Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9822. tlivcsi
2011. szept. 19. 19:39
Nem kell kezelésre járnom, mert nem genny folyik belőle, hanem vmi más, aminek elfelejtettem a nevét! Kötés nincs is rajta, csak mull-lap. Ha begyulladna, akkor kell kezelésre járni- állítólag.
9821. györfi rózsa (válaszként erre: 9820. - Tlivcsi)
2011. szept. 19. 19:28

Szia!

Remélem jársz kezelésre, mert ki kell tisztítani és fertőtleníteni, új kötést tenni rá! Nálam ez történt, öt hét után került le az egész sebről a kötés. Nagyon jó volt "normálisan" tusolni. Mielőbbi gyógyulást, kitartást kívánok, és sok pihenést.

9820. tlivcsi
2011. szept. 19. 19:09

Sziasztok!

Én csütörtökön leszek 3 hetes! A láz 1 hete elmúlt, tök jól lennék- a a seb nem váladékozna még mindig, már 2 helyen. De állítólag ez így van rendjén. Olyan földhözragadt vágyam van, hogy jó lenne egy igazit zuhanyozni- mert így csak mosakodni lehet, nem érheti víz.

Viszont éjjel többször arra ébredtem, hogy hőhullámom van- ezt eddig nem éreztem. Igaz, nekem mindent kipakoltak.

Éviről nem tud senki semmit?

9819. Ann64
2011. szept. 19. 18:42

Sziasztok!

Nagyon lecsengett a topic!

Remélem ez azt jelenti mindenki jól van!

Én szabin voltam, szép lassan elkezdtem az őszi nagytakarítást.

Háááát azért sokkal lasabban ment mint tavasszal.

Igaz nem erőltettem meg magam, úgyis megvár a munka.

Most egy kicsit érzi a pocakom az időváltozást.

Vigyázzatok magatokra, lábadozóknak jobbulást kívánok!

9818. rózsa67
2011. szept. 19. 11:54

Adri és a frissen műtöttek, hogy vagytok? Tessék jönni és tájékoztatni bennünket! :)

Szép napot mindenkinek!

9817. turkkati
2011. szept. 19. 06:55

Sziasztok!

Mindenki jól van? Jól telt a hétvége?

Szép hetet mindenkinek, mosolyogjatok sokat!

Kati

9816. szisziági (válaszként erre: 9814. - K_emoke)
2011. szept. 17. 21:49

Szia Emőke!

A szövettanból nagyon sok kiderül,pl az hogy a méh,méhnyak, méhszáj területén ,milyen kiterjedésben,stádiumban található a daganat stb.

Én csak a szövettanból tudtam meg,hogy rosszindulatú daganat volt a méhfalba beágyazódott miómámban..6 hétre jött meg az eredmény..

Újraindították a Kékgolyóba ,mert előre senki nem számított rá...újabb két hét várakozás:((

Rögtön kerestem egy onkológust,ő intézett egy MR vizsgálatot ,utána nyugodtam meg..

Írj privátban,ha kérdésed van, szívesen válaszolok!!

Gyógyulást és sok erőt kívánok a testvérednek!!

9815. szofi99 (válaszként erre: 9814. - K_emoke)
2011. szept. 17. 12:17
Szia ! Ha szükséges utókezelés, akkor az orvos ugyis az onkológiára irányitja a testvéredet. Kivánok szép napot mindenkinek :)
9814. k_emoke
2011. szept. 16. 20:33
Sziasztok.Tudja valaki hogy a műtét utáni szövettanból mi derülhet még ki?Azt tudjuk róla hogy rosszindulatú méhtest daganat.
2011. szept. 16. 11:26
Köszi :-)
9812. györfi rózsa (válaszként erre: 9810. - A268b1c726)
2011. szept. 16. 10:19

Szia!

Én is csak ritkán írok, de mindennap elolvasom amit mások írnak. kicsit én is féltem, sőt a páromon is ezt vettem észre. Semmi különöset nem tapasztaltam, azon kívül hogy mennyire figyelmes és óvatos volt, vigyázott rám. Ennyi idő után már nagyon hiányzott az együttlét. Az volt az érdekes, hogy mind a ketten egyszerre éreztük elérkezettnek az időt.

Kívánom nálatok is élvezetes legyen amikor eljön az ideje. Szép napot és még azért vigyázz magadra!

9811. popova4 (válaszként erre: 9810. - A268b1c726)
2011. szept. 16. 10:05

Szia Annamari!

Ne félj az első alkalomtól, ugyanolyan lesz, mint előtte volt. Nálunk annyi a különbség, hogy minden esetben használunk síkosítót, az jelentősen megkönnyíti a dolgokat. A többi rész kimondottan jó, sőt, mivel a védekezés elmarad, még jobb is.

Drukkolok nektek, szerintem már ideje engedned a csábításnak! Üdv:Erika

2011. szept. 16. 09:19
Sziasztok! Mostanában nem írtam, csak olvastam. Veletek örültem, veletek aggódtam, drukkoltam, izgultam. tegnap voltam a hat hetes kontrollon, annyira izgultam előtte! Minden rendben van, némi belső varrat maradt nálam is, és azt mondta az orvos a szövettanra: helyesen cselekedtünk a műtéttel, és a sürgősséggel is. A hiperplázia ugyanis már újra elkezdte az aknamunkát. pedig csak 5 hete volt rá. Még hátra van a háziorvos, még egy kicsit maradnék itthon. Ja, este a férjem csillogó szemmel szerelmesedett volna belém. Kénytelen voltam lehűteni, épp elég volt nekem az orvos is. :-) Félek, na. Most következik a "hogyan veszítsük el a szüzességünket - másodszorra is" című fejezet. :-)
9809. turkkati
2011. szept. 16. 08:14

Sziasztok!

Hogy vagytok?

Opievike mi újság, jobban vagy már?

Balzs, hogy vagy?

Legyen szép napotok!

Kati

9808. szofi99
2011. szept. 16. 06:59
Jó reggelt mindenkinek, ugye mindenki jól van? Egyre jobban :):) Legyen szép napotok ! Judit
9807. Ann64
2011. szept. 15. 09:27

Sziasztok!

Remélem Évi már talált egy jó dokit és gondos kezekben van.

A többi lábadozónak is gyors gyógyulást kívánok!

Balzs mesélj hogy vagy?

Egy hős vagy hogy nem altattak!


Tegnap letörött a fogam így reggel már a dokinál kezdtem.

Jobban féltem mint a műtét előtt pedig semmi fájdalmasat nem csinált.

Hiába beszari vagyok!

9806. tandrea66
2011. szept. 15. 08:30

Szerintem sem normális a vérzés, nekem legalább is azt mondta az orvos, hogy nem is vérezhetek, csak 1-2 napig valami gyenge pecsételés lehetséges. Szerintem is keress egy másik orvost és nézesd meg magad. Ne húzd az időt, mert rosszabb is lehet.

Gyógyulj meg gyorsan és legyen szép napod!


Andi

9805. Rezeda63 (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 19:28

Szia Évi!

Egyet kell, hogy értsek az előttem szólókkal. Sürgősen keress más orvost, és ne hagyd, hogy telefonon mondja meg, hogy mi a normális és mi nem. Légyszi!!!!!!

Nem vall, túl nagy lelkiismeretre, ha képes arra, hogy ne nézzen meg.

Üdv. Rezeda

És írj, hogy mi történt Veled!

9804. erikpipi (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 16:29
A műtét utáni vérzés nem normális, elnézést, hogy ezt írom, de ne hidd el az orvosnak amit mond. Azonnal keress egy sfr-t, és nézesd meg magad. Jobbulást, és remélem jó hírekkel jössz.:)
9803. szofi99 (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 11:41
szia ! Remélem azóta már az orvosnál vagy. Szerintem egyáltalán nem normális ez igy. Kivánom a legjobbakat, és légyszi tájékoztass bennünket mi történt veled ..
2011. szept. 14. 10:52

Szia Balzs!

Remélem jól vagy és a széklet is rendeződik.

Jobbulást és mielőbbi gyógyulást.

Puszi Adri

9801. Adri761022 (válaszként erre: 9798. - Rózsa67)
2011. szept. 14. 10:45

Szia!


Köszönöm kérdésed én jól vagyok.Továbbra sincs semmi gondom.Főleg így katéter nélkül szívesebben és jobban is tudok mozogni,sétálni.

Remélem te is jól vagy.

Puszi Adri

9800. Imisz (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 10:08

Szia!

Többen írták és én is azt mondom, igen is sürgősen menj dokihoz! Nem normális dolog a műtét után ennyire vérezni! Sőt, igazából pár napos kis véres váladékozáson kívül nem szabadna sehonnan vérezni!

Ha vérzékenyebb is vagy, az sem indokolja azt a mennyiséget amivel nem tudsz a wc-ről felkelni, nem beszélve a görcsökről. Legalább a saját megnyugtatásodra menj el!


Sok sikert Neked és mielőbbi gyógyulást! Szorítok Neked!

9799. turkkati (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 10:03

Menj orvoshoz! Szerintem a fájdalmas vérzés nem természetes.

A vérszegénység miatt is kérj segítséget!

Évekig szedtem vastabblettát, kaptam vénásan is vasat. Persze, amit felül betöltöttünk, alul elfolyt. A műtét után kaptam még 10 Ferrlecit injekciót, Olyan jó lett a vérképem, mint évek óta soha. Nekem nagyon jó háziorvosom van, remélem hosszú, egészséges élete lesz, mert már nyugdíj mellett praktizál.

Ha továbbra is vérzel, menj vissza a kórházba, inkább hisztisnek gondoljanak, mint komoly baj legyen!

Szia: Kati

9798. rózsa67 (válaszként erre: 9796. - Adri761022)
2011. szept. 14. 09:57

Nagyon egyre gondoltunk és egyidőben! :)

Te jól vagy Adri?

9797. rózsa67 (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 09:55

Nagyon sajnálom! Én elmennék az orvoshoz, esetleg másikhoz (vagy ügyeletre). A 12 nap még nem lenne sok, de a mennyiség az lehet, hogy sok. :(

Ezt látnia is kellene, hogy mennyi is az a mennyiség, amit te soknak találsz! Nem is értem, hogy telefonba, hogy mondhat ilyet egy orvos, hiszen nem is látja, hogy mi van.

Remélem minden rendben lesz!

9796. Adri761022 (válaszként erre: 9795. - Opievike)
2011. szept. 14. 09:52

Szia!

Szerintem ez nem igazán jó,főleg ha ennyire vérzel. Nagyon lazán veszi a dokid.Én azt tanácsolom keress másikat,még mielőtt nagyobb baj lesz.

Pihenj sokat,jobbulást.

Nagyon sajnálom ,hogy nem vagy jól.

Puszi:Adri

9795. opievike (válaszként erre: 9792. - Szisziági)
2011. szept. 14. 09:40
Sziasztok. Sajnos borzalmas estém és éjszakám volt.Nagyon rosszul voltam görcsöltem de mindenhol Aztán hajnalban elöntött a vér,fél órán keresztül nem tudtam lejönni a wc-ről.Felhívtam az orvosomat de nem vagyok nyugodt. Azt mondta hogy én vérzékenyebb vagyok dehát még meddig? Így is nagyon rossz a vérképem az a kevés is elmegy ami maradt.12 nap után honnan jön ez a rengeteg vér?
9794. turkkati (válaszként erre: 9768. - Balzs)
2011. szept. 14. 09:10

Szia Balzs!

Örülök, hogy túl vagy a műtéten!

Pihenj sokat, és lassan megerősödsz!

Gyors és komplikációmentes gyógyulást kívánok!

Kati

9793. szisziági (válaszként erre: 9788. - Rózsa67)
2011. szept. 13. 20:51

Kedves Rózsa!

Ezt még olvasni is szörnyű:(( Hiszem , hogy Te már megfizetted annak az árát,hogy csak szebb és jobb dolgok jöjjenek az életedben!!Kívánom ,hogy így legyen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook