Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11880. turkkati (válaszként erre: 11868. - Koncibonci)
2012. febr. 20. 16:17

Szia Kriszti!

Én 23-án 1 éves leszek, minden nagyon jó, teljesen jól vagyok, felszabadulás, hogy nem kell rettegve várni a menstuációt.

Nekem is volt olyan vastagodás, már nincs, de nem emlékszem mikorra múlt el.

11879. bagi
2012. febr. 20. 15:51
Sziasztok! Pénteken megműtötek, minden a legnagyobb rendben elmulot. Tegnap haza engedtek, nem volt semimi bajom de mára görcsölök és minden feszül, fáj, ez normális?
11878. Julcsi37
2012. febr. 20. 13:48
Nem leszek, azt mondta az orvos, hogy ha jobban vagyok menjek, és beír a naplóba... Pár nap várakozás lesz csak:)
11877. YPanna (válaszként erre: 11876. - Julcsi37)
2012. febr. 20. 13:45

Jobban szeretnek en is mar meselni rola,mint igy elotte lenni tele kerdesekkel,de itt mindenki egy hős, tele erővel,huhh nem tudom hogy csinaljak. Te most ujra varolistas leszel?

Panna

11876. Julcsi37
2012. febr. 20. 13:37
Hát Panna én is az ébredéstől tartok. Félek, nem lesz kellemes. Nekem ma kellett volna befeküdnöm, holnap műtöttek volna, erre tiszta vírus vagyok. Már 3 hete előjegyeztek, mire összeszedtem valamennyire a bátorságom, lebetegedtem. Én az altatással nem foglalkozom, inkább az ébredés, és az utánnalét izgat... Szió:)
11875. YPanna
2012. febr. 20. 13:27

köszönöm szépen a gyors valaszokat. Engem bp.mav korhazban mutenek.jovo heten tudom meg az idopontot,de azt mondtak 1-2 honap varolista van. Ez az altatas dolog most megnyugtatott,mar csak az ebredes lesz izgi,remelem jo noverkenek szolok.

Panna

11874. Imisz (válaszként erre: 11870. - YPanna)
2012. febr. 20. 13:19

Szia Panna!

Ha megmondanád hol fognak műteni, könnyebb lenne hisz annyian vagyunk már itt, biztos lesz olyan akit ugyan abban a kórházban műtöttek.

Engem pl. Pécsen, mi őrzőbe kerültünk ahol a felkelésig (nálam másnap hajnalban) "fel is voltunk szerszámozva" vérnyomásmérő, szaturáció mérő, ekg + monitorral, infúzió szóval vigyáztak ránk, és egy nővér állandóan volt a kórteremben! Első felkeléskor ott állnak, segítenek, ha kell először csak kiültetnek az ágy szélére szóval nem erőltetik de ellátnak tanácsokkal (pl. igyál sokat) aztán később újra próba.

De mondom, ez nálunk volt így, máshol nem tudom hogy megy.

Sok sikert, és tényleg hívd fel a nővérkék figyelmét mondd el nyugodtan, így őket sem éri felkészületlenül.

11873. BrenBea
2012. febr. 20. 13:05

Kedves Panna, mindenkinek altatáskor mivel ez nagy műtét tubust nyomnak le a torkán, hiszen a bél mozgásokat is leállítják a műtét időtartama alatt, ne aggódj csak akkor lesz tubus amikor már eleludtál.. és nem is fogod tudni, hogy mikor teszik be és veszik ki :) Kórház válogatja műtét után hova kerülsz van ahol un. "őrzőbe" kerülnek a betegek, ahol én voltam ott mind a 4 en ezen a műtéten estünk át, és a saját szobánkban ébredtünk.

Ha megnyugtat és biztonságot ad mindenképp jelezd, hogy ájulós vagy azoknak a nővéreknek pl. akik előtte előkészítenek és ügyeletesek.

11872. tlivcsi (válaszként erre: 11863. - Mirmido)
2012. febr. 20. 13:04
Szia! Nálam már nem lehetett arról beszélni, hogy mentruáció, miután 1,5 hónapig folyamatosan véreztem. 2 féle gyógyszert szedtem, semmit sem ért. Persze biztos más, ha a havi ciklust betartva jön meg.Nekem azt mondta a dokim, ne dicskedjek vele:) így is megműtőttek.
11871. tlivcsi (válaszként erre: 11870. - YPanna)
2012. febr. 20. 13:01
Szia! Tubust tolnak le a torkodon, de ebből Te semmit sem fogsz érezni! Utána kicsit fájhat a torkod, de ez sem vészes.
11870. YPanna
2012. febr. 20. 12:59
Sziasztok, hamarosan engem is mutenek, volna par kerdesem,pl h az altatomaszk az csak egy maszk? Nem tolnak le semmit a torkomon?ill.h mutet utan intenziv osztalyra kerulunk? Mennyi idore? Azert vagyok igy betojva,mert nagyon ajulos vagyok, a szovettani mutet utan is elajultam,vajon lehet errol szolni valakinek? H figyeljenek ram? Gyogyulast mindenkinek,es koszonet ezert a sok infoert. Panna
11869. mirmido
2012. febr. 20. 12:42
Sziasztok! meg van az új időpont, a halasztást nem firtatom, jobb nem tudni a problémákról. Lényeg. az új időpont ápr. 01. addig kapok valami hormon bogyit. Ennyi. Most 5 hét dili, aztán remélem mindennek vége. Puszi nektek. Most megyek melózni, mert az élet megy tovább.
11868. koncibonci
2012. febr. 20. 12:29

Kedves Lányok!

Gyakorlatilag tavaly november vége óta olvasgatlak Benneteket és nagyon sok okos infót kaptam mind a műtéttel, mind a lábadozással kapcsolatosan.

December 6-án műtöttek, mindent kivettek, se méhnyak, se petefészek sem maradt. Bikinivágásom van, cca.13-15 centi. Minden rendben van, meg lettem dicsérve a 6hetes kontrollon. Egy kérdésem van, mert ahogy visszaolvastam, ez senkinek sem okozott problémát. A vágás vonalában olyan kisujjnyi megvastagodást érzek. nem fáj, inkább kellemetlen. Fekve nem érződik csak állva. Az orvos azt mondta, hogy a rétegeket összevarrták, azt érzem. Tapasztalt valaki ilyet? Nem vagyok türelmetlen, mert tudom, hogy a teljes gyógyulás több, mint fél év. Ezzel együtt szeretném tudni, hogy Ti éreztek/éreztetek ilyet? Mikorrra múlik el? Üdv, Kriszti

11867. Kavicsné
2012. febr. 20. 10:34

Sziasztok!

Volt valakinek gyomorsav problémája, amikor műtötték? Erre lennék kíváncsi. Nemsokára indulok a sote-ra, és megtudom, hogy végre kapok-e időpontot a műtétre.


Ági

11866. Ildy61 (válaszként erre: 11865. - Krasiné)
2012. febr. 20. 08:48

Szia Klári!

Mikor ilyeneket olvasok, hálát adok istennek, hogy állami cégnél dolgozom és se én se a férjem még nem volt munkanélküli.

Az egészségügyi gondok mellett ez lelkileg nagyon borzasztó lehet.

Mikor én először voltam orvosnál -még a vérnyomásom miatt- elsírtam magam és írt az orvos Frontint.

3 hónap alatt fogyott el a 30 db, de mikor kijöttem a kórházból, újból írattam fel és néha szedem.

A Xanax sokkal erősebb, vigyázz vele...

Nekem a kolléganőm mondta, hogy a Frontinra is rá lehet szokni és igaza van.

De olyan jó aludni és nem gondolni semmire.

Vigyázz a Xanax-al!!!

11865. krasiné (válaszként erre: 11862. - Evamari1)
2012. febr. 20. 06:30
Szia Évi! Ennyi baj után, már csak jó jöhet a konroll vizsgálaton. Én is szét csúsztam egy kicsit. Múlt héten úgy nézett ki, rám nézett Fortuna. Találtam 4 órás munkát, dolgoztam is 4 napot teljes erővel, becsűlettel. Ám mikor megtudta a kis kolléganőm, hogy engem be lehet jelenteni, azt mondta, hogy pontatlan a munkám. Ma reggel hajnalban telefonált, hogy beteg lett éa ugyan menjek már be helyette. De, hogy lehet megbízni abban aki "rosszul" végzi a munkáját? Pont ilyen munkát szerettem volna és erre a takonyos lány hangulatára legyek tekintettel? Én nem így neveltem a gyerekeimet, hogy köpönyeg forgatóak legyenek, áttapossanak a másikon 25000 ft-ért. Nekem ez is nagy segítség lett volna, mert hosszabb, nehezebb munkát nem bírok elvégezni. ( Most akarják ebben az évben negyedszer múteni a gerincem) De hát Fortuna gyorsan elfordult tőlem. Ne haragudj Évi, meg aki olvassa a soraimat, hogy Rád illetve Rátok zúdítom a gondjaimat, de jól esett Veletek megosztani. Egész éjszaka alig aludtam valamit, már 2 órakkor vettem be xanaxot, annyira bántott. Erre hajnalra megjavult a munkám, hát ez jó. Nem is nézett annyira hülyének. Jajj lányok de sok a baj. Annyira rosszul esik, hogy azt leírni nem lehet. De ilyen a mai világ. Na jó, befejeztem, ne haragudjatok, csak kicsit megkönnyebbültem. Puszillak évi és sok-sok erőt kívánok Neked a tovább lépéshez,mert nem könnyű. Mindenkit puszilok, vigyázzatok Magatokra, a műtét előtt álloknak teljes szívemből szorítok, a lábadozóknak meg minden jót kívánok!!!!!!!! Puszi Nektek: Klári.
11864. krasiné (válaszként erre: 11858. - Mirmido)
2012. febr. 20. 06:11
Szia! Írd meg, hogy mit mondott az orvosod. De az is meglehet, hogy az izgalomtól van. Puszi:Klári.
11863. mirmido (válaszként erre: 11861. - Tlivcsi)
2012. febr. 19. 20:56

Szia. Hasi műtét.

Neked műtét alatt is megvolt?

11862. evamari1
2012. febr. 19. 20:42

Kedves Éva, Klári és Kriszta!


Nagyon aranyosak vagytok, hogy bátorító szavaitokkal simogatjátok széthullott lelkemet. Igazatok van, mert érzem az erőt amit az édesanyám ad nekem. Na és Nektek is nagyon köszönök minden egyes bátorító szót. Nagyon vigyázzatok magatokra ebben a ronda hideg időben. Én a jövőhét pénteken megyek a 6 hetes vizsgálatra, remélem nem lesz semmi komolyabb probléma. Majd írok, hogy minden rendben van e? Puszi Nektek: Évi

11861. tlivcsi (válaszként erre: 11852. - Mirmido)
2012. febr. 19. 20:38

Sziasztok!

Engem 1,5 hónapnyi vérzés után műtöttek. Nem volt kérdés, hogy megcsinálják-e. Nem olvastam vissza, milyen módon műtenek?

Lívia

11860. mirmido (válaszként erre: 11859. - BrenBea)
2012. febr. 19. 19:50
Alig van, de piros és ez a baj, legalább is az ügyeletes orvos szerint.
11859. BrenBea (válaszként erre: 11858. - Mirmido)
2012. febr. 19. 19:09
szijja mennyire erős a vérzésed? Csak pecsételő vérzésnél nem halasztanak, tapasztalat :(
11858. mirmido
2012. febr. 19. 18:41

Sziasztok! Holnap 8-8.30 között tudok csak beszélni a Dr-nővel, semmi képen nem hagyom, hogy hetekkel elhalasszák a műtétet. Köszi a biztatást és támogatást.

Mi lenne velem nélkületek? :)

11857. rozsakrisz (válaszként erre: 11847. - Evamari1)
2012. febr. 19. 17:01
Kedves Évi! Te, egy nagyon jó ember vagy! Még Te biztatsz, bátorítasz másokat, amikor most Neked van rá nagyon nagy szükséged! Most inkább Te vigyázz Magadra, de nagyon!!! Nagy szükség van még Rád, akár itt, és persze máshol is! Ezúton is szeretnék Neked, teljes szívemből nagyon sok erőt, kitartást, és mielőbbi gyógyulást kívánni! Puszi: Kriszta
11856. krasiné (válaszként erre: 11852. - Mirmido)
2012. febr. 19. 16:17
Szia! Az ügyeletes orvosnak nem hiszem, hogy van beleszólása. Legalább felhívta volna a kolléga nőjét. Úgy gondolom, hogy a dokidnak kell kimondania, hogy halasztva a műtét. Próbálkozz elérni, azért ezt csak Neki kell eldöntenie. Azért fura, hogy meg sem vizsgáltak. Klári.
11855. Szulamit67 (válaszként erre: 11854. - Mirmido)
2012. febr. 19. 16:16
Szerintem keresd folyamatosan a dr-nőt. Én nem engedném, hogy elhalasszák a műtétet, de ha mégis, akkor csak nagyon kevéssel.
11854. mirmido
2012. febr. 19. 15:55
Szia! Csütörtökön megjött, majd ma reggelre elmúlt, délben ismét piros vérzés. De jan. 01-től folyamatosan volt egy kis barnás pecsételés. A dr-nőt hívtam , üzenetrögzítő van bekapcsolva.
11853. Szulamit67 (válaszként erre: 11852. - Mirmido)
2012. febr. 19. 15:37
Szia! Ez a kis vérzés valami műsoron kívüli dolog? Az ügyeletes orvosnak van joga műtétet halasztani? A dr-nőnek nincs meg a mobilszáma? Nekem a főorvos, aki műtött megadta és azt mondta, ha bármi gondom van azonnal hívjam. (még a műtét előtt megadta)
11852. mirmido
2012. febr. 19. 14:42
Sziasztok! Műtét halasztva, most küldtek haza a klinikáról, mert van egy kis vérzésem. meg sem vizsgáltak, csak elküldött az ügyeletes orvos. A dr-nőmmel nem tudok beszélni. Sík ideg vagyok. Most mit csináljak?:(
11851. krasiné (válaszként erre: 11849. - Evamari1)
2012. febr. 19. 08:13
Szia Évi! Édesanyád távozása egy darab a lelkedből. De Ő most is vigyáz Rád! Még élünk érezzük a szeretetüket,mert az nem hal meg. Próbálj meg kikapcsolódi, bár ez nem könnyű, de most Magadra is nagyon kell vigyáznod! Lazíts, engedj fel. Fordulj a családod felé és meríts erőt Belőlük. Vigyázz nagyon Magadra! Puszi: Klári.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook