Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi ideig lehet valaki táppénzen? fórum

Mennyi ideig lehet valaki táppénzen? (tudásbázis kérdés)

13. lamoni
2009. júl. 14. 14:33

Passzív táppénz, és 2 hónap álláskeresési járadék után ha elmegyek dolgozni, de úgy jön ki, hogy muszáj lenne elmenni tp-re, akkor mikortól jár újra táppénz, és mennyi időre?

Esetleg pár hónap munkaviszony után elmehetek újra passzívtáppénzre?

2008. máj. 3. 19:38
Köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 1. 13:46
Egy évig, utána viszont 180 napig dolgoznod kell, hogy újra táppénzre mehess!
10. supin
2008. ápr. 29. 12:03
Bocs! 10 év akart lenni csak elnyomtam. A végén felkiáltó jel!
9. supin (válaszként erre: 8. - Win)
2008. ápr. 29. 12:02
És minden,szó szerint minden meglévő orvosi papirodat szedj össze. még a t0 évvel ezelőttit is4
8. win (válaszként erre: 6. - Lakianna)
2008. ápr. 29. 09:14

A közigazgatási eljárást törvény szabályozza, hogy a kérelem beérkezésétől számítva 30 napon belül intézkedni kell az ügyben.


A nyugdíjbiztosítási igazgatóság először küld neked egy levelet, melyben közlik, hogy az ügyed intézése megindult, mi az ügyszám és ki az ügyintéző, akivel -ha szükséges- fel kell venned a kapcsolatot. Ha valamilyen irat hiányzik, akkor hiánypótlásra is felszólítanak.

Ezzel egyidejűleg továbbítják egy kérelem keretében az ügyedet az illetékes I. fokú OOSZIhoz. Onnan majd szintén kapsz egy levelet, melyben felhívnak arra, hogy az ott megjelölt időpontban és helyen az orvosi irataiddal együtt jelenj meg kivizsgálásod érdekében. Ha valamiért nem tudsz elmenni, akkor ezt a nyugd. bizt. felé igazolnod kell és ők intézkednek, hogy kapj újabb időpontot. Ha akkor sem jelensz meg, a rendelkezésre álló iartok alapján fog dönteni az OOSZI és az ő szakvéleményük alapján a nyugd.bizt. is.

2008. ápr. 29. 09:06
Ez mindig attól függ, hogy az adott helyen hány kérelem vean beadva ebírálásra, hányan vannak előtted.
2008. ápr. 29. 08:39
Köszönöm a válaszokat. A HO most mondta, hogy talán próbáljuk be adni a papírokat már csak egy hónap van hátra a táppénzből.A beadástól számítva mennyi idő múlva történik valami és mi?
2008. ápr. 28. 11:40

Saját jogon bárki beadhatja a rokk.-i kérelmét, nem fontos megvárni amig a HO-nak eszébe jut.( én is így tettem, de miután megkaptam a 67%-ot, megvártam amig letelik a tp.évem és csak utána vettem igénybe a rokk.nyugdíjat)

Ha letelik a tp.éved, még kiveheted a szabadságodat részarányosan és ha addira nincs kész az elbírálás a munkaképességcsökkenésről, akkor kérhetsz a TB-nél méltányossági táppénzt.

2008. ápr. 28. 08:02
1 év. De ha érzed,hogy nem javulsz az orvosnak már előbb el kell inditani a leszázalékolásod. Mert ha az év lejár ott maradsz betegen és pénz nélkül...
2008. ápr. 28. 07:06
igen, 1 év
2008. ápr. 28. 07:03
Amennyire én tudom, a táppénz nem haladhatja meg az egy évet.
2008. ápr. 28. 07:02
Mennyi ideig lehet valaki táppénzen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook