Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 22. 16:57
Egyébként én fogtam a kórházi karszalagot, és feltűztem a kis faliújságomra itthon. Azért, hogy ha nagyon elkeserednék valami miatt, akkor csak ránézek és eszembe jut, hogy min mentem keresztül, így mindenféle hülyeségen nem fogok depizni. Bár eddig még nem volt rá szükség, ahogy kinyitottam a szemem az altatás után, az volt az első gondolatom, hogy "jaj de jó, élek". Még mindig fel vagyok dobva, és sok mindent jobban tudok értékelni ami nekem jutott az élettől:)
2009. júl. 22. 15:19

Attól én is féltem,férjem is..

De megoldottuk:))

Sajnos én kontrollra nem jutottam még vissza,a dokim közel 2 hónapra elment szabadságra..:(

138. ad96793c81 (válaszként erre: 137. - A793d7a5fc)
2009. júl. 22. 15:04
Én kb. két héttel járok előtted, szombaton lesz 8 hete, hogy műtöttek. Egyébként (nekem megmaradt mindkét petefészkem) azzal ilyesztgettek, hogy ugyanolyan premenstruációs tüneteim leszne így, mint a műtét előtt. Semmi ilyet nem tapasztaltam eddig. Csak a szextől féltem, de 6 hetesen voltam kontrollon, engedélyezték, és attól kezdve ez is rendben van:)
2009. júl. 22. 14:48

Sziasztok.

A -8 kilómat én is tartom.

Már az is nagyon jó érzés hogy felvehetem a réges régi ruháimat..

Nálam már teljesen rendben van minden.

Holnap leszek 6hetes..Már letudtam egy mensi időszakot is..Minden különösebb fájdalom nélkül..

Ujjá születtem..

136. ad96793c81 (válaszként erre: 135. - 4ab67f870d)
2009. júl. 22. 14:10
Veled együtt örülök:) És még sokkal jobb is lesz!! Gondolom a hangulatod is sokat javult:) Én már jobb vagyok, mint újkoromban... Közel 5 kg mínusz, ami szerencsére nem akar visszajönni, még tisztasági betétet sem kell hordanom, és a sebem is nagyon szépen gyógyult be. Ja, és lapos lett a hasam. Egyébként most hogy mondod: én sem mászkálok állandóan a női mosdóba, de eddig fel sem tűnt. Már egyáltalán nem fáj semmim. Nemrég a két kölcsönmacskával a hasamon ébredtem, fel sem tűnt, mikor feküdtek oda:)
2009. júl. 22. 09:51

Képzeljétek... A két hete elvégzett méheltávolítás eddigi látványos eredményei:


2-3 óránként megyek pisilni, az eddigi negyedóránkénti gyakorisággal szemben


megszűnt a vizeletcsöpögésem


megszűnt az állandó, kínzó derékfájásom


Egyelőre ennyi :-)

134. ad96793c81 (válaszként erre: 133. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 21. 16:51
Szia! Jó vásár volt!:) Egyébként a sógornőm szülés után ezzel hozta rendbe magát, meg még valamivel, amik valószínűleg az általad említett Kegel gyakorlatok lehettek. Vizelettartási problémái is voltak, hüvelyt és gátizmot erősített vele. Én nem ismerem a gyakorlatokat, de szerinte sok olyan van, amit akár észrevétlenül, a boltban, sorbanállás közben is el tudott végezni:)
133. 709c8a0cf0 (válaszként erre: 131. - Ad96793c81)
2009. júl. 21. 13:40
szia:)Hogy milyen szerencsém van.Antiváriumban 1000 Ft-ért megkaptam a Kriston könyvet.Igaz 1991-es kiadás,de a lényeg és még sok egyéb benne van.Ha követném szinte egész nap csak magammal foglalkozhatnék:)na de ollózok bellőle és a Kegel gyakorlatokra is rákerestem.Ajánlom mindenkinek.Aki megy nyaralni annak jó pihenést:)aki nem az meg keressen valami hű helyet:)Sziasztok
2009. júl. 18. 21:43
Igen ez igaz Kriszta!Van valakinek már tapasztalata e téren?Hogy könyv alapján is megy?Vigyázzatok magatokra:)
131. ad96793c81 (válaszként erre: 130. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 17. 06:45
Én megpróbálkoznék a könyvvel, mégis olcsóbb:) És otthon, akkor csinálhatod, amikor akarod.
2009. júl. 17. 00:04
Sziasztok.Utána néztem a Kriston tornának.2x5 óra legkevesebb 15 ezer Ft.Persze ez még mindig olcsóbb,mint a műtét...de el nem tudom képzelni hogy 5 órán át tornáztatom az "alfelem".Másnap meg megint...3. nap meg ráülni se tudok....:)de még mindig jobb, mint a műtét...Sziasztok
2009. júl. 15. 17:16
Tüneményesek vagytok:)))Köszönöm...mindenképp keresek egy harmadik dokit is és a könyvet is megveszem.Majd tudósítlak Benneteket, hogy állok.Remélem aki a műtéten túl van szépen gyógyul.Ha kibeszéljük bajainkat könnyebb elviselni-szerintem.Köszi még1x a segítséget:)
128. dd9073b0e0 (válaszként erre: 126. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 15. 10:50
Mindenképp keress egy 3-dik orvost is ! Kérd ki a véleményét. Ha a műtétet javasolja akkor milyen műtétet és mekkora a kockázata? Hogy romolhat-e az állapotod ? A lényeg ne húzd sokáig az orvos látogatást. Én arra csesztem rá hogy halogattam éveken át és most egy drasztikus műtéten vagyok túl.Ha évekkel ezelőtt elmegyek akkor egy kis műtét lett volna 2-3 hét gyógyulással. Amikor én kórházban voltam akkor műtöttek egy 72 éves nénit már másnap felkelt jött-ment úgy forgolódott az ágyban mint egy ventilátor. Pedig neki nagy műtétje volt. Teljesen kipakolták mert a rákszűrése pozitív lett. De mindenképp az orvos javaslatát hallgasd meg és mérlegelj !!! Fiatalabb senki nem lesz viszont a betegség egyre több. Sok szerencsét és mielőbbi gyógyulást !!!
127. ad96793c81 (válaszként erre: 126. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 15. 08:26
Szia! Kriston Andrea kiadott az intimtornáról egy könyvet, sajnos a címe nem jut eszembe. Bár lehet, hogy simán csak "Intimtorna". Szerintem az pont jó lenne neked, otthon végezhető gyakorlatok vannak benne, kb. 3.000 Ft lehet az ára. Az is elképzelhető, hogy oktató kazetta is van, az Alexandrában nézd meg.
2009. júl. 14. 21:46
nagyon szépen köszönöm a jó és megfontolandó tanácsokat.Egyenlőre nem okoz panaszt,nem szenvedek,csak tudom hogy van,illetve a hüvelyemben tükörrel is látom,hogy le van süllyedve.Na nem kell a tükröt feltolni!!!csak épp visszapillantásra használni.A műtét mellett szól,hogy jobb nem lesz,fiatalabb sem leszek és ami fő szempont,ha megcsinálják méhrák se veszélyeztet.Ami ellene szól,a mindenkori műtét veszélye.A másik dokival kapcsolatban épp emiatt váltottam most.Az előző még csak nem is mondta,hogy méhszalagjaim lazák,és méh és végbélsüllyedésem van.De lehet elmegyek tovább és egy harmadik dokival is konzultálok.A mostani a hüvelytornát javasolta, hogy karbantartsam,szintentartsam.Csak hát evvel az a gond,hogy jó volna szakszerűen csinálni.A tanfolyam ha van kb 20 ezer Ft(2x5 óra)vagy leírás alapján meg lehet tanulni?Mi a tapasztalotok?Egyébként pécsi vagyok.És nagyon aranyosak vagytok:))
125. 4ab67f870d (válaszként erre: 121. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 14. 17:19
Ha nincs nagyon messze hozzád, Hódmezővásárhely szerintem a top. Az ottani orvos- és nővércsapat nem nagy, de szakmailag és emberileg mindenütt példát mutathatnának. És ha elfogadsz egy tanácsot: nem kell megvárni azt, hogy nagyon rossz legyen. Legalábbis a saját esetemből ezt tanultam meg. Jobb ezen túl lenni!
124. a793d7a5fc (válaszként erre: 121. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 14. 16:48

Szia.

Ha te úgy érzed hogy megkönnyítené az életed ha eltávolítanák,akkor mint Kriszta is írta,keress másik orvost.

Sajnos én 11évig szenvedtem endiometriozissal,és kerestem egy orvost akit kértem,végezze el ezt a műtétet.Közben kiderült mindenképp kell a műtét mert van miomám is.

De sokkal jobban vagyok,11év szenvedése esett le a vállamról,teljes életet tudok élni,és ez nem ér fel semmivel.

123. ad96793c81 (válaszként erre: 122. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 14. 16:21
Szia! Mi lenne, ha másik dokit keresnél? Engem sem akartak műteni sokáig, dokit váltottam, egyből megműtöttek. Tudom, hogy én már könnyen beszélek, de jobb túllenni rajta. Nekem még rossz tapasztalataim sincsenek. Te hova mennél műtétre?
2009. júl. 14. 16:17
amég helyett amíg:)
121. 709c8a0cf0 (válaszként erre: 118. - Ad96793c81)
2009. júl. 14. 16:16
Köszi Kriszta!Közben a nőgyógyászom azt javasolta amég nem "csöpög a pisim"addig ne műtsenek,mert annak mindig vannak kockázatai.De addig is olvaslak Benneteket és nem győzöm csodálni,milyen hősiesen viselitek.Csak ne volnának az antiszociális érzületű dokik,nővérek,mikor úgyis megvan az ember baja.Egy mosoly,jó szó ,némi empátia felér 25-50 % gyógyítással,gyógyulással.Legalább mi nők tartsunk össze:)
120. a793d7a5fc (válaszként erre: 119. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 14. 13:16

Szia.

Szerintem a záróddal menj el egy másik orvoshoz,az kérjen ultrahangot,és nézzenek meg hogy te is nyugodt lehess..

Ilyen jó fej dokik vannak sajnos:S

119. dd9073b0e0 (válaszként erre: 116. - Ad96793c81)
2009. júl. 14. 11:27

Szia !!

Hát a zárójelentésem egy kalap sz.rral egyenlő. Kontroll a megbeszéltek szerint. A varratszedés után csak annyi mondott Készen vagyunk. Mire megkérdeztem volna, hogy mikor kell jönni csak a hátát láttam ahogy kilép a vizsgálóból. Ezek szerint ha nincs boríték akkor nincs kontroll??? Ja és a zárójelentésem szerint a kibocsátási státusz résznél azt írja, hogy a rendesnél nagyobb a méhem. Holott az eltávolították. De lehet, hogy én vagyok a gyagyás és rosszul értelmezem. Mindenkinek további szép napot

118. ad96793c81 (válaszként erre: 114. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 14. 09:39
Szia! Azt javaslom, hogy olvasd el a fórum hozzászólásait, szerintem minden kérdésedre választ találsz. Ahány kórházban műtöttek minket egyébként, annyiféle tapasztalat.
117. dd9073b0e0 (válaszként erre: 114. - 709c8a0cf0)
2009. júl. 14. 09:36

Szia !!

Mindenkinek egyedi a gyógyulása.Sok mindentől függ.

A műtét is más-más. Ha már tudod, hogy hogyan műtenek akkor jobban utána tudsz nézni. Engem bikini vonalba vágtak, de nekem myomám volt elég nagy.De voltak összenövéseim is. Lehet,hogy téged hüvelyi úton műtenek. Az egyik ismerősömnek is megereszkedett méhszalag és méh eltávolítás volt és őt úgy műtötték. De szerintem kórháztól is függ. A legjobb ha az orvossal beszélsz. Itt csak szorítani tudunk neked. Kitartás !!

116. ad96793c81 (válaszként erre: 115. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 14. 09:36

Szia! Hogy mikorra áll vissza minden? Nálam kb. 3 hét telt el a műtét után, amikor azt mondtam, hogy most már úgy érzem minden rendben. Ettől kezdve már úgy éltem, mint előtte, persze vigyáztam, hogy nehogy megerőltessem magam. Ráadásul a férjem mindenhová kisérővel engedett, mint egy közveszélyest:) Tegnap voltam 7 hetes, nem fáj a seb, és semmi panaszom, csak ha sokat nyüzsgök, kicsit fáradtabb vagyok estére.

A zárójelentéseden nincs rajta, hogy mikor kell kontrollra menni? Egyébként ahogy hallottam 4-6 hét után kell, egyéntől függően. Nekem 5 hét után kellett volna, csak szabin volt az orvosom.

Gyógyulgass és türelem!!! Tudom mit érzel, mivel én egy elég sajtkukac típusú ember vagyok:)

2009. júl. 14. 09:24

Sziasztok !! Látom mindenki rendben van és az jó. Én is jól vagyok. Ámbár a hirtelen mozgás felülés(ágyból) guggolás, hajolás, köhögés, és a hapci még igen fájdalmas. Ki tudja megmondani kb mikorra áll vissza minden. Nem vagyok egy nyápic inkább türelmetlen. Nyakamon az allergia szezon és akkor nem kell hashajtót szedni, mert össze csinálom magam a fájdalma orrfújástól és a trüszköléstől. Egyik nyavajából a másikba megyek. Mennyi idő után kell kontrollra menni ?? Nekem még azt sem mondták, hogy mikor menjek.

Na gyógyulgassatok és vigyázzatok magatokra !!!!

2009. júl. 14. 00:30
Sziasztok!én most állok ilyen műtét(megereszkedett méhszalag,méhkivétel-mivel 61 éves vagyok) előtt ...kérekszépen irodalmat róla,hogy zajlik és mi van utánna?Mire kell figyelni?Mikortól lehet vele aktívan mozogni,sportolni?Köszönöm előre is:))
2009. júl. 13. 20:33

Igen,én is kezdek rájönni,engem kicsit meg is visel..

De túl vagyunk rajta és semmi baj nincs,ez a lényeg..

112. ad96793c81 (válaszként erre: 111. - A793d7a5fc)
2009. júl. 13. 19:56
Köszönöm:) Az a furcsa, hogy igazából most értettem meg, hogy mi mindenen mentem én át az elmúlt hetekben, és csodálkozom magamon, hogy milyen jól tűrtem.
111. a793d7a5fc (válaszként erre: 110. - Ad96793c81)
2009. júl. 13. 19:25
Örülök hogy minden rendben nálad:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook