Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik kézzel tisztelegnek a pilóták, katonák, stb? fórum

Melyik kézzel tisztelegnek a pilóták, katonák, stb? (tudásbázis kérdés)


9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - A.girl)
2022. szept. 22. 05:48
Én még sosem figyelgettem.
8. a.girl (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 21:55
Én sose vettem észre, hogy a pilóták bal kézzel tisztelegnek. :)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - A.girl)
2022. szept. 21. 14:20
Köszönöm.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - A.girl)
2022. szept. 21. 14:18
Engem most konkrétan azért kezdett el érdekelni a dolog, mert láttam a Top Gun: Maverick című filmet és ott talán jobb kézzel tisztelgett Tom Cruise és ez vetette fel bennem a kérdést, hogy valójában más a pilóták, a haditengerészet tisztjei, vagy a katonák tisztelgése.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2022. szept. 21. 14:15
Köszi.
2022. szept. 21. 11:49

Kíváncsi lettem én is, és megnéztem ezen a linken: [link]

Ilyen kérdésekre válaszolnak ott: Tiszteleghetek bal kézzel? Miért tisztelegsz a jobb kezeddel? Miért bal kézzel tisztelegnek a pilóták? Mikor tiszteleghet egy katona bal kézzel? Tiszteleghetnek a veteránok koppintás közben? Tiszteleghetnek a haditengerészek beltérben? Miért viselnek a katonák kutyacímkét?

2022. szept. 21. 11:37
ha nem akadályozott a jobb kéz, a jobbal
2022. szept. 21. 11:36

Jobb.

Hosszabban: [link]

2022. szept. 21. 11:21
Azt tudom, hogy honnan származik ez a tisztelgés dolog (a lovag korban a sisak rostély felhajtàsànak mozdulata ez), de nem tudom, hogy hivatalosan jobb vagy bal kézzel kell-e tisztelegni. Csak úgy érdekel a dolog, hátha tudja itt valaki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook