Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás utáni sugárkezelés...kinek volt ilyen? fórum

Méheltávolítás utáni sugárkezelés...kinek volt ilyen? (beszélgetős fórum)


8. Maffia 77 (válaszként erre: 6. - Magdili)
2022. aug. 26. 10:49
Kedves Magdili! Hogy vagy most? Nekem most kell dontenem a sgarkezelesrol! Megkoszonom ha valaszolsz!
2012. nov. 14. 21:33
Köszönöm szépen a jótanâcsot ès,hogy megosztottad velem a tapasztalataidat. Õ sem kèpzeli magát betegnek,de nèha vannak hullâmvölgyei. Itt vagyok mellette ès támogatom,ösztönzöm ès jobb kedvre derítem:-) Örülök,hogy teljesen rendbejöttèl ès egèszsges vagy. Szép estét neked.
2012. nov. 14. 02:04

2004-ben engem is megműtöttek, eltávolították a méhemet és mind a kettő petefészket. A petefészkek eltávolítása akkor nem lett volna szükséges, de hogy a későbbiekben ne legyen probléma, így látta az orvosom jónak. Én is kaptam 2 hüvelyi sugarat, utána meg felírtak 25 hasi sugarat. Én csak 15 alkalommal tudtam elmenni, mert borzasztó hasmenésem volt, minden sugárkezelés után. Én úgy próbáltam végigcsinálni a műtétet, az utána következő időszakot, hogy egyszerűen nem vettem róla tudomást, mintha az egész nem velem történt volna meg. Az utolsó sugárkezeléskor eldöntöttem,hogy én többet nem megyek semmiféle vizsgálatra, nem teszem ki magam különböző, a szervezetet megterhelő sugár, rtg, ct-re. Nekem talán szerencsém volt abban, hogy úgy éltem át ezt az egész időszakot, mintha nem velem történt volna meg ez a szörnyűség. Soha nem hittem el, hogy beteg vagyok. Ebben az egészben egy jó dolog volt, hogy attól a naptól kezdve, mikor befeküdtem a kőrházba nem dohányzom. Úgy tudtam leszokni egyik-napról a másikra, mintha soha nem dohányoztam volna, nem volt semmilyen kellemetlen tünetem és azóta sem kívánom a cigit.

Kívánok anyukádnak kitartást, legyen erős, és mindig hallgasson a belső megérzésére.

2012. nov. 13. 21:02
köszönöm szépen,nagyon kdvesek vagytok :-)
2012. nov. 13. 18:36

SZia!


Nekem, ugyan nem volt kemom, de [link] itt probálj hátha tudnak segítani. Nekem is sok erőt adott ez a fórum.

üdv

3. evamaria0803 (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2012. nov. 13. 18:31
A nagynénémnél derült ki tavaly tél végén. Ő előtte kapott sugarat (azt mondta, az borzasztó volt). Utána viszont nem volt rá szükség. Az éves felülvizsgálaton mindent rendben találtak, az eredményei jók, azt mondták, nem kell aggódni. Azt hiszem, lelkileg ez egy nagyon kemény időszak, főleg, ha sok beteget is lát, valahogy próbáld elterelni a figyelmét, és olvass utána, hogy milyen étrend-kiegészítőt ajánlanak.
2012. nov. 13. 18:30

Nekem nincs, de anyukádnak nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

Nagyon remélem rendbe jön utánna, és soha többé nem kell még csak a kórház közelébe sem mennie.

2012. nov. 13. 18:10

Édesanyám méhét eltávolították,mert rosszindulatú méhdaganata volt.

Azt mondják a legjobb stádiumban volt.

Kapott három alkalommal hüvelyen keresztül sugarat.

Közben az orvos javaslatára elkell mennie külső hasi sugarazásra is 25 alkalommal.

Megrajzolták a hasfalát több helyen és oda kapja a sugarat.

Azt mondja nem tart pár percnél tovább.Mégis nagyon megviseli lelkileg,mert sok beteg embert lát(nagyon betegeket is)

Közben voltak vizsgálatok CT és egyebek...minden eredménye jó lett.

Van köztetek aki átélt hasonlókat és megosztaná velem a tapasztalatait?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook