Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi esély van arra, hogy állapotosan felvegyenek valahova? fórum

Mennyi esély van arra, hogy állapotosan felvegyenek valahova? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
46. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 42. - 388b941089)
2011. aug. 4. 09:34
Kedves Vanessa egyedül tőled kaptam normális "gondolatokat" ezért neked szeretnék ugyan így értelmes ember módjára válaszolni. Megvan az anyagi hátterünk és a házunk is, sok mindenünk megvan és a párom jól keres, konkrétan neki köszönhetek mindent, amit eddig elértem az életben, a szüleim is támogatnak, de én szegény családból származom (a párom is) és pont ezért nem fogok felelőtlen döntéseket hozni, csupán felmerült bennem egy gondolat és kiváncsi lettem volna mi a valóság ezzel kapcsolatban. Sajnos rájöttem, hogy embertársaim felé felesleges fordulnom. Remélem más fórumon vagy más helyzetben még számíthatok a tanácsodra és a megértésedre. A suli után baba, azért sem lenne jó, mert szeretnék GYED-et is kapni, ami valamivel több lenne mint csak a GYES, így szerintem legalább egy évet dolgozni fogok előtte, hanem többet. A másik fele, hogy már annak is örülni fogok, ha egyáltalán teherbe esem, mert megvastagodott a méhfalam és kicsit bal oldalt is van a méhem így eleve nem lesz egyszerű. De ezt az élet úgyis hozza, hogy mikor akar jönni a baba, mert ezt ugysem mi választjuk meg. Köszi a válaszokat.
45. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 43. - 388b941089)
2011. aug. 4. 09:27
A bántásról csak annyit,hogy itt mindenkin látszik, hogy magyar, ez a mentalitás jellemző magyarország lakosságának 95%-rá és ezért tartunk ott ahol most, mindegyik csak itélkezni és lehurrogni tud másokat, mert azt hiszi, hogy jobban tudja, amit a másik ez így volt és így is marad az egyik volt tanárom mondott mindig egy nagyon jó közmondást, ami abszolút a magyarokat jellemzi és rájuk is értette, vagyis ránk, "Ha megdöglött a tehene, dögöljön meg a szomszédés is". Ezzel arra szeretnék rávilágítani, hogy én tanácsot és segítséget szerettem volna ezzel kérni, hogy bele lássak mi lenne, ha ez történne velem (MERT NEM EBBEN A CIPŐBEN VAGYOK MOST, AHOGY SOKAN HISZIK), erre mit kapok itt is az esetek 95%-ban leszúrást, ítélkezést, sértést és a legkevésbé tanácsot! Ezen is el kellene gondolkodni a sok "én mindent jobban tudoknak". Eléggé szomorú, hogy itt is meglátszik mennyire nincs összetartás, nyílván irogatok dolgokat, mert ezek futnak végig az agyamon, de egyből a 95%-nak úgy jön le, hogy ezt is akarom csinálni. Nos megnyutatlak titeket kedves többség NEM, NEM EZT AKAROM CSINÁLNI ÉN SEM VAGYOK FELELŐTLEN ÉS IDIÓTA, mint aminek beállítottatok itt elég szépen. És köszönöm, hogy megint sikerült bebizonyítani nekem és itt mindenkinek, aki ezt olvassa, hogy mennyire lehet "támaszkodni" a saját népünkre.
44. b73e24f31f (válaszként erre: 43. - 388b941089)
2011. aug. 4. 06:07
Senki nem bántotta, csak elmondtuk neki, hogy ha ezt teszi amit leírt az tisztességtelen és butaság!
43. 388b941089 (válaszként erre: 41. - Cef15f164f)
2011. aug. 3. 20:03

sztem ne bántsátok, nem tudja mit akar

csak az a baj, h itt nem is fog kapni választ, hiszen mindenki a saját élettapasztalát tudja csak elmesélni és azt hajtogatni....

42. 388b941089 (válaszként erre: 28. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 19:57

figyi, én maximálisan megértelek, hiszen 19 évesen szültem :)) én is sokkal érettebb voltam mindig is a koromnál. A volt osztálytársaim még csak most kezdenek el családot alapítani, nekem már van egy nagy gyerekem.

Ha ennyire szeretnéd, akkor viszont lehet suli után kéne a baba, hiszen ha suli után elmész vhova dolgozni, akkor nehezebben fogsz onnan eljönni szülni...

az anyagi körülményeitek megvannak? ház, biztos bevétel stb

41. cef15f164f (válaszként erre: 31. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 19:46
Neked ennyire munkaondorod van? Munka helyett gyerek, aztán majd úgysem vesznek fel, mert gyereked van. Mégis hogy tervezted, majd úgy 34-40 évesen fogsz munkába állni vagy soha, mert mindent a segged alá tettek?
40. cef15f164f (válaszként erre: 28. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 19:44
Gyakorlatilag mindent akarsz és rögtön. Ez a legkevésbé sem vall érettségre.
39. cef15f164f (válaszként erre: 25. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 19:43
pár hónap alatt akarsz élettapasztalatot? :o
38. b73e24f31f (válaszként erre: 36. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 3. 19:15
...te viszont dícséretesen éretten gondolkodsz a korodhoz képest, most néztem meg :)
37. b73e24f31f (válaszként erre: 36. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 3. 19:13
Én úgy vagyok vele, hogy első az, hogy a munkáltatóm, mivel belőle élek megbízhatónak, szavahihetőnek tartson, hogy a jövőben én is számíthassak rá, amikor olyan helyzet adódik. Eszembe nem jutna ilyesmi, mint a fórumindítónak, úgyhogy talán nem olyan érett, mint gondolja magáról. Nem attól lesz valaki érett, hogy gyereket akar, hanem attól, hogy képes átlátni a dolgokat és reálisan gondolkodni. Nyilván én is szeretnék már babát, de tudom, hogy még nem lehet, hiába dolgozom majdnem 5 éve. Néha le kell mondani a vágyakról, mert egy baba nem játék. Meg a munkahely sem.
36. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 35. - B73e24f31f)
2011. aug. 3. 18:59

Nem csak az, hogy számító. Hanem elég sok baja származhat abból, ha a munkáltatót becsapja, felveteti magát, vagyis ha bárhova fel is vennék, ráadásul úgy, hogy már állapotos, de mivel "húsinak " mondja magát, nem látszana jó pár hónapig alapon- amikor kiderülne, a bukta mellett simán beperelheti, és kártérítést is követelhet azon alapon, hogy megszegte a jóhiszeműségi elvet, szándékosan megtévesztette, és hátrányára új alkalmazottat kell felvennie, új ktg kiadást jelentene, betanítási..stb idő. És még hivatkozhatna arra is, hogy nem is biztos, h azonnal találna a helyére valakit, így hátrányba kerülne a vállalkozása, vagy a tevékenysége, amivel foglalkozik..Hallottam már ilyen perekről, és ott a munkaadó nyert.

Tény, sokan akarnak ennyi idősen gyerkőcöt, meg még jóval idősebben, 30 felett is reménykednek, de sokaknak szerencsére eszük is van arra, hogy belegondolnak a következményekbe. Nekem van egy pici fiam, férjem nagyon jól keres, mikor visszamentem volna, a munkáltatóm nem tudott alkalmazni (2009) a válság miatt felesleges lett a munkaerő. Azóta nem találok munkát, szerencsére megtehetem, hogy hülyére tanulom magam (fősuli melett 3 oklevél+most csinálom a 3. felsőfokúm), de nem szívesen gondolnék bele abba, mi lenne a férjem nélkül. Szerencsém van, hogy el lennék a szüleimmel boldogan, nem szenvednék semmiben hiányt a fiammal, de nem mindenkinek vannak ilyen szülei. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de lehet mert jól keres a férjem, azért, de én nem tartottam nehézségnek megvenni neki mindent, sokkal többet költ egy felnőtt, mint egy pici gyermek, nem a fenntartása lenne nehéz, hanem arra gondoljon, mi van, ha szétmennek, vagy történik valami rossz a párjával,ha nincs biztos munkahelye, akkor már nehéz lesz minden, és kevés a megélhetéshez a szeretet.



Nem arra kell alapozni a babát, hogy pár hónapig gyűjtsenek x összeget, és élnek azzal. Ha becsúszik, hát becsúszik, akkor más a szitú, de ha nincs baba, akkor ne a vágy miatt akarjon a topik nyitó babót, akkor próbáljon megteremteni bizonyos dolgokat, hogy könnyebb legyen!

35. b73e24f31f (válaszként erre: 25. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 18:29
Úgy nem lesz élettapasztalatod, ha az első helyedről kirúgatod magad, mert teherbe esel. Ez nem éppen jó ajánló levél sehol sem. Átvágod az első munkáltatódat, szerinted a következő mit fog rólad gondolni? Azt, hogy számító vagy!
34. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 18:25
Mi olyan sürgős 21 évesen?
2011. aug. 3. 17:53
Ha megmondod semmi.
2011. aug. 3. 15:44
A másik, hogy befolyásos rokonok vannak, de undorítónak tartom azt, aki mások pénzén akar megélni...
31. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 30. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 3. 15:41
Az az igazság, hogy konkrétan az futott végig, az agyamon, hogy husi vagyok szóval az első 5 hónap nem hiszem ,hogy meglátszana bár fogalmam sincs, mert soha nem voltam még állapotos, de a lényeg, hogy ha munkába is állok véleményem szerint tök mindegy mennyit húzok le, mert igyse úgyse lenne rá nagy esély, hogy visszavesznek, mert fiatal anyukaként mégannyira sem kellenék...Magyarországon ez a nagy büdös helyzet, sajnos ilyeneket is ismerek...ebből adódóan szerintem ez a része lényegtelen, hogy az elején v később leszek állapotos, főleg, ha behozzák, hogy egy kismamát kirúghatnak majd amiatt, hogy a munkáltató szerint nem tudja már úgy végezni a munkát, mint előtte...sajnos arra kezdek rájönni, hogy itt úgy ahogy van sz@r az egész és nem is lesz jobb. a másik, hogy legálisan szinte lehetetlen megélni.
30. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 28. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 15:28

Nem is ezzel van gond, én is érettebb vagyok, kiéltem bőven magam a főiskolás éveim alatt. De! Ha annyira felnőtt, és érett gondolkozásod van, elég csak körülnézned, meg hallanod tv-ből, ismerősöktől, bárhonnan a mai gazdasági helyzetet, meg a munka világi dolgokat, és egyből leesne, hogy a nagy I betűs életben nem úgy vannak a dolgok, ahogy te azt szeretnéd. Ha minden eshetőségre akarsz számolni, azzal is kell, hogy mi van, ha most vállalsz gyereket, munka nélkül, és elhagy a párod/történik valami vele??? Munka nélkül meg nehéz, kivéve ha olyan stabil, biztos háttered van, ami jócskán megkönnyíti az egészet!

Ahogy már írta más is, úgy jön le, hogy nem vagy elég határozott. Te se tudod mit akarsz. Ha meg igen, akkor minek nyitsz egy olyan témát, amin már csak elég elgondolkozni egy kicsit az érett gondolkodásoddal, és meg is van a válasz. Elhiszem, hogy tapasztaltabb emberek válaszára vagy kíváncsi, de gondolom a te köreidben is vannak tapasztaltak, akkor miért nem hallgatsz rájuk? Sejtem, ők is azt mondják, hogy ne vállald a gyereket, főleg úgy, hogy munkába mennél, ami nem fix, hisz te se tudod hova mennél, ki venne fel, és már egyből gyereket is akarnál. Sok bátor fiatal van, aki bevállalja a gyereket, és nem gondolnak bele a következményekbe, a felnevelésbe. Sőt, még a nálad jóval idősebbek is gyerkőcöt akarnak, és lehet pont az anyagi meg a mai kilátástalan helyzet miatt nem mer belevágni. Van, ki szerencsés anyagilag, de nem mindenki, úgyhogy döntsd el te, hogy melyik kategóriába tartozol. Ha pároddal együtt szeretnétek, hozzátok össze, de arról ne álmodj, hogy felvesznek téged - vagy ha fel is vesznek, és netán pár hónap után bejelented, terhes vagy, garantált, hogy nem fognak visszavenni, kivéve ha szuper munkaerő lennél.

2011. aug. 3. 15:16
nulla
2011. aug. 3. 14:56
hát ő 30 évesen azért már határozottabb :), az az igazság, hogy szeretnénk babát, de én csak anyagi stabilitás mellett szeretném, őszintén mondom, hogy készen állok rá és én sokkal érettebb vagyok a koromnál fogva más még bulizik éli az életét, de én már kiéltem magam komolyan, kevesen mondhaták el, hogy a párjuk mellett maximális a szabadságuk, nekem megvan és fordítva is. azt bárom h elment egy évem az életemből, mert előkészítőre mentem szakközépben...
2011. aug. 3. 14:55
Ha már látható akkor semmi,de mi értelme is lenne?
26. 388b941089 (válaszként erre: 25. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 14:51
sztem te se tudod (meg a párod sem) pontosan, h mit is szeretnél ugye? :)
25. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2011. aug. 3. 14:48
erről ö is tud :) nem indítok soha titkos akciót nélküle és együtt tervezzük, ezért igen tud róla :), csak közösen találgatjuk hogy lenne jó. már most is tudnánk babát vállalni de nekem fontos h legyen szakmám és élettapasztalatom, per pillanat most is gyakorlaton vagyok.
2011. aug. 3. 14:48

csak példaként említem meg az én munkába állásomat, hogy összeálljon a kép azzal kapcsolatban, amit a többiek már elmondtak.

4 és fél éve egy ügyvédi irodában dolgozom, 9 éves a nagylányom.


a főnököm (35 éves, nő) eredetileg egy 40 év körüli nőt akart felvenni, tekintve, hogy egy ilyen korú nő már túl van a gyermekvállaláson és valszeg már nem is akar több gyereket. Több felvételi körön kellett túlesnem, az egyik megbízónk vezetősége előtt is be kellett mutatkoznom, akik viszont közölték, h ők csak is kizárólag fiatallal akarnak együtt dolgozni. Így én bizonyultam befutónak...


a munkáltatók hosszú távban gondolkodnak, nem szeretnek időt pazarolni az egyes embereik betanítgatására.. Legyen egy jó, megbízható, nem akarnak 2 év múlva váltani.


sztem te még fiatal vagy, suli után dolgozz pár évet és csak utána gondolkodjatok a babán, ráérsz még :)

2011. aug. 3. 14:40

sztem ezt az egészet beszéld meg a pároddal, meg kéne tudni, h ő hogy gondolja ezt.

Te már szeretnél babát?

22. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 20. - 388b941089)
2011. aug. 3. 14:33
mármint? hogy dolgoznék kicsit több mint fél évet? hát hogy a mai szuper rendszerben kb 30 évesen lesz először anyuka valaki és én nem szeretnék igy járni...de sajnos igy fogok...
21. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 13. - Ae41080e1f)
2011. aug. 3. 14:17
elmennék szivesen, de 6éve vagyok együtt a párommal és lassan 3éve elünk együtt van már házunk és itt szépen kiépítettünk magunknak mindent, ezt nem szivesen hagynám itt, ha tehetném amúgy én sem lennék már itt és aki megkérdez mindenkinek azt mondom ha nem olyan szerencsés mint én akkor menjen innen minél messzebb.... :/
20. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 3. 14:16
és ennek mi értelme lenne?
2011. aug. 3. 14:14
Jah és az lemaradt, hogy már 21 éves vagyok, nem 17....
2011. aug. 3. 14:14
A többi hozzászólást is köszönöm sokat segítettek a jövőre nézve. :)
17. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 15. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 3. 14:13

Tudom, hogy most azt hiszed olyan vagyok mint a mai tizenévesek, de az nem az én problémám, hogy nincsenek normális szüleik, mert elsősorban a szülő tehet arról milyen lesz a gyereke, másrészt meg nem vagyok már állapotos csak a gondolataim nem hagynak és mint mindenki szerintem én is tervezgethetek csak úgy...eszem ágában sincs felelőtlen anyukának lenni majd valamikor, mint a mostaniak többsége. csak érdekeltek a tapasztalt anyukák és dolgozónők véleményei, mert ők mégis csak jobban belelátnak már a "nagyvilágba, mint én", de köszönöm a választ és amúgy nem kell 2 év 365 munkanapnak kell lenni (mert ennek is utána néztem), ami nekem csak 185nap, mert tutira elvégzem a sulit bolond nem vagyok.


a másik csak szeretném kitapogatni a lehetőségeket és jól meg/átgonodolni mi hogy legyen, persze tudom, hogy a gyerek nem programozással jön, de minden eshetőséget szeretnék átlátni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook