Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


17937. Terkócia
2013. febr. 24. 11:42

Sziasztok lányok! Teljesen friss hús vagyok köztetek. Már múlt héten olvasgattam írásaitokat, de csak ma regisztráltam. Jó ez a kibeszélősdi, nagyon hasznos. Örülök hogy idekavarodtam. Nekem medencefenék rekonstrukcióm volt. Hólyagsérvem volt inkontinencia panaszokkal.Hüvelyfal szűkítiés, háló behelyezést, gátrekonstrukció, és menet közben kiderülve méheltávolítás történt hüvelyen keresztül. Spinalis érzéstelenítéssel, plusz narkózis nélkül. A műtét előtti állapot valóban rosszabb-hosszabb mint az utána következő. Nekem szerencsére nem volt vágás (csak a gátnál) így a kórházi napok nem voltak vészesek. A széklet, vizelet téma hasonló panaszokkal járt, most az talán múlóban van. Szerencsére nekem teát, egyebet nem kellett szednek. Nyilván a beültetett háló helyettesíti az eltávolított méh alátámasztó szerepét. 3 hete volt a műtét. Igazából jól vagyok, alkalmanként görcsös fájdalom az van, de olvasva titetek megnyugodtam. Nyilván ez természetes. A háziorvos azt tanácsolta masszirozzam a hasat oldalt fekve, a bélösszenövést akadályozza meg. Most hirtelen beköszönésként ennyi. Ha valakinek kérdése van szívesen válaszolok én is. Cegléden műtött az en édes doktorbácsim. ( csak így zárójelbe, mosolyogva a végén: örülök hogy benne van a tízben :-) Aki előtte van a műtétnek nagyon szurkolok, aki túl van rajta türelmes lábadozást kívánok.

Tercsi

17936. szörvívör (válaszként erre: 17931. - Ibab)
2013. febr. 24. 09:10
Szia ibab! Köszönöm a múltkori (lehet egy hónapja is már)mosoly-jelet! Azért nem felejtettelek ám el!:):)):):):)
2013. febr. 24. 09:05
Szia Vandagoo! Nem vagyok tanár, de három gyermekem felnevelése türelemre sarkallt! Ha hiszitek, ha nem, de észrevettem magamon, hogy mióta megműtöttek tényleg sokkal toleránsabb vagyok az emberekkel! Higgadtabb, nyugodtabb lettem! Vagy összekeverem az öregedéssel?! :) ( a kémia az életem szerelme, bár sokat foglalkozom emberekkel is ezáltal) Mindenkinek gyönyörű vasárnapot! Rohanok sütni a Fiamnak gesztenyés tekercset! Nem tudom meghálálni Neki a rengeteg gondoskodást! Csak ne esne az eső!
2013. febr. 24. 08:59
Csatlakozom anci38 biztató szavaihoz: műtét előtt állók ne féljetek, hamar túl lesztek rajta! Jó ébredést, innentől szebb lesz a világ! Gondolunk Rátok, Veletek leszünk!!! :)
17933. anci38
2013. febr. 24. 00:38
minden műtétre váró fel a fejjel, ami eddig volt, attol jobb lesz, csak tényleg kitartás és türelem kell mindne apró lépéshez a gyogyulás utján. sok erőt kívánok Nektek.
17932. anci38 (válaszként erre: 17928. - Vandagoo)
2013. febr. 24. 00:36
Köszi Vanda, h aggodsz, oylan rendes itt mindenki, nem kell türelmetlenkedni és jön a segítség, buta volt rapunzel, h kilépett, de vszínű nemsokára visszatér, mert könnyebb velünk mint nélkülünk. Felhívom a doktort, h mi a teendőm, meg addig is figyelem a dolgokat, lehet, h van vmi a háttérben...pedig már beleéltem magam, h lassan, de haladok a jo uton...mindenképpen utánajárok. puszi
17931. ibab (válaszként erre: 17915. - 4b7d1ad356)
2013. febr. 23. 23:41
Szia! Ha törlöd magad ha nem, mi már gondolni fogunk Rád a jövő héten, mert tudjuk, hogy szükséged van a pozitív energiákrA!Persze, hogy azt is megértjük, ha türelmetlenül várod a választ, hiszen az ember ilyenkor mindenre kíváncsi értelem szerűen.Én is azt hittem, hogy ez itt egy olyan chat, amire rögtön jön a válasz, de trá kellett hogy jöjjek, még a kórházban fél éve, hogy várnom kell rá,mert elmennek a lányok, dolgoznak a lányok, elverik a gyerek fenekét, aztán visszajönnek, és megjön a válasz, majd. Attól még itt vagyunk és legyél te is itt velünk, de csak képzeld, hogy itt vagy hanem töröld vissza magad :-) .Hidd el, sokat segítünk egymásnak így a fájdalom kisebb lesz, mint gondolod. Olyan szívesen emlékszem vissza én is, hegy mennyi erőt kaptam innen és megfogadtam, hogy én is sokat fogok segíteni az "itteni" barátnőknek:-)Mindenre válaszolunk amit kérdezel én is csak 2 nap után tudtam most feljönni ide, kb ennyi időnként betekintek :-) Akartam neked egy szmájlit küldeni, de nem engedi a gép,mert nem vagy itt.Küldhetek?? :-)
17930. labnemarika (válaszként erre: 17929. - Julika0127)
2013. febr. 23. 20:01
Köszönöm,nagyon kedves vagy :)
17929. julika0127 (válaszként erre: 17919. - Labnemarika)
2013. febr. 23. 19:34
Persze, hogy félsz én is féltem de de amikor vasárnap délután bevonultam a kórházba és megkaptam az ágyam a szobatársaim is nagyon aranyosak voltak. Az itteni lányokon kívül ők is sok bátorítást adtak. Akkor már nem féltem annyira, mindíg történt valami felpörögtek az események. Szorítok neked nagyon. Bátorító nagy ölelés.
17928. Vandagoo
2013. febr. 23. 16:15

Szia Lányok! A jövő heti műtéteseknek sok sikert kívánok és szerintem nincs mitől félnetek! A műtét előtt a legrosszabb a branül bekötése, aztán már semmi nem fáj. A műtét meg biztosan jól fog sikerülni. Ami utána jön, azon meg hip-hop túllesztek. Én lekopogom, hat hetes vagyok és már (szinte) semmi bajom.

Hát ez a "rapunci" jól megnevettetett! Szörvivőr Te biztos tanár lehetsz, olyan szépen türelmesen válaszoltál!

Anci nem akarom elhinni, hogy megint hőemelkedésed van! Legalább az én kedvemért hívd már fel a dokidat, vagy csak egyszerűen sétálj már be oda ahol műtöttek és meséld el a tüneteidet! Nem akarok papolni, de tudod nekem is volt ilyen feszítő fájdalmam, a bőrömet meg a vágás környékén mintha vasalták volna. Aztán tudod mi következett... Kérlek, beszélsz egy orvossal és inkább ő nyugtasson meg, hogy nincs semmi baj!

17927. labnemarika (válaszként erre: 17924. - Bogyó1977)
2013. febr. 23. 14:07
Köszönöm!
17926. Bogyó1977 (válaszként erre: 17918. - Szörvívör)
2013. febr. 23. 13:57
Mindenben egyetértek Veled! Ez így van,ahogy leírtad!
17925. Bogyó1977 (válaszként erre: 17914. - Anci38)
2013. febr. 23. 13:53
Szia Anci! Nekem érzékeny maradt,és kemény utána is.. Most is..majd rákérdezek a dokitól. A hőemelkedést említetted az orvosnak? A heg a hasamon szokott még égni..néha,frontoknál is,de itt a Lányok sok ilyen panaszról írtak régebben, úgyhogy jó úton járunk.. :) :) puszi
17924. Bogyó1977 (válaszként erre: 17919. - Labnemarika)
2013. febr. 23. 13:45
Veled vagyunk! Minden rendben lesz! Én is nagyon féltem! Egészen addig amíg be nem toltak a műtőbe... Onnantól megszállt a nyugalom..hogy mindjárt túl leszek rajta,és felépülök,mint itt mindenki! Nagy-nagy ölelés minden műtét előtt állónak! Drukkolunk :)
17923. Bogyó1977
2013. febr. 23. 13:40
Tényleg törölte magát.. Sajnálom...pedig ez a közösség nagyon sokat segít mindenkinek! Én amikor megtaláltam ezt a fórumot, visszaolvastam nagyon-nagyon régi bejegyzéseket, talán a legelejétől..rengeteget segített lelkileg.. Megsértődni azon,hogy nem jön azonnal válasz? Itt mi mindannyian egy cipőben járunk..
17922. ladybird13 (válaszként erre: 17920. - Labnemarika)
2013. febr. 23. 13:12
Köszönöm Marikám, Nekem is eszemben volt, hogy egyszerre műtenek bennünket....sok szerencsét Neked is, aztán majd tapasztalatcsere egy hét múlva :D
17921. lenvirág (válaszként erre: 17919. - Labnemarika)
2013. febr. 23. 12:41
Ne félj, minden rendben lesz, kedden már múlt időben beszélsz róla! Én sokkal rosszabbra számítottam! A műtét előtti pár hónap sokkal gyötrelmesebb volt!
17920. labnemarika (válaszként erre: 17911. - Ladybird13)
2013. febr. 23. 12:28
Szia!Sok sikert magunknak,majd gondolok Rád.
2013. febr. 23. 12:27
Sziasztok!Elindult a visszaszámlálás.Holnap kórház,hétfőn műtét!Félek!
17918. szörvívör (válaszként erre: 17915. - 4b7d1ad356)
2013. febr. 23. 11:04
rapunzel! Nem vagy egy türelmes ember azt már látom!Pedig most majd arra lesz a legnagyobb szükséged! Nem kapunk mi sem minden esetben azonnal választ, de addig írunk, amíg valaki nem reagál! Azok vannak a legtöbbet most a fórumon, akik éppen átestek, vagy majd most fognak átesni a műtéten, mi "öregek" már azért elég sokat dolgozunk, mozgunk- Hála az Istennek, és az Orvosoknak!!! Nyilván, hogy mi is nyafogunk még egy kicsit, hogy itt meg ott fáj, meg szorulás- de ez a műtét előtti állapothoz már ÁLOM! Azt Te is tudod, hogy egy kés ha elvágja a kezed, fáj. A gyógyulása is fáj. Amíg a seb nem gyógyul be addig fáj, és néha még utána is érzékeny! Egy ekkora műtét...? De kibírható, a fájdalom nem állandó, a kellemetlenségek is elviselhetők, kezelhetők, akár a félelmeink! Csak amikor túl vagyunk rajta, úgy érezzük, hogy irány miénk a világ! Akkor kell megállni, figyelni Önmagadra, hogy lehet, hogy remekül érzem magam, de egy nagyon komoly műtéten mentem keresztül! Pihenni, lazítani, nem baj ha nincs elmosogatva, kimosva, poros a TV.! Biztos lesz segítséged, és nevetni fogsz, de nem lesz annyira vészes, mint most a félelmed! Nem kell rögtön megsértődni! :) Jó, és okos csajok vannak itt! Tartozz közénk! :):):)
17917. lenvirág
2013. febr. 23. 09:53
Kár, hogy tényleg töröltetted magad.
17916. lenvirág (válaszként erre: 17915. - 4b7d1ad356)
2013. febr. 23. 09:52
Nem add fel! A most csevegő lányok nemrég, és nagyjából egy időben lettek műtve. Neked valószínűleg a régebbi csajok fognak írni ( engem 5 hónapja műtöttek , mint én is. Majd csatlakoznak hozzád éppen műtét előtt álló, veled egy lelki állapotban lévő csajok. Kérdezz bátran bármit....... Én nagy megváltásként éltem meg műtétet. Amit itt írnak a lányok a problémákról, azok a műtét rövid távú utóhatásai, és nem pedig a méheltávolítás hosszú távú szövődményei. Ezek szép lassan el fognak múlni, ne rémisszen meg. Hol fognak műteni?
17915. 4b7d1ad356
2013. febr. 23. 09:20
Mit akarok én itt? Egészen jól elmonologizálok magamban. Köszönöm... töröltettem magamat az oldalról. További jó trécselést. Nem képzelődöm arról többé, hogy én is bekapcsolódom.
17914. anci38 (válaszként erre: 17910. - Bogyó1977)
2013. febr. 23. 09:19
Sya én is érzem a melleimet, olyan nehezek lettek és fájdalmasak, akkor ez az jelenti, h nemsokára "megjön"? és vszínű ugyanugy elmúlik majd az érzékenység ha már " vége lesz"? kb. nekem is most kellene megjönnie ahogy számolgatom. Bízom benne, h ahogyan irod egyre jobb lesz minden napon. puszi és jo hétvégét. A hőemelkedésemet még mindig nem tudom hová tenni....
17913. anci38 (válaszként erre: 17911. - Ladybird13)
2013. febr. 23. 09:16
Nagyon szorítunk, most már csak előre van és nem hátra, csak erre gondolj. puszi és minden rendben lesz
17912. Bogyó1977 (válaszként erre: 17911. - Ladybird13)
2013. febr. 23. 07:41
Szia! Szorítunk érted, gondolunk Rád! Minden rendben lesz! A mi gyomrunkban is ott volt az a béka.. :) :) küldjük az energiát..várunk vissza mielőbb!! Ölelés
17911. ladybird13
2013. febr. 23. 06:52
Hát lányok, célegyenes....holnap vonulok be a kórházba, hétfőn 9.30-ra van betervezve a műtétem. Perpillanat lefoglalnak a teendőim, amiket még le szeretnék rendezni, de azért itt hízik egy béka a gyomromban. Nagyon jó, hogy Rátok találtam, sok jó tanácsot olvastam, és igyekszem majd hasznosítani. Szorítsatok értem, értünk, akik a jövőhéten kerülünk sorra. Aztán majd jelentkezem /remélhetőleg/ én is tapasztalatokkal. Puszi Nektek!
17910. Bogyó1977 (válaszként erre: 17908. - Anci38)
2013. febr. 22. 18:02
Szia! Kedden voltam 4 hetes, és én is hasonlókat érzek,tapasztalok magamon.. A pisilés, a hasi fájdalmak..derékfájás.. De hétről-hétre érzem a javulást.. Érdekes volt az első menstruáció nélküli hónapom. Amikor meg kellett volna jönnie, febr. 12-én ,kemények lettek a melleim és fájtak is.. Működik az egy szem petefészkem,úgy látszik.. Mondjuk a mellem most is érzékeny,fáj is ha megnyomom ! Tapasztaltatok ilyesmit??
17909. 4b7d1ad356
2013. febr. 22. 17:41

Kedves Lányok,

szerény személyemen a jövő héten végzik el ezt a nevezetes beavatkozást. Meg kell mondanom, hogy egyrészt már alig várom, hogy túlessek rajta (rengeteget szenvedtem már, nem lehet tovább húzni-halasztani, tényleg kivártam a legvégsőkig), másrészt nem hagy hidegen a gondolat, hogy vajon milyen leszek utána? Főleg, mivel írjátok, hogy milyen hosszas megpróbáltatásokon estek még keresztül (fájdalmak és egyéb kellemetlenségek)...

17908. anci38
2013. febr. 22. 16:40
Syastok! a pisilésnél én is uazt érzem mint Ti írjátok le, a végén húzó érzés, mintha nem is ürülne ki és sokáig tart. remélem ez is elmúlik idővel. éppen ma vok 3 hetes. tegnap pl. többet sétáltam, kissé többet lehajoltam stb. Pár lépés után már érzem azt a húzó, feszítő érzést lent ahasamban, sőt az egész has bekeményedik, bizony nem esik jol sétálni. Normális még ennyi idősen? Ahhoz hasonlít a legjobban amikor a terhesség végén vannak a jósló fájások a keményedések. Nektek is volt ilyen érzés? Egyébként minden nap 1 fokkal jobb lesz tényleg, csak ez a feszítő fájás nehéz. Köszi a választ. Szép hétvégét kívánok minden fórumozónak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook