Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi esély van arra, hogy állapotosan felvegyenek valahova? fórum

Mennyi esély van arra, hogy állapotosan felvegyenek valahova? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
136. 4c1a787e8f (válaszként erre: 131. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 4. 13:29

Már bocs, de ha ez így lenne, akkor nekem nem járt volna gyed az egyik gyerekemnél se... Ugyanis éppen a határon voltam a naptári napokkal...


Lehet, hogy az összeg számításnál így van, de a jogosultsági napoknál tuti nem...

135. Derya (válaszként erre: 13. - Ae41080e1f)
2011. aug. 4. 13:28
hol adnak lakást, ha szülsz?
134. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 129. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 13:28

ha kevesebb időt tölt ott, mint egy év, a nyugdíjnál azt veszik alapul,ahol megvolt legutóbb az egy éve. Gondolom itt is. Ez van, ha pl. valaki kismamaként elutazik nyaralni, és beleszül az országba, ugyanúgy kap ellátást a saját hazája jogán, de ha már lakni jön, állandó címmel, az már más.


Nyugdíj, abban képben vagyok, de mire oda jutunk, lehet nem is lesz.

133. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 128. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 4. 13:28
Na most már értem :) ,szóval a biztosított időbe beletartozik, de jóval kevesebbet ér pénzben, mintha dolgoznék...azzal tisztában vagyok, hogy állambácsi eltaposna mint egy bogarat, ha nem dolgoznék... :(
2011. aug. 4. 13:27

Egyébként meg minden, amire itt bárki is hivatkozik, valahol jogszabályban rögzítve kell legyen. Én ezeket csak akkor hiszem el, ha magam is látom leírva...

Viszont ezeket nem könnyű megtalálni, azért kérdeztem itt a dolgokat, mert aki napi szinten foglalkozik vele, tényleg jobban tudhatja...


Most ez nem csesztetés, de az, hogy valahol a jegyzetemben volt, az nem egy hivatkozási alap...

Valahol a számítási alapok és módok is jogszabályba vannak rögzítve..


Néha még a TB-t is perelik ilyenek miatt...


Az a baj, hogy itt minden meg van ebben az országban kavarva, hogy ki ne lehessen rajta igazodni józan paraszti ésszel...

131. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 127. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 13:25
Ha megvan a 365 nap munkaideje, akkor kapná a gyedet- de az a bukta ebben, hogy a munkanapokat kell számolni, és nem a naptári napokat, az meg megvan a két év, hogy összejöjjön a 365 nap munkanap. (sokan ezeket keverik össze, mert a hétvégét, munkaszünetet is beleszámolják)
130. 388b941089 (válaszként erre: 124. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 13:24
igen mindent értek, szerinted egy gyerek felnevelése terror és csak önsanyargatásról szól, a szülők pedig mint független lények megszűnnek létezni... hát nem semmi, h létezik ilyen gondolkodás is....
129. M0ncsa (válaszként erre: 125. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 4. 13:23

Nyugdij temajaban nem vagyok jaratos, de 30-35 ev mulva tuti vagni fogom, es allok rendelkezesre :)))

Azt nem tudom, mi van akkor, ha valaki csak "szulni megy" egy adott orszagba (jo most sarkitok persze). Ertem ez alatt, hogy kevesebb, mint egy evet tartozkodik ott. Erdemes lenne azonban alaposan utanajarni, mert konnyen penz nelkul maradhat az orosz kismama :(

128. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 123. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 4. 13:22

az időbe a teljeset, de az összegben 65 napot!


Szerinted meg engedi az állam, hogy suli után dolgozz össz. 6 hónapot, és kapjál gyedet, tgyást? ennyi erővel senki se dolgozna tovább, mert tuti jogosult lenne ezekre az ellátásokra.


Megkapják, de összegben jóval kevesebbet, most volt egy olyan eset, hogy suli után elhelyezkedett valaki, több mint egy évet dolgozott, jött a babó, és pár hónap hiányzott a két évből neki, így a sulit számították hozzá, de összegben kevesebbet kapott. (Mert az, hogy biztosított vagy a suliban, annyit jelent, hogy van TB fedezeted, ha történik valami ellátnak), de a suli nem egyenlő a munkaviszonnyal, így számításban se tudják beleszámolni, csak időben.

127. 4c1a787e8f (válaszként erre: 121. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 4. 13:22

Három gyereket szültem itt, voltam közben egyetemista, volt munkaviszonyom, volt, hogy egyéni vállalkozó voltam, szóval ezzel van tapasztalatom... Leginkább az, hogy el kell menni tanácsadóhoz...DDDD


Az említett orosz csaj meg dolgozna itt 365 napot, csak az a kérdés, hogy akkor járna-e neki itt a gyed... Merthogy mindig vannak olyan kitételek, amik a törvényből nem jönnek le... Mint pl. ami itt az előbb is előjött...

126. cef15f164f (válaszként erre: 45. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 4. 13:20
Gondolom, akkor azért szívesen támaszkodnál a sok "én mindent jobban tudokra", ha csak az 5 000-es TB hozzájárulásodat fizeted magad után amíg otthon malmozol. Az is magyaros mentalitás, hogy szapusz minket, és egyből azzal jössz, hogy úgyse vennének fel kisgyerekkel. Ilyen hozzáállással tényleg csökkented az esélyeidet.
125. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 122. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 13:18

persze, érthető volt. Ez az a rész, amit nem nagyon tanítottak a suliban, de hát már ez külföld. Mi a nyugdíjast tanultuk ilyen téren, még példába se szerepelt ilyen, annyit tudtam, h tagországonként más az ellátás, és mindig az adott tagországi szabályokat kell nézni, ill. mást, ha egy évet ott tartózkodik.


De ott gondolom nincs is ilyen cirkusz, hogy vissza-e veszik, vagy sem.

124. M0ncsa (válaszként erre: 120. - 388b941089)
2011. aug. 4. 13:17
Az idezett mondat utani (tehat a bekezdes masodik) mondatomban elmagyaraztam, olvasd mar vegig a bekezdest, konyorgom, es teljessegeben ertelmezd, koszi
123. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 104. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 13:17
Most összezavarodtam, akkor most a teljes 180napot számolják be vagy csak egy részét? :)
122. M0ncsa (válaszként erre: 117. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 4. 13:14

hat, hogy jobb-e, azt nem tudom. nem vagyok benne biztos, hogy jobb :)

de egy tuti: egyszerubb. mig Mo-n 3 fele van (gyes, gyed, meg vmi harmadik, a nevet se tudom), itt csak egy, ami egyetlen szempontbol oszlik 2 reszre: elso a szulesi, 90 nap, erre apuka nem mehet, csak kiveteles esetben (anyuka meghal pl.), a masik a gyermekgondozasi (maradek 9 honap), erre mehet apuka is. egesz ido alatt az elmult egy ev netto berezesednek a 100%at kapod, mindent (jarulekokat pl.) a TB fizet, munkaltatonak koltsege nincs. egy ev utan meg takarodo dolgozni (tehat amikor a gyerek 11 honapos). Mas kerdes, hogy erdemes-e, mert az allami bolcsi havonta 620-640 euro, privatot meg se merem nezni.

jogosultsag: barki jogosult, aki a szulesi szabadsag megkezdesekor rendezett biztositassal (tehat munkahellyel, teljes osszegu biztositassa - akik maguk fizetik a TB-t, mert pl. munkanelkuliek, vagy diakok, kutyafulet sem kapnak) rendelkezik. Persze a papirokat min. 1 honappal korabban be kell adni, ergo a munkaviszonynak min. 1 honaposnak kell lennie, de inkabb tobb. Ha az utolso 12 honapban nem volt vegig munkaviszonyod, a "hianyzo" honapokat kiegeszitik a mindenkori netto minimalber 55%-aval, es ezzel atlagolnak.

Remelem, ertheto volt, ha nem, kerdezz nyugodtan, neha nem fogalmazok eleg vilagosan ;) :)

121. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 119. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 13:13
Bakker..ha ott nincs ilyen GYEd rendszer, mit kapnak a kismamák ott? Ha lenne ilyen rendszer, hogy kap valamit ,akkor kapna itt Magyarországon is, meg lehet igényelni, mert az ellátás az előző két évet nézi, és ne legyen meg a 180 nap kiesés. Ha mást kapnak ott Oroszhonban, akkor az viszont megilleti itt, de férje jogán sajnos nem fog kapni ellátást, mert Mo-on nincs lefektetve, hogy ha dolgozik valaki a családban, alanyi jogon a többi is biztosítottá válik. Ha neked nem lenne munkahelyed, férjednek lenne, és te terhes lennél, itt sajnos nem engedélyezik azt, hogy a férjed jogán kapj Tgyást, GYED-et.
120. 388b941089 (válaszként erre: 118. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 13:07

no komment :)

velem és a családommal minden rendben, köszi :)

akkor mire értetted azt, h az addigi párkapcsolatának vége, ha babájuk születik?

elmagyaráznád?

2011. aug. 4. 13:04

Én is úgy gondolom, hogy a magyar TB-t a befizetett lóvé érdekli... de azért ne akkor derüljenek ki dolgok, amikor kapni kéne a lóvét...


Szóval a lány Oroszországban dolgozott, mondjuk 10 évet. Kb. Ott állítólag nincs ilyen gyes-gyed rendszer... Onnan még mindig vízum kell ide Magyarországra... Szóval ezt hol lehetne megtudni, hogy ilyenkor mi van...

Most ők úgy gondolják, hogy ha itt meglesz a munkavállalási engedélye, akkor vállal munkát. Csak ők is sürgetnék a babavállalást, mert a lány már 34 éves... Most úgy hiszik, elég a 365 nap. (persze a 365 nap gyedhez)..

118. M0ncsa (válaszként erre: 115. - 388b941089)
2011. aug. 4. 13:02

:DDDDD

ezt sulyosan felreertelmezted :))

es ha azt irom, hogy "a gyerek eljovetelevel vege az eddigi eletednek", akkor sejtelmesen arra utalok, hogy meghal a delikvens? :DDD


most mondjam azt, hogy a sajat gonoszsagodat projektalod ram? ;) inkabb nem, en nem vagyok ilyen gonosz :p

117. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 114. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 12:58
na akkor itt van, nálatok így van? tökre érdekes, h más országokban milyen rendszer van, néha sokkal jobb, mint itt.
116. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 113. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 12:57

Ha nem Eus- akkor passz, utána nézek, nem mindenhol vannak ezek a szabályok. Pl. Aki határ mentén van, barátnőm sógornője, kijár dolgozni a férje külföldre, olyan biztosítása van, ami a feleségére is kiterjed, az asszony otthon van már vagy 10 éve, nem kell biztosítást fizetnie, mert a férjének a külföldi állandó munkahelye miatt megvan, és elfogadják. Hülye rendszer.


Ha több munkahelyed van több Eu-s országban, és nyugdíjra lennél jogosult, összeadódnak a nyugdíj évek a tagországokban. Mondjuk ott az egy évnél több időszak vonatkozik, ha nincs meg az egy év, ahhoz kell hozzáadni, ahol utoljára volt egy évet.

Ha most nem Eu-s, meg kell nézni, hogy mióta házasok, hol éltek, milyen tv-i vonatkozás volt az ottani ellátásokra. Ha engedi a tv- hogy a jogosultságot átvigyék a férje országában, akkor megkapja, ha nem, akkor csak GYEs-re lesz jogosult. Ha a nő rendelkezik olyan biztosítással, hogy a családtagért is felel, akkor a férje jogán megilleti majd, de ez országfüggő. Én hallottam már olyat, hogy eu-s nőci terhes lett, hazajött szülni, és megkapta. De ez Eu-s tagállam, és magyar volt alapból.


Ilyenek miatt tényleg kell a tanácsadó, mert mindig változik valami. Adószakértőnek tényleg jó lenni, nővérem NAV-nál revizor, de mégsem tud olyan dolgokat, mint pl. én. Ők számfejtettek, számviteleztek, számoltak, nekik pl. egy számolás nem volt fél oldal, nekünk meg van, mikor több oldal volt egy feladat. Ők mást tudnak, meg mi is, ocsmány a magyar Tb rendszer, sok buktatóval, és sok kritériummal, és ez csak rosszabb irányba halad.


Amit belinkeltél, nincs leírva,valahol azt hiszem, mégis, emrt mi is megtaláltuk, de nem a jogszabályoknál, nekem órai anyagom van, jegyzet, a minisztériumból hozta a tanárunk, aki ott dolgozik. Ezekben már számolni kell, és tisztába lenni a szakzsargonnal, pl. kit nevezünk biztosítottnak, meg kit nevezünk jogosultnak, mert ezekhez a szavakhoz kötik az ellátásokat (itt pl. TGyás, GYED, baleseti tp, tp- mind biztosított, jogosult a GYEs, anyasági támogatás...)

Sógorod felesége mennyi ideig dolgozott ott, ahol most mond fel?

2011. aug. 4. 12:54

"Ezenkivul ne hagyd figyelmen kivul azt a tenyt sem, hogy a gyerek eljovetelevel vege az eddigi parkapcsolatnak."


Ez a mondatod sejtelmesen arra utal, hogy a gyerek érkezésével vége mindennek, az addigi párkapcsolatnak is...


de te ezt honnan veszed, ha nem éltél még át hasonlót?

114. M0ncsa (válaszként erre: 113. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 12:50

Ebben a temaban elmondhatom a sajat tapasztalatomat, leven en is kulfoldi vagyok itt:

Adott esetben teljesen mindegy, hogy EU vagy nem EU tagallambol jon a menyecske, az adott orszagot csak a TB erdekli. Szoval, egyszeru a keplet: van biztositasod (munkad) - kapsz penzt, nincs biztositasod - nem kapsz penzt. Hogy allampolgar vagy, vagy allando tartozkodasid van, vagy ideiglenes, az ebbol a szempontbol tokmindegy.

De varjuk meg szerintem a szaki valaszat :)

113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 111. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 4. 12:39

a hatályos törvényt másoltam ide..


Azok pl. hol vannak leírva, amiket mondasz?


Egyébként pont ezekért a dolgokért még az adószakértő anyám is azt mondta, hogy akkor indulás egy TB-tanácsadóhoz... És jó is volt, hogy elmentünk, sokszorosan megtérült a munkadíja...



Ja, kérdés, ha Te ezt így tudod:


Sógorom most nősült, orosz lányt vett el, eddig ő ott kint dolgozott, tán most a napokban mondja fel ott a munkáját. Ők is szeretnének babát, hogy lesz, vagy lesz-e a lány itt jogosult gyed-re, stb..

Az vili, hogy melóhelynek kell lenni, csak nincs-e más kitétel ilyenkor, külföldi, nem EU-s állampolgár, de hivatalosan házasok...

112. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 108. - 388b941089)
2011. aug. 4. 12:34
Hát én őszintén mondom, hogy keresve se találtam volna jobb partnert, odaadó önzetlen és imádom :), egy csupaszív ember :)))
111. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 104. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 12:34
annyit kihagytál még a nem kell folyamatosnak lennie után, de 180 nap kisesnek nem lehet lennie. A sulis éveknél meg hiába számolnak el 180 viszonyítási napot, csak 65 nap számít bele a számítási időszakba.
110. M0ncsa (válaszként erre: 107. - 388b941089)
2011. aug. 4. 12:33
Idezd kerlek azt a mondatomat, amiben azt mondtam, hogy a kapcsolat megromlik a gyerek miatt.
2011. aug. 4. 12:33
Nah most megyek ebédelni, ne írjatok addig sokat, hogy tudjam követni :))
108. 388b941089 (válaszként erre: 106. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 4. 12:33

Igen tudom milyen ez, hiszen én is gyereket nevelő szülő vagyok.


ha szerencséje van, akkor a párja rendes és nem lesz gond.

107. 388b941089 (válaszként erre: 103. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 12:30
mert akkor te is rosszindulatú vagy. Miből gondolod, h minden párkapcsolat megromlik azért, mert gyerek születik?? miért ijesztegeted ilyennel őt? csak azért, mert neki lehetősége van már azon gondolkodni, h mikor legyen babája?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook