzel visszafogod??
778. tuttuka
2015. nov. 6. 21:13

Sziasztok!

Én még csak 6 hónapos múltam, tulajdonképpen menetrendszerűen gyógyultam, de mostanában én is érzek ilyeneket. Arra fogom, hogy több időm van magammal foglalkozni, korán sötétedik, nem tornázom eleget, kevesebbet mozgok. Estére elfáradunk, biztos hogy egy kicsit be is dagad, én nem jegelem, inkább állott vizes borogatást teszek rá. Még benne vagyunk az egy éves felépülési időben.

Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok!

777. viaszvirág (válaszként erre: 776. - Esli)
2015. nov. 6. 19:03
Jegelni kellene. Nekem legalábbis ezt mondták. :-))
776. Esli
2015. nov. 6. 11:24

Kedves Mindenki!

Lassan 8 hónapos leszek a műtét után, eddig remekül működött a lábam, most tizedik napja

úgy érzem, hogy kicsit vizesedik tapintásra is melegebb , a járás is nehezebben megy.Klára jól emlékszem , hogy neked volt hasonló problémád?

Mit tegyek elmúlik magától, ez normális? segítséget kérnék akinek volt hasonló jellegű problémája.Jó egészséget mindenkinek.

775. murva
2015. nov. 4. 16:59
Sziasztok nov 23-án lett volna a másik térdműtétem,de le kellett mondani családi okok miatt,februárra kaptam időpontot a profhoz akkor megint feltesznek várólistára.
774. viaszvirág (válaszként erre: 772. - Kántor Klára)
2015. nov. 3. 13:14

Én a jobb térdemmel kivárom, amíg az én dokim is csinálja már zsinórban :-))))


Mert a most a bal térdemmel nem vagyok megelégedve. 1 év alatt 3x műtöttek. Betették a protézist, 6 hónap múlva kivették (mert bacigócom volt), aztán 5 hónapig voltam protézis nélkül kimerevített lábbal, majd újra betették. Most meg a kalácsom állandóan kifelé dől, ezért nem tudok felállni, csak ha visszafogom 2 kézzel, hogy a helyén maradjon. A kocsiba is csak így tudom betenni a lábam. A kuplungra pedig ráemelem a lábam és otthagyom.


De nem akarok még egy műtétet.

773. Kántor Klára (válaszként erre: 770. - Benguzde)
2015. nov. 3. 11:08

Még mindig nagy a kavalkád és a cirkusz nálam, de már világosodik és jövök...

Holnapután pedig jön a műtődoki... reumás dokinő beteg, hiába nálam semmi sem megy simán.

Macifű, vajon veled is mi van, meg a többiekkel.

772. Kántor Klára (válaszként erre: 739. - Viaszvirág)
2015. nov. 3. 11:05

Mindenkinek,


mivel nagyon be vagyok havazva, csak most olvastam el, amit küldtél.

Nagyon köszönöm, hogy megosztotad velünk, ugyanis egy barátnőm, aki halálra szenvedi magát az izületei miatt, de inkább meghal, mint műtétre menjen, hívott, hogy most hallotta a hírek között, hogy mi folyik az Uzsokiban. Keressem meg az interneten hátha megvan. Eddig nem találtam, időm sem volt nagyon keresni, de ez az...

Örülök neki, hogy láttam, de ennyi, mivel nekem már nincs időm erre várni.... másoknak biztos van....

771. Kántor Klára (válaszként erre: 770. - Benguzde)
2015. okt. 30. 07:24

Hű, de jó kedved van, remélem ragadós lesz.

Nem jöhötött, mert még nem mönt....

Közben Ház ügyben "dolgoztam" (még fontos ember vagyok = hö-hö = egy pont a mondat végén).

Most rohanok (?) a fogorvoshoz, ha észhez tértem tényleg jövök....

770. benguzde (válaszként erre: 768. - Kántor Klára)
2015. okt. 29. 22:58

Szia KLári!!


Nem jött levél.nem jöhöhött levéééél::)))

2015. okt. 29. 12:08

Tuttuka, Klári,


mentem a privátira levéllel....


másik Klári

768. Kántor Klára (válaszként erre: 767. - Benguzde)
2015. okt. 29. 12:06

Szia kedves,

na tényleg, most valahogy - megtaláltam a gépen a régebbi kapott és küldött üzeneteim gyüjteményét - szétszálaztam, miket csináltam és kinek miért nem írtam ill. tévesen írtam. (Megjegyzem én is kaptam privátin olyantól és olyat, amit nem tudtam hová tenni. Gondolom elnyomkodja az ember a gombokat és akkor ez van...)

Hát cirkusz az tényleg sok helyen van, a családi nem valami vidám dolog...

Most én is örvendezek (már bocsi), mivel a "na még egyszer"-t privátin elküldted - köszi, megtaláltam a korábbiak között is - és az "ide is elküldöm"-t ugyancsak a privátin küldted el. Gondolom nem ott akartad.... Na látod van ez így, kicsit vígasztaló, hogy olykor-olykor - remélem nálad nincs családi cirkusz - előfordul mással is.

Szóval: nagyon köszönöm a beszámolót, látom az 523. sz. leveledben, hogy várod Hévízt! Ha műtét után 6 hónapra kéred, sürgőséggel bejutsz 1-2 hónappal a kérelem után, állítólag. Beszéltem a főorvos asszonnyal telefonon ő közölte és én mivel 9 hónappal utána vagyok (hiába csak most lett biztos az, hogy baj van - ami már 5 hónap után látszódott) nem tud segíteni, így a visszaigazolást 2016.IV. negyedév és 2017.I. negyedév közöttre kaptam!!! De, ha megműtik a másik térdem, akkor a kérelem után 1-2 hónapra bejutok, összefésülik a kettőt és együtt kezelik a kettő térdet! Na szóval nagyon rendesek voltak, legalább is szóban. Most a műtődokin a sor, hogy vállalja-e a műtétet úgy, hogy nem igazán van rendben az első, vagy nem. Az okt. 26-i műtét, és a dec. elejei terv is törölve lett, sőt a januárit is felfüggesztette.

Egy hét mulva megyek és akkor döntünk valamit.

Közben írom még a kérdéseim, és megyek a privátira, mivel ez is nagyon hosszú lett közben.

Mégegyszer bocsánat, írok oda, ha megvan minden még apró kérdésem. Jó?

Köszi és üdv és minden: Klári

767. benguzde (válaszként erre: 766. - Kántor Klára)
2015. okt. 27. 07:01
Hurráááá:::((((((((((( Nem csak erre vannak cirkuszok... Nem szabadna örvendeznem, de csiupán csendben, halkan megteszem:::::) Ne haragudj!!!
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook