Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


17909. 4b7d1ad356
2013. febr. 22. 17:41

Kedves Lányok,

szerény személyemen a jövő héten végzik el ezt a nevezetes beavatkozást. Meg kell mondanom, hogy egyrészt már alig várom, hogy túlessek rajta (rengeteget szenvedtem már, nem lehet tovább húzni-halasztani, tényleg kivártam a legvégsőkig), másrészt nem hagy hidegen a gondolat, hogy vajon milyen leszek utána? Főleg, mivel írjátok, hogy milyen hosszas megpróbáltatásokon estek még keresztül (fájdalmak és egyéb kellemetlenségek)...

17908. anci38
2013. febr. 22. 16:40
Syastok! a pisilésnél én is uazt érzem mint Ti írjátok le, a végén húzó érzés, mintha nem is ürülne ki és sokáig tart. remélem ez is elmúlik idővel. éppen ma vok 3 hetes. tegnap pl. többet sétáltam, kissé többet lehajoltam stb. Pár lépés után már érzem azt a húzó, feszítő érzést lent ahasamban, sőt az egész has bekeményedik, bizony nem esik jol sétálni. Normális még ennyi idősen? Ahhoz hasonlít a legjobban amikor a terhesség végén vannak a jósló fájások a keményedések. Nektek is volt ilyen érzés? Egyébként minden nap 1 fokkal jobb lesz tényleg, csak ez a feszítő fájás nehéz. Köszi a választ. Szép hétvégét kívánok minden fórumozónak!
17907. cs45 (válaszként erre: 17906. - Szörvívör)
2013. febr. 22. 16:10

Szia!

Köszönöm,válaszod,pont ezt a húzódó,csavarodó érzést érzem.Nem görcsölök a hátamon fekve nem is fáj :)Felhívtam a dokim,azt mondta,lehet,hogy épp peteérésem is van a szétkaszabolt dolgok mellett és ilyenkor 3-4 cm-re megduzzad a petefészek...amiről leválasztották amit kellett,heges,varratos,sebes...:P Nagyon jó olvasni a biztatást,hogy nem vagyok egyedül...KÖSZÖNÖM :)

17906. szörvívör (válaszként erre: 17903. - Cs45)
2013. febr. 22. 16:03

Szia cs45! Két hetesen úgy éreztem, én teljesen jól vagyok és semmim nem fájt. Azután húzódott, fájdogált, én is csak hanyatt feküdtem, ha fordultam csavarodott, húzódott oda kellett kapnom, és nem bírtam pár másodpercig semerre mozdulni. Én is mondtam, hogy biztos van bennem kés, villa kanál!De aztán lassan egyre ritkábban és kevésbé fájdalmasan jelentkezett, na héthónapos leszek holnap ( el ne kiabáljam), most jó minden! Pisilés, nagyobb...és fájdalommentes!

Azért vigyázz magadra, és a görcsölő fájdalmakra kell odafigyelni! Ha bizonytalan vagy, akkor inkább kérdezd meg az orvosod, de azt tudd, hogy jó darabig húzódnak a belső varratok!!!

17905. szörvívör (válaszként erre: 17904. - Vandagoo)
2013. febr. 22. 15:46

Helló Vandagoo!!! Na ennyi volt!:) És máris a szex, a szex! :):):) Látom tényleg jól vagy! Hála Istennek! A Férjed meg csak várjon, mert amire várni kell, az megéri! :) A többiről én már nem tudok írni Neked, nyolc éve nincs Férjem...

Majd Gomszem belép rögtön és elmondja a tutit! :)

Vigyázz magadra! Várunk! Puszi!

17904. Vandagoo
2013. febr. 22. 11:52

Hello Lányok! Itt fekszem a kórházi ágyon és már nem is vagyok pupos! Köszönönöm a biztatásotokat :)

Tegnap este voltam 6 hetes kontrollon, minden ok. Csak szexelnem nem lehet még egy hétig, a férjem nagy bánatára. Ôszintén kicsit tartok is tôle, Nektek milyen volt a mûtét utáni elsô alkalom?

17903. cs45 (válaszként erre: 17901. - D6a6db9804)
2013. febr. 22. 09:23
Köszönöm válaszod :)Olyan erős belső fájás ez és érzéketlen zsibbadós a hasam...idétlen gondolatokkal...bennem hagytak,fésűt,kanalat,egyebeket ;P Konkrétan nem tudok oldalt feküdni és nyújtott lábbal aludni,mert húzódik.Felhúzott lábbal aludtam,hanyatt fekve :( Múlthéten jöttem,mentem...:((
17902. szörvívör (válaszként erre: 17898. - Vandagoo)
2013. febr. 22. 07:06
Szia Vandagoo! Várunk! Persze, hogy megmaradsz, mert ide írnod kell!!! :):):) Bátorság!
17901. d6a6db9804 (válaszként erre: 17899. - Cs45)
2013. febr. 22. 05:20

Lehet, hogy a hidegfront zavar be. Azt én is mindig megérzem.

Érdekesek ezek a műtét utáni itt-ott fájdogálások. Sokkal érzékenyebben éljük meg és mindig félünk valami nagyobb bajtól. Én elmúltam 12 hetes és napok óta fáj a derekam. Végeztem egy kis hasra "tornát" és azóta, pedig nagyon kíméletes voltam.

Vigyázz magadra és jobbulást! :-))

17900. gombszem (válaszként erre: 17898. - Vandagoo)
2013. febr. 21. 22:15
szia.. szurkolunk , és minden rendben lesz!!!! Várunk, vigyi magadra!!!!
17899. cs45
2013. febr. 21. 20:58

Sziasztok!

A mai nap vagyok 3 hetes és azt érzem,hogy a mai nap jobban fáj benn a hasam,mint eddig.Fájdalomcsillapítós,fekvős napom volt...kicsit ideges vagyok,hogy mi lehet.Nektek is volt ilyen?Gondoltam javulnom kell,nem jobban fájnom :(

17898. Vandagoo
2013. febr. 21. 17:19

Szia Szörvivőr!


Szóval a kardiológus tegnap zöld utat adott a műtéthez, ma este a nógyógyászon van a sor... Egyébként egy helyes lipóma, azaz zsírdaganat nőtt a bal lapockámra, így csodás kis púpot hordok. 42 évesen még korainak érzem, ezért szeretnék gyorsan megszabadulni tőle.

Tudom én is, hogy jobb lenne várni, de nekem most nem megy!

Holnapra már talán túl leszek rajta, majd írok ( ha megmaradok :))

17897. Cicus 67 (válaszként erre: 17896. - Lenvirág)
2013. febr. 20. 14:58
Szia. Lehet, hogy ez nálam egy picit tovább tart. Nagyon remélem, hogy minnél előbb elmúlik. Már 3 hónapja volt a műtét.
17896. lenvirág (válaszként erre: 17892. - Cicus 67)
2013. febr. 20. 14:46
Szia, én műtéttől számolva mondtam a 2 hónapot, de persze ez változhat.
17895. lenvirág (válaszként erre: 17891. - Szörvívör)
2013. febr. 20. 14:34
Köszi, egy kicsit megnyugtattál!
17894. cs45 (válaszként erre: 17893. - Cs45)
2013. febr. 20. 14:08
Bocs,tőzegáfonyát akartam írni :)
17893. cs45 (válaszként erre: 17890. - Lenvirág)
2013. febr. 20. 14:06

Szia!

Köszi a "pisibíztatást" ;)holnap leszek 3 hetes,vettem vörös áfonya kapszulát tegnap.

Nekem nincs anyajegy,de ne idegeskedj,szexi és kész ;)6-8 hét után tényleg lehet dolgozni?Addigra nem fájunk?Szép napot kívánok!

17892. Cicus 67 (válaszként erre: 17890. - Lenvirág)
2013. febr. 20. 14:01
Szia. megnyugtattál, akkor már csak pár hónapot kell várnom. Ha ennyit kibírtam, ez már gyerekjáték lesz. Köszi
17891. szörvívör (válaszként erre: 17890. - Lenvirág)
2013. febr. 20. 13:57
Nekem van, és orvos is látta. Azt mondta, hogy nincs vele semmi teendő! Én elég f...s típus vagyok, úgyhogy mindenre rákérdezek rögtön! :)
17890. lenvirág
2013. febr. 20. 13:40
Sziasztok! Engem 6 hónapja műtöttek, teljesen jól vagyok. A pisilős témához hozzászólok: kb 2 hónap, és teljesen el fog múlni az a furcsa érzés pisilés végén. Viszont nekem van egy kicsit furcsa kérdésem: nektek van anyajegyetek a szeméremtesten? Hajlamos vagyok beképzelni dolgokat, szóval jól jönne a megnyugtatás. Mindenkinek gyógyulást kívánok!
17889. szörvívör (válaszként erre: 17887. - Vandagoo)
2013. febr. 20. 12:16

Vandagoo! Hallgass az orvosaidra! Ne siettesd az edzést, adj időt a szervezetednek a megújulásra!

Csak türelem. A hátadról szemölcsöt kellene eltávolítani...? (mondjuk ahhoz nem kell altatás)Attól függ, hogy mennyire gyengítene le a műtét, mert nekem még a foghúzást is kitolták három hónappal. Persze nem akarok okoskodni, biztos van más vélemény is. :)

2013. febr. 20. 12:08
Lassan (hat nap múlva) féléves leszek, és két hete hagytam abba a tőzegáfonya C....h kapszulát. Most érzem igazán úgy, hogy rendesen, illetve még a műtét előbbinél is "rendesebben" pisilek! A tea nem használt, és a tabletta sem csak a fent említett kapszula. Kicsit húzós az ára, és reggel-este egyet-egyet vettem be, majd két hónap múlva napi egy is elég volt. Igazából nem fájt a pisilés, csak kellemetlen volt az utóérzés! De nekem bevált, és biztonság kedvéért van tartalékolva! Jön a tavasz- mindjárt - pihenjetek, gyógyuljatok, lesz sok friss vitamin és boldogság-hormon!!! Szép napot mindenkinek! :)
17887. Vandagoo
2013. febr. 20. 12:03

Sziasztok! Pisilős témában nekem az orvos azt mondta, hogy a méh ad támaszt a hugyhólyagnak, kb. úgy mintha egy sámlin ülne. Mivel a sámlit kivették, a hólyagnak idő kell míg újra magához tér. Azt mondjuk nem mondta,, hogy még 6 hét után is úgy érzem a pisilés végén mintha begörcsölne a hólyagom. Bár ahhoz képest, hogy az elején ingerem is alig volt, görcsölt a hólyagom pisilés közben és úgy éreztem nem tudom kiüríteni pedig tele van, nos ahhoz képest már szinte tökéletes! Idő, idő, idő.

Nekem is vissza kellene már mennem dolgozni, de még nem érzem magam késznek rá. Aztán van itt még egy dolog. Pénteken altatásban lenne egy sebészeti beavatkozás a hátamon. ... Itt vagyok kétségek közt, hogy mi legyen. Be merjem vállalni az újabb altatást, vagy hűzzak vissza dolgozni és később megint jöjjek táppénzre? Dokik húzzák a szájukat, hogy még nem kéne, nekem viszont minden szempontból jobb lenne ha túllennék már mindenen és tavasszal új életet kezdhetnék. Úgy értem, újra egészséges lennék, edzeni kezdhetnék stb. Hmmm...

17886. d6a6db9804 (válaszként erre: 17884. - Gombszem)
2013. febr. 20. 12:02

Pontosan egy nap van a kettőnk műtéte között. Én egy egész doboz kapszulát bevettem ebből a bizonyos tözegáfonya komplexből. Néha azért nekem is előfordúl, hogy a pisilés vége kellemetlen, de már tényleg csak néha. Időnként a szeméremcsontomnál vagy inkább kicsit lejjebb a bal oldalam érzékeny nekem is. Pedig nekem hasi műtétem volt.

De, hamár ennyien érezzük lehet ez is természetes még?! Csak türelem kell még. :-)))

17885. Cicus 67 (válaszként erre: 17884. - Gombszem)
2013. febr. 20. 10:38
Erre én is nagyon szeretném tudni a választ!!! Valaki mondja meg.....!
17884. gombszem (válaszként erre: 17874. - D6a6db9804)
2013. febr. 20. 10:31

Figyu.. kb engem is akkor műtöttek mint téged.... és nekem is van olyan, h nem a vizelet csíp, hanem mikor kipisiltem magamat a vége szinte fáj..és a szeméremcsontnál érzem a fájó érzést!!!

Én ittam tőzegáfonya teát...akkor az kevés...tabletta kellene ????

Szerintetek????

17883. gombszem (válaszként erre: 17876. - Labnemarika)
2013. febr. 20. 10:04

engem, úgy műtöttek, és mikor megkaptam, a gerincbe a szurit, utána, én kicsit beparáztam, h látni hallani fogok mindent n/ mert a fejem felett a plafonon volt olyan tükörféle, valami fényvisszaverő az/ és ezt mondtam is, h én nem akarom látni, és akkor mondta az anesztes dokinő, h kapok 1 szurit / már nyomták is az infúzióba/ amitől lehet alszok 1 jót, de ha nem alszom el akkor is bódult leszek....

Így is volt, én szunyáltam 1 kellemeset :-)))) és mikor felébredtem azt hallottam, h a nőgyogyim ép akkor köszönte meg a munkát a segítő stábnak, és már jött is oda hozzám, és vele már beszéltem....nekem így naon jó érzés volt......

Ha visszaolvasol kb december elejére akkor ott le is írtam a többit is!!!

Szóval kérd még a nyugtató szurit is!!!!!!!

17882. cs45 (válaszként erre: 17879. - Zsuzsenka65)
2013. febr. 20. 09:41
Köszönöm szépen :)
17881. Cicus 67 (válaszként erre: 17854. - Ibab)
2013. febr. 20. 09:22
Szia. Nekem is mindenki azt mondta a műtét előtt, hogy lelkileg nehéz feldolgozni. Én ilyet nem érzékeltem. Annyit szenvedtem a műtét előtt, hogy nekem már megváltásvolt. Lelkileg nem viselt meg.Van már két gyermekem, többet nem akartam. Így én azt mondhatom, hogy inkább "megkönnyebültem". A pénztárcámról nem is beszélve!!! Havi betét költségem túl szárnyalta a "gázszámlámat".
17880. Cicus 67 (válaszként erre: 17847. - Gombszem)
2013. febr. 20. 09:17
Szia. Nagyon szeretném én is tudni a választ, de mindenki titkolózik!Van úgy, hogy napi 13 órát "dolgozok" a munkahelyemen. Ott annyira nem is érzem. De amikor ágyat, vagy egy kényelmes fotelt látok és beleülök végem van.... Szoktál hirtelen rosszul lenni? Remegés,szédülés,hőhullám...Nekem azt mondta az orvosom,hogy a klimax tüneteivel nem tud mit kezdeni, azok megmaradnak. Na bravó!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook