Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


16398. Bya70 (válaszként erre: 16392. - Maggi67)
2012. nov. 24. 21:21

Szia!

Várunk vissza szoritunk

16397. csenge 70
2012. nov. 24. 21:03
én is vérszegény vagyok tud valaki valami természeteset ajánlani a céklán kívül mert azt is megeszem de nem vagyok oda érte.segítségeteket köszönöm
16396. gombszem (válaszként erre: 16391. - Brigero)
2012. nov. 24. 20:51

Nem csak akkor kaparnak előtte, ha gyanús valami!!!

Nekem is megcsinálták a kaparást, és a szövettan is minden okés.. de mivel sokat vérzem és ez a 4, kaparásom volt a méh fala vastagabbé és nagyon ajánlott a " csak" méh kivétele....

mert vészesen vérszegény lettem...és a további vérzés és bármi rossz így elkerülhető!!!!!

Én bízok a dokimban és a véleményében!!!

Végül is 27 éve ismerem!!!! Nincs okom, h ne bízzak!!!!

16395. gombszem
2012. nov. 24. 20:27

sziasztok... szép estét!! :-)

Én ma belefogtam dolgaimat rendezni... hisz ketyeg az idő!!!!!

még van 2,5 napom!!!!

az már nem sok.. :-)))

Ma főzés, takarítás, fogorvos, és most még sütit sütök...

Jól van mindenki?????

16394. Picurka1968 (válaszként erre: 16392. - Maggi67)
2012. nov. 24. 20:15

Én is hiányolom Levendulkát is meg Katát is.Jól lementek a térképről!

Gyorsan eltelik ez a pár nap,várjuk a beszámolót!Lesztek páran jövő hétre is!Energiát küldjük mindenkinek!!!

Téged hol műtenek?

16393. csenge 70 (válaszként erre: 16385. - Maggi67)
2012. nov. 24. 20:11

igen az évszám tényleg a születési dátumom.eleinte nagyon megviselt lelkileg hogy viszonylag fiatalon ilyen nagy műtéten kell átesnem.nem akartam az önsajnálatba temetkezni ezért fordítottam egyet ezen a problémán és megpróbálom megtalálni benne az előnyöket.Mert ugye minden rosszban van jó is még ha kevés is.Őszintén szólva már az életminőségemet rontotta még az a kevés vérzészavar is.remélem most már nyáron nem kell fekete nadrágba bújnom,uszodába is mehetek kedvem szerint stb.

Valahogy úgy érzem egy új életem kezdődhet el.És ez jobb érzés mint sirdogálni a myoma okozta problémák miatt,és bizonytalanságban élni.

16392. maggi67
2012. nov. 24. 20:04

Levendulkával mi lehet? Olyan rég adott jelet magáról..Remélem rendben van...

Picurka!Teljesen felkészültem a holnapra ill.a hétfőre..Alig várom hogy ismét itt legyek egy beszámolóval a történtekről.:-)

Puszi:-)

16391. brigero (válaszként erre: 16390. - Emeke)
2012. nov. 24. 19:53
Szerintem ezt korhaza valogatja. Nalam a Honved korhazban 'kotelezo' szinten csinaljak. Nalam semmi gyanus nem volt, minden rakszuresem negativ volt, megis megcsinaltak a kuretet a nagymutet elott 2 hettel. Meg az sem volt biztos, hogy a mutet elott meg lesz az eredmenye.
16390. Emeke (válaszként erre: 16379. - Cicaaa65)
2012. nov. 24. 19:40
Nyilván azért nem kapartak mert nem volt gyanús... E
16389. eszkija (válaszként erre: 16386. - Maggi67)
2012. nov. 24. 19:23

Igen, köszi, pusz neked is!

Hétfôn megyek haza.

2012. nov. 24. 19:19
Szia Maggi!Gondolom,már készülödsz te is a holnapi indulásra.Ne félj semmitől,itt vagyunk és gondolunk rád.Meg a többiekre is természetesen,sajnos mindig újak jönnek!
16387. cicaaa65 (válaszként erre: 16380. - Szörvívör)
2012. nov. 24. 19:18
Elég baj, akkor tudják 100 %-ig biztosan, mire számítsanak méhen belül. Több helyről veszik ezt a méhből, ezért is hívják frakcionált abrasio-nak.
16386. maggi67 (válaszként erre: 16384. - Eszkija)
2012. nov. 24. 19:15

Akkor Te még kórházban Vagy? Vigyázz Magadra!

Pihizz!!!!Pusza

16385. maggi67
2012. nov. 24. 19:13

Szia Csenge! Örülök hogy Te is beléptél a pozitív fórumozók közé..Azért ismét annyira elgondolkodtam..Gondolom a neved melletti szám a születési évedet jelzi..Szinte mindannyian közel egyidősek vagyunk..Mintha az utóbbi időben kissé előre tolódott ezen műtétek száma..Régen,mert a drága nagyikámat 70 évesen műtötték miomával..Csak eszembe jutott hogy mi csajok,dolgozunk cipeljük a gyermekeinket,ház építésben segítünk,bevásárolunk,szüleinket segítjük szóval rohanunk a világgal,és egyszer szólnak a jelek--ELÉG!-lassabban! Hát csak úgy ezt leszerettem volna írni,mert így gondolom...

Még egyszer puszi!

Jó hogy ránk találtál...:-)

16384. eszkija
2012. nov. 24. 19:12
Sziasztok, csütörtökön megmûtöttek, elsô nap nagyon szar volt, de amint kivették a dréncsövet, sokkal -sokkal jobb lett. Utána még pocsékvolt a belek beindulásáig, de most már talán ez is jobb. Telcsirôl, mst eyi késôbb még írok, fôleg., ha segíthetek
16383. maggi67 (válaszként erre: 16374. - Csendmadár)
2012. nov. 24. 19:03

Nagyon örülök h itt Vagy! Sokat gondoltunk RÁD!

Ismét egy pozitív műtött kislány ami plusz erőt ad!!!!

Gyógyulj!Pihenj!

Puszi

Maggi

16382. csenge 70
2012. nov. 24. 16:55
nekem sem volt méhkaparás,mert még igazán panaszt sem okozott a myoma,csak férfi ököl nagyságúnak tapintották,ultrahangon akkora volt a méhem mintha kettő lett volna egymás melett.mivel nem okozott panaszt azt mondták akár várhatunk is vele,de mivel még elég sok van hátra a klimax kezdetéig,csak nőhet és előbb utóbb úgy is okoz panaszokat.na én akkor eldöntöttem ha lehet inkább műtét legyen mert addig minden percben az járt az eszemben aludni sem tudtam a rákszűrés eredménye is jó lett,de nem akartam megvárni hogy össze-vissza vérezzek vagy csöppenjen a vizeletem.van három szép gyerekem,a méhem szépen helyt állt amikor kellett aztán tudomásul vettem hogy vége egy korszaknak az életemben.Nagyon féltem a műtéttől de attól is ami akkkor várt volna rám ha nem veszik ki.Amikor megkaptam a műtét időpontját, már csak azt vártam minél előbb túllegyek rajta.ismerőseim akik szintén túléltek ilyen műtétet azt javasolták a kórházban is fogadjak szót, ha mindent betartok minden rendben lesz. Hát én mindenben szót fogadtam(Gondoljatok arra műtét előtt állók hogy karácsonyra már mindannyian gondtalanul ünnepelhetünk félelem nélkül!ne féljetek,csak izguljatok,de minden rendben lesz.
16381. Picurka1968 (válaszként erre: 16374. - Csendmadár)
2012. nov. 24. 16:24
Örülök,hogy megjöttél!Pihenj sokat,de azért ide is nézz be néha!
16380. szörvívör (válaszként erre: 16379. - Cicaaa65)
2012. nov. 24. 16:21
Nem mindenhol, nem mindenkor. Nálam sem. Számít a kor, a méhben lévő tumor, mióma,-milyensége, nagysága!!! Nekem jóindulatú volt, de 57 évesen már így biztosabbnak látták. Az onkológus nagy százalékkal már az ultrahangból megállapítja a baj milyenségét. Természetesen műtét után két héttel a szövettan eredménye is fontos, de szinte teljes pozitív bizonyossággal engedtek haza.
16379. cicaaa65 (válaszként erre: 16364. - Emeke)
2012. nov. 24. 16:02
Méheltáviolítás előtt nem csak akkor végeznek eü.kaparást, ha valami gyanús van, hanem mindenképpen. Jó esetben addig nem távolítják el a méhet, amíg a kaparék vizsgálatának nincs szövettani eredménye.
16378. lenvirág (válaszként erre: 16374. - Csendmadár)
2012. nov. 24. 15:50
Isten hozott a gyógyultak között! Innentől már kötelező segíteni a műtét előtt állókat. Vigyázz magadra, pihenj sokat, élvezd a létet!!!
16377. csenge 70
2012. nov. 24. 15:46

Sziasztok!

Két hete műtöttek myoma miatt kivették a méhem.Műtét előtt nem sokkal találtam erre az oldalra.Felbátorottam ahogy olvastam a sok pozitív hozzászólást.Most én is beléptem hogy bátorítsam azt akinek szüksége van rá.nagyon jó hogy tudjuk egymást bátorítani,de nagyon elszomorít, hogy sokan vagyunk akiknek ezt át kell élni.De fel a fejjel,minden jó lesz.Aki műtét előtt áll ne féljen mindannyian túléljük!A műtét napja nem kellemes,másik nap már jobb utána pedig napról napra erősebbek vagyunk.én sem hittem de így van.Mindannyiunkra vigyáz valaki fentről,és nekünk még ugye sok dolgunk van itt a földön.csak a jóra szabad gondolni,mert csak jó történhet velünk!

16376. Bya70 (válaszként erre: 16374. - Csendmadár)
2012. nov. 24. 15:06
Szia üdv itthon orülök neked, vigyázz magadra,pihenj sokat, én jövö héten kedden fekszem be,nagyon jo olvasni soraid
2012. nov. 24. 15:05
Szia! Csendmadár!! Én még uj vagyok itt) de láttom te már tul vagy rajta) nekem még visszavan vágásod volt ha kérdezhetek?Vagy laparoszkópia?
2012. nov. 24. 14:59

Sziasztok!

Túléltem, itt vagyok! :-)

Kedden műtöttek, Fájt, hánytam is sajnos, de

másnap már elfogadhatóan éreztem magam.

Még gyenge vagyok, mint a harmat, de azt mondom:

ne izguljatok, a műtét napja, meg éjszakája roszz nagyon, de kibírható. Onnantól óráról-órára jobb, könnyebb.

Gombszem, maggie, ószifalevél, nagyon drukkolok Nektek, köszönöm, hogy gondoltatok rám!

16373. szörvívör (válaszként erre: 16339. - Julika0127)
2012. nov. 24. 09:23
Eleinte húzós fájás (érzés inkább), majd gyakoribb vizelési inger. Semmi fájdalom, semmi csípős érzés, csak mintha gyakrabban kellene menni. A tőzegáfonya kapszula óta (bár elég drága) de megszűnt a kellemetlen érzés.
16372. Picurka1968 (válaszként erre: 16371. - Zsebimama64)
2012. nov. 24. 09:02
Köszönöm,hogy leírtad konkrétan,amire én is utaltam.Nekem"csak"a méhem kellett kivenni,nem volt betörés a nyirokerekbe,nem volt ideje áttétet képezni.Nem mindegy mennyire darabolnak szét,az utókezelésről nem is beszélve!Ezeket jobb lenne megelőzni,addig,míg lehet.
16371. zsebimama64 (válaszként erre: 16359. - JudyTim)
2012. nov. 24. 04:59

Szia!

Érdekes a dokid, de hát ő az orvos.

Nálam is miómával kezdődött az egész most februárban. Csecsemőfejnyi nagyságú, így lett conisációs műtétem, majd mondta a doki, hogy úgy 3 hónap múlva mióma műtét. De a kis műtét eredménye P4-es lett, tehát méheltávolítás. De szóba se került, hogy majd később, hanem amilyen gyorsan lehetett elvégezték a műtétet. Szerencsém volt, nem terjedt túl méhen, nem kellett semmi sugár, vagy kemo. Én azóta is hálás vagyok, hogy időben észre lett véve, nem lett halogatva. Sokszor van eszembe nekem is, mi lett volna ha várok, mivel alig 4 hét volt a két műtét között... Szerencsére túl vagyok rajta, most már 8 hónapja, és boldogan élem napjaim.

Én biztos nem halogatnám, vagy kikérném más doki véleményét. A P4-es eredménynél nem értem mért halogatja.

Szia: Ági

16370. Picurka1968 (válaszként erre: 16368. - Erikpipi)
2012. nov. 23. 22:39
Nálam nem is csináltak 2. kimetszést,a szövettanon az volt,hogy a kimetszés az épben történt,vagyis nem maradt rákos sejt.Ennek ellenére javasolták a méheltávolítást.Én nem húznám nagyon az időt,ennek mielőbb a végére kell járni,míg esetleg tovább nem terjed,mert hogy annál nehezebb lesz a gyógyulás is!
16369. JudyTim (válaszként erre: 16368. - Erikpipi)
2012. nov. 23. 22:21
Most azon vagyok, hogy a 21 hónapos kincsemet felneveljem. ezért szeretnék még 20 évig élni, hogy őt is elindíthassam az életbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook