Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhenkívüli terhességen átesettekkel beszélgetnék! fórum

Méhenkívüli terhességen átesettekkel beszélgetnék! (beszélgetős fórum)


1 2
32. Loszikesz (válaszként erre: 30. - Anett90)
2020. máj. 2. 07:53
Köszönöm! Akkor nem aggódok, nekem sajnos nem mondták mire számítsak...
31. vike91
2020. máj. 1. 22:21
Nekem közvetlenül a műtét után szinte semmi vérzésem nem volt, csak ami maga a műtét után maradt. Rá egy hétre amikor még nem szedték ki a varratokat megjött. És utána már vissza is állt a ciklusom.
30. Anett90 (válaszként erre: 29. - Loszikesz)
2020. máj. 1. 22:14

Gondolom, hogy nehéz most türelmesnek lenni. Viszont ugyanúgy időt kell adni a testnek.


Nekem azt mondták, hogy a műtét utáni 3 hónapban valamikor majd visszaáll a ciklus.

29. Loszikesz (válaszként erre: 27. - Anett90)
2020. máj. 1. 15:38
Nekem a műtét utan volt 1.5 hétig...aztán vártam h 28-30 napra majdcsak megjön...de még semmi...pedig a műtét már 5 hete volt...
28. Böbi3
2020. ápr. 30. 13:58

Sziasztok! 2 éve januárban vették ki a jobb oldali peteveztékemet. Én is nagyon féltem, hogy mi esz ezután. 2019 januárjában már vártuk a babát úgy, hogy fél év szünetet tartottunk és nem próbálkoztunk, vagyis hamar összejött. Az öröm hamar elszállt, mert jöttek az óriási vérzések a 8. és a 12. héten. Túléltük...majd a 20. héten spontán, minden előzmény nélkül elfolyt a magzatvíz és meg kellett szülnöm az utólag kiderült, hogy teljesen egészséges babámat. Nagyon nehéz volt feldolgozni, talán nem is sikerült teljesen. De most ismét gyermeket várok, jelenleg a 9. hétben vagyok, persze most is jönnek a vérzések. Én azt gondolom sok volt már a beavatkozás, így nehezített ez az egész folyamat, de nagyon bízunk.

Amikor vittek a méhen kívülinél a műtőbe egy asszisztensnő kötötte be az infúziót és velem sírt, először nem is értettem, de lemondta, hogy 18 évvel ezelőtt ő is átesett egy méhen kívüli terhességen, majd rá 1 évére terhes lett és most 20 éves a gyermeke!

Mindenkinek fel a fejjel!!!! Van remény...

27. Anett90 (válaszként erre: 26. - Loszikesz)
2020. ápr. 30. 13:30
Nekem a műtét után kb. 5 nappal. Utána pedig nagyjából rendesen visszaállt. Szerintem érdemes 2-3 hetet várni, hiszen a szervezetnek is egy sokkot kell átvészelnie és helyre rázódni utána.
2020. ápr. 30. 09:36

Sziasztok! Kinek mikor jött meg a menstruációja a műtét után? Pontos volt? Esetleg mondott az orvosotok olyat hogy meddig normális, hogy nem jön meg...?

Köszi

25. Anett90 (válaszként erre: 24. - Vike91)
2020. ápr. 20. 11:03
Mi kicsivel több mint 1 éve. De nagyon remélem, hogy 2020 a mi évünk lesz.
24. vike91
2020. ápr. 19. 11:46
Pécsre járok a Meddőségi központba, alapjában véve elégedett vagyok velük és az orvosommal...csak lassan megy a folyamat a hónapok meg csak telnek. Állandóan vizsgálatra vagy eredményre vártam eddig, most mire végre megvan minden közbe jött ez. Oda nem is tudok menni egyáltalán nem fogadnak betegeket, csak kismamákat. Szekszárdon találtam egy magán orvost, ő rendel továbbra is, vele megpróbálom majd megbeszélni ezt a Bemfola injekciót. Ti mióta próbálkoztok? Mi két éve, az első évben volt egy vetélésem, a másodikban a méhen kívüli. Engem is nagyon próbára tesz a babáért való kűzdelem úgy hogy teljesen megértelek árról nem beszélve, hogy nálunk is mindnekinek pikk pakk összejön. De próbálok én is pozitív lenni, vannak napok amikor nagyon jó, van amikor viszont nagyon rám tör :)
23. Anett90 (válaszként erre: 22. - Vike91)
2020. ápr. 19. 09:16

Szerencsére működik. Én úgy voltam vele, hogy már annyi szart túléltem a baba miatt, hogy engem most hagyjon békén a koronavírus. Persze betartunk minden higiéniai előírást, de én menni szeretnék előre.


Nem kérdezed meg a Bemfolát a dokidtól? Szerintem inkább amúgy ultrahanghoz köthetik, nehogy túl sok tüsző alakuljon ki, vagy rossz irányba induljon el a stimuláció. Te hova jársz amúgy?


Nagyon rossz ez a várakozás, tudom. Nekem főleg úgy, hogy sok baba lett 1-2 hónapos próbálkozásból a közvetlen környezetemben. Remélem, hogy majd valahol beérik ez a sok türelem ☺️

22. vike91
2020. ápr. 19. 06:10
Dejó ott legalább akkor valamilyen szinten működik tovább! Örülök, hogy akkor a Bemfola hatásosnak bizonyul és stimulálja mind a két petefészket! Nem tudom vajon a doki kiírná-e nekem úgy, hogy inszemináció nélkül kellene :/ sajnos én is türelmetlen típus vagyok, nagyon bíztam abban, hogy idén már jó helyen vagyunk így vagy úgy de lesz baba. De most megint csak húzódik minden...
21. Anett90 (válaszként erre: 20. - Vike91)
2020. ápr. 18. 10:45
Köszönöm, ránk fér :) A Róbert Kórházba járunk.
20. vike91
2020. ápr. 18. 09:09
Akkor nagyon szurkolok! :) hova jársz, hogy neked megcsinálják az inszeminációt? :)
19. Anett90 (válaszként erre: 17. - Vike91)
2020. ápr. 18. 08:01
Nem csak természetesen, hétfőn lesz egy újabb inszeminációnk.
18. vike91
2020. ápr. 18. 06:15
(Bocsi véletlenül elküldtem) szóval azon a héten kellett volna elkezdenem a clostit és a Bemfola szurit, amikor lefújták az egészet.
17. vike91 (válaszként erre: 16. - Anett90)
2020. ápr. 18. 06:14
Megkérdezhetem, hogy Bemfola szuri mellett természetes úton kell próbalkoznotok? Végre találtam egy orvost, akihez ebben az időszakban el tudok menni, hogy legalább annyit tudjak minden hónapban, hogy melyik oldalon érik a petesejt. Vele szeretném megbeszélni, hogy valamilyen módon lehetne-e stimulálni. Nekem azon a héten kellett volna elkezdeni a Clotit
16. Anett90 (válaszként erre: 15. - Vike91)
2020. ápr. 17. 21:49
Nálam is picit hasonló a helyzet, a nyáron a jobb oldali vezetéket vették ki nekem. Februárban volt egy inszeminációm, a jobb oldali petefészek termelt több tüszőt (pedig előtte és utána hónapban is megint a jobb oldal volt a “soron”). Most már a Closty mellett kaptam 3 Bemfola szurit is, ezekkel lett most 3-3 tüszőm mindkèt oldalon. Meglátjuk majd, hogy teljesítenek ☺️
15. vike91
2020. ápr. 17. 18:51
Sziasztok! Nekem pontosan egy éve volt méhen kívüli terhességem, a bal petevezetéket eltávolították. Valószínű azokban a hetekben fel sem fogtam, hogy ez a jövőben mennyire nehezíti meg NEKEM a teherbe esést. Amikor felébredtem az altatásból az orvosom azt mondta semmi akadálya egy egészséges terhességnek, valamint hogy a petevezeték és petefészek nem egy zárt rendszer az egy petevezeték is "össze tudja szedni a petesejtet" Aztán ahogy teltek a hónapok nem lettem terhes, bejelentkeztem egy meddőségi klinikára (4 hónappal később) gyógyszeres kezelés kezdődött (closty) majd az első ultrahangon, amikor kiderült hogy a bal oldalon érik a petesejt (rossz oldalon) az orvos közölte, hogy ha konstans ezen az oldalon érik akkor nem marad más megoldás, mint a lombik. Na én azóta élem ezt a veszteséget és minden mást. Több vizsgálatom volt méhtükrözés, hastükrözés, átjárhatósági minden rendben...de sajnos úgy néz ki hogy a bal petefészkem egy fokkal dominánsabb és ontja magából a petesejteket. Stimulálás nélkül teljesen gyakori a kettő! De sajnos semmire nem megyek vele :( most kezdtük volna az inszeminációt, de jelen helyzetben lefújták. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de erről senkivel nem tudok/tudtam beszélgetni, mert a környezetemben senki nem élte át!
14. Anett90 (válaszként erre: 13. - Loszikesz)
2020. ápr. 17. 09:04

A műtét utáni pár hónapban én is nagyon féltem attól, hogy megismétlődik. De aztán átkapcsoltam és arra gondoltam, hogy milyen jó érzés volt az első pár hét, amikor még nem tudtuk, hogy rossz helyen van. Nálam az a boldogság iránti vágy felülírta a félelmet.


Persze az is segített, hogy volt egy petevezeték átjárhatóságim a másik oldalon.


Sajnos azóta még nincs kisbabánk, de minden segítséget igénybe veszünk, hogy ez mielőbb megváltozzon. Én nem vagyok egy türelmes típus, ezért is fordultunk azonnal segítségért.

13. Loszikesz (válaszként erre: 12. - Anett90)
2020. ápr. 17. 07:42

Köszönöm!


Nagyon félek, hogy megismétlődik a másik oldalon is és nem lehet már gyerekem...



Nektek sikerült azóta?

12. Anett90 (válaszként erre: 11. - Loszikesz)
2020. ápr. 12. 22:40
Én a nyáron estem át ezen, szintén a jobb oldalit vezetéket vették ki. Az egész műtét és veszteség nagyon nehéz dolog, talán lelkileg leginkább. Sok erőt és megértést kívánok Neked!
2020. ápr. 12. 18:39

Nekem 2 hete volt a műtét. Kivették a jobb oldali petevezetékemet.

Eléggé félek hogy a másik oldali rendben lesz-e...és sikerül-e spontán teherbe esnem újra.

Bár egyenlőre a lelki oldala ami nagyon nehéz.

2019. febr. 7. 13:48

Sziasztok!

Nekem 1,5 hete volt a műtétem. Vasárnap esre sűrgöséggel.

Jobb oldaéi petevezetőt is kivették.

Sajnos így elég rosszak az esélyeim, mert kb évetne egyszer sikerülnteherbe esnem.

2 év próbálkozás után lettem terhes a lányommal, ő minden gond nélkül megszületett 2014-ben. Azóta volt két miss ab-om, 9 és 8 hetesen. Múlt éven egy kémiai terhesség, most pedig méhenkívüli.

Nem egyszerű, ráadás lassan 37 éves vagyok...


Kérdésem, hogy műtét után kinek mit mondtak, amikor lehet házaséletet élni, illetve babával próbálkozni?

9. 98e28fd60a (válaszként erre: 8. - Attak)
2019. jan. 6. 01:46

Kedves, Attak!


Nagyon sajnálom! 😢


Én vagyok az, Zsuzsu a fórum az enyém, csak egy zaklatás miatt, új regisztrációt nyitottam.

2019. jan. 2. 20:06
Sajnos csak 333 lett a hcg, megállt a fejlődésben. 😐
7. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 6. - Attak)
2018. dec. 30. 15:09

Majd írd meg, mi volt, ha lesz hozzá kedved, erőd!! Legjobbakat!!

Nekem a jobb oldalon volt a méhenkívülim, ki is vették a vezetőt, mert már teljesen szét volt szakadva. A bal oldalon meg találtak benne a vezetőbe egy 5 centis, kidurrant cisztát. Innen csak azt vették ki.

6. Attak (válaszként erre: 4. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 30. 15:06
Köszi! ☺ szerdán megyek hcg vérvételre pénteken meg ultrahangra. Az is baj hogy a tesztjeimnek már egyforma csíkosnak kéne lenni de még mindig nem azok és az a gyanum, hogy inkább emiatt nem találták mert nem úgy fejlődik. Bárcsak ne lenne igazam...
5. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 3. - Amina93)
2018. dec. 30. 14:52

Sajnálom!

Nekem egy volt, két hónapja, de sajnos majdnem meghaltam. Nagyon súlyos volt már az állapotom.

4. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 2. - Attak)
2018. dec. 30. 14:51
Jaj, nagyon sajnálom, hogy ezen kell idegeskedned. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!
2018. dec. 30. 12:07
Nekem volt több is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook