Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


201. 4ab67f870d (válaszként erre: 200. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 3. 09:11
Basszus... Ez olyan volt, mint mikor nekem elkezdett iszonyúan vérezni pár éve az aranyerem, tócsákba, a mentő bevitt a sürgősségire, erre megkérdezi tőlem a felvételis orvos, hogy pont nagypénteken kellett elkezdenem vérezni? Milyen emberek ezek? Semmiképp ne hagyd magad. Egyszer én is beleestem egy csapdában, már rokkant voltam, akkoriban még rengeteg bizonyítási vággyal, részmunkaidőben hivatalsegédként dolgoztam egy suliban. Egy sárkány volt a főnöknőm. Egyszer tüdőgyulladást kaptam, és a háziorvos szigorúan a lelkemre kötötte, hogy fekvés, semmi munka. Erre jön a telefon másnap a főnökasszonyomtól, hogy döntsem el, lehet rám számítani, vagy nem. Bementem, 39 fokos lázzal. Tél volt, nagyon sz... idő, végig kellett mennem a városon gyalog és tömegközlekedéssel, annyi széthordani való irat volt - és természetesen ezt időre. Másnap nem bírtam felkelni, azóta vagyok súlyos krónikus tüdőbeteg. Csak azért írtam ezt le, hogy ne játssz, az egészséged fontosabb, mint bármiféle bizonyítás, mert ha kialakul valami szövődmény, azt már nem a főnökasszonyod fogja viselni.
200. dfe0f5c485 (válaszként erre: 199. - Anycácska,)
2009. aug. 3. 08:53
szia!a nődokim az nagyon rendes. aháziorvos az már nem annyira.nemtudom hogy melyiken múlik,hogy mikor írnak ki. a főnökasszonytól sem számíthatok sok együttérzésre, azért is kiabált velem,hogy megkellett műteni.tudta hogy két hónapja úgy dolgoztam hogy állandóan véreztem,sokszor úgy elöntött,azt sem tudtam hogy jutok haza .busszal másfél óra, átszállással.azt kiabálta..nem hiszem el hogy ezt nyáron kell intézni.
2009. aug. 3. 08:28

Katimamo !!!


Csatlakozom Alieneetah-hoz, mond csak meg a Dokidnak, hogy szédülsz még és hogy még nem tudnál munkába állni, mert erős fizikai munkát végzel, főként emelgetned kell. Ami köztudott, hogy az ilyen műtét után nem ajánlott. Remélem normális a dokid és megérti. Ha nem ilyen, márpedig te ismered akkor folyamodj cselhez, a láz az jó, a szédülés megvan, hivatkozhatsz nyugodtan arra is, hogy igen is még fáj a seb és környéke, főleg akkor mikor a hasizmodat veszed igénybe. Ezt meg kell neki érteni. Szerintem még ne menj vissza dolgozni, még pihenj.

198. dfe0f5c485 (válaszként erre: 196. - 4ab67f870d)
2009. aug. 3. 08:08
sziasztok! az hogy állandóan szédülök az nem kamu, ez tényleg így van.majd kérek egy labort. több mint két hónapig véreztem,sokszor szószerint dőlt belőlem a vér.hiába mentem hetente vissza a nődokihoz ,nem csinált semmit.orvost váltottam,így sikerült végre eljutni műtétre.
197. 4ab67f870d (válaszként erre: 190. - Klenca)
2009. aug. 3. 07:33
Nekem annyira lent van a seb, hogy az alá már nem terveznek bugyit :-)) Nekem pont a laza, magas derekú "mamabugyik" jöttek be, de nadrág alatt ki nem sz...-ja le, a kényelem és a gyógyulás az első. Beszereztem otthonra pár nagyméretű férfialsót is, azok maga a mennyország ;-) A szinglilét egyik nagy előnye, hogy senkit nem érdekel :-))
196. 4ab67f870d (válaszként erre: 191. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 3. 07:30
Ez nagyon durva. Ha normális az orvosod, eszébe sem jut kiírni. Vakbéllel is hat hét a táppénz, ez meg kicsit nagyobb... Szerintem vissza ne menj! Ha ki akar írni, mondd azt, hogy gyakran vagy lázas (38 fölé ne menj) és állandóan szédülsz, ezzel nem fog visszaküldeni. Tudom, hogy nem veszi ki jól magát, de az egészséged az első, nem kell neked még egy sérv is, erre gondolj.
195. 4ab67f870d (válaszként erre: 189. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 3. 07:26
Ezt én sem tudtam :-) Mire meg visszajött a házidokim, aktualitását vesztette, bár ma vagy holnap megyek hozzá, rákérdezek, mert nekem sem tetszik, amit látok: egy ujjnyi vastag redő türemkedik ki... Kíváncsi vagyok, ennek így kell-e lennie. A válaszát megírom, amint meglesz.
194. klenca (válaszként erre: 193. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 2. 20:24

Még a két hónap se teljesen elég a fizikai melóhoz.:((

Tervezz minden estére pihenést meló utánra.

2009. aug. 2. 19:44
háromhete műtöttek.de ha még 1-2 hetet kapok is akkor is elég durva lesz
192. klenca (válaszként erre: 191. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 2. 19:38
úúúúú, Hány hete műtöttek?
2009. aug. 2. 19:32
azért kérdezem mert pénteken megyek kontrolra és ha kiírnak dolgozni nemtudom hogy birom majd a munkát.konyhán dolgozom és nem könnyű elég sokat kell emelni meg cipekedni
190. klenca (válaszként erre: 189. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 2. 19:23
Nekem ajánlották, de nekem nem jött be, még a legvékonyabb bugyim is irritálta a sebet, azt is lehajtottam.
2009. aug. 2. 19:18
sziasztok! azt szeretném kérdezni valaki tudna nekem tanácsot adni.hogy műtét után lehet -e,vagy érdemes -e haskötőt használni
188. klenca
2009. aug. 2. 17:04
Köszönöm mindenkinek a biztatást, a segítségeteket!!!!
187. 4ab67f870d (válaszként erre: 186. - Anycácska,)
2009. aug. 2. 16:27

Szerintem a pulzusoddal ne játssz. Én megmutatnám orvosnak. A kórházban vicces volt, hogy az első naptól állandóan 130/80 volt a vérnyomásom, még akkor is, mikor úgy szédültem, hogy nem bírtam felállni :-)) Az életben nem volt ennyi... Ha sikerül 120-ra feltornáznom, boldog ember vagyok, de általában 105-110 közt van. Na mindegy, ettől eltekintve nem volt gond. Lehet, hogy az igazit nem vállalták be, mert tuti transzfúzió lett volna a vége. Amikor felkelhettem, már készítettem magamnak nescafét.


A másik dologgal kapcsolatban megértelek. DE. Velem történt az életem során pár dolog, kaptam pár olyan infót, amelyek alapján kialakult egy hitrendszerem. Sok minden belefér, muszáj, mert ha bármelyiket megpróbálnám racionális alapon kizárni, egy részemet tagadnám meg. De egy biztos: sokan figyelnek ránk. Mindannyiónkra, még ha néha nem is érezzük. Klenca, próbálj segítséget kérni. Őszintén, nyíltan, és ne célozz a kéréssel, hagyd, hogy berobbanjon az éterbe, ki a kozmoszba, ki belőled, aztán majd meglátod :-) Lehet, hogy valami nagyon-nagyon döbbenetes helyről kapod a támogatást, de akkor az a te utad.

186. Anycácska, (válaszként erre: 185. - 4ab67f870d)
2009. aug. 2. 16:05

Nekem még mindig magas a pulzusom. Nem nagyon kávézom. 100 felül van majdnem mindig. A kórházban szóltam, de magyarul leszarták.


Én nem vagyok egy ostya faló de valaki egyszer azt mondta: Ha minden ajtó bezárul az Isten kinyit egy ablakot. Hátha neked sikerül !!

185. 4ab67f870d (válaszként erre: 183. - Klenca)
2009. aug. 2. 16:00

Az enyém is tréningezett... Egy hónappal a műtét előtt kaptam egy új gyógyszert. Létfontosságú, de kiderült, hogy 120 tőle a pulzusom, ami normálisan 60-70 közt van. Teljesen kétségbe estem, mondom anesztes kivizsgálás, ezt meglátja a belgyógyász, tuti nem enged műteni. A háziorvosom szerencsére észnél volt, azonnal semmi konzílium meg kivizsgálás, hanem kaptam olyan gyógyszert, ami levitte a normál szintre a pulzusomat. Szerencsém volt.


Klenca, mindenkinek van esélye a boldogságra. Nem nagyon tudom megfogalmazni, hogy van ez, de én úgy szoktam mondani, hogy amikor megszűnik az ember görcsösen akarni valamit, akkor az élet elé dobja. Lehet, hogy tíz évet kell várni. Lehet, hogy fél életet. De mindenki életébe be van programozva a boldogság, szóval ne add fel! Hidd el, ezek nem nagy szavak, saját tapasztalat...

184. Anycácska, (válaszként erre: 183. - Klenca)
2009. aug. 2. 15:38
Elég elkeseredetnek tünsz !!Nem segít ha kiírod magadból vagy valakivel megbeszéled ?? Hátha könnyebb lesz ??
183. klenca (válaszként erre: 177. - 4ab67f870d)
2009. aug. 2. 14:54

Ühüm...


Akkor a szívem erre tréningezik.:((


Ha tudnám, hogy van esélyem csak egy rövid idejű boldogságra, küzdenék.....

182. klenca (válaszként erre: 178. - 4ab67f870d)
2009. aug. 2. 14:52

Az egyik lányommal szinkronban szoktam volt mensizni.


Nem tudom, hogy normális-e, de a forgatókönyv nem múlt el, csak ugyebár nem tud megjönni.


Forgatókönyv alatt értendő:

fejfájás, aluszékonyság, alhasi fájdalom, derékfájás, stb...

181. klenca (válaszként erre: 176. - Kiccicu)
2009. aug. 2. 14:49
Nem meghalni akarok, csak nincs kedvem élni....
2009. aug. 2. 14:28
szia klenca!nemtudom, hogy miért vagy így elkeseredve. de remélem. hogy nem olyan nagy a baj.hidd el,énis úgymentem a műtétre. hogy énsem bántamvolna ha nem ébredek fel többet,velem is borzasztó dolog tőrtént másfél évvel ezelőtt.de úgylátszik,hogy muszály tovább küzdeni.csak remélni tudom.hogy nálad minden rendbejön.ami velem tőrtént az soha nem fog.kívánom hogy legyél erős,és remélem hogy van kiért tovább küzdened.
2009. aug. 2. 14:26
Na, tettem fel képet :-)
178. 4ab67f870d (válaszként erre: 171. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 14:12

Rajtam hamarabb kijött, még műtét előtt. Egy hétig voltak rémálmaim, bár nekem más jellegűek, de nagyon megviseltek. Mire bekerültem, teljesen kikészültem. Azóta viszont nem hagynak stresszelni :-)


Más: nektek vannak premens tüneteitek? Nekem a napokban jött volna meg (hihihihihi, nem tudott, és egyfolytában fehér nadrágot hordok :-))), és kicsit bőgős lettem ;-)

177. 4ab67f870d (válaszként erre: 172. - Klenca)
2009. aug. 2. 14:08

Én nem akartam menni, ami elég fura volt, mert eddig mindig. De most azt mondtam, ebben az évben a három legnagyobb álmom teljesült, csúnya vicc lenne az élettől. Ennek ellenére én felkészültem, írtam egy búcsúnovellát, és megbíztam egy barátnőmet, hogy ha meghatározott ideig nem hall felőlem, akkor küldje el a megadott e-mailekre. De nem kellett. A novella amúgy fent van a Virtus honlapon, A verseny címmel, folytatásokban, ha érdekel valakit.


Szerintem a halál valami, ami mindig velünk van. Rajtunk áll, mikor megyünk, csak fel kell adni, és a tudatalattink elvégzi a dolgot. 15 éve meg akartam halni, sima vakbélműtétbe majdnem sikerült. Megállt a szívem. Most nem akartam menni, többet is kibírtam. Csoda az emberi test és lélek :-))

176. Kiccicu (válaszként erre: 172. - Klenca)
2009. aug. 2. 13:21
Mi a baj? Nem publikus? Szerintem néha segít ha kibeszéli az ember. Meghalni meg ráér akkor ha itt az ideje.Néha nekem is voltak ilyen gondolataim két évvel ezelőtt, de azóta rájöttem, hogy annyi minden történt velem ,hogy azokat kár lett volna kihagyni. Szívesen írok priviben is. Persze csak ha kíváncsi vagy rá.
175. Anycácska, (válaszként erre: 172. - Klenca)
2009. aug. 2. 13:11
Hú ez nagyon rosszul hangzik. Még gondolni sem szabad ilyenre. Mindig talál valamit az ember amiért érdemes tovább küzdeni. Én is tele vagyok gondokkal, nekem is eszembe jutott már ez, de rájöttem mindig van valahogy úgy még nem volt, hogy sehogy se volt. Remélem már máshogy látod a gondokat. De azért kíváncsi lennék lennék rá.
174. klenca (válaszként erre: 173. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 13:02
Priviben...
173. ad96793c81 (válaszként erre: 172. - Klenca)
2009. aug. 2. 12:27
Hűha... Ez nem hangzik túl jól, miért akartál elmenni? Biztos van valami, amiért érdemes volt maradnod.
172. klenca (válaszként erre: 171. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 12:03

Hja kérem, aki nem kész meghalni, annak lehetnek rémálmai...


Én abban reménykedtem, hátha kimúlok közben. Meg is nyugtatott ez a gondolat.

De nagyon vigyáztak rám, így aztán most kezdődik a küzdelem megint....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook