Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9699. 4ab67f870d (válaszként erre: 9695. - Tlivcsi)
2011. szept. 8. 17:21
Na, ez velem is így volt... Amúgy ez a jó hozzáállás: amikor úgy érzed. Mindenki akkor dolgozzon, amikor úgy érzi. Az orvos nem látja, ki mit érez, és hát van, akinek kicsit rövidebb idő elég, van, akinek több kell. :-) Amúgy meg a sok ülés korán veszélyes a belek miatt, meg az összenövések miatt. Nekem a lelkemre kötötte a professzor úr, hogy tessék minél többet mozogni - nem mintha tudnék nem mozogni :-) - és ezt be is tartottam. Őszinte leszek, nagyon fájt, de volt a vakbelemmel tapasztalatom, hogy minél jobban (egészséges határon belül persze) tornáztatom, annál hamarabb vége a szenvedésnek. Amikor engem hazaengedtek, akkor még otthagytam három szobatársat, akik egész nap csak vécére keltek fel, és már több mint egy hete műtötték őket. Az akarat sokat segít.
2011. szept. 8. 17:14

Hogyan zajlik az embolizáció?


A beavatkozás átlagosan egynapos kórházi benntartózkodást igényel. Ezt megelőzően egy MR-vizsgálatot végeznek a betegen, amely alapján eldöntik, hogy az embolizációt vagy a hagyományos műtétet javasolják-e. Budapesten általában 2 hónapon belül végzik el a beavatkozást, de súlyos vérzési panaszok miatti sürgős esetben ezt az időt le lehet rövidíteni.


A beavatkozás előtt nem szabad enni. A beteg először helyi érzéstelenítést kap, majd bevezetik a katétert az egyik lágyéki artériába. Az eljárás maga mindössze egy órát vesz igénybe, ahol a beteg - saját kérésére - egy monitoron akár végig is nézheti a beavatkozást. Az embolizációs szemcsék bejuttatását erős fájdalom kísérheti, de ez fájdalomcsillapítókkal kielégítő mértékben csökkenthető. Az utólagos fájdalmak miatt ezeket a gyógyszereket még másnap is igényelheti a beteg.


A panaszok ezt követően többnyire megszűnnek, és a beteg többnyire másnap elhagyhatja a kórházat. A beavatkozást az esetek jelentős hányadában teljes gyógyulás követi, vagyis végleg elmúlnak a menstruációt kísérő hasi görcsök, az alhasi panaszok, vagy a vizelési, székelési problémák. Ha a korábbi spontán vetélések oka a mióma volt, akkor itt is van esély arra, hogy a kezelést követően végre létrejöjjön a kívánt terhesség.


A beavatkozással összefüggő szövődmények száma alacsony, emellett nincsenek műtéti hegek sem. Súlyos szövődmény elsősorban fertőzés miatt alakulhat ki hetekkel később, ennek előfordulása azonban csupán egy-két százalék. A felépülés is gyorsabb, mint a hagyományos műtétet követően: a páciens egy hét elteltével többnyire újra munkaképes.

Ezt találtam, de ha a keresőbe beírod a szót,többet is olvashatsz róla.

9697. a268b1c726 (válaszként erre: 9695. - Tlivcsi)
2011. szept. 8. 17:10
Hihetetlen. Kérdezés nélkül azt mondták búcsúzóul a kórházban, hogy erre 6 hét betegállomány JÁR. Ő a háziorvos volt, vagy a nőgyógyász? Két hetet a mandulagyulladásra szoktak adni. Mindenesetre az első szót, ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott, nem fogom ide leírni, mert úgyis kimoderálják.
9696. Ildyanya (válaszként erre: 9691. - Györfi rózsa)
2011. szept. 8. 17:04

A SOTE-n embolizációval gyógyítják a myomát.

Járt itt valaki kivizsgáltatni magát?

Érdemes lenne elmennem?

9695. tlivcsi (válaszként erre: 9694. - A268b1c726)
2011. szept. 8. 17:03
Hát nem! Rákérdeztem, hogy akkor miért beszélnek 6 hétről? A válasz a következő volt: magán látszik, hogy erős, nem nyafogós,nem beteges és bírni fogja. Kicsit csodálkoztam- amúgy tényleg nem vagyok egyik sem-, és úgy döntöttem, amikor úgy érzem magam, hogy napi 10 órát tudok melózni, majd akkor megyek.
9694. a268b1c726 (válaszként erre: 9693. - Tlivcsi)
2011. szept. 8. 16:39
Egy hét múlva? Ez nem valami tévedés?
9693. tlivcsi
2011. szept. 8. 15:35

Sziasztok!

Ma kiszedték a varratokat! Azt hittem, attól fáj a hasam pl. felkeléskor, de nem, mert még mindig fáj :(

A doki szerint 1 hét múlva mehetek dolgozni- én irodában dolgozom.Azért +1 hetet rá fogok rakni.

Ildyanya: ne várj vele, én is azt hittem, megáll az élet, de egész jól veszik a suliban az akadályokat.Igaz, itthonról sokat tudok segíteni, mert minden fontosabb programmal tudok innen dolgozni.

9692. Ann64 (válaszként erre: 9690. - Ildyanya)
2011. szept. 8. 12:14
Pedig karácsonyra már elfelejtenéd az egészet!
2011. szept. 8. 11:28

Sziasztok!

Ma voltam kontrollon, szerencsére minden rendben van. Most már mindent csinálhatok, de módjával. Azt mondta a dokim még 3-4 hónapig kemény lesz a hasam.


Ildiyanya: Ne keress kifogásokat, kérj mielőbb időpontot és legyél túl rajta!

9690. Ildyanya (válaszként erre: 9687. - Popova4)
2011. szept. 8. 10:47

Sziasztok!

Köszönöm a biztató sorokat.

Ha októberben meg akarom műttetni magam, akkor 15-ig

szólni kellene a vezénylőnek.

Így meg úgy érzem, hogy túl gyors ez nekem.

De magam is tudom, hogy csak kifogásokat keresek.

Ildi

9689. 4ab67f870d (válaszként erre: 9687. - Popova4)
2011. szept. 8. 09:03
Csak egyetérteni tudok. Még ha tudatosan nem is fél valaki - én pl. úgy éreztem, nem félek, örültem -, akkor is, tudat alatt ott a "kisördög", ami tényleg nehéz éjszakákat és nappalokat hoz. Mire elérkezik a műtét napja, roncs leszel idegileg. Próbáld minél hamarabb. Szerintem :-)
9688. 4ab67f870d (válaszként erre: 9685. - Szofi99)
2011. szept. 8. 09:00
Tornának sem rossz :-))
9687. popova4 (válaszként erre: 9672. - Ildyanya)
2011. szept. 8. 08:49

Szia Ildy!

Szerintem ne halaszd januárig a műtétet, mert addig ha akarod, ha nem mindig e körül fognak forogni a gondolataid, még karácsonykor is, hidd el. És egyre rosszabb a várakozás.

Én december elején tudtam meg, hogy műteni fognak, jöttek az ünnepek, januárban kértem meg az időpontot, és így 25-én volt a műtétem a legnagyobb hóban, hidegben. De semmiképpen nem vártam volna a jobb időre, vagy bármire, nincs értelme. Túl kell lenni rajta mielőbb. A munkahelyről csak annyit, a távolléted pótlása az ő feladatuk, ne törődj vele. Lehetne az embernek más olyan baja is, ami miatt azonnal kiesik a munkahelyről és akkor mi van? Az egészséged a legfontosabb.

Jó gyógyulgatást mindenkinek: ERika

9686. szofi99
2011. szept. 8. 07:26
Szép napot mindenkinek ! :)
9685. szofi99 (válaszként erre: 9669. - Rezeda63)
2011. szept. 8. 07:26

Szia Livi !


Mostanában nem beszéltünk a sok folyaadékfogyasztásról. Nekem a kórházban mondta egy nővér, hoy annyit igyak, -vizet amennyit birok, mert akkor nem lázasodok be. Én tartottam magam ehhez, és abból állt a napom, hogy ittam, felkeltem- pisiltem , vissza az ágyba, és igy tovább.

Próbálj meg minél többet inni :) puszi

2011. szept. 8. 07:13

Szia Ildy!


Egyetértek az előttem szólókkal.Engem 2 hétre rá műtöttek,hogy megtudtam muszáj kivenni a méhemet.Ne várj minél előbb annál jobb.

Szorítunk neked,veled leszünk gondolatban.Én nem bántam meg,hogy túl vagyok rajta,bár nekem nem mentek jól a dolgok a műtétnél.

Puszi Adri

9683. Adri761022 (válaszként erre: 9681. - Turkkati)
2011. szept. 8. 07:09

Szia Kati!


Köszi!Így van ha ez nem baj,akkor ez a legkevesebb.

Jobbulást mindenkinek!!!

Puszi Adri

9682. Adri761022 (válaszként erre: 9679. - Rezeda63)
2011. szept. 8. 07:07

Szia!


Köszi,ti mindig mindenkit meg tudtok nyugtatni.Ezért szeretek itt lenni!!!

Puszi Adri

9681. turkkati (válaszként erre: 9676. - Adri761022)
2011. szept. 7. 20:58

Szia Adri!

Belefér a pocak, több hónap kell, hogy visszaálljon a normál méretre, ha egyáltalán...:(.

Ez legyen a legnagyobb bajunk!

Puszi:Kati

9680. Rezeda63 (válaszként erre: 9672. - Ildyanya)
2011. szept. 7. 19:43

Szia Ildy!

Én nem várnék a Te helyedben!!! Igaza van Katinak, nincs jó időpont!!!

A munkahely meg majd elboldogul valahogy. A betegség nem olyan dolog amit tervezni lehet, ez nem szabadság, hogy akkor megyek amikor Nekik jó! Sok csúnya hozadéka lehet, a késői műtétnek, és ezzel nem riogatni akarlak.

Hidd el túl lehet élni, mint azt a példa is bizonyítja:)))) és utána megnyugszol. A január a fertőző betegségek miatt nem túl jó időpont. Engem február elején műtöttek, és be is nyeltem egy jó kis felsőlégúti bacit ami miatt 14 napra engedtek csak haza, és itthon még 3 hétig gyógyszert szedtem, holott a műtétből kifolyólag semmi, de semmi bajom nem volt. Mire haza engedtek, már annyira jól voltam, hogy önkéntelenül futottam a nővér után a folyosón, és Ő kiáltott Rám, hogy ne szaladjak!!!!! megvár! Úgy hogy levegőt be, fejet fel és tessék megkeresni az orvost...... és nem hezitálni!!!!!!

Üdv. Rezeda

9679. Rezeda63 (válaszként erre: 9676. - Adri761022)
2011. szept. 7. 19:36

Szia Adri!

Nyugodt lehetsz belefér!!!:))))))

Üdv. Rezeda

9678. Adri761022 (válaszként erre: 9677. - Ann64)
2011. szept. 7. 19:07

Szia!


Köszi válaszod.Kolléganődet sajnálom és jobbulást kívánok neki is.

Puszi Adri

9677. Ann64 (válaszként erre: 9676. - Adri761022)
2011. szept. 7. 18:17

Adri!

Eleinte nekem is nagy hasam volt, de most már szépen alakul.

Idő kell még minden helyre áll odabent.

Kollaganőm követett 3 napja műtötték Őt is.

Tavasszal Ő bátorított engem, hogy vágjak bele most meg én adom vissza.

Szegény nagyon megszenvedett hirtelen kellett műteni. Vaságyastól 40 kiló.

2011. szept. 7. 17:20

Sziasztok!


Már akartam tőletek kérdezni,mert egy dolog aggaszt.Műtét óta nagy a hasam,de nem fáj meg semmi csak zavar.Forduljak dokihoz vagy ez természetes?

Köszi.

Puszi:Adri

9675. turkkati (válaszként erre: 9672. - Ildyanya)
2011. szept. 7. 14:41

Kedves Ildy!

Nem áll meg a vasút, nyugodt lehetsz!

Persze másnak könnyű okosnak lenni, főleg ha túl vagyunk rajta, és jól is vagyunk.

Én tanító vagyok, tavaly kis elsőseim voltak, én is várni akartam,/bár mire, nem tudom/. Nincs jó időpont. Aztán januárban eljött az a pillanat, amikor azt mondtam, soha többé nem akarok vérezni, és kértem a legkorábbi időpontot. Felvettek addig a helyemre addig, tudta, ha meggyógyulok, mennie kell. Nem volt törés, én is kibírtam, a kicsikéim is kibírták. A kis kolléganő meg bedolgozta magát, szeptembertől 1 tanévre megint szerződtek vele, tehát jól járt ő is.

A munkahelyen pótolhatók vagyunk, de a családunkban nem. Menjél már októberben, ha kapsz időpontot.

További szép napot mindenkinek!

Kati

9674. Ildy61 (válaszként erre: 9673. - Györfi rózsa)
2011. szept. 7. 12:38

A munkahelyem miatt muszáj várnom.

Bár azért biztos vagyok benne, hogy nélkülem nem áll meg a vasút.

9673. györfi rózsa (válaszként erre: 9672. - Ildyanya)
2011. szept. 7. 12:27

Szia!

Tudom, hogy könnyű tanácsot adni, de én még októberig sem várnék. Ma vagyok 7 hetes, és örülök, hogy nem halogattam, amint lehetett jött a műtét. Legyél túl rajta mire jön a hideg, mert még az öltözés is nehézkes lesz! A többiek is ezt fogják javasolni, mert mi már tudjuk mit nyertünk a műtéttel.

Szép napot, bátorságot kívánok a műtéthez.

9672. Ildyanya (válaszként erre: 9670. - Turkkati)
2011. szept. 7. 09:59

Szia!

3 hónapig -február, március, április- nem betegedtem meg, de azóta megint rendszeresen megvan.

Pont olyan mint máskor is volt.

Talán ezért is nehéz rászánni magam a műtétre.

Tegnap még ugy gondoltam, hogy október második felében jó lesz, de ma már inkább januárra halasztanám.

2011. szept. 7. 07:20

Sziasztok!


Mindenkinek jobbulást kívánok.Akik műtét előtt vannak ,azoknak szorítok.Senki ne az én történetemre gondoljon,mert a többségnél semmi gond nem volt és senkinél nem is lesz.Én szépen javulok ,hála nincs semmi problémám,hétfőn nagyon valószínű kiszedik a katéterem(ettől picit félek),meg a varratomat is most szedik,mert intrakután tovafutó varratom van.

Puszi mindenkinek:Adri

Vigyázzatok magatokra!!!

9670. turkkati (válaszként erre: 9657. - Ildyanya)
2011. szept. 7. 06:55

Szia Ildi!

Ne halogasd! Valóban jobb túlesni rajta, főleg, ha már inkontinenciát okoz. Műtét után 2 hónappal teljesen jól leszel.

Nincsenek vérzésproblémáid?

Üdv:Kati

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook