Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2014. márc. 29. 05:07
Nekem nagyon szép kaktusz-ültetvényem volt nagy díszes kerámia tálakban, - ott hagytam a házban...
2551. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2545. - Tejespite)
2014. márc. 29. 05:04
Tepikém, ilyen lázban égtem én is, amikor az első kenyérgéppel megajándékozott az Uracskám! Ma meg már ott tartunk, hogy fél kiló kenyeret eszünk ketten egy hétig!
2550. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2548. - Mese)
2014. márc. 28. 16:20
te porolod a szőnyeget?? Hogy bírod? Az nagyon nehéz.
2549. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2545. - Tejespite)
2014. márc. 28. 16:18

Hurrá, itt vagy Tepikém!

Nagyon köszönöm, ha küldesz képeket a finom dolgokról! Még látni is jó! Ide is küldjél kóstolót.

Ma én mézest csináltam (nem pusszedlit, hanem tepsiset), elég jó lett, ide is hoznék belőle, ha tudnék...

A fiaméknak sütöm mindig a nagy részét, de ma nem tud érte jönni, holnap sem biztos. Megint mászkálni fogok holnap is, mindig kell valami a főzéshez. Hétvégén most akciós minden zöldség, tészta és tojás, de csak a törzsvásárlóknak, ezt ki kell használni.

A banán rettenetes drága, de ez a kedvencem, vettem pár darabot, mert akciós volt.

A sütéshez van kedvem, ki fogom próbálni a kókuszos bögrést legközelebb.

Jól teszed Tejespitécském, h. ökoanyut követed! Tényleg elég sok munka lehet vele és kuporogva kell csinálni - tényleg gyűjtsd az erőt akkor...

Hiába a ragyogó idő, ha benn is van mit csinálni (itt van pl. az internetezés, ami ugye szintén nagyon fontos - és egyebek).

Mindenkinek szép délutánt kivánok!

2548. mese
2014. márc. 28. 16:17
szőnyegporolás
2014. márc. 28. 16:04

Igen, Andikám, én azt hittem, hogy slaggal locsolsz... mert különben szörnyű nehéz munka, ahogy le is írtad...

Nagyon szorgalmas és erős vagy - ez vígasztaljon.

Én pl. annyit locsolok, hogy a kis kertben egy 2 literes PET palackkal meglocsolom azt a pár virágot, amit én ültettem és ami közel van hozzá.

A kaktuszaim az erkélyen vannak - azokat meg ritkán kell. (egyet ki fogok selejtezni, mert pocsék, csak még várom a szakvéleményeket: van 2 hozzáértő asszony, ők a szakértők.

Próbáld meg sztem a műszaki vezetőt megkérni a slag-ötlettel, aztán ha fel kell mosni, szólj a biztonsági őrnek (ugye van ilyen?), hogy mossa fel.

Az is jó, ha a férjed nevet, csak nem kell görcsöt kapni a röhögéstől...

Közben jókat nevettem, azon, h. a műsz. vez.-t fel kellene locsolni.

Azt mondod, hogy mosnák fel? Hát vízzel!

Eleget bolondoztam, szép délutánt kivánok és estét, meg majd édes álmokat, utána jó reggelt, stb.

2014. márc. 28. 15:51
a főzés és sütés is pepecselős, vagy még talán a vasalás...
2545. Tejespite
2014. márc. 28. 08:47

Nagyon eltűntem ugye? De teljesen magába szippantott a kenyér- és kelt tészta sütés, amikor egy kis időm van azt nézegetem és persze sütögetem is. Annyi jó ötlet és finomság, azóta nem vettem boltban semmi ilyesmit, sikerült malomból is olcsóbb lisztet venni, szóval nem csak az íze és állaga miatt éri meg, no meg tudom h miből van!! Persze nem minden művem sikerül, majd küldök Ágikának képeket mert az ő e-mail címe megvan. Most zsúrkenyeret is kétfélét csináltam, egyet a családnak egyet pedig olyat amiben nekemvaló lisztek vannak, de a családomnak az is nagyon ízlett, szóval nyilván eztán zsúrkenyérből csak olyat fogok, nekik se árt ha kevesebb fehér lisztet esznek.

Örülök, h jól vagytok, itt a tavasz, ragyogó idő, legjobb lenne kint lenni, de egyebeket is kell, és h a topik témájánál maradjak, tegnap a fürdőszobát takarítottam alaposan (ökoanyu ötlete alapján, aki pedig nemigen használ vegyszert és én is minimálisat) mosogatószer és langyos ecet keverékével tisztítottam át. Ma az icipici konyha jön, mosogató, lehet h szétszedem a lefolyót is, bár ehhez - mivel úúúúúútálom csinálni - még gyűjtöm az erőt. Nem is a szétszedés hanem azh összes ottlévő edény ki- és bepakolása, persze mindez kuporogva :-(

2544. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2540. - Csakegyharit)
2014. márc. 27. 22:25
Hogy állsz a fűnyírással és a levelek összesöprésével? DDDD....
2543. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2536. - Abrahamtomi)
2014. márc. 27. 22:22

Nem értem, miért vagy úgy kiakadva, ezt majdnem mindenhol a férfiak végzik, - nem?! DDDDD...

Addig a feleséged kivisz Neked egy korsó sört!:)))

2014. márc. 27. 22:19

Ágikám Édes, viccelsz? Gondolod, hogy kivezették nekem a vizet a tetőre?! Már így is túl sokat megengedtek nekem, hisz a liftaknát is elkunyiztam, még be is polcozták nekem és kulccsal zárható ajtóval látták el. Nem tudom, hogy mosnák fel a műszaki vezetőt, ha előállnék a slagos ötleteddel! DDDDD....

De még a férjem is röhögő görcsöt kapna!:)))


Puszi Neked, - jó éjt!

2541. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2538. - Dominik92)
2014. márc. 27. 22:12

PORTÖRLÉS?! bRRRRRRRR.....


Én is utálok port törölni, de sajnos muszáj...

2014. márc. 27. 19:48
A pepecselőseket utálom. Viszont azt mind szeretem, amivel gyorsan meg vagyok. A porszívózás a kedvencem, mert az csak egy perc, mert végigszáguldok a lakáson. Utána a mosogatást, mert az is gyors, meg a portörlést, a felmosást stb...ezek mind gyorsan megvannak. Most hirtelen nem is jut eszembe, hogy mit utálok, de az biztos, hogy nagyon utálom.
2014. márc. 27. 19:11

Hát igen, értem én, Andika, csak nem gondoltam, hogy olyan rengeteg virágod van! Tudom, hogy neked adták, akik már nem bírják locsolni, vagy meghaltak és rád hagyták, szóval így már értem. Azt hittem, h. a tetőn lehet esetleg slaggal locsolni.

Jó éjszakát, puszi.


Ma voltam Nyíregyházán a temetőbe, vonattal, busszal persze és itthon meg gyalog. Vettem virágokat, és egy gimis osztálytársammal találkoztam, sokat beszélgettünk - szóval jó napom volt!

2538. dominik92
2014. márc. 27. 10:13

Sziasztok!


Én port törölgetni utálok: Mindent leszedni, letörölni a port, majd visszatenni ugyanoda... Ráadásul körülbelül 2 nap után megint lehet/lehetne újra törölgetni.

2014. márc. 26. 22:01

AZ ÚGY LEHET ÁGIKÁM, HOGY AZ EMELET ÖSSZES NÖVÉNYÉT ÉN ÁPOLOM, - PLUSZ MÉG OTT VAN A TETŐTERASZOM.

MIRE MEGTÖLTÖM A SZÜKSÉGES 10-12 DB 5 LITERES PALACKOT ÉS KICIPELGETEM, - MÁR ÚGY LÓG A NYELVEM, MINT A KUTYÁNAK, - ÉS AZ SEM DOB FEL TÚLZOTTAN, HOGY DICSÉRIK A NÖVÉNYEKET!

IGAZ, A FÉRJEM SOKSZOR BESEGÍT, DE ÁLTALÁBAN REGGEL LOCSOLOK, AMIKOR Ő KOCOG...

PERSZE, HOGY AKINEK VAN PÁR CSEREPES NÖVÉNYE, AZ BIZTOS SZERET LOCSOLNI, - HÁT ITT EGY KICSIT TÖBB VAN.


AZ IGAZSÁGHOZ TARTOZIK AZ IS, HOGY A SZÉP NAGY KERTES HÁZUNKBAN AZ ÖNTÖZŐBERENDEZÉS GOMBNYOMÁSRA MŰKÖDÖTT ÉS HA ELUTAZTUNK AUTOMATÁRA VOLT ÁLLÍTVA.

OTT IMÁDTAM LOCSOLNI, - PEDIG EGY 80 N.MÉTERES ÜVEGHÁZ IS VOLT... ÉS 2 HATALMAS TERASZ LEANDEREKKEL, BOUGENVILEÁKKAL... TÓVAL, SZÖKŐKÚTTAL. GONDOLHATOD, HOGY FÁJT A SZÍVEM ELHAGYNI, BÁR SOK MUNKA VOLT, DE FIATALABBAK VOLTUNK, ÉS NEM SZABADOK! A CSALÁDI HÁZ RABJAI VOLTUNK...

MOST NYUGALOMBAN, BÉKÉBEN ÉLÜNK ÉS SZABADOK VAGYUNK DE LOCSOLNI UUUUUUUTÁLOK!!!


MA RENDBE TETTEM A TETŐTERASZT, ÜLTETTEM ÉS ÁTÜLTETTEM, - HÉTFŐN LELKIFURDALÁS NÉLKÜL UTAZHATUNK EGERBE ÉS DEMJÉNBE.


NYUGODALMAS JÓ ÉJSZAKÁT KÍVÁNOK!

2014. márc. 26. 18:40

Sziasztok!


Ezt én sem értem, hogy nem lehet szeretni locsolni. Bár azt kellene csinálni mindig fűnyírás vagy levelek összeszedése helyett :)

2014. márc. 26. 13:53

Szia Andika!

Hogy lehet az, hogy valaki utál locsolni????

Szép napot kívánok!

2014. márc. 25. 21:07

Sziasztok!


Tegnap a Lukácsban voltunk, majd dzsumi piacon, temetőben, Sárkány-centerben és ott ebédeltünk a vietnámi étteremben.

Ma elkezdtem az eprek átültetését, ezzel még elvoltam, - de UTÁLOK LOCSOLNI!

2014. márc. 25. 13:53

ez igaz, de én nyugdíjas vagyok, a gyerekeimet felneveltem, sajnos, a férjem is meghalt - tehát van elég időm a netre.

Én azelőtt sem imádtam főzni, de főzök, mert muszáj. Én sem tudom, hogy mit főzzek, mert erős diétán vagyok (betegség miatt).

Én ilyeneket főzök: mákos tészta, túrógombóc, paprikás burgonya, zöldborsó főzelék, néha gombapörkölt, vagy krumplilángos.

2014. márc. 25. 10:19
szrintem vagy dolgozik az ember vagy a házimunkával van elfoglalva ha meg ráér a gép előtt ülni nics kisgyerek vagy nincs munka!Egyébként azért utálom a főzést mostanába mert nem tudom ,hogy mit pedig eddig imádtam főzni!
2014. márc. 24. 15:50

Nálunk esik az eső, ill. csak délelőtt, de borús az ég.

Holnap is lesz eső - úgy tudom.

Ma is sokat mászkáltam, élelmiszereket vettem.

A szomszédommal is beszélgettem.

A főzést összecsaptam.

Nagyon finom kenyeret vettem, csak fel kellett ma szeletelnem és a héját mindig levágom, mert nehezen tudom megrágni.

A köv. süti, amit sütni fogok: tepsis mézes lesz.

2014. márc. 23. 22:07

Ágikám, itt már órák óta szórakozik az eső, - nem tudja eldönteni, mit csináljon: 10 percig esik, 10 percet pihen, - aztán újra kezdi!:)


Remélem, holnap szép idő lesz: megyünk a Lukácsba, a dzsumi piacra, a temetőbe, a vietnami étterembe.


Le is fekszem, már álmos vagyok és reggel korán kelünk.


Jó éjt!

2014. márc. 23. 15:09

♥ sziasztok!

A krémest most meg bírnám enni, de azt nem csináltam, így hát fogyózom...

Olyan szép idő van! élvezitek?


Andika, köszönöm a "szép" képeslapot (sajátomat)!

2528. 3d787b167a (válaszként erre: 2525. - Bártfai Andrea)
2014. márc. 23. 11:48

Vidámat, mosolygyárasat! :)


Épp azon töröm a fejem, hogy alszom ebéd után. :)

2527. 3d787b167a (válaszként erre: 2524. - Bártfai Andrea)
2014. márc. 23. 11:47

Húúúúúúúúúú, most az a krémes kinyírna, tele a pocak a káposztával.


De köszönöm!♥

2526. 3d787b167a (válaszként erre: 2523. - Bártfai Andrea)
2014. márc. 23. 11:46

Andi!

Faxon!???


Mondtam én hogy diétázom!??? :DDD

2014. márc. 23. 11:46

SZIASZTOK! VIDÁM VASÁRNAPOT KÍVÁNOK!


MA ÉLVEZEM A SEMMITTEVÉST, - OLY JÓ EZ A VASÁRNAP, AZ EMBER ÖRÜL AZ ÁGYNAK... DDDDD.....

2524. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2522. - 3d787b167a)
2014. márc. 23. 11:44
A férjem tegnap hozott krémest, - ugorj ide, szívesen adok!:)))
2523. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2520. - 3d787b167a)
2014. márc. 23. 11:43

De küldhetné faxon is!:))))

Azt hiszem a fényposta jobb, csak nyisd ki az ablakod Sydykém!!!!! DDDDD....

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook