Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
886. Kántor Klára (válaszként erre: 885. - Huncut63)
2015. dec. 15. 13:40

Tulajdonképpen mi az a szabadtest?

Sokan nem ajálják az MR-t a kütyüre, igaz ez?

Nem ijesztgetni akarok....

885. Huncut63 (válaszként erre: 884. - Esli)
2015. dec. 15. 08:14
Ha szabadtest van a térdben akkor kétféle érzésed lehet, az egyik, hogy beakad, elakad a térd a mozgás során vagy ami nálam van éles, belenyillaló fájdalmat okoz naponta többször is. Jövő héten lesz eredmény, jelentkezek majd.
884. Esli (válaszként erre: 878. - Huncut63)
2015. dec. 15. 07:54

Szia Huncut,

Nagyon várom az MRI utáni beszámolódat.Nekem is az az érzésem , mintha időnként valami lenne bent a

térdemben ami önálló életet élne, furcsa érzés és fájdalmas is.Fájdalommentes napokat mindenkinek.

883. Vné Mária (válaszként erre: 881. - Tuttuka)
2015. dec. 14. 17:28
Szia,köszönöm,hogy válaszoltál,mostanában picit jobban tudok menni,a munkahelyemen nagyon sokat segítenek a többiek,kímélő üzemmódba helyeztek,az injekciónak tényleg borsós ára van,neked is minden jót kívánok!
882. Vné Mária (válaszként erre: 879. - Huncut63)
2015. dec. 14. 17:09
Szia,köszönöm,hogy válaszoltál
881. tuttuka (válaszként erre: 877. - Vné Mária)
2015. dec. 13. 21:45

Szia!

Nekem nincs személyes tapasztalatom az injekciós kezelésekről, de nem sok jót hallottam róla. Illetve a többség azt mondja, hogy csak átmeneti megoldás. (De drága). Egyetértek Huncut 63-mal, még egy orvost keress fel inkább. A protézist nem lehet elkerülni, de hogy mikor, az függ az egyéni fájdalomtűrő képességtől, a munkától amit végzel, vagyis a terheléstől. Én sokáig húztam a végén már szinte vonszoltam magam, és a fájdalomtól alig bírtam aludni. De nem vagyunk egyformák.

Minden jót kívánok!

Üdvözlettel: tuttuka

880. viaszvirág (válaszként erre: 877. - Vné Mária)
2015. dec. 13. 20:57
Nekem sem használt sem a térdemben sem a csípőmben. :-((((
879. Huncut63 (válaszként erre: 877. - Vné Mária)
2015. dec. 13. 10:35
Én eddig még nem hallottam erről az injekcióról, de utána néztem, ez nem más mint egy hyaluronsavas betöltés, amit a probléma korai szakaszára javasolnak. Hát...hyaluronsavas injekciót kaptam 3 darabot, semmit nem használt, pedig nekem "csak" porclágyulásom volt. Ha nálad már felmerült egyetlen orvosban is a protézis lehetősége nem tudom mit akarnak ezzel. Talán keresned kellene még egy ortopéd sebészt és annak a véleményét is meghallgatni mielőtt nem kevés pénzért kísérletezgetsz.
878. Huncut63 (válaszként erre: 875. - Kántor Klára)
2015. dec. 13. 10:28
Kedves Klára! A combizom és lábszár erősítéséhez idő kell, nekem azt mondta a gyógytornász, hogy 4 hónap!!!! ha minden nap otthon is űzöm az ipart. Szóval az egész itt is a kitartásról, türelemről szól. Ne vegye kedved ha letolnak:-) Bár a derekam jobb lett és a Mckenzie nálam mindössze egy gyakorlatból áll, kicsit talán csalódott is vagyok, muszáj nekem is izmot erősítenem, mert mindkét térdem pocsék, a műtöttben lehet, hogy szabad test van,ezt majd a jövő heti MR igazolja vagy cáfolja. Szóval tornára fel, a szorgalmadnak meglesz a jutalma:-)
2015. dec. 12. 21:49
Sziasztok!olvasgattalak itt benneteket,sajnos nekem is gond van a térdemmel,a sebész és a reumás dokik térdprotézis műtétet javasolnak,viszont az ortopéd-traumatológusom szerint a műtétre még várjunk,de viscosuplementális ínekciós kúrát ajánlott,valaki esetleg kapott ilyet?javult valamit az állapota?köszönöm ha valaki válaszol,szép estét mindenkinek!
876. tuttuka (válaszként erre: 875. - Kántor Klára)
2015. dec. 12. 21:03

Kedves Druszám!

Én is kívánok Neked békés, szép karácsonyt és boldog, de főleg egészségben és szeretetben gazdag új esztendőt!

Ne csüggedj el, meglátod a sok torna fog segíteni, mert Te is nagyon akarsz gyógyulni.

Sok szeretettel üdvözöllek és minden jót kívánok!

Klári

2015. dec. 12. 17:45

Kedves Mindenki,


nagy a csend, goldolok minden szenvedőre, minden frissen műtöttre, olvasgatom a leveleiteket.

A McKenzie tornám egyenlőre nem segít. 4szer voltam... Még van 6 db. Állítólag én vagyok a hibás (ezt sejtetik),mivel nem igyekeztem jobban.... Lehet, most viszont igyekszem: combizom erősítés, lábszár erősítés, a letapadt izmok mozgósítása, a szétcincált hajszál idegeknek is erősödni kell stb stb. Nem csak menni kell, hanem unos-untalan - mint a sportolóknak - edzeni, edzeni.


KÍVÁNOK NEKTEK NAGYON KELLEMES ÜNNEPEKET, SOK PIHENÉST (főzzenek a gyerekek és unokák), fájdalommentes napokat stb stb., gazdag Jézuskát, azaz JÓ EGÉSZSÉGET és jelentkezzetek, ha újat tudtok mondani.

Üdv mindenkinek: K.Klára

874. Kántor Klára (válaszként erre: 873. - Csuvek)
2015. dec. 12. 17:39

Hát igen, hallottam már ezen nagy városunk (sőt majd az egész ország) egészségügyi állapotáról. Én valóban akkor megyek a műtődokimhoz, amikor úgy érzem be kell számolni az állapotomról, bajaimról. Igaz febr. 15-én újból megyek, tehát azonnal fogad, de eddig sem volt bajom vele.

Engen is kezelt a reuma hosszú évekig, de nem a reuma dokinőn múlt, hogy eddig nem csinálták meg. Sőt ő rajta sok múlt, hogy végül is 4 hónap előjegyzés után már mentem is. Én is minden fajta szurit és gyógyszert kaptam, de mint mondta, ez a kötelességük, és csak, ha valóban operálni kell, akkor ajánlják. Én nem szidom, mivel volt doki, aki szerint várjunk még.... De a mostani azonnal műtött. Mi már nem érünk meg jobbat, ez biztos. Német barátnőm mesélte, milyen náluk egy rehab intézet.... Hát.... gondolhatjátok, pedig a régi NDK-s területen lakik és még ott is... nekem a menyországnak tűnt...

873. Csuvek (válaszként erre: 871. - Kántor Klára)
2015. dec. 6. 22:22

Szia Klára! De igen, volt reumatológusom, évekig jártam hozzá, de rá kellett jönnöm, hogy nem használ a sok hülye drága kapszulája és az újabb és újabb szuri a térdembe. Természetesen mindig az volt a"legmegfelelőbb" amit az aktuális orvoslátogatója hozott, és ő ugye elég jó jutalékot kapott utána, ha azt adta el a betegeinek. Nagyon sok pénzem bánta hogy reménykedtem a hatásban. Úgy döntöttem, ott hagyom, de mással sem volt sokkal jobb tapasztalatom. A sokféle kiírt kezelések ut7án nem tudtam beszámolni javulásról, még meg is sértődtek ezért. Ha Én döntöttem úgy, hogy a műtétet választom, és mentem el az ortopédiára. Két év várakozás után sikerült időpontot kapni. De itt nálunk nem így megy (Miskolc) hogy akkor megyek, ha szükségesnek érzem, hónapok múlva adnak időpontot. Azt mondta a kedves asszisztens, ha mondjuk elesnék, vagy hasonló baleset érne, akkor mehetek soron hívül, de nagyon sokat kell akko is várni. Ez a mi egészségügyünk. Elgondolkodom, mikor a tv-ben kórházas vagy valamilyen orvosos filmet látok: lásd Hegyi doktor, vagy Kisvárosi doktor, az csak mese, vagy tőlünk nyugatra valóban a beteg, illetve az ember a fontos? Valaha lesz nálunk hasonló?

Talán, de azt mi már nem érjük meg...

872. Kántor Klára (válaszként erre: 862. - Macifű)
2015. dec. 6. 19:18

Szia Macifű,


olvasd el a 841. sz. levelemet.

Nekem, mint írtam, a műtődoki javasolta a kollagént (Guna), de a reuma dokinő helyette először, mivel nem szeretnek a kütyü mellett szurkálni, a McKenzie tornát mondta.

Hinni én sem hiszek egyikben sem, habár tényleg igaz lehet, hogy minden izmom le van tapadva...

Hajtom a tornát most, holnap megyek a reumára beszámolni, csütörtökön a műtő dokihoz, mivel valaminek történnie kellene, hisz fbr. 15-re kiírtak a másik térdemre , amivel szinte már nem is megyek azon, csak csúszok-mászok....

Tehát 841.

871. Kántor Klára (válaszként erre: 850. - Csuvek)
2015. dec. 6. 19:12

Nekem 6 hónap után kezdett el jobban fájni.

Ritkán nyekergett is, néha most is. Nincs reumatológusod? Akkor, hogy kerültél az ortopédiára? Előtte nem kezeltek ott? Azonnal nem robban le az ember, én 10 év után kerültem a műtődokihoz, amikor a reuma dokinő megunta a nyivákolásomat és látta, hogy baj van. Januárra időpont? Szent ég, merre laksz te? Én időpont nélkül megyek, most, hogy baj van velem, bármikor.

870. Kántor Klára (válaszként erre: 843. - Huncut63)
2015. dec. 6. 19:08

Kedves Huncut,

de, volt minden fajta torna, de úgy látszik, hogy nem volt elég, mivel állítólag most a MacKnezie tornán azt mondta ez a gyógytornász, hogy minden izmom le van tapadva és nagyon gyengék. Kézzel "fejti le" az izmokat a varrat széléről, erősíti kézzel a combizmokat, eléggé fájdalmas. Van 6 gyakorlatom, amit állandóan ismételni kell, hogy megrősödjön. Van jó terhelés és van rossz terhelés. Én úgy látszik eddig csak rossz terhelést csináltam magamnak. Valahogy ez így furán hangzik tudom. A műtő doki meg azt mondta, túlterhelt vagyok. Na szóval néha nem is tudom, mit csináljak.

869. Huncut63 (válaszként erre: 863. - Ciklon66)
2015. dec. 6. 15:45
Minden jót kívánok neked, ügyes legyél! Várunk vissza:-)
868. Esli (válaszként erre: 863. - Ciklon66)
2015. dec. 5. 14:54
Nagyon szurkolok neked, minden rendben lesz!!!
867. tuttuka (válaszként erre: 863. - Ciklon66)
2015. dec. 5. 14:35

Nagyon sok szeretettel kívánok sikeres műtétet és mielőbbi gyógyulást!


Üdv.: tuttuka Klári

866. Ciklon66 (válaszként erre: 864. - Viaszvirág)
2015. dec. 5. 14:05
Köszönöm a biztatást!Üdv.Anikó
865. Huncut63 (válaszként erre: 862. - Macifű)
2015. dec. 5. 10:53
Épp a napokban olvastam az Index fórumán erről a Guna terápiáról, azt írta valaki, hogy neki nem segített.
864. viaszvirág (válaszként erre: 863. - Ciklon66)
2015. dec. 5. 07:45
Fel a fejjel, meg fogsz gyógyulni!! :-)))))
2015. dec. 5. 06:48
Kedves beteg társaim.December 7-én fekszek be az Ortopéd Klinikára most ültetik be a revíziós térdprotézist.Remélem sikerül és utána jöhet a felgyógyulás.Mindenkinek sok jót kívánok Mikulásra!!
862. macifű
2015. dec. 4. 17:35

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, valaki ismeri-e, vagy kapott-e már GUNA Orvosi Kollagén terápiát? Nekem ezt javasolta a reumatológus. Sajnos már nem tudok hinni egyik terápiában sem, mert már annyit kaptam, és egyik sem használt.

A neten is utánanéztem, csak megerősítette az aggodalmamat.

Köszönöm, ha valait írtok róla.

861. viaszvirág (válaszként erre: 859. - Btünde)
2015. dec. 2. 09:12

Ezért kirúgott????? Szemétláda. Szerintem beperelhetnéd.

Mióta kell a dajkáknak csinálni a nagytakarítást??

860. Btünde
2015. dec. 2. 07:25
Csupa öröm az élet.....majd lesz valahogy csak a lábam jöjjön rendbe
859. Btünde
2015. dec. 2. 07:21
Szia. A protézissel hálisten semi baj! Nagyon megerőltettem.Most kb egy hétig fáslizni jegelnem kell piszokul fáj. Dajka vagyok egy oviban. Ráadásul a nagytakarítás kellős közepébe csöppentem. A főnököm azt mondta sajnálja de látja hogy ez nekem nem fog menni kerssek más munkát.-((
858. viaszvirág (válaszként erre: 857. - Btünde)
2015. dec. 1. 09:29

Ne csodálkozz, a teljes gyógyulási idő 1 év. Ezt szokták mondani az orvosok. Még 6 hónapos sem vagy! Nem lett volna szabad ilyen korán dolgozni menni.

Milyen munkád van? Ülsz egész nap, vagy mászkálsz, cipekedsz?

Többet kellene vízszintesen tartanod a lábad.

Kíváncsi vagyok mit mond a dokid.

857. Btünde
2015. dec. 1. 08:17
Sziasztok. Elég régen írtam már,de csak azért ,mert minden rendben volt. július 13-án műtöttek. csodás gyógyulás,kibírható derékfájdalmakkal. Egy hete dolgozom...de már a második hét első napján borzasztó fájdalmaim lettek olyan ,mint műtét előtt térd belső oldalán kegyetlen nyilallás dagadás,lábszáron bevérzés,Munkámat nem tudom elvégezni. Kérdésem:van valaki akit ilyennel leszázalékoltak? van valami esélyem? hogy kezdjek hozzá? ma megyek a műtő dokimhoz..már előre félek mit mond.-(
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook